» Organizacja pracy przedszkola 
» Nasza oferta 
» Kącik przedszkolaka 
» Informacje dla rodziców 
» Rada Rodziców 

 
Aktualności15.05.2015r.

Chłopcy, dziewczęta, dalej spieszmy się.
Karuzela czeka, wzywa nas z daleka.
Starsze już poszły, a młodsze jeszcze nie. (...)

CZEKA NIE TYLKO KARUZELA, ALE TAKŻE ZAMEK, GNIAZDO BOCIANIE I STOŻEK Z LINAMI ...

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

Przedszkolny ogród przy ulicy Przejazd cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków dzięki sprzętom terenowym zakupionym za środki pozyskane dla naszej przedszkolnej społeczności w ramach 1% .
Teraz czas na ogród przy ulicy Miłej :)
Bożena Karasińska

15.05.2015r.


Biega, krzyczy pan Hilary:
"Gdzie są moje okulary?"
Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie. (...)

Słowa wiersza Juliana Tuwima były pretekstem do spotkania 3 - latków z p. Jakubem Kochanowskim, tatą Oskara.

[Rozmiar: 137989 bajtów]


Spotkanie odbyło się w ramach działań przedszkola zmierzających do poznawania zawodów rodziców przedszkolaków.
Marianna Kajszczak

15.05.2015r.

[Rozmiar: 38907 bajtów]

W ramach realizowanego celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” 4-latki „A” z ul. Miłej poznawały przez cały tydzień piękno wiosennej łąki i jej mieszkańców.
Wykonały gąsienice z wytłaczanek, lepiły ślimaki z plasteliny.
Spacery na pobliskie tereny zielone umożliwiały przedszkolakom prowadzenie obserwacji przyrodniczych z wykorzystaniem szkieł powiększających.

W piątek 15 maja obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki – słuchały wiersza pt. „Niezapominajki” Marii Konopnickiej, oglądały ilustracje i rysowały kredą i pastelami „Niezapominajkową łąkę”.
Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju, podkreślenie rozpiętości gatunków występujących na terenie Polski oraz przypominanie o potrzebie jej ochrony. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Symbolem akcji jest niezapominajka polna - kwiat naszych łąk, leśnych uroczysk, bagien i torfowisk, rośnie nad brzegami strumieni, na obrzeżach lasów, ale również w naszych ogrodach i obejściach. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował w 2002 r. redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji Ekoradio.

Niezapominajki
Autor: Maria Konopnicka

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
Nie zapomnij o mnie.
Paulina Jóźwiak

13.05.2015r.

[Rozmiar: 67886 bajtów]

„Co to są zioła?” taki temat miało spotkanie z farmaceutką p. Sylwią Bechcińską-Nowak – mamą Lidki, które odbyło się 13 V 2015 r. Przedszkolaki dowiedziały się o leczniczych właściwościach ziół takich jak: mniszek lekarski, babka lancetowata, rumianek, mięta pieprzowa.
Dzieci miały okazję zobaczyć naturalne okazy roślin, suszone oraz przetworzone, np. w postaci cukierków.
Na koniec wszyscy mogliśmy skosztować ciasta rabarbarowego.

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
Paulina Jóźwiak

13.05.2015r.

[Rozmiar: 87408 bajtów]

"Majowe święta" - pod takim hasłem odbyło się 13 maja, kolejne „Spotkanie z muzyką” w wykonaniu Uli Pakuły z zespołem.
Treść piosenek nawiązywała tematycznie do tradycji i rocznic: Święto Pracy, Dzień Flagi, Konstytucja 3 Maja, 9 maja – rocznica wejścia do UE, 26 maja – Dzień Matki.

Było bardzo świątecznie, patriotycznie i biało – czerwono!
Paulina Jóźwiak

12.05.2015r.

[Rozmiar: 116425 bajtów]

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa.
Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się, szukał ratunku i pocieszenia.
Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.

Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabaw przy piosenkach.
Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała naszym przedszkolakom.
Bożena Karasińska

11.05.2015r.

[Rozmiar: 7357 bajtów]

Kontynuując tematykę kompleksową o Polsce, 4-latki z ul. Przejazd odbyły zajęcia warsztatowe o swojej Ojczyźnie. Ciekawa prezentacja multimedialna, prace plastyczne oraz wiele zagadek i oczywiście na koniec „mały egzamin wiedzy o swoim kraju”- tyle atrakcji czekało na dzieci w Pedagogicznej Bibliotece w Poddębicach.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
4-latki z ul. Przejazd

10.05.2015r.

[Rozmiar: 71193 bajtów]

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Biblioteki, dzieci z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej były na wycieczce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach.
Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez panią bibliotekarkę p. E. Kacprzak, która przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji. Było oczywiście słuchanie bajki, a oprócz tego przedstawienie teatralne do wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, w którym aktorami były chętne dzieci. Wykonywaliśmy różne ozdoby z kolorowego papieru i dekorowaliśmy drzewko w holu biblioteki.
Najbardziej dzieciom spodobały się zabawy w kąciku z zabawkami.

Na koniec przedszkolaki złożyły pani bibliotekarce życzenia z okazji jej święta i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. W podziękowaniu każdy otrzymał kolorowego balona.
Paulina Jóźwiak

05.05.2015r.

[Rozmiar: 8953 bajtów]

W przedszkolnej papierni ...
5-latki "B" z ul. Miłej /4-5 maja/ doświadczyły wtórnego przetwarzania makulatury... otóż własnoręcznie wykonały papier czerpany: rozdrabniały zgromadzoną makulaturę, moczyły ją, mieszały, odsączały, wałkowały i suszyły.
Z otrzymanego wyrobu zostanie przygotowana niespodzianka dla rodziców (ciii ...tajemnica).
Agnieszka Kaczmarek

30.04.2015r.

JAK MY LUBIMY SPOTKANIA W MCEE!

[Rozmiar: 101837 bajtów]

Zajęcia taneczno - ruchowe z elementami rytmiki z zakresu edukacji regionalnej pn. "Chochliki i inne poddębickie straszydła" ...

[Rozmiar: 121264 bajtów]

Dziękujemy Pani Madziu:)
5-6 latki z Przejazd i Miłej

30.04.2015r.

[Rozmiar: 6777 bajtów]

Pięciolatki "A" z ul. Miłej w środę 29.04.2015r. skorzystały z zaproszenia rodziców Emilki Landzińskiej i odwiedziły hodowlę kucyków mieszczącą się obok ich domu.
Przedszkolaki miały okazję wysłuchać ciekawostek na temat życia tych zwierząt, chociaż główną atrakcją było karmienie ich przywiezionymi smakołykami: jabłkami i marchewką oraz przejażdżka na kucyku. Nie lada atrakcją było zobaczenie z bliska małego źrebaczka, który urodził się nad ranem.
Rodzicom Emilki dziękujemy bardzo za miłą gościnę.
Małgorzata Chaberska

30.04.2015r.

[Rozmiar: 7086 bajtów]

Zwiedzając najbliższe środowisko 5 - latki „C” z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni. Tam poznały na czym polega praca pani kwiaciarki i zobaczyły jakie piękne bukiety "wyczarowuje" pani Agnieszka.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i pozdrawiamy!
...Fiołek pięknie nam rośnie w sali...
Anna Cicha

28.04.2015r.

[Rozmiar: 9786 bajtów]

W dniu dzisiejszym 4-5 - i 5 - latki "C" z ul. Miłej stały się czytelnikami Miejsko i Gminnej Publicznej Biblioteki w Poddębicach. Każdy przedszkolak posługując się indywidualną kartą czytelniczą, mógł po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę.
Dziękujemy pani Ewie za głośne czytanie wierszy i opowiadań oraz wspólne zabawy plastyczne.
Za miesiąc znowu pójdziemy do biblioteki i wypożyczymy kolejne książki.
Anna Cicha

28.04.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

W ramach społecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” ze zbioru „Złotej księgi bajek” 4-latkom z ul. Przejazd czytała opowiadania Pani Karolina Nowak - mama Marcela.
Dziękujemy!
Katarzyna Wojtczak

28.04.2015r.

[Rozmiar: 69435 bajtów]

W dniu 23 kwietnia w grupie 5-letniej "B" odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności i wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Do zabaw wykorzystane zostały korki typu PET, które posłużyły za liczmany a następnie stały się bazą do wykonania pracy plastycznej.
Przybyli goście mieli także okazję do współdziałania ..., dzięki temu w naszej sali pojawiły się "Śmieciojady".

Dziękujemy!!!
Agnieszka Kaczmarek

28.04.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

Z życia 4 latków B z Miłej ...
W ramach akcji: "Cała Polska Czyta Dzieciom" gościliśmy mamę Julii, która czytała te bardziej i mniej znane rymowanki. Przedszkolaki z zapałem słuchały zabawnych i niezwykłych wierszyków, próbując niekiedy powtarzać dziwne, czarodziejskie słowa, szukając rymów lub też recytując znane wyliczanki.
Oczywiście dzieci chętnie pobawiły się też w kole wraz z gościem. Radości przy tym było co nie miara.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Magdalena Michalik

28.04.2015r.

[Rozmiar: 94067 bajtów]
Strażackie auta, profesjonalny sprzęt, strażacy w akcji i wycieczka łodzią ratunkową w centrum Poddębic - to zaledwie kilka atrakcji jakie przygotowali dla nas Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.
Dzięki uprzejmości Pana Komendanta, po terenie straży oprowadzali nas: pan Rafał Rosik - prywatnie tata naszej koleżanki - Julki i pan Jarosław Kwiatkowski.

[Rozmiar: 117804 bajtów]

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!
4-latki z ul. Przejazd

23.04.2015r.

[Rozmiar: 46113 bajtów]


22 kwietnia przedszkolaki z grupy 4-latków "B" z ul. Miłej uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach w ramach obchodów Światowego Dnia Książki (23.04.).
Przedszkolaki słuchały i inscenizowały wiersz "Rzepka" Juliana Tuwima wcielając się w role postaci występujących w wierszu. Do wykonania miały również własną zakładkę do książek - poradziły sobie znakomicie. Wszystkie zakładki wyeksponowane zostały na wystawie.
Dzieci głośno wyrażały chęć wypożyczania książek, oglądały książki dla dzieci, rysowały i bawiły się w kąciku z zabawkami.

Z wielką chęcią skorzystamy z kolejnego zaproszenia do biblioteki:)
Magdalena Michalik

23.04.2015r.

[Rozmiar: 6924 bajtów]
W ramach realizowanego programu „Akademia Aquafresh” dzieci w grup: 3-letniej i 4-letniej z ul. Przejazd brały udział w przeglądzie stomatologicznym w Przychodni „RODZINA”. Podobnie grupy starsze, także były uczestnikami akcji przeglądu uzębienia.
"Już Robaczek Próchniaczek nie będzie nas odwiedzał - mamy taką nadzieję!
... jak o swe zęby dbamy takie uzębienie mamy!"
Katarzyna Wojtczak

23.04.2015r.

[Rozmiar: 82197 bajtów]

22 kwietnia przedszkolaki z ul. Miłej podobnie, jak dzieci na całym świecie, obchodziły Dzień Ziemi. Z tej okazji zaprezentowały inscenizację pt. "Ziemia u doktora", zaśpiewały piosenkę ekologiczną i złożyły jubilatce wiele życzeń - obietnic, dotyczących jej prawidłowego traktowania i szanowania. Na koniec, jak na prawdziwe święto przystało, dzieci poczęstowały się tortem marchewkowo - jabłkowym i prezentując swoje stroje wykonane z odpadów, krokiem modeli rozeszły się do swoich sal.

Ziemia dziękuje za wspaniałe przyjęcie!!!
Anna Cicha, Dorota Snopek

22.04.2015r.

[Rozmiar: 137225 bajtów]

W dniu dzisiejszym, podczas kwietniowego koncertu w ramach cyklu „Spotkania z muzyką” Pani Ula Pakuła zaprezentowała ludowe piosenki i tańce w wykonaniu, których brały udział dzieci. Swój debiut miały Maluszki - wypadły super!
Panie również miały swój numer popisowy ... jednym słowem, to było ludowe spotkanie na raz, dwa, trzy!
Katarzyna Wojtczak

15.04.2015r.

[Rozmiar: 5512 bajtów]
W dniu dzisiejszym, na tablicach informacyjnych przedszkola, przy ulicy Przejazd 19 i ulicy Miłej 14/16, wywieszono listy dzieci przyjętych do naszej placówki na rok szkolny 2015/2016.
Od 1 września do przedszkolnej społeczności przyłączy się 170 dzieci, dlatego już dziś zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 30 kwietnia 2015r.
Czekamy w godzinach 12.00 - 14.00.

Jednocześnie prosimy rodziców o kontakt z przedszkolem w dniach:
- 20.04.2015r., 22.04.2015r. (poniedziałek, środa) - ULICA MIŁA
- 21.04.2015r., 23.04.2015r. (wtorek, czwartek) - ULICA PRZEJAZD
CELEM PODPISANIA UMOWY.

BRAK ZAWARCIA UMOWY W WYZNACZONYM TERMINIE, BĘDZIE TRAKTOWANY JEDNOZNACZNIE Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA W PRZEDSZKOLU.

Kolejne terminy Dni Otwartych podamy w najbliższym czasie.
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

15.04.2015r.

[Rozmiar: 100261 bajtów]

5 latki C z ul. Miłej odwołując się do jednego z celów priorytetowych na br. szkolny - "Budownie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych", niczym naukowcy sprawdzały stan czystości wód w przyrodzie, wykonując doświadczenia z wykorzystaniem plastikowej butelki, wody, kamieni, żwiru, ziemi, roślin wodnych i doniczkowych.
Po utworzeniu warstw gleby w butelce, codziennie obserwują zjawisko oczyszczania wody w naturze.
"To naprawdę super doświadczenie" - mówią 5 - latki.
Anna Cicha

14.04.2015r.

Od marca, w przedszkolu przy ul. Miłej, funkcjonuje kółko plastyczne, prowadzone w oparciu o autorski program "W krainie barw".
Celem programu jest rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych, poprzez różnorodne działania plastyczne.
Na zajęcia kółka uczęszcza 10 dzieci z grupy 5 letniej C.

A oto efekt naszych pierwszych działań :)))

[Rozmiar: 105708 bajtów]
Anna Chmielecka Anna Cicha

10.04.2015r.

8 KWIETNIA PRZEDSZKOLAKI Z UL. PRZEJAZD SPOTKAŁY SIĘ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA...

Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację nt. Bezpieczeństwa żywności - wzbogaciły swoją wiedzę m.in. na temat, jak prawidłowo i bezpiecznie dla zdrowia przygotowywać i przechowywać żywność. Przypomniały sobie o właściwościach wody, będącej źródłem życia i zdrowia.

Na spotkaniu nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce.

[Rozmiar: 132521 bajtów]
Iwona Michalak

10.04.2015r.

[Rozmiar: 3566 bajtów]
Na zaproszeni Pani Kamili Miłosz 4-latki z ul. Przejazd brały udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez terapeutów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Poddębicach. Po zwiedzaniu sal dla podopiecznych Warsztatów, m.in. rękodzieła artystycznego, komputerowej, rehabilitacyjnej, gospodarstwa domowego, wyrobów z drewna i innych, przedszkolaki wykonały pod okiem gospodarzy wielkanocne ozdoby. Wzruszone przeżyciami z pobytu pośród niepełnosprawnych wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciepłe przyjęcie!!!
Katarzyna Wojtczak

09.04.2015r.

[Rozmiar: 49592 bajtów]
Pięciolatki "A" z ul. Miłej w środę 8 kwietnia gościły na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych w Poddębicach.
"Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy na czym polega praca nauczyciela wychowania fizycznego - mamy Łukasza. Wzieliśmy udział w zabawach ruchowych z piłkami, ławeczkami, materacem.Poznaliśmy również zabawę "Cygan", która była nową, super atrakcją. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas z naszymi Milusińskimi, którzy bardzo lubią zabawy ruchowe. Mamy nadzieję, że to zacięcie nigdy im nie minie."


Małgorzata Chaberska

09.04.2015r.

[Rozmiar: 28601 bajtów]
9 kwietnia 4-latki z przedszkola przy ul. Przejazd, złożyły wizytę z Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, której celem były wielkanocne warsztaty edukacyjne. Przedszkolaki kolorowały w czasie zajęć świąteczne motywy wielkanocne, dzieliły się doświadczeniami związanymi z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi w ich domach. Największą atrakcją spotkania było jednak szukanie wielkanocnego zajączka oraz słodyczy, ukrytych na podwórku przed budynkiem biblioteki.
Dziękujemy Pni Lidii Dominiak za zorganizowanie warsztatów.
Katarzyna Wojtczak

02.04.2015r.

"Calineczka ku przestrodze
na ratunek przyrodzie na Ziemi z ochotą ruszyła,
do miłości i dobroci wszystkich zachęciła.
Gdy wszyscy zadbamy
O zieleń, wodę i powietrze,
Życie dla nas będzie znacznie lepsze!"

[Rozmiar: 128339 bajtów]

Primaaprilisowego psikusa przedszkolakom z ulicy Miłej przygotowały ich panie... wystawiły teatrzyk kukiełkowy pt. "Calineczko, ratuj Ziemię".
Aby wszystko było jasne: żartem był występ nauczycielek, zaś treść przedstawienia to najprawdziwsza prawda. Z ekologią nie ma żartów!!!
Agnieszka Kaczmarek

02.04.2015r.

... rozpoznawano ją wszędzie po jej czerwonym płaszczyku, Kapturkiem ją nazywano miała przyjaciół kilku.

[Rozmiar: 174055 bajtów]

Tę starą, choć niebywałą i niezwykle ciekawą historie małej dziewczynki wystawiły nauczycielki z ul. Przejazd . Wszyscy czy Mali czy Duzi bajkę znają, ale tak aktorskiej obsady w naszym przedszkolu jeszcze nie było :)
W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się p. Róża Krysiak, Jej mamą była p. Marianna Kajszczak, babcią zaś - p. Maria Siemasz. Złego wilka zagrała p. Iwona Michalak, zaś Gajowego – p. Katarzyna Wojtczak. Leśnymi zwierzątkami były: zajączek - p. Janina Twardowska, wiewiórka - p. Renata Kacprzak, a narratorem - p. Jolanta Stolarek.
Spektakl był „primaaprilisową” niespodzianką dla naszych Milusińskich!!!
Katarzyna Wojtczak

31.03.2015r.

Wielkanocne tradycje poznawaliśmy w dniu dzisiejszym w towarzystwie Pani Elżbiety Zdziarskiej i zaproszonych przez nią aktorów oraz przedszkolaków z "Innej Bajki" z ulicy Narutowicza.

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]
Dziękujemy za wspólną zabawę:)


Bożena Karasińska

31.03.2015r.

KIERMASZ WIELKANOCNY BEZ KOMENTARZA :)
jak zawsze można na Was liczyć - KOCHANI RODZICE - dziękujemy!!!


[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]


Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna

31.03.2015r.

Dzieci - Dzieciom!!!

[Rozmiar: 41925 bajtów]

W piątkowe popołudnie na przedszkolnej scenie, dla swoich młodszych kolegów, wystąpiły 6-latki z Przejazd z przedstawieniem wg Doroty Skwark "Najpiękniejsza w świecie" .
Do występu dziesięcioosobową gromadkę przygotowały nauczycielki: Janina Twardowska i Róża Krysiak.

Gratulujemy NIEmałych Talentów :)
Bożena Karasińska

28.03.2015r.

„Numicon…maniacy - 1, 2, 3 – liczę ja i liczysz ty!”

[Rozmiar: 2789 bajtów]
W budynku przedszkola przy ul. Miłej w miesiącu marcu rozpoczęło swoją działalność matematyczne koło zainteresowań.

Zajęcia prowadzone są metodą Numicon (metoda wykorzystywana od 1997 roku w wielu szkołach i przedszkolach w Anglii). Numicon to klocki, które pomagają dzieciom przyswoić sobie pojęcie liczby i zacząć liczyć bez zliczania - czyli żadnego uczenia się na pamięć: 1,2,3 itd., ale chodzi o takie matematyczne liczenie globalne. Program został opracowany na podstawie wielu doświadczeń z dziećmi. W centrum podejścia Numicon leży przekonanie, że poprzez manipulowanie klockami – dotykanie ich, patrzenie, dokonywanie obliczeń – dzieci nabywają pewności siebie, co będzie kluczowym wsparciem w późniejszej nauce. Pewność siebie będzie zachęcać dzieci do wytrwałości, a wytrwałość będzie przynosiła sukcesy. Kształty Numicon wspomagają dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych i uzdolnień w zakresie edukacji matematycznej.

Wykorzystanie metody na gruncie naszej placówki na razie przybrało formę koła zainteresowań, by rozbudzić u naszych przedszkolaków zainteresowanie matematyką i sprawdzić skuteczność podejmowanych działań. Dla nas – prowadzących jest to poszerzenie doświadczeń dydaktycznych i wzbogacenie warsztatu pracy.

Agnieszka Kaczmarek, Jolanta Wituła

28.03.2015r.

[Rozmiar: 5565 bajtów]
W Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca - cztery grupy teatralne z przedszkoli z terenu Powiatu Poddębickiego spotkały się na IX Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod nazwą "KOLOROWA SCENA” organizowanym przez nasz przedszkole.

Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Binder - Dyrektor PDKiS, Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach, Bogumił Jóźwiak - Dyrektor MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach oraz Magdalena Spikowska - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Poddębicach, pierwszy raz w historii przeglądu jednogłośnie przyznała cztery I miejsca dla:
- Publicznego Przedszkola w Wartkowicach („O wiewiórce Łupiskórce”), Wiera Bodalska; nauczycielki: Anna Grodzka, Inez Solarska – Pietruszka,
- Miejskiego Przedszkola w Uniejowie („Szewczyk Dratewka”, Janina Porazińska; nauczycielka Wioletta Gralka),
- Publicznego Przedszkola w Poddębicach ulica Przejazd („Najpiękniejsza na świecie”, Dorota Skwark; nauczycielki: Janina Twardowska, Róża Krysiak) oraz
- Publicznego Przedszkola w Poddębicach, ulica Miła („O żabkach i żuczku”, Tadeusz Śliwiak; nauczycielki: Magdalena Pietrzak, Anna Pęśko).

Nagrodziła również kreacje sceniczne 8 aktorów:

- Oskara Nastarowicza za rolę Koguta (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd),
- Michaliny Bieńkowskiej za rolę Mamy Kaczki (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd),
- Weroniki Lubińskiej za rolę Liska (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach),
- Gabriela Nowaka za rolę Misia (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach),
- Szymona Jagielskiego za rolę Żuczka (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła),
- Krystiana Burskiego za rolę Ogórka (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła),
- Dominika Walczaka za rolę Dratewki (Miejskie Przedszkole w Uniejowie),
- Zuzanny Szewczyk za rolę Czarownicy (Miejskie Przedszkole w Uniejowie).

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz książki, puzzle, artykuły papiernicze i inne drobne upominki ufundowane przez Starostę Poddębickiego, Burmistrza Poddębic i Radę Rodziców Przedszkola.

Rada Pedagogiczna Przedszkola

28.03.2015r.

[Rozmiar: 14555 bajtów]

[Rozmiar: 21525 bajtów]

W związku z zaplanowanym przez Radę Rodziców na dzień 31 marca 2015 roku "KIERMASZEM WIELKANOCNYM", dzieci z grupy 5 – latków „A” wykonały własnoręcznie mazurki, które będzie można nabyć i skosztować w trakcie kiermaszu.

POLECAMY !!!

Agnieszka Kulczycka

28.03.2015r.

[Rozmiar: 12373 bajtów] UWAGA RODZICE STARSZAKÓW!

Na poniedziałkowe popołudnie, 30 marca, w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach, zaplanowano DZIEŃ OTWARTY dla przyszłych pierwszoklasistów.

Zachęcamy do wizyty w szkole:)
Bożena Karasińska

28.03.2015r.

[Rozmiar: 22645 bajtów]

W grupie 5 latków „ A” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mama Witka przeczytała dzieciom opowiadania R. Piątkowskiej: „Domek dla lalek”, „Rybki”, „Odkurzacz” i wiele innych napisanych z perspektywy dziecka, którego codzienne i niecodzienne zdarzenia pełne humoru i zabawnych sytuacji zafascynowały dzieciaki.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały, a wydarzenia bohaterów stały się inspiracją do narysowania własnych ilustracji do opowiadań.

Dziękujemy !

Agnieszka Kulczycka

28.03.2015r.

[Rozmiar: 29694 bajtów]
27 marca 4-latki z ul. Przejazd gościły Kacpra Kowalczyka - absolwenta naszego przedszkola a obecnie członka i wolontariusza Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz dziennikarza Polskiego Portalu Ekologicznego Ekologia.pl.
Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje niektórych ptaków, m.in. bociana, jaskółki, kukułki i jerzyka.
Wiemy, że choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kiedy się zniża, deszcz się do nas zbliża, a jak przylecą bociany - pierwszy zagon zorany. Pani Kacprze - serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!


4-latki z ul. Przejazd

28.03.2015r.

[Rozmiar: 30018 bajtów]
25 marca 5-latki "A" gościły na swoich zajęciach tatę Witka Woźniaka, który jest ratownikiem medycznym. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy gościa, wyposażenie karetki pogotowia, która też nas odwiedziła oczywiście jako "atrakcja" naszego spotkania.
Bardzo dziękujemy za to edukacyjne spotkanie Panu Piotrkowi :)
Małgorzata Chaberska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 5512 bajtów]
Uwaga Rodzice!

Z uwagi na ferie świąteczne, kwietniowa wywiadówka odbędzie się 9 kwietnia.
Za zmianę przepraszamy.

Bożena Karasińska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 10551 bajtów]

UWAGA RODZICE!

W związku z zaplanowanym przez Radę Rodziców na dzień 31 marca 2015 roku "KIERMASZEM WIELKANOCNYM", zapraszamy do współpracy w organizacji świątecznego straganu - wykonanie ze swoimi pociechami palemek, stroików, kartek świątecznych czy upieczenie bab, babeczek lub ciasteczek, czy innych świątecznych smakołyków, które będzie można nabyć i skosztować w trakcie kiermaszu, trwającego w godzinach 13.00 - 16.30.

Z góry dziękujemy:))))
Fundusze zasilą konto Rady Rodziców.


Rada Rodziców
Żaneta Kochanowska, Marzena Przygońska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 28601 bajtów]
W dniu dzisiejszym z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację o zdobyciu wyróżnienia przez naszą wychowankę Milenkę Olczyk, w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wiosenne i wielkanocne impresje" zorganizowanym przez MGOK w Uniejowie.

GRATULUJEMY!!!
Bożena Karasińska

23.03.2015r.

Powitanie wiosny - wesoło, kolorowo i modnie!

[Rozmiar: 46386 bajtów]

Przedszkolaki z ul. Miłej powitały wiosnę podczas przedszkolnej uroczystości.
5-latki "B" z tej okazji zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poświęcony zwyczajom ludowym związanym ze zmianą pór roku - topienie Marzanny oraz chodzenie z "gaikiem". Następnie odbył się pokaz mody dziecięcej "Wiosna 2015" - każdy mógł poczuć się prawdziwym modelem...

"Zimo odpływaj, a my się cieszymy. Nie chcemy, nie chcemy żadnych śladów zimy!"

Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Kulczycka

21.03.2015r.

[Rozmiar: 16566 bajtów]
"Orły, sokoły..."

Grupy 5-letnie oraz 4-5-latki z ul. Miłej 19 marca, w Parku Zmysłów uczestniczyły w interesującym spotkaniu z panem sokolnikiem. Obejrzały z bliska, a nawet pogłaskały sokoła, orła i sowę.
Najwięcej emocji wzbudził pokaz w wykonaniu sokoła o wdzięcznym imieniu Róża.

Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek

20.03.2015r.

[Rozmiar: 22486 bajtów]

Realizując cel priorytetowy „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społeczny i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” do grupy 4-latków, w dniu 11 marca, przybyli rodzice, którzy posiali wraz z dziećmi nasiona arbuza oraz bawili się ze swoimi pociechami przy wiosennych piosenkach i pląsach.
Udało się przy tej okazji nawiązać do wiosennych zwiastunów, m.in. przebiśniegów i bocianów!

Katarzyna Wojtczak

20.03.2015r.

[Rozmiar: 5562 bajtów]

Podczas tygodnia, w którym dzieci poznawały urządzenia elektryczne odwiedziła nas mama Szymona. Po akcesoriach, jakie przyniósł nasz gość (suszarka, lokówka, grzebień, nożyczki) przedszkolaki rozpoznały zawód jaki wykonuje mama Szymona - zawód fryzjerki.
Mama Szymona opowiedziała dzieciom o tym trudnym i odpowiedzialnym zawodzie oraz o tym, jak wygląda wizyta w salonie fryzjerskim.
Przedszkolaki prosiły o pokaz fryzur i bardzo chętnie występowały w roli modeli.

Dziękujemy:)
Magdalena Michalik

15.03.2015r.

[Rozmiar: 24325 bajtów]

4-latki z ul. Przejazd przystąpiły do realizacji Projektu wspomagającego realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego określonych w podstawie programowej.
POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych obejmujących obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego, realizowanych od 10 lutego do 19 czerwca 2015 roku.
Udało się dopiero zrealizować pierwszy projekt pod hasłem „Dziękuje, przepraszam, proszę”, ciekawe czy uda nam się zdobyć pozostałe 7 certyfikatów...
Trzymajcie za nas kciuki!

Katarzyna Wojtczak

10.03.2015r.

[Rozmiar: 8953 bajtów]
Na 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, planowana jest IX edycja Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „KOLOROWA SCENA”
Czekamy na 6-latki z publicznych przedszkoli Powiatu Poddębickiego:)

Do zobaczenia!
Rada Pedagogiczna Przedszkola

10.03.2015r.

[Rozmiar: 26558 bajtów]

09 marca dzieci z grupy 4 - latków "B", podobnie jak przedszkolaki z innych grup, obchodziły Dzień Kobiet.
"Wiele niespodzianek naszym dziewczynkom przygotowali sami chłopcy i tak:
- w ramach tygodnia o zdrowym odżywianiu wykonali dla dziewczynek "zdrowe kanapki",
- dziewczynki przyjmowały od chłopców życzenia i prezenty,
- wszyscy bawili się przy muzyce,
- nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i lizaków:)

Podziwialiśmy również wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców na tą uroczystość. Można powiedzieć, że dla wszystkich - zarówno chłopców jak i dziewczynek, to był bardzo przyjemny i uroczysty dzień."

Magdalena Michalik

04.03.2015r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]

UWAGA!
Rodzice dzieci urodzonych w latach 2010-2012 ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z poniższym harmonogramem.

>>>>>>>>>>>>>>>>>HARMONOGRAM REKRYTACJI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/2016>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Bożena Karasińska

04.03.2015r.


[Rozmiar: 82931 bajtów]
Rada Rodziców Przedszkola

04.03.2015r.

[Rozmiar: 2684 bajtów]

Dzieci z grupy 4- latków "A" również włączyły się w akcję "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" i w ślad za swoimi starszymi kolegami wybrały się do lasu w Rodrysinie. Zawieziony przez dzieci pokarm: marchew, siano, owies itp., posłużył do wypełnienie po brzegi "stołówki dla gości", m.in. przybyłych z Węgier danieli.
Na pewno miło zaskoczyła ich taka smakowita niespodzianka i miały okazję poznać polską gościnność :))))
Dzięki uprzejmości J. i P. Zdunków - rodziców Mikołaja i Miłosza, również nasze brzuszki nie pozostały puste!
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i przekazane wiadomości o potrzebach zwierząt w okresie zimy!
Anna Chmielecka

04.03.2015r.

[Rozmiar: 33380 bajtów]

Podczas realizowanej tematyki kompleksowej „Poznajemy zwierzęta z krainy śniegu i lodu” mimo zbliżającej się wiosny, w przedszkolu zrobiło się bardzo mroźno. Stało się to za sprawą lodowych krain, w których pojawiało się mnóstwo zwierząt: mors, foka, niedźwiedź polarny, pingwin i wiele innych…. Oto praca plastyczna 4-latków z ul. Przejazd. „ach jak przyjemnie i jak wesoło z pingwinem bawić się, raz nóżka w lewo, raz nóżka w prawo, do przodu, do tylu i raz, dwa, trzy!”
Katarzyna Wojtczak

04.03.2015r.

[Rozmiar: 11200 bajtów]

27 lutego dzieci z grupy 5-latków „A” z ul. Miłej udały się na wycieczkę do piekarni p. Barbary i Jaceka Wiaderek.
Podczas wycieczki przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, poznały sposoby zaplatania chałek, rogali.
Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi rogalikami.
Dziękujemy :)
Agnieszka Kulczycka

04.03.2015r.

[Rozmiar: 51823 bajtów]
"Cała Polska czyta dzieciom"

Mamusie: Klaudii, Marcela i Szymona odwiedziły nas i pięknie czytały nam książki.
Dziękujemy!!!

Kto z rodziców jeszcze nas odwiedzi?... Zapraszamy!

5-latki "B" z ulicy Miłej

01.03.2015r.

[Rozmiar: 83013 bajtów]

24 II 2015r. ...

5-latki "B" w Piekarni Pana Wiaderka ...

Ależ było gorąco, biało i ... smakowicie!!!
Agnieszka Kaczmarek

27.02.2015r.

[Rozmiar: 34444 bajtów]

Mając na uwadze realizację celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społeczny i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” w tym tygodniu 4-latki „A” z ul. Miłej założyły w kąciku przyrody „zielony ogródek”, w którym między innymi siały rzeżuchę, sadziły cebulę, fasolę.
Założone hodowle służą dzieciom do obserwowania roślin, prezentowania wniosków z prowadzonych obserwacji w sposób zrozumiały dla innych.
W celu wzbogacenia wiadomości o potrzebach życiowych roślin były także na wycieczce w kwiaciarni „Flora EM”, gdzie poznały również pracę kwiaciarki.
Dziękujemy pani Agnieszce Markowskiej za miłe przyjęcie grupy, ciekawe opowieści o kwiatach.
Paulina Jóźwiak

26.02.2015r.

17 lutego przypadał Dzień Kota. Z tej okazji 4-latki z ul. Przejazd brały udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Pani bibliotekarki z Powiatowej Biblioteki w Poddębicach.
Czy to kot rasowy czy dachowiec, a może kot z bajki? Trudne zadania miały do wykonania milusińscy! Po obejrzanej prezentacji multimedialnej czekała na nich do rozwiązania kocia krzyżówka. Na koniec zostali obdarowani kocimi maskami, które sami ozdobili.

[Rozmiar: 62921 bajtów]
Ciekawe, czy rodzice przedszkolaków poznają swoje pociechy w maskach?
Katarzyna Wojtczak

25.02.2015r.

[Rozmiar: 63270 bajtów]
25 lutego przedszkolaki obejrzały przedstawienie zrefundowane przez Radę Rodziców pt. „Kłamstwa kozy”.
Przygody niesfornej kozy wystawili aktorzy z objazdowego Teatru Latek „Pinokio” z Nowego Sącza.

Dziękujemy!
Katarzyna Wojtczak

23.02.2015r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]

UWAGA RODZICE!

Z dniem 9 marca 2015r. zaczynamy wydawanie Wniosków o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2015/2016.
Rekrutacja potrwa trzy tygodnie i zakończy się 27 marca 2015r.

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA PRZY ULICY MIŁEJ 14/16 ORAZ PRZEJAZD 19.
Bożena Karasińska
Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach

23.02.2015r.

[Rozmiar: 82144 bajtów]
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę...

19 lutego 5-latki "A" i 5-latki "B" z ulicy Miłej wybrały się na wycieczkę do lasu w Rodrysinie. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt zimą.
Do lasu przedszkolaki udały się z torbami pełnymi warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały karmę dla zwierząt i ptaszków. Obserwowały także leśną przyrodę, nadsłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków.

Naszym przewodnikiem był pan leśniczy Sylwester Lisek, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Mamy nadzieję, że po naszym wyjściu z lasu, gdy zapanowała tam cisza, zwierzęta bez trudu odnalazły karmę, którą zostawiliśmy dla nich...
Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek

19.02.2015r.

[Rozmiar: 1173 bajtów]
Podczas lutowego „Spotkania z muzyką” przedszkolaki dowiedziały się, dużo informacji na temat budowy człowieka.

„Jak to jest kiedy mięśnie wprawiasz w ruch, wtedy jest płaściutki brzuch, kiedy serce bije człowiek wie, że żyje oraz że mózg o wszystkim informuje, całe ciało kontroluje, bo to rodzaj komputera, informacje zewsząd zbiera”/ sł. U. Pakuła/.


Katarzyna Wojtczak

15.02.2015r.

[Rozmiar: 10230 bajtów]
Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2014 na rzecz naszego przedszkola.

Wypełniając PIT wpisz KRS 0000272264 z dopiskiem
dla Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
a cała kwota Twojego odpisu trafi dla naszych przedszkolaków.

Dziękujemy:)


Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna
Publicznego Przedszkola w Poddębicach

15.02.2015r.

[Rozmiar: 9685 bajtów]
UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016 nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie Deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do przedszkola.

Deklaracje te są dostępne u nauczycielek w grupach; należy je złożyć w przedszkolu w terminie do końca lutego.

INFORMACJE DODATKOWE

W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z dnia 3 stycznia 2014r., poz. 7) w roku szkolnym 2015/2016 obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie, które nie zostaną objęte obowiązkiem szkolnym. Natomiast czterolatki uzyskują prawo do edukacji przedszkolnej.

Szczegóły rekrutacji (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane wkrótce.
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

14.02.2015r.

WALENTYNKI

Walentynki to może nie jest polska tradycja, ale motyw serca pojawia się tak często w naszej kulturze i języku, że może warto do niego nawiązać. Każda okazja jest dobra, by przekazać dzieciom nieco wiedzy i nauczyć czegoś pożytecznego.

[Rozmiar: 1056 bajtów]

"Dzieci są wielką miłością rodziców, można im to powtarzać wciąż i bez powodu. Jednak miłości nigdy za wiele, a Walentynki są taką szczególną okazją, by wyrazić swoje uczucia - zatem kochajmy się i mówmy o tym!">>>>> miastodziec.pl-WALENTYNKI<<<<<
Rada Pedagogiczna Przedszkola

01.02.2015r.

[Rozmiar: 18459 bajtów]
Uwaga Rodzice!!!

Już jutro rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci z województwa łódzkiego.
Nasze przedszkole będzie jednak w tym czasie funkcjonować zgodnie z organizacją na rok szkolny 2014/15, w godzinach 7.00 - 17.00.
Zapraszamy zarówno na ulicę Przejazd, jak i na ulicę Miłą.

Do zobaczenia:)
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

30.01.2015r.

CODZIENNE DYLEMATY...
[Rozmiar: 25791 bajtów]
"Dorośli zadają sobie często pytania jak wychowywać dzieci, odkrywać ich uzdolnienia, zrozumieć ich cechy rozwojowe? Mając świadomość, że każda sytuacja jest odmienna i każde dziecko inne, to mimo wszystko istnieją pewne sprawdzone zasady postępowania, które okazują się skutecznymi metodami i przynoszą efekty w procesie wychowawczym."


Co zrobić by lepiej zrozumieć i wychować dziecko?

W swojej pracy pedagogicznej spotykam się z trudnościami wychowawczymi, które nie omijają również rodziców. Na temat sposobów wychowania pojawia się wiele kontrowersyjnych pytań, w wśród nich np. „karać czy nie?”. Takim sytuacjom zawsze towarzyszą dylematy. Często w rozmowach z rodzicami, my – jako nauczyciele, staramy się poruszać te trudne tematy i wydaje się, że nie ma jednego rozwiązania, tzw. złotego środka.

Ostatnio śledząc fachową literaturę dotarłam do poradników i artykułów podejmujących te problemy, zatem w dalszej części przedstawię swoje wnioski wyciągnięte na ich podstawie. Dorośli zadają sobie często pytania jak wychowywać dzieci, odkrywać ich uzdolnienia, zrozumieć cechy rozwojowe? Mając świadomość, że każda sytuacja jest odmienna i każde dziecko inne, to mimo wszystko istnieją pewne sprawdzone zasady postępowania, które okazują się skutecznymi metodami i przynoszą efekty w procesie wychowawczym.

Niektóre dzieci łatwo się buntują, niespokojnie śpią , nie jedzą jak należy, są porywcze, niecierpliwe, niegrzecznie odpowiadają, gryzą, bija kolegów, przerywają rozmowę, buzia im się nie zamyka, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, bałaganią, rozrabiają, sprawiają wrażenie jakby ich ulubionym zajęciem było „zatruwanie życia innym”. Najczęściej w takich problematycznych sytuacjach dorośli odpowiadają karami, które do niczego nie prowadzą, wręcz przeciwnie, im bardziej dzieci czują się odrzucone, tym z większym wysiłkiem będą szukać potwierdzenia uczuć.

Rozpatrując to jednak obiektywnie, patrząc na błędy wychowawcze, eksperci proponują następujące sposoby:
• rozpoznawanie tego, co kryje się za uporem, wybuchami gniewu, żądaniami naszych dzieci,
• unikanie trudnych sytuacji,
• wprowadzanie w życie różnych strategii, które mogłyby przełamać błędne koło prowokacji i kar,
• reagowanie w sposób spokojny i zdecydowany, przy jednoczesnym wyraźnym określaniu zasad postępowania,
• docenianie zalet dziecka, początkowo uważanego za nieznośne.

Mówi się też, że przyczyną kłopotów dziecka z utrzymaniem uwagi mogą być m.in. rozmaite błędy wychowawcze, których rodzice nie uświadamiają sobie. Poza tym dzieci wychowują się obecnie w środowisku nastawionym na konsumpcję. Ma to ogromny wpływ na rozwój ich osobowości. Media bowiem dają szybką satysfakcję na wiele sposobów, bez szczególnego wysiłku. Jest to też jeden z głównych problemów z koncentracją u dzieci. W takich przypadkach rodzice, jak i wychowawcy powinni dowiedzieć się co oznacza motywacja do podjęcia wysiłku i jak się ona rozwija, co robić, aby dzieci były bardziej samodzielne, zdyscyplinowane i cierpliwe. W jaki sposób nauczyć dzieci nawiązywania lepszych kontaktów z rówieśnikami i otoczeniem.

Pojawia się także opinia, iż wychowanie powinno być procesem partnerskim, w którym każdy może zabrać głos, każdy może przedstawić swój pogląd na daną sprawę, by potem szukać wspólnych rozwiązań zadowalających wszystkich. Rodzice powinni stymulować i zachęcać dzieci, zamiast żądać. Powinni dawać przykład zamiast prawić kazania. Dziecko ma prawo do błędów, które są w pewnym sensie kluczem do sukcesu, bowiem ważna jest umiejętność wy-ciągania wniosków z popełnionego błędu i kreatywne poszukiwanie rozwiązań.

Wszyscy popełniamy jakieś błędy wychowawcze, a mimo to na świecie jest wielu wspaniałych, szczęśliwych, wartościowych, dobrze wychowanych ludzi. Potrafią kochać, wiedzą co jest w życiu najważniejsze i układają z innymi prawidłowe relacje interpersonalne. Nikt z nas nie jest i nie musi być idealnym rodzicem. Tacy nie istnieją. Dlatego nie obwiniajmy się, że wychowując dziecko nie wszystko robimy dobrze. Nie znaczy to jednak, że nie należy się starać. Warto zatem sięgnąć po zaproponowane metody, zasady postępowania, czy skorzystać z przykładów ćwiczeń i zabaw terapeutycznych zawartych w poradnikach.

Zachęcam do zapoznania się z następującymi pozycjami:
• „Jak rozwiązywać konflikty w rodzinie”, H. Gurtler
• „Nieznośne dzieci i zdesperowane dzieci”, N. Laniado
• „Trudności z koncentracją uwagi”, H. Weyhert
Jolanta Wituła

30.01.2015r.

[Rozmiar: 2684 bajtów]

"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z leśnikiem - p. Sylwestrem Liskiem, prywatnie tatą Kajetana z grupy 3-latków.
Przedszkolaki dowiedziały się o sposobach pomagania zwierzętom w zimie oraz przekazały zgromadzony pokarm, przeznaczony na pożywienie dla leśnych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie:)
3-latki oraz 4-latki "A" z ul. Miłej
Anna Chmielecka

28.01.2015r.

"Zabawy zimowe są zdrowe!"

[Rozmiar: 43611 bajtów]
Przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej korzystały z uroków zimy i bawiły się w ogrodzie przedszkolnym - lepiły kule, grały w śnieżki, ulepiły całą rodzinkę bałwanków.

Było super!!! Czekamy na kolejne obfite opady śniegu.
Paulina Jóźwiak

26.01.2015r.

[Rozmiar: 51027 bajtów]

26 stycznia 4-5 - latki i 5 - latki "C" z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, by z bliska przyjrzeć się pracy strażaków. Była to też okazja do podziwiania sprzętu, strojów i samochodów, które pomagają strażakom w pracy i chronią ich życie.

[Rozmiar: 75727 bajtów]

W drodze powrotnej do przedszkola, korzystając z uroków zimy "prawie..." ulepiliśmy bałwana:)
Anna Cicha

25.01.2015r.

[Rozmiar: 46609 bajtów]

W piątek 23 stycznia w grupie 4-latków "B" gościliśmy mamę Ewy, która w ramach akcji: "Cała Polska Czyta Dzieciom", czytała dzieciom bajkę. Przedszkolaki słuchały z wielką uwagą tym bardziej, że bajka okazała się bardzo ciekawa i trochę niezwykła. Historia Niny, która ze złej osoby stała się dobrą i jej psa tropiciela, zainspirowała dzieci do narysowania ilustracji do książki.
Dziękujemy!
Magdalena Michalik

25.01.2015r.

[Rozmiar: 4250 bajtów]
RYTMIKA W PRZEDSZKOLU:)

Nauka "Zimowej wyliczanki"
Dzień Babci i Dziadka
Idziemy na bal
Muzykanci
Poznajemy budowę pianina,
to tematy wokół których przedszkolaki bawiły się z p. Dorotą Sowińską, podczas rytmiki w miesiącu styczniu.
Uwaga! od marca w rytmice będą brały udział także 3-latki:)
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

23.01.2015r.

Miniony tydzień upłynął w przedszkolu pod hasłem "Dzień Babci i Dziadka".
[Rozmiar: 21302 bajtów] W ostatnich dniach przedszkolaki wręczały własnoręcznie wykonane drobiazgi i laurki, składały życzenia, a szczęśliwi dziadkowie odwiedzali przedszkole.
W przypadku naszej placówki świętowano w 12 grupach, a spotkania odbywały się przez kilka dni.
Biorąc pod uwagę, że mamy ponad 300 przedszkolaków, a każdy z nich miał średnio 2 gości ...oj działo się działo:)
Jest co wspominać:)

Dziękujemy!
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

23.01.2015r.

[Rozmiar: 5673 bajtów]
"W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż."

Uwaga! Uwaga Rodzice!

serdecznie zapraszamy do udziału w przedszkolnym balu karnawałowym, który odbędzie się:
w przedszkolu przy ulicy Przejazd - środa, 28.01.2015r.
w przedszkolu przy ulicy Miłej - czwartek, 29.01.2015r.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

21.01.2015r.

[Rozmiar: 67528 bajtów]

DZIEŃ BABCI CZY DZIEŃ DZIADKA ...

"W Polsce Dzień Dziadka obchodzimy tuż po Dniu Babci czyli 22 stycznia. Czasem babcie i dziadkowie świętują razem jednego dnia, czasem oddzielnie – dziadek obchodzi Dzień Dziadka, a babcia Dzień Babci. Jedno jest pewne – w Dniu Dziadka i Dniu Babci wszystkie wnuki mają wyjątkową okazję, aby wyrazić swym babciom i dziadkom szacunek i wdzięczność.
Dzień Babci czy Dzień Dziadka - to święta, które dają radość zarówno wnukom, jak i ich dziadkom. Warto kontynuować tradycję obchodzenia tych świąt, bo przecież kiedyś dzisiejsze dzieci także będą babciami i dziadkami.
W ten wyjątkowy dzień dziękujemy naszym Dziadkom za to, że wpajają nam zasady moralne, wiarę, przekazują mądrość i doświadczenie życiowe. Cenimy ich także za przywiązanie do rodziny, pracowitość, obowiązkowość a przede wszystkim za ich wielkie i otwarte dla nas serca.
Dziadkowie – nikt inny nie ma tyle cierpliwości i wyrozumiałości. Dziękujemy im za to."
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

20.01.2015r.

[Rozmiar: 12813 bajtów] W ramach realizowanego celu „Kształtowanie u dzieci przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej” przedszkolaki z grupy 3-latków z ul. Miłej poznawały historię miasta Poddębic:
· wiedzą, że w tym mieście znajduje się ich kochane przedszkole, w którym chętnie się bawią i uczą :)))))
· podczas spotkania z p. Renatą Dzieciątkowską, kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej, wysłuchały legendy „Paradny most” ze zbioru p. Janiny Pucek, bawiły się w budowanie mostu przy śpiewanej przez gościa piosence „Jadą, jadą dzieci drogą” (sł. M. Konopnicka);
· kolorowały herb Poddębic - prace wyszły SUPER!!!
· poznały na czym polega praca żołnierza zawodowego – instruktora spadochronowego, podczas spotkania z tatą Olka - p. Wiktorem Drewnikiem;

Poznawaniu okolicy sprzyjały spacery, podczas których nauczycielki kierowały uwagę dzieci na wygląd budynków i tablic informacyjnych.
Jolanta Wituła

19.01.2015r.

[Rozmiar: 74215 bajtów]
"Zimowy spacer ulicami Poddębic"

15 stycznia w grupie 5-letniej "B" odbyło się zajęcie warsztatowe dla dzieci i rodziców. Dzieci wykazały się znajomością swojej "Małej Ojczyzny" oraz czerpały radość ze wspólnego działania z najbliższymi.

Mamy nadzieję, że Rodzice także podzielili entuzjazm swych pociech:)
Dziękujemy za obecność.
Agnieszka Kaczmarek i Agnieszka Kulczycka

19.01.2015r.

[Rozmiar: 60845 bajtów]
Poznajemy zawody naszych rodziców...

Gościem 3-latków i 5-latków "B" z ul. Miłej był tato Olka i Oskara - pan Wiktor Drewnik. Zaprezentował swój niezwykły zawód instruktora spadochronowego i tunelowego. Przedszkolaki poznały, a niektóre przymierzyły, strój skoczka spadochronowego, obejrzały akcesoria, a przede wszystkim widziały z bliska spadochron.
Panu Wiktorowi dzielnie asystowała małżonka - pani Agnieszka.

Serdecznie dziękujemy za "odlotowe" spotkanie :)
Anna Chmielecka, Agnieszka Kaczmarek, Jolanta Wituła

14.01.2015r.

[Rozmiar: 69589 bajtów]

W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dziadka, tematem przewodnim pierwszego w tym roku „Spotkania z muzyką” byli właśnie Dziadkowie.

Już dziś życzymy naszym Kochanym Babciom i Najdroższym Dziadkom - duuuużooo zdrówka i do zobaczenia już wkrótce w naszym przedszkolu!

„ czy w Łodzi czy w Krakowie - Dziadkowie – na zdrowie!
W Łęczycy w Uniejowie - Dziadkowie - na zdrowie!”/ sł. U. Pakuła/
Katarzyna Wojtczak

15.01.2015r.

[Rozmiar: 9786 bajtów]

14 stycznia, na zaproszenie dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach - pani Edyty Durki, grupa 4-latków z ul. Przejazd uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu promującego edukację regionalną, w czasie których przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Ziemia Poddębicka - Moja mała Ojczyzna”.
Prezentacja przedstawiała najważniejsze miejsca i zabytki w regionie poddębickim, a uatrakcyjnieniem zajęć była praca plastyczna polegająca na wyklejanie herbu naszego miasta kawałkami kolorowego papieru.

Serdecznie dziękujemy:)
Katarzyna Wojtczak

15.01.2015r.

[Rozmiar: 94067 bajtów]

14 stycznia w grupie 4-latków „B” z ul. Miłej odbyła się wycieczka do Straży Pożarnej w Poddębicach. Wycieczkę oprowadzali rodzice dzieci z naszej grupy - tata Natalii i tata Wiktorii, którzy opowiadali nam o ciężkiej pracy strażaka i niebezpieczeństwach z jakimi muszą się zmagać, w jaki sposób i kiedy należy wzywać Straż Pożarną, przypomnieli alarmowe numery telefonów.
Największe wrażenie na dzieciach zrobił pokaz błyskawicznego szykowania się do akcji i oczywiście sam wóz strażacki.

Na pożegnanie, dziękując za odwagę i poświęcony czas, dzieci wręczyły Panom strażakom wykonany przez siebie kalendarz z wydzieranką. Emocje związane z wycieczką towarzyszyły dzieciom długo po przyjściu do przedszkola, wykonały kolorowankę, którą otrzymały od strażaków.
Dziękujemy!
Magdalena Michalik

15.01.2015r.

5 latki "C" z ul. Miłej powoli przygotowują się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już przygotowały dla swoich gości zaproszenia i dziś wybrały się na pocztę by je wysłać.

[Rozmiar: 37355 bajtów]

"Koperty, adresy i znaczki mamy.
I zaproszenia wysyłamy...".

[Rozmiar: 37343 bajtów]

"Teraz to już tylko czekamy, kiedy babcia i dziadek odwiedzą nas w przedszkolu."
Anna Cicha

11.01.2015r.

[Rozmiar: 43386 bajtów]

Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów.
W tygodniu poświęconym pracy zegarmistrza 4-latkom udało się zorganizować „zegarowy kącik”, w którym wyeksponowane zostały zegary przyniesione przez dzieci z domów. Ponadto przedszkolaki poznały historię powstania zegara i jego rozwój na przestrzeni stuleci.
Podczas spaceru zachwycił dzieci zegar na wieży kościelnej. Ale przecież „ (…) czas i tak każdy ma w sobie, nie musi mu go zegar podpowiadać /W. Myśliwski/”.
Katarzyna Wojtczak

11.01.2015r.

8 stycznia dzieci z grupy 5 „A” z ulicy Miłej wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz: lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów, pilników, młotków.

[Rozmiar: 132602 bajtów]

Ponadto miały możliwość zobaczyć, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie - od ściennych po zegary na rękę.
Największy zachwyt wzbudził stary zegar z kukułką.

Serdecznie dziękujemy p. Ireneuszowi Łukowskiemu za gościnność i czas poświęcony naszym Milusińskim.
Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi różnych zawodów.

Agnieszka Kulczycka

11.01.2015r.

GÓRA GROSZA!!!
[Rozmiar: 32826 bajtów]

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom – Rodzicom naszych wychowanków za wrażliwość, hojność i aktywny udział w AKCJI GÓRA GROSZA".

31.12.2014r.

[Rozmiar: 13333 bajtów]

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

31.12.2014r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

"Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2013/2014, na który napłynęło 129 sprawozdań z całego kraju. Komisja konkursowa w składzie:
Irena Koźmińska – Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”;
Joanna Górska – Dyrektor ds. Współpracy, Koordynator Projektów Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”;
Agnieszka Jakubik – Koordynator Zespołu Obsługi Projektów Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz:
Anna Frydrych, członek Zespołu Obsługi Projektów Fundacji;
Karolina Kolwas, członek Zespołu Obsługi Projektów Fundacji,
kierując się ustalonymi przez Fundację kryteriami oceny merytorycznej sprawozdań konkursowych przyznała następujące Nagrody i Nagrody Specjalne oraz Wyróżnienia i Wyróżnienia Specjalne."
Jedno z nich przypadło naszej placówce.
>>>CAŁA POLSKA<<<

Bożena Karasińska

20.12.2014r.

Jak co roku, harcerze z Hufca ZHP w Uniejowie: Maksymilian Pięgot, Julia Kotarska i Filip Kowalczyk na czele z hm. Barbarą Zwolińską odwiedzili Publiczne Przedszkole w Poddębicach z bożonarodzeniowymi życzeniami oraz „Betlejemskim Światłem Pokoju” .

[Rozmiar: 18340 bajtów] "Akcja Betlejemskie Światło Pokoju została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję. Od tamtego czasu (na około tydzień przed świętami Bożego Narodzenia) w Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Stąd wędruje ono do harcerskiego ośrodka „Głodówka”, gdzie po mszy świętej w kapliczce przekazane zostaje dalej – przez Kraków, Jasną Górę rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby trafić za pomocą rąk harcerek i harcerzy do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju."

„…światło z Betlejem, nową światu da nadzieje, pokoju płomyk niech ogrzewa nas…”
CZUWAJ!
Katarzyna Wojtczak

20.12.2014r.

[Rozmiar: 5712 bajtów]
Lśni dokoła choinkowy blask,
śniegu napadało, niebo pełne gwiazd.
Niech Święta radością wypełnią Wasz dom,
a Nowy Rok 2015 nadziei doda Waszym dniom.

Tego życzą z całego serca
Dyrektor oraz Pracownicy
Publicznego Przedszkola w Poddębicach

20.12.2014r.

[Rozmiar: 54529 bajtów]

Po raz ostatni w tym roku, w przedświątecznym czasie, udało się 4-latkom z Przejazd odwiedzić Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach. Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat bożonarodzeniowych tradycji a najciekawszym tematem okazał się Święty Mikołaj. Już wiemy skąd pochodzi, jak wygląda, kto mu pomaga pakować prezenty, ile ma pracy i jak ma na imię czerwononosy renifer zaprzężony w sanie Świętego Mikołaja.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i składamy raz jeszcze świąteczne życzenia!

Katarzyna Wojtczak

09.12.2014r.

Rozmiar: 31048 bajtów
pięknie zapraszają przedszkolaki

07.12.2014r.

Rozmiar: 9541 bajtów

W piątek 5 grudnia, w Mikołajki” przedszkolaki z ulicy Miłej i w poniedziałek 8 grudnia przedszkolaki z Przejazd, podarowały swoje zabawki, maskotki, gry, książki i ubrania, które z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia za pośrednictwem Biblioteki Pedagogicznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach trafią do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Serdecznie dziękujemy Darczyńcom – Rodzicom naszych wychowanków za wrażliwość, hojność i aktywny udział w XIX akcji "BANK DARÓW".

Beata Ziółkowska

09.12.2014r.

Rozmiar: 7872 bajtów

5 grudnia przedszkole przy ul. Miłej odwiedził Mikołaj, który strudzony przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia postanowił spędzić kilka miłych chwil z dziećmi. Kto nie miał okazji wysłać listu do Mikołaja mógł wręczyć mu go osobiście. Od czerwonych strojów cała sala wyglądała odświętnie a przedszkolaki z zapałem tańczyły, recytowały i śpiewały dla Mikołaja, który dziękując za upominki, występy i serdeczne dla Niego życzenia obiecał, że wkrótce odwiedzi dzieci znowu. Wzruszony gorącym przyjęciem postanowił każdej grupie wręczyć prezenty. Zabawom nie było końca - podarki przyniesione przez Mikołaja sprawiły wiele radości.

Rozmiar: 37353 bajtów

Żal się było rozstawać, ale przecież już niedługo się zobaczymy!

Magdalena Michalik

07.12.2014r.

Rozmiar: 6133 bajtów
Uwaga! Uwaga :)

W najbliższą środę - 10 grudnia - kiermasz świąteczny w naszym przedszkolu.

ZAPRASZAMY od godziny 14.00

Żaneta Kochanowska i Katarzyna Skórka
Rada Rodziców

07.12.2014r.

Rozmiar: 201877 bajtów

4 grudnia odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem „Świąteczne dekoracje”, w których uczestniczyli gościnnie rodzice naszych wychowanków. Wykonane okolicznościowe kartki świąteczne, bombki, dekoracje na stół oraz wiele innych bożonarodzeniowych ozdób pozwolą zorganizować przedświąteczny Kiermasz, wzbogacający budżet Rady Rodziców.
Dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz pomysły, które uatrakcyjniły warsztaty!

Rada Pedagogiczna

06.12.2014r.

Rozmiar: 262581 bajtów

5 grudnia Publiczne Przedszkole w Poddębicach gościło w swoich murach niecodziennego gościa.

To Święty Mikołaj w dniu swoich imienin zawitał do naszych przedszkolaków, które przybyły ubrane z tej okazji w mikołajowe czapki, z drobnymi upominkami dla gościa z Laponii. Dzieci w wielkim napięciu wyczekiwały pojawienia się brodatego gościa, a jego wejście przywitały oklaskami. Mikołaj wysłuchał utworów muzycznych i literackich wykonanych dla niego przez poszczególne grupy, obdarował prezentami i prosił o świadczenie dobrych uczynków dla innych tak, by w święta Bożego Narodzenia mógł zawitać pod choinką z jeszcze większym workiem upominków.
Podczas pożegnania wielu przedszkolakom trudno było rozstać się z ukochanym gościem.

Do zobaczenia Mikołaju już niedługo!

Katarzyna Wojtczak

06.12.2014r.

>>>> ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ... <<<<

Beata Ziółkowska

05.12.2014r.

"Idzie górnik drogą, piórko mu się kiwa
Wali grajek w bęben, trąbka mu przygrywa
Piórka mu z czapeczki pięknie powiewają
Złote na mundurze guziki błyskają
Grajże mi trębaczu grajże mi kapelo
Niechże dziś górnicy, wszyscy się weselą"


Rozmiar: 202912 bajtów

Czwartkowe spotkanie Starszaków z Przejazd z Panią Anną Karską - Prezes Geotermii Poddębice pozwoliło na przypomnienie dzieciom, że 4 grudnia w Polsce obchodzimy Dzień Górnika. Jest to święto nie tylko ludzi pracujących w kopalniach węgla kamiennego, ale i tych, którzy wydobywają sól, siarkę, rudę żelaza i ... gorącą wodę z głebin naszej planety Ziemi.

Dziękujemy Pani Aniu :)

Bożena Karasińska

03.12.2014r.

Rozmiar: 8535 bajtów

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, dlatego dziś przeanalizujemy Akcję "Zbiórka Makulatury", której wynik tym razem nie jest zbyt imponujący:

ulica Przejazd - 102kg
ulica Miła 357kg

ale wzbogacił fundusze Rady Rodziców kwotą 48,90zł.
Dziękujemy i prosimy o czujność. Kolejna zbiórka makulatury już w po Nowym Roku.

Bożena Karasińska

01.12.2014r.

27 listopada w grupie 4-latków "B" odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem rodziców na temat: "Nasi domowi ulubieńcy - Psy", których celem było wzbogacanie i utrwalanie wiedzy dotyczącej opieki nad zwierzętami domowymi oraz zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw z dziećmi.


Rozmiar: 289325 bajtów


Rodzice wraz z dziećmi wykonali przezabawne postacie piesków, które znalazły schronienie w wielkiej budzie.

Rozmiar: 177351 bajtów

Okazji do zabaw i wspólnego spędzania czasu nigdy za wiele.
Dziękujemy:)

Magdalena Michalik

01.12.2014r.

Rozmiar: 28965 bajtów

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dziś naszym przedszkolakom zabawy taneczne z p. Krystianem Szymankiem. Orientalne tańce wprawiły dzieci w miły nastrój, który trwał do późnych godzin popołudniowych.
Ciąg dalszy za tydzień - 8 grudnia.

DZIĘKUJEMY:)

Bożena Karasińska

01.12.2014r.

Rozmiar: 178388 bajtów

Dziś gościem specjalnym w przedszkolu, w grupie 4-latków była mama Kacperka, Pani Kasia Skórka, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy w banku.
Ciekawym akcentem spotkania było liczenie pieniędzy, które dzięki wykorzystanej maszynie, zostały policzone na poczet zbiórki „Góry Grosza”.
Udało się dokładnie wszystko przeliczyć, a po skończonym spotkaniu dzieci otrzymały mnóstwo prezentów.
Pani Kasiu, była Pani naszym Świętym Mikołajem!
DZIĘKUJEMY:)

Katarzyna Wojtczak i 4-laki

01.12.2014r.

Hokus – Pokus, mary – dary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary.
Czary – mary, czary – mary,
Aby wróżby się spełniły złóżmy dary.

Rozmiar: 151663 bajtów

Uroczystość Andrzejkowa była świetną okazją do wspólnych zabawa dzieci z grup 3 - latków i 4 - latków "A" przy ul. Miłej. Przedszkolakom najbardziej podobało się lanie wosku i ustawianie butów w stronę drzwi - każdy chciał wiedzieć, kto wyjdzie pierwszy za mąż. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wróżba "Kim będę w przyszłości?"
Na zakończenie były oczywiście wspólne zabawy przy muzyce :)

Anna Chmielecka

29.11.2014r.

Miniony tydzień obfitował w liczne wycieczki przedszkolaków do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie poznały cały księgozbiór, miały też okazję obejrzenia prac przygotowanych przez inne dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Misia, oglądały, słuchały ..., a także kolorowały malowanki kredkami ołówkowymi, wzbogacając kolekcję Misiów.
Fajnie było posłuchać przygód Kubusia Puchatka czytanych przez p. bibliotekarkę Beatę - wspominają przedszkolaki.

Rozmiar: 35603 bajtów

Rozmiar: 35603 bajtów

Rozmiar: 35603 bajtów

Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka do biblioteki. Było super!!!

Anna Cicha

29.11.2014r.

TANIEC ...
Czy to możliwe, że przedszkolaki tańczą w rytmach latynoamerykańskich? ...TAK!!!
W miniony poniedziałek odbyły się pierwsze zajęcia taneczne prowadzone przez Paulinę Ostrowską i Krystiana Szymanka.

Rozmiar: 142354 bajtów
na zdjęciu 5 - latki A z Miłej
Rozmiar: 142354 bajtów
na zdjęciu 6 - latki z Przejazd

Dziękujemy za pozytywną energię i radość wspólnej zabawy!

Kolejne zajęcia już w poniedziałek 1 grudnia:)

5-6 - latki

28.11.2014r.

Rozmiar: 11672 bajtów

Co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym i co roku spotykamy się z ich otwartością na problemy innych i życzliwością.

W tym roku jest podobnie, bowiem przyjęliśmy zaproszenie do udziału w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, w naszym przypadku - wolontarusze z PDKiS, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole objęło pomocą rodzinę - rodziców z dwójką dzieci: Pani Marzena (45 l.) i Pan Grzegorz (43 l.), Mateusz (13 l.) i Paulina (11 l.).
Rodzina bardzo prosi o żywność, to duży wydatek dla czteroosobowej rodziny, środki chemiczne, pościel, odzież i buty tak potrzebne zimą szczególnie dla dzieci, które jeszcze rosną.

POTRZEBY RODZINY
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kawa, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne
Inne: płatki śniadaniowe, mleko w kartonach, słodycze
Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów Inne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne.

Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Piórnik, Plecak

Wyposażenie mieszkania:
Koc, Pościel, Ręczniki

Upominki:
Paulina - książka o kotkach. Mateusz - gra na komputer o wyścigach. Marzena - kosmetyki 40+. Grzegorz - maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami.

Rozmiar: 7823 bajtów
Osoby zainteresowane organizacją szlachetnej paczki zapraszamy do kontaktu z dyrektorem przedszkola lub nauczycielkami:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

28.11.2014r.

26 listopada w grupie 5 letniej "C" przy ul. Miłej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców.
Wspóne zabawy ze zwięrzętami domowymi sprawiły dzieciom wiele radości. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak dzieci bawią się z literką "K".
A oto efekt prac przedszkolaków:

Rozmiar: 95305 bajtów

Anna Cicha

28.11.2014r.

Podsumowanie obchodów Święta drzewa oczami fotoreportera...

Rozmiar: 114241 bajtów Rozmiar: 112710 bajtów

wiersz J. Pisarskiego pt. "Zielone serce"
Na skwerku rosło drzewko
szeroko, rozłożyście.
Srebrzystą miało koronę.
Zielonosrebrne liście.

Słuchali chętnie ludzie
przechodząc koło drzewa
jak wietrzyk wśród gałązek
wesoło piosenki śpiewa.

Lecz przyszedł mały urwis
ukradkiem wyjął nożyk,
bo napis chciał wyskrobać
w srebrzystej, cienkiej korze.

Wycinał powolutku,
literka po literce,
nie wiedział, że pod korą
zielone płacze serce.


Rozmiar: 69332 bajtów

Gdyby lasu nie było,
gdyby go wyrąbano,
kto by szumiał wieczorem
piosenki wam na dobranoc?
Wiecie, co by się stało,
gdyby lasy wycięto?
Zabrano by mieszkania
wszystkim leśnym zwierzętom.
I zginęłyby marnie,
żyłyby tylko w baśni
smutne byłoby życie
bez zwierzęcej przyjaźni.
Posadź ptaszkom przed domkiem
świerk, dąb lub sosenkę,
a na pewno piosenką
podziękują ci pięknie.
F. Kobryńczuk

Rozmiar: 93913 bajtów

Rozmiar: 117656 bajtów Rozmiar: 111833 bajtów

Rozmiar: 95115 bajtów
Rozmiar: 112436 bajtów Rozmiar: 97400 bajtów

Z całego serca dziękujemy sponsorom naszego przedszkolnego przedsięwzięcia wśród, których znaleźli się: Urząd Miejski w Poddębicach, Nadleśnictwo Poddębice, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Księgarnia Atena, Geotermia Poddębice, Przemysław Jaszczak - radny RM w Poddębicach, Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Poddębicach.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

28.11.2014r.

Rozmiar: 6133 bajtów

RODZICE - DZIECIOM :)

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.

Mając na uwadze wspólne dobro naszej przedszkolnej społeczności, zapraszamy na spotkania warsztatowe, które zostaną zorganizowane przez Nauczycielki naszych pociech po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Proponujemy Wam wspólne zabawy plastyczne, które przybliżą nam tradycje samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych, a także pozwolą nam lepiej się poznać. W efekcie pozwolą zorganizować przedświąteczy Kiermasz, wzbogacający budżet Rady Rodziców.

Pamiętajcie, że aby dobrze się czuć i bawić, trzeba być radosnym, a tej radości na pewno nie zabraknie 4 grudnia, podczas wspólnych warsztatów na które serdecznie zapraszamy.

Żaneta Kochanowska i Katarzyna Skórka
Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Poddębicach

28.11.2014r.

Rozmiar: 12075 bajtów
Tak jak pisaliśmy już wcześniej, od przeszłego tygodnia przedszkolaki z ulicy Miłej będą uczestniczyć w zajęciach rytmiki, prowadzonych przez nauczycielkę muzyki p. Dorotę Sowińską.
Zabawy poświęcone wyrabianiu umiejętności aktywnego słuchania muzyki, rozwijaniu poczucia rytmu i kształtowaniu kreatywności i twórczości muzycznej wzbogacą ofertę edukacyjną naszego przedszkola.

W miesiącu listopadzie przedszkolaki z Przejazd bawiły się w ramach tematów: "Raz wysoko a raz nisko", "Co słyszymy?", "Jesienna orkiestra", "Listopadowa muzyka" i innych, także poświęconych aktualnej porze roku.
W grudniu pojawią się tematy świąteczne i zimowe ...

Czekamy z niecierpliwością :)

Rada Pedagogiczna

28.11.2014r.

Rozmiar: 12242 bajtów Mikołajki tuż, tuż!
W prezencie mikołajkowym przedszkolaki, już we wtorek 2 grudnia, obejrzą przedstawienie teatralne zatytułowane "Bajka zimowa".

"Zajączek poszukuje Św. Mikołaja, bo chce oddać list, który wcześniej wyjął spod poduszki swojego właściciela Jacka. W poszukiwania włączają się złośliwy Mróz, przemądrzała Wrona i zmarznięty Bałwanek. Na koniec przedstawienia wychodzi poszukiwany Święty Mikołaj i razem z bohaterami bajki bawi się z dziećmi.
Dekoracje, kostiumy, piękne piosenki, które zostały napisane specjalnie na potrzeby tego przedstawienia, powodują że dzieci świetnie się bawią.

DUO - IMPRESSO"

Rada Rodziców

27.11.2014r.

Rozmiar: 186008 bajtów

Bożena Karasińska

27.11.2014r.

Rozmiar: 15965 bajtów

Miła niespodzianka ...

Mama Julki Zawadzkiej - naszej absolwentki, nieco wcześniej zabawiła się w św. Mikołaja i obdarowała grupę Maluszków z ul. Miłej workiem pełnym zabawek. Julcia świetnie sprawdziła się w roli pomocnika!

DZIĘKUJEMY!

Przedszkolaki mają wiele radości podczas zabawy "nowymi" zabawkami.
To miło, że o nas pamiętacie!

Jolanta Wituła i Anna Chmielecka

27.11.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów
Z radością prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego „Drzewo z duszą”, który został ogłoszony w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa” realizowanego przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach we współpracy z Nadleśnictwem Poddębice oraz Powiatową Biblioteką Publiczną w Poddębicach.

Przedmiotem Konkursu było zdjęcie w formacie 13x18, prezentujące drzewo, np. najstarsze, najwyższe, najgrubsze, najpiękniejsze lub też drzewo najbardziej kochane, rosnące nieopodal domu czy przedszkola, drzewo z rodzinną opowieścią, które pobudza wyobraźnię, czy skłania do wspomnień. Do fotografii należało dołączyć krótki opis z uzasadnieniem wyboru drzewa.
Konkurs był adresowany do Rodziców/Opiekunów dzieci z Publicznego Przedszkola w Poddębicach.

25 listopada jury w składzie:
Bożena Karasińska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,
Piotr Zdunek - Przedstawiciel Nadleśnictwa Poddębice,
Kamila Ścibior - Urząd Gminy w Poddębicach - Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
dokonało oceny prac konkursowych zgłoszonych przez rodziców.
Wpłynęło 20 prac. Cztery z nich nie spełniały wymogów regulaminu konkursu z zakresie formatu zdjęcia. Pozostałych 16 prac poddano ocenie i wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Magdalena Zych

Rozmiar: 114609 bajtów

II miejsce: Marzena Przygońska
III miejsce: Agnieszka Saganiak, Aneta Szczerbicka
Wyróżnienie: Janusz Bieńkowski.

GRATULUJEMY :)

Rada Pedagogiczna

27.11.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów
Spieszymy z informacją o wynikach konkursu plastycznego pt. „Drzewo przedszkolaka”, ogłoszonego w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego pt. „Święto drzewa” realizowanego przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach we współpracy z Nadleśnictwem Poddębice i Powiatową Biblioteką Publiczną w Poddębicach.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej (malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, collage itp.) na papierze formatu A4, na temat „Drzewo przedszkolaka”.
Konkurs adresowany był do dzieci z grup 4-, 5-, 6-letnich z przedszkola przy ul. Przejazd i ul. Miłej. Każda grupa mogła zgłosić na konkurs maksymalnie 3 prace.

25 listopada jury w składzie:
Bożena Karasińska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,
Piotr Zdunek - Przedstawiciel Nadleśnictwa Poddębice,
Kamila Ścibior - Urząd Gminy w Poddębicach - Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
dokonało oceny prac biorąc pod uwagę samodzielność wykonania.

Spośród nadesłanych prac jury wybrało 3 główne w każdej kategorii wiekowej: 4-latków, 5-latków i 6-latków oraz 4 wyróżnienia, które nagrodzono dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 31 prac: 4-latki – 9 prac, 5-latki – 15 prac, 6-latki – 7 prac.

Kategoria wiekowa 6 - latki:
I miejsce: Maks Piątek, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd
II miejsce: Michalina Skórka, grupa: 6 – latki ul. Miła
III miejsce: Piotr Adamczyk, grupa: 6 – latki ul. Przejazd
Wyróżnienie: Bartłomiej Nowak, grupa: 6 – latki ul. Przejazd

Kategoria wiekowa 5 - latki:
I miejsce: Gabriela Rudnicka, grupa: 5 – latki „B” ul. Miła
II miejsce: Nela Kuchciak, grupa: 5 – latki „B” ul. Miła
III miejsce: Oliwia Pawlak, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd
Wyróżnienie: Dawid Karolak, grupa: 5 – latki ul. Przejazd, Gabriela Szymczyk, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd, Katarzyna Cieślak, grupa: 5 – latki „C” ul. Miła

Kategoria wiekowa 4 - latki:
I miejsce: Sebastian Gomułka, grupa: 4 – latki „A” ul. Miła
II miejsce: Jakub Królikowski, grupa: 4 – latki ul. Przejazd
III miejsce: Agata Radowicz, grupa: 4 – latki „B” ul. Miła

Gratulujemy!!!

Uwaga! Zapraszamy do oglądania prac dzieci na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach przy ulicy Narutowicza.

Rada Pedagogiczna

27.11.2014r.

Rozmiar: 360027 bajtów

W minionym tygodniu 5 latki "C"z u. Miłej poznawały walory jesiennej pogody i bawiły się parasolkami.
Zabawa tak im się spodobała, że wybrały się z na jesienny spacer do pobliskiego Parku Zmysłów, oczywiście z :) parasolkami.

Rozmiar: 235705 bajtów

"My się deszczu nie boimy,
bo pod parasolami stoimy".

Anna Cicha

27.11.2014r.

Rozmiar: 16868 bajtów
„Święto Pluszowego Misia
obchodzimy właśnie dzisiaj.
Miś pluszowy, miś, różowy,
misiu szary i brązowy”.

Dnia 25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Grupa 4-latków „A” z ul. Miłej aktywnie włączyła się w świętowanie tego dnia. Już w poniedziałek byliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Poddębicach, gdzie słuchaliśmy bajki o misiach czytanej przez pracownika biblioteki p. Beatę Ignar, rozwiązywaliśmy zagadki o misiach, kolorowaliśmy obrazki z misiami, a na koniec zwiedziliśmy bibliotekę by przekonać się jak dużo jest tam książek.

Przedszkolaki w Dzień Pluszowego Misia przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, bawiły się z nimi przy piosenkach o misiach, rysowały ich portrety. Tego dnia było baaaaardzo misiowo i pluszowo.

Paulina Jóźwiak

26.11.2014r.

Rozmiar: 36375 bajtów Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego, pod hasłem „Eko-Miś”.

Do uniejowskiego przedszkola, które było organizatorem konkursu, nadesłano 66 prac zgłoszonych przez: Szkoły Podstawowe w Wieleninie, Wilamowie, Spycimierzu, Publiczne Przedszkole w Poddębicach, Publiczne Przedszkole w Wartkowicach, Punkt Przedszkolny w Drwalewie, Punkt Przedszkolny w Pełczyskach, Publiczne Przedszkole w Pęczniewie i Miejskie Przedszkole w Uniejowie.
Jury w składzie: Janusz Kosmalski Janusz Kosmalski – Przewodniczący Rady Miasta Uniejów; Elżbieta Bartnik – nauczyciel plastyki w Zespole Szkół w Uniejowie; Arleta Ciepłuch-Becalik – plastyk, przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce – Julia Figurska (6 lat) –Miejskie Przedszkole w Uniejowie
II miejsce – Konstanty Zagozda (5 lat) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła
III miejsce – Maria Sadłowska (3 lata) – Punkt Przedszkolny w Drwalewie
Wyróżnienia:
Daria Pająk (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Szymon Żeromiński (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie,
Zofia Kosmalska (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd,
Szymon Ławrinowicz (lat 5) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła,
Aleksandra Łuczak (lat 5)- Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Oliwia Glinka (lat 5) – Szkoła Podstawowa w Spycimierzu,
Julia Rosik (lat 4) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd,
Natalia Mielcarek (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Wartkowicach,
Igor Karkowski (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Mikołaj Motylewski (lat5) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie,
Zuzanna Grzelewska (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Michalina Raźniewska (lat 5) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie.

Nagrodę specjalną przyznaną przez pana Janusza Kosmalskiego otrzymała Aleksandra Peraj (lat 6) – Szkoła Podstawowa w Spycimierzu.

GRATULUJEMY!!!

Bożena Karasińska

24.11.2014r.

Rozmiar: 12373 bajtów

"Gotowość szkolna" z udziałem rodziców naszych przedszkolaków...

Zapraszamy rodziców 5-6 - latków na spotkanie poświęcone zagadnieniu gotowości szkolnej - ulica Miła i Przejazd, 27.11.2014r., godz. 16.30 (najbliższy czwartek).

Rada Pedagogiczna

24.11.2014r.

Rozmiar: 5565 bajtów

Wśród laureatów X Powiatowego Konkursu Literatury Europejskiej pod hasłem "LITERATURA LITEWSKA", zorganizowanego przez MCEE w Poddębicach znaleźli się nasi przedszkolacy:
Artur Juraszczyk - III miejsce
Buda Zofia - wyróżnienie.

GRATULULEMY wszystkim uczestnikom i laureatom :)

Rada Pedagogiczna

23.11.2014r.

Rozmiar: 242044 bajtów

A to było ...?

21 listopada 5-6 latki z ul. Miłej obejrzały w Teatrze Integracji wystawę zdjęć w formacie 3D DUMA LOKALNA - DUMA REGIONALNA - wystawę pokazującą najciekawsze historyczne i współczesne przykłady realizacji idei kreatywności i pomysłowości w województwie łódzkim.
Po obejrzeniu wystawy przedszkolaki z wielką radością ruszyły na wędrówkę po parku - A ile tu ZMYSŁÓW zostało pobudzonych :)

Agnieszka Kaczmarek

22.11.2014r.

Legenda "O lochu z pałacu do Kościoła" w MCEE z udziałem naszych przedszkolaków:)

Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów

na zdjęciu 5-6 latki z Przejazd

DZIĘKUJEMY:)

Bożena Karasińska

22.11.2014r.

Rozmiar: 76828 bajtów

19 listopada przedszkolaki z grupy 5 – 6 – letniej - z inicjatywy taty Zosi Modrzejwskiej – uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego w Poddębicach. Zapoznały się z zawodem listonosza oraz obserwowały pracę na poczcie. Poznały rodzaje listów i drogę jaką muszą przebyć listy, paczki i inne przesyłki, aby dotrzeć do adresata.
Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Urzędu Pocztowego w Poddębicach za cenne wiadomości i miłe przyjęcie przedszkolaków!

Iwona Michalak

22.11.2014r.

Rozmiar: 36375 bajtów

„ …MISIE LUBIĄ DZIECI -
- DZIECI LUBIĄ MISIE…”

W listopadzie mamy dwa miłe święta 20 listopada – Dzień Życzliwości i 25 listopada – Święto Pluszowego Misia. Do tych właśnie świąt nawiązywał listopadowy koncert w wykonaniu artystów zespołu Uli Pakuły z Łodzi. Wszystkie przedszkolaki przyniosły na koncert swoje ukochane misie. Było wiele radości podczas „misiowych” zabaw i pląsów. Dzieci uświadomiły sobie, co to znaczy być życzliwym oraz podały – ku uciesze wychowawczyń - wiele przykładów życzliwości.

Rada Pedagogiczna

22.11.2014r.

Rozmiar: 16529 bajtów

Czytanie dzieciom rozbudza
ciekawość świata i pomaga
lepiej zrozumieć siebie i innych.


Składamy serdecznie podziękowania uczestniczkom akcji społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
w grupie 5-6 – latków:
p. Wagner – mamie Nikoli,
p. Stawiszyńskiej – mamie Oliwii – za kilka spotkań poświęconych drzewom,
p. Korzeniewskiej – mamie Nikoli.

Zapraszamy do 15 – 20 minutowego czytania wybranych utworów literatury dziecięcej w grupach.
Wasze dziecko będzie szczęśliwe i poczuje się wyjątkowo, jeżeli jego mama, tata, babcia lub dziadek przeczyta wszystkim dzieciom jego ulubioną bajkę.

Iwona Michalak

22.11.2014r.

Rozmiar: 65776 bajtów

Podczas realizacji tematyki kompleksowej „Poznajemy zawód listonosza” 4-latki z Przejazd gościły 17 listopada w przedszkolu listonosza - Pana Pawła Terleckiego, prywatnie tatę Antosia, a z rewizytą odwiedziły 21 listopada Urząd Pocztowy, gdzie pracuje mama Antosia - Pani Kasia Terlecka.
Dziękujemy!!!

Katarzyna Wojtczak

18.11.2014r.

W sali 3-latków przy ul. Miłej „wyrósł” bajkowy KĄCIK PRZYRODY – CZYŻ NIE?

Rozmiar: 68249 bajtów

Stało się to za sprawą czarodziejek: mamy Eryka - p. Kamili Miłosz i mamy Jasia - p. Marzeny Przygońskiej.
Jesień to pora roku przynosząca różne dary i tak przedszkolaki wzbogaciły swój kącik o wykonane przez siebie (z masy solnej) rumiane jabłuszka i warzywne stworki. Będąc przyjaciółmi zwierząt wykonały także jeże z plasteliny, które przygotowują się do snu i gromadzą z liści legowisko.

Rozmiar: 84260 bajtów

Anna Chmielecka

18.11.2014r.

Rozmiar: 163956 bajtów

17 listopada w grupie 4-letniej „A” gościła mama Mai - p. Marzena Kubacka, która czytała dzieciom bajkę Braci Grimm pt. „Roszpunka”.
Wcześniej do akcji głośnego czytania w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom włączyli się: mama Agatki p. - Agnieszka Saganiak oraz rodzice Mikołaja i Miłosza - p. Jolanta i Piotr Zdunek.
Przedszkolaki bardzo dziękują tym rodzicom i zapraszają innych do wspólnego czytania.

Paulina Jóźwiak

18.11.2014r.

Rozmiar: 282664 bajtów

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy CERTYFIKAT AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. Jest to nagroda za liczne działania podejmowane przez naszą placówkę w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.
Poprzedni rok szkolny obfitował w liczne prozdrowotne działania, tj. Dzień wody, Dzień ryby, Dzień miodu i in. oraz wypiek ciasteczek zbożowych, gotowanie zupy dyniowej, wykonywanie soków owocowo-warzywnych, sałatek owocowych, szaszłyków iiiiiii..... np. myszek z jajek i szczypiorku :)
Oj, działo się, działo.
Zachęcamy Rodziców do kontynuowania działań przedszkola w środowisku rodzinnym :)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

18.11.2014r.

ODKRYWAMY OGRÓD ZMYSŁÓW ... Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów Rozmiar: 180267 bajtów

6-latki z Przejazd

17.11.2014r.

Rozmiar: 8409 bajtów

20 listopada 2014r. obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia – „Rzuć palenie razem z nami”.
Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W rezultacie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Od tego momentu Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
W Polsce idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się od 1991 roku, kiedy Centrum Onkologii - Instytut w Warszawie i Fundacja "Promocja zdrowia" zorganizowały akcję "Rzuć palenie razem z nami".
Wszystkie podejmowane w tym dniu działania mają na celu uświadomienie palaczom, że nigdy nie jest za późno aby zerwać z nałogiem.
Zachęcamy:)

Rada Pedagogiczna Przedszkola

17.11.2014r.

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Rozmiar: 17176 bajtów

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw człowieka jednomyślnie poparła propozycję Rzecznika Praw Dziecka dotyczącą ustanowienia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

>>>>>list MEN<<<<<

20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.
Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Bożena Karasińska

17.11.2014r.

Rozmiar: 6831 bajtów

WÓZEK ZA NAKRĘTKI:)

KIEDY?
Już w najbliższych dniach przekażemy zgromadzone w naszym przedszkolu nakrętki od napojów i środków chemicznych.
KOMU?
Organizatorom II etapu akcji "Wózek za nakrętki" - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie.
W JAKIM CELU?
Wsparcie dzieci specjalnej troski (zakup wózków inwalidzkich, łóżek i stołów rehabilitacyjnych).

DZIĘKUJEMY :)))) wszystkim, którzy aktywnie wspierają nas w zbieraniu nakrętek. Troooochę sie tego uzbierało :)

Pracownicy Przedszkola

17.11.2014r.

Starsze przedszkolaki z Przejazd już jutro - 18.11.2014 - obejrzą wystawę fotografii 3D pn. "Duma lokalna. Duma regionalna". Natomiast przedszkolaki z Miłej zagoszczą w Teatrze Integracji - Pijalni Wód Termalnych przy ul. Konopnickiej 15 w najbliższy piątek - 21.11.2014.

Rozmiar: 93808 bajtów

Wystawa prezentuje najciekawsze historyczne i współczesne przykłady projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Jesteśmy przekonani, że dzięki temu projektowi będziemy uczestnikami kreatywnej wycieczki po województwie łódzkim, w tym po "Parku Zmysłów" :)

Bożena Karasińska

17.11.2014r.

Rozmiar: 10030 bajtów

Szanowni Państwo :)

wzorem lat ubiegłych pragniemy włączyć się w organizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poddębicach XIX akcję BANK DARÓW - czyli zbiórkę darów dla dzieci z rodzin ubogich powiatu poddębickiego.
Akcja jak zwykle odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Komitet Dziecka w Łodzi, a zebrane rzeczy będą przekazane za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach.

W bieżącej akcji chcemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na to, byście przynosili ubrania dla dzieci, książki oraz gry, a także plastikowe zabawki, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się akcji BANK DARÓW.
Akcja potrwa do 6 grudnia 2014r., a wszystkie dary będą przekazane potrzebującym z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Z góry dziękujemy:)

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

12.11.2014r.

Rozmiar: 108510 bajtów

Rozmiar: 108510 bajtów

Rozmiar: 108510 bajtów

Na wycieczkę po Polsce z biegiem Wisły, od Tatr przez Warszawę nad polskie morze, zabrała swoich wychowanków p. Magdalena Pietrzak. W wycieczce uczestniczyli także rodzice przedszkolaków, którzy zostali poddani wcale niełatwej próbie - wykazując się umiejętnościami współpracy w zespole i niebanalnym pomysłem wykonali godło Polski - białego orła w złotej koronie na czerwonym tle.
Gratulacje:)

Bożena Karasińska

11.11.2014r.

W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości wszystkie grupy przedszkolne realizowały treści o tematyce patriotycznej. Również wychowankowie z grupy 6-latków z ul. Przejazd czynnie uczestniczyli we wszystkich działaniach, których celem było kształcenie poczucia przynależności narodowej i budzenie szacunku do symboli narodowych. Poznały legendy, m.in. "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Warszawskiej Syrence", "O Smoku Wawelskim", "Jak to ze lnem było" czy "Dwa krzyżackie miecze". Dzieci wykonywały prace plastyczno - techniczne (godło Polski, herb Warszawy, biało - czerwony kotylion), poznały hymn oraz taniec ludowy.
Zwieńczeniem tygodnia było zajęcie pt. "Polska - nasz drugi dom" , w trakcie którego dzieci poznały genezę świąt 11 listopada. Nasi podopieczni pięknie potrafili mówić o swoim kraju, o bohaterstwie przodków.

Rozmiar: 116562 bajtów

Dowodem na to, że nasza praca nie idzie na marne, niech będzie zdjęcie małego patrioty - Bartka, który podczas samodzielnej działalności wykonał takie oto cudo:

Rozmiar: 153948 bajtów

Róża Krysiak

10.11.2014r.

Rozmiar: 172767 bajtów

3 – latki z ul. Przejazd, podobnie jak ich starsi koledzy, chętnie uczestniczą w cyklicznych zajęciach z języka angielskiego, które prowadzi w przedszkolu p. Ewelina Bartczak. „Maluszki” potrafią się przedstawić, powiedzieć ile mają lat oraz nazwać kolory (biały, czarny, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony, niebieski, brązowy, fioletowy, różowy) a nawet potrafią liczyć do 10.
To nie żarty! Mamo, Tato, możecie to sprawdzić :)

Marianna Kajszczak

10.11.2014r.

Rozmiar: 116250 bajtów

„Wiem, jak się nazywam i gdzie mieszkam”- zajęcia warsztatowe sprzyjające kształtowaniu przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej oraz postawy patriotycznej.

Rozmiar: 71059 bajtów

W grupie Maluszków przy ul. Miłej 06 listopada odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców poświęcone obchodom Święta Niepodległości. Podczas warsztatów rodzice razem z dziećmi wykonali kokardy narodowe.


" A co o Święcie Niepodległości wiedzą mali Polacy?"

Rozmiar: 40097 bajtów

W warsztatach brał udział brat naszego przedszkolaka Franka - Kuba Ciach, absolwent nasego przedszkola. Chłopiec posiada szeroką wiedzę historyczną i podczas "prelekcji" przekazał przedszkolakom i ich rodzicom informacje dotyczące Święta Niepodległości.

Po swoim wystąpieniu otrzymał gromkie brawa!
Brawo - TAK TRZYMAĆ JAKUB - ŻYCZYMY SUKCESÓW! i dziękujemy wszystkim biorącym udział w zabawach z przedszkolakami.

Anna Chmielecka, Jolanta Wituła

10.11.2014r.

Rozmiar: 81334 bajtów

Rozmiar: 113670 bajtów

3 – latki korzystając z pięknej, jesiennej pogody, chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy na świeżym powietrzu dają dzieciom wiele radości i zadowolenia, dają również możliwość tworzenia kompozycji z kolorowych liści i materiału przyrodniczego oraz współdziałania z kolegami i koleżankami z grupy.

Marianna Kajszczak

07.11.2014r.

Rozmiar: 60067 bajtów

Przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej dzięki pomocy taty Kuby Gromka i pomysłowości naszego niezastąpionego pana Bogdana mają już zorganizowaną za oknem sali "zimową stołówkę" dla ptaków. Postawiony karmnik i wyłożona karma pozwala obserwować dzieciom, zachowanie i wygląd ptaków, a szczególnie sikor, które z wielką ochotą przylatują i korzystają z przygotowanego pokarmu.
Bardzo dziękujemy!

4-latki "A" z wychowawczyniami

07.11.2014r.

Rozmiar: 2091 bajtów
"Niepodległość świętujemy,
jak kraj długi i szeroki.
Na wolnej, polskiej ziemi
radośnie stawiamy kroki."

5 listopada w grupie 4-letniej „A” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w czasie, którego dzieci wspólnie ze swoim gośćmi wykonywały ozdoby na Święto Niepodległości, czyli „kokardy narodowe”. Rodzice mieli okazję poznać pracę przedszkola w zakresie edukacji patriotycznej oraz obserwować umiejętności swoich pociech.
Zajęcie było zwieńczeniem realizowanej przez cały tydzień tematyki kompleksowej „Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – 11 Listopada” w ramach priorytetu: „Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Paulina Jóźwiak

06.11.2014r.

Rozmiar: 12367 bajtów

Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Czy byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek – każdy z nich ma tego dnia swoje święto - 5 listopada - wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Z okazji „Światowego Dnia Postaci z Bajek” przedszkolaki z grupy 4-latków z ul. Przejazd wybrały się na spotkanie warsztatowe zorganizowane przez Panią Ewę Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach. Oprócz fachowo przygotowanej prezentacji multimedialnej o bajkowych postaciach, nie tylko tych tradycyjnych - książkowych, ale i takich nowoczesnych - telewizyjnych, na dzieci czekało mnóstwo zabaw i zadań: jedzenie pierników na sznurku, oddzielanie grochu od fasoli, odszukiwanie w labiryncie ukrytej drogi, odgadywanie przedmiotów należących do bajkowych postaci i wiele innych ciekawych propozycji.
Pani Ewo - serdecznie dziękujemy za przybliżenie nam bajkowego świata!!!

Katarzyna Wojtczak

05.11.2014r.

Rozmiar: 10230 bajtów

Podziękowania za 1 %

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję przekazania 1% podatku dochodowego za 2013 rok na rzecz Publicznego Przedszkola w Poddębicach
Ogółem za 2013 rok zebrano 7.534,10 zł :)
W akcję „1% dla Przedszkola” włączyło się 142 podatników,
przekazując od 30 groszy do 1467,20 złotych na łączną kwotę 7.534,10 złotych, podwajając tym samym kwotę z roku 2012.
Zgromadzone fundusze w całości zostaną przeznaczone na doposażenie naszego przedszkola.

DZIĘKUJEMY:)

JESTEŚCIE WIELCY!

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

05.11.2014r.

Rozmiar: 469112 bajtów

5 listopada przedszkolaki z grup: 4 - letniej „A” i „B” i 4-5 - letniej z ul. Miłej oraz 5 - letniej z ul. Przejazd były w kinie Cinema City w Łodzi na filmie pt. „Pszczółka Maja”. Film ten to barwna opowieść o małej pszczółce o wielkim sercu. Rozmiar: 7086 bajtówUrodzona w perfekcyjnie zorganizowanym społeczeństwie pszczół robotnic, Maja marzyła o prawdziwej wolności oraz ekscytującym życiu pełnym zabawy i wielkich przygód. Jej zachwyt nad pięknem otoczenia oraz wrodzony wdzięk zapewniają jej zniewalającą energię, która sprawiła, że wszyscy przeciwnicy stanęli po jej stronie, a pozostałe pszczoły odnalazły w sobie chęć do radosnego życia.

Po obejrzeniu filmu przedszkolaki wesoło bawiły się w Sali Zabaw „Twister”, gdzie czekało na nie wiele wspaniałych atrakcji, które pomagają w zdobywaniu i urozmaicaniu sprawności fizycznej m.in.: ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek, kolorowe labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i trampolina.

Było suuuuuuper !!!

Paulina Jóźwiak

05.11.2014r.

Rozmiar: 12075 bajtów

Już od jutra - 06 listopada - przedszkolaki będą korzystać z zajęć rytmiki. Jako pierwsze w dodatkowych zajęciach będą uczestniczyć 5 - 6 – latki, 5 – latki i 4 – latki z Przejazd, następnie od 17 listopada 6 - latki z Przejazd a od 01 grudnia wszystkie 4 - latki, 5 - latki i starszaki z Miłej.
Cieszymy się,że poprzez dodatkowe propozycje zabaw, będziemy mogli uatrakcyjnić pobyt dzieci w naszym przedszkolu, a w końcowym efekcie jeszcze lepiej przygotować je do roli uczniów:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

04.11.2014r.

Rozmiar: 8476 bajtów

UWAGA RODZICE ! 06 listopada - czwartek - w godzinach 16.00 - 17.00 zapraszamy na spotkania wychowawczo - edukacyjne tzw. wywiadówki.

Rada Pedagogiczna

31.10.2014r.

"Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.
Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem,
dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów.
/ H.Bechlerowa/

Rozmiar: 183645 bajtów

W przededniu 1 listopada przedszkolaki odbyły spacer na cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Żołnierzy oraz pod tablicą upamiętniającą zmarłych nauczycieli oraz pracowników oświaty.
PAMIĘTAMY!

Katarzyna Wojtczak

31.10.2014r.

Tydzień 27-30.10.2014 w grupie 4-latków "B" z ul. Miłej upłynął pod znakiem warzyw. Dzieci poznały różne warzywa, smakowały, dotykały, oglądały, wiedzą, że są one podstawową grupą składników spożywczych, nieodzownych w codziennych posiłkach człowieka.

Rozmiar: 126498 bajtów

Kulinarne, zdrowe degustacje nie były zwyczajne - oczy dzieci cieszyły kolorowe i pyszne mandale oraz warzywne kompozycje na kanapkach.
Warzywa były także inspiracją do wykonania wielu ciekawych prac plastycznych, które przedszkolaki z radością prezentowały w Galerii dla Rodziców. Nie zabrakło także olbrzymiego dyniowego lampionu i degustacji zdrowych pestek.

Magdalena Michalik

31.10.2014r.

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz."

Rozmiar: 79641 bajtów

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej realizowały Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh - program profilaktyki higieny jamy ustnej. W trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczyły dzieci, jak prawidłowo dbać o zęby oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”. Każdego dnia cała grupa zdobywała określoną sprawności, którą zaznaczała na „Tablicy zdobytych sprawności” przyklejając właściwą naklejkę: „Przyjaciół Pastusiów”, „Zębowych znawców”, „Opiekunów szczoteczek”, „Witaminowych ekspertów” i ,„Pomocników dentysty”.
Podsumowaniem tych działań była wycieczka do Gabinetu Stomatologicznego - miejsca pracy mamy Maciusia, p. Renaty Urbańczyk. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z koniecznością odwiedzania gabinetu stomatologicznego, poznanie narzędzi niezbędnych do pracy dentyście i jego asystentce oraz przebiegu wizyty u lekarza dentysty.

Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie naszej grupy oraz przygotowane niespodzianki.

4-latki A oraz Paulina Jóźwiak

29.10.2014r.

Rozmiar: 3945 bajtów
W przedszkolu przy ul. Miłej w grupach: 5 latki "C" i 6 latki "A" rozpoczęła się realizacja programu pt. "Przyjaciele Zippiego", promującego zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci.
Jest to program, który sprzyja kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji psychospołecznych i emocjonalnych dzieci. Doskonali relacje dzieci z innymi osobami, uczy znajdowania różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i problemami oraz wykorzystania nabytych umiejętności w codziennym życiu.
Program opowiada o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak - ulubieniec jednego z nich. Relizacja programu obejmuje cykl 24 spotkań, składających się na sześć części tematycznych:
• uczucia,
• komunikacja,
• przyjaźń,
• rozwiązywanie,
• przeżywanie zmiany i straty,
• dajemy sobie radę.
Przedszkolaki właśnie rozpoczęły przygodę z Zippim i bardzo im się ta przygoda spodobała, zwłaszcza, że każdy mógł wykonać własnego patyczaka, który będzie mu towarzyszył do końca realizacji programu.
Kolejne spotkanie już za tydzień.

Anna Cicha i Magdalena Pietrzak

25.10.2014r.

Rozmiar: 95576 bajtów

24 października „Maluszki” z ul. Przejazd zostały włączone do grona społeczności przedszkolnej i stały się prawdziwymi przedszkolakami, za sprawą jakże ważnego wydarzenia jakim było „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Do uroczystości dzieci przygotowywały się od pierwszych dni pobytu w przedszkolu, aby móc zaprezentować przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi: wierszyki, piosenki i zabawy przy muzyce, których nauczyły się w przedszkolu. Po prezentacji programu artystycznego i złożeniu przyrzeczenia nastąpił najważniejszy punkt spotkania – pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała zastępca dyrektora Beata Ziółkowska, przy użyciu ooooogromnego ołówka.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom i rożek ze słodyczami.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Marianna Kajszczak, Janina Twardowska

23.10.2014r.

Rozmiar: 106025 bajtów

16 października 6 - latki z ul. Przejazd czynnie uczestniczyły w zajęciach z edukacji regionalnej zorganizowanych w Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej.
Pani Magdalena Pańczyk w ciekawy sposób wprowadziła legendę "O lochu z pałacu do kościoła".
Wychowankowie przedszkola mieli także okazję wysłuchać zagadek słuchowych, przedostać się przez tunel czy też pomaszerować jak żołnierze.
Było superaśko! Dziękujemy!

Róża Krysiak

23.10.2014r.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w Przedszkolu przy ulicy Miłej

Rozmiar: 161866 bajtów

"Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam."

Jolanta Wituła

18.10.2014r.

Rozmiar: 115676 bajtów

15 października podczas drugiego „Spotkania z muzyką” zespół Uli Pakuły przypomniał przedszkolakom numery alarmowe, które każdy!!! i duży i mały znać powinien, a przedszkolaki miały okazję obejrzeć „odblaskową modę” w wykonaniu swoich Wychowawczyń.

Katarzyna Wojtczak

15.10.2014r.

Rozmiar: 113422 bajtów
Rozmiar: 124637 bajtów

Podczas obchodzonego tygodnia poświęconego drzewom, na zaproszenie 4-latków z Przejazd przybyli eksperci w dziedzinie świata przyrodniczego:
- leśnik Pan Marek Długosz z Nadleśnictwa Poddębice
- nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach Pani Magdalena Kowalczyk.

Oprócz przekazania wielu ciekawostek na temat swojej pracy, zaproszeni goście w ramach akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom przeczytali przedszkolakom historie leśnych zwierzątek.

Jolanta Stolarek i Katarzyna Wojtczak

15.10.2014r.

Rozmiar: 99512 bajtów

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej poznawały różnymi zmysłami warzywa - te dobrze znane jak marchewka i mniej znane jak brokuły czy kabaczki, a na koniec wykonały pyszny i pełen witamin sok owocowo-warzywny.
O tym, że wyśmienicie smakował mogą świadczyć piękne "sokowąsy" :)

Paulina Jóźwiak

10.10.2014r.

Rozmiar: 137795 bajtów

10 października w przedszkolu przy ul Miłej odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszem Komendy Policji w Poddębicach sierżantem Karolem Dudczakiem. Celem spotkania było przekazanie wiedzy nt. zasad korzystania z przepisów ruchu drogowego, zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia oraz wzbogacenie słownictwa dzieci o wyrazy związane z ubiorem i funkcjonowaniem policji, policjanta.
Niesamowitych wrażeń dostarczył dzieciom samochód policyjny, do którego przedszkolaki mogły wejść i poczuć się jak "prawdziwi policjanci".

Anna Cicha

10.10.2014r.

W przedszkolu przy ul. Miłej 10 października odbyło się uroczyste podsumowanie tygodniowych działań w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa”.

Rozmiar: 151426 bajtów


Przedszkolaki w tym dniu miały okazję spotkać się z leśniczym p. Piotrem Zdunkiem, który opowiedział wiele ciekawostek dotyczących drzew oraz przeczytał opowiadanie „Drzewko Maciusia” H. Koszutskiej i wiersz „Drzewo” B. Formy. Każda grupa zaprezentowała swój plakat „Drzewo”, a wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt.: „Pokochajmy drzewa”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę „Przyjaciel drzewa”, pan leśniczy również, bo nikt nie miał wątpliwości, że na nią w 100% zasługuje. Jednak to nie był koniec atrakcji, na dzieci czekało kolejne zadanie - sadzenie młodych drzew.

Rozmiar: 12673 bajtów

Tak, to był ciekawy dzień :) to był bardzo ciekawy tydzień:)

Anna Chmielecka i Jolanta Wituła

09.10.2014r.

3-latki z ul. Miłej poznały Króla Maciusia („Z Maciusiem Pierwszym o prawach i obowiązkach dziecka” – program wychowawczy przedszkola)

Rozmiar: 76668 bajtów


oraz Misia Adasia („Z Misiem do przedszkola” – program adaptacyjny).

Z takimi „przyjaciółmi” można czuć się bezpiecznie i spokojnie pokonywać progi przedszkola.

Anna Chmielecka

09.10.2014r.

W ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa” przedszkolakom udało się:
- wyjechać wycieczkę do Gostkowa

Rozmiar: 190285 bajtów

- stworzyć wykonane różnymi technikami prace plastyczne

Rozmiar: 154564 bajtów

- poobserwować, doświadczyć i poeksperymentować podczas zabaw badawczych w ogrodzie

- posadzić drzewa w ogrodzie

Rozmiar: 238970 bajtów


Dziękujemy Nadleśnictwu Poddębice za pomoc w realizacji działań.

Katarzyna Wojtczak

09.10.2014r.

Rozmiar: 115994 bajtów
Mamy piękną ZŁOTĄ POLSKĄ JESIEŃ więc 3-latki z tego korzystają i namawiają do spacerów oraz wspólnych zabaw w przedszkolnym ogrodzie!
Rozmiar: 104455 bajtów

Anna Chmielecka

09.10.2014r.

... do pieczenia, do smażenia i na wszelkie pragnienia,
najlepsze zaś prosto do zjedzenia,
takie rumiane, pachnące w sadze rosnące...


Rozmiar: 194533 bajtów

Dzięki życzliwości Pana Leszka Ośmiałowskiego z Fundacji „Metamorfoza” przedszkolaki w dniu 8 października otrzymały w darze smaczne i zdrowe jabłka.

Za dar serca serdecznie dziękujemy!

Przedszkolaki z ul. Przejazd i z ul. Miłej

09.10.2014r.

„Zamknij oczy i wsłuchaj się,
jak szumią drzewa.
Wsłuchaj się jak,
pięknie ptaszek śpiewa.
Wsłuchaj się jak szemrze las.
Jak jest pięknie wkoło nas!(…)

Natalia Otczyk

W dniu 9 października 5-latki „A” i „B” z ul. Miłej zabawiły się w badaczy przyrody. W to słoneczne jesienne przedpołudnie wyszły do przedszkolnego ogrodu. A tam…
Sprawdzały grubość i wysokość drzew.

Oto najgrubsze drzewo – klon...

Rozmiar: 110331 bajtów

Najchudsze drzewo – jarzębina...

Rozmiar: 174092 bajtów

Najwyższą mamy brzozę – nie zmieściła się na zdjęciu :)

A najmniejszy okaz to sosna.

Rozmiar: 191551 bajtów


Następnie „przyrodnicy” przy użyciu lup poszukiwali owadów zamieszkujących i wędrujących po korze drzew.

Rozmiar: 171281 bajtów

Przedszkolaki lubią także doświadczenia plastyczne – zrobiły zatem frotaż kory drzew a następnie – już po powrocie do sal – wykonały piękne drzewa, jeżyki i ptaki z masy trocinowej w połączeniu z materiałem przyrodniczym przyniesionym z wyprawy do ogrodu przedszkolnego.

Rozmiar: 125765 bajtów

Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Kulczycka

07.10.2014r.

7 października dzieci z grup: 4-latków "A" i "B" uczestniczyły w wycieczce do Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach. Dla części przedszkolaków była to pierwsza wycieczka bez mamy i taty jednak w przedszkolakach drzemie charakter dzielnych turystów, którzy chcą odkrywać i poznawać nowe miejsca.
4-latki zwiedzały Pijalnię Wód, oglądały wystawę fotografii oraz film edukacyjny o tym wyjątkowym miejscu. Z radością korzystały z krzeseł przeznaczonych tym razem dla małych widzów.
Dzieci próbowały wody termalnej - smakowała wyśmienicie.

Rozmiar: 92232 bajtów


Odpoczynek w cieniu ogromnych drzew rosnących przed zabytkowym budynkiem przerywany był zbieraniem kasztanów do kącików przyrody, których nie brakowało.

Magdalena Michalik

04.10.2014r.

Rozmiar: 114515 bajtów


"Hej, pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Pod drzewami w sadzie jesień jabłka kładzie kolorowe..."

Przez cały miniony tydzień 4-latki "A" z ul. Miłej rozmawiały o owocach krajowych i egzotycznych. Poznawały je różnymi zmysłami: wąchały, smakowały, rozpoznawały za pomocą dotyku, a na koniec przygotowały pyszny kompot z jabłek, który skosztują zimą.

Paulina Jóźwiak

03.10.2014r.

Rozmiar: 7095 bajtów
Klasyka polskiej literatury dziecięcej za sprawą Rady Rodziców w naszym Przedszkolu już 8 października!

Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce przedszkolaki obejrzą już w najbliższą środę.
Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. To żywy wesoły spektakl, podczas którego widz ma szansę kilkakrotnie wykazać się na forum publiczności u boku aktorów (np. umiejętnością tańca góralskiego).
ZOBACZYMY JAK NAM TO PÓJDZIE:))))

W opisie przedstawienia czytamy: "Uwagę zwraca piękna scenografia i oryginalne stroje aktorów akcentujące piękno Podhala. Występują postacie: Wilk, Koza, Lis, Gospodarz, Niedźwiedź, Zazulka."

Przedszkolaki i Rada Rodziców

03.10.2014r.

Rozmiar: 159780 bajtów


5 latki "C" z ul. Miłej, w ramach omawianej tematyki "Lubimy warzywa i owoce" przygotowały kompoty z jabłek i gruszek na chłodniejsze dni oraz sok marchewkowy, który spożytkowały nie czekajac na Zimę:)
Mniam, mniam..., ale był pyszny.

Anna Cicha

03.10.2014r.

2 października przedszkolaki z ul. Miłej podczas wycieczki do Uniejowa poznały ledendę "Białej damy", znajdującej się tamtejszym parku, zwiedziły kościół, rynek miasta i Termy.
Niesamowitych wrażeń dostarczyły dzieciom zabawy w murach uniejowskiego zamku, który na chwilę zaczarował przedszkolaków w księżniczki i królewiczów.

Rozmiar: 146264 bajtów

Spacer przez mostek na rzece też był super!!!

Anna Cicha

30.09.2014r.

Rozmiar: 104080 bajtów

Nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło REKORD GUINNESSA w kategorii „największa liczba dzieci szczotkujących zęby” ustanowiliśmy tym samym Pastusiowy Rekord Świata w Akademii Aquafresh.

Data ustanowienia rekordu: 30 września 2014r.

Katarzyna Wojtczak

30.09.2014r.

Rozmiar: 8351 bajtów
"Z okazji Dnia Chłopaka życzę Ci:

abyś był pomocny jak komputer
szybki jak japoński skuter
sympatyczny jak maskotka
i słodziutki jak szarlotka"


Takie życzenia wraz z zestawem zabaw i niespodzianek przygotowały dla chłopców panie i dziewczynki z grupy starszaków. Było smacznie,tanecznie, wesoło i całuśnie:)

Rozmiar: 114512 bajtów

30 września przeszedł już do przeszłości ale zaciśnięte więzi zaprocentują na pewno w przyszłości.

Róża Krysiak

30.09.2014r.

Rozmiar: 162639 bajtów

Z radością informujemy, że nasze przedszkole znalazło się w gronie placówek nagrodzonych za zaangażowanie w realizację w roku szkolnym 2013/2014 licznych działań w ramach ministerialnej akcji "Szkoła w Ruchu".

Dziękujemy naszym Partnerom:
- Magdalena Pańczyk - MCEE w Poddębicach
- Monika Tybura - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
- Jolanta Kacprzak - Gimnazjum w Poddębicach
- Ilona Jewczak-Skórka - Liceum Ogólnokształcące w Poddębicach.

Wszystkim Uczestnikom przedszkolnej akcji, czyli naszym Milusińskim serdecznie gratulujemy osiągnięć!

Rada Pedagogiczna

30.09.2014r.

Rozmiar: 8476 bajtów

UWAGA RODZICE !

02 października - czwartek - w godzinach 16.00 - 17.00 zapraszamy na spotkania wychowawczo - edukacyjne tzw. wywiadówki.

Rada Pedagogiczna

30.09.2014r.

5-6 - latki i 5 - latki z Przejazd w poszukiwaniu Diabła Boruty...

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 187903 bajtów<


NO! JEST!

Bożena Karasińska

29.09.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów UWAGA! "Drzewo z duszą" ...

KONKURS DLA RODZICÓW:)

Regulamin>>>>>zapraszamy<<<<< :)

Formularz zgłoszeniowy >>>>>zapraszamy<<<<< :)

Anna Chmielecka, Katarzyna Wojtczak

29.09.2014r.

"Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy!" (autor nieznany)Rozmiar: 120130 bajtów

W dniu dzisiejszym, przy pięknej, słonecznej pogodzie Świat Sprzątały przedszkolaki z Przejazd, włączając się tym samym do akcji Sprzątania Świata 2014.

Agnieszka Kaczmarek

29.09.2014r.

Rozmiar: 160151 bajtów

„Szukamy jesieni” pod takim hasłem 29 września przedszkolaki z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni do lasu w Rodrysinie, na zaproszenie p. Zdunków – rodziców Mikołaja i Miłosza. Dzieci spacerowały po lesie, obserwowały zachodzące w przyrodzie zmiany, słuchały śpiewu ptaków. Przy pomocy lornetek podpatrywały małe zwierzęta i rośliny. Z zainteresowaniem oglądały paśnik, domki lęgowe, lizawkę oraz hodowlę kuropatw. Poznawały przyrodę różnymi zmysłami.

"Udało nam się nawet nazbierać cały koszyk maślaków, oczywiście pod bacznym okiem pana leśniczego."
Na koniec wszyscy otrzymali wspaniałe upominki w postaci kolorowanek o zwierzętach leśnych, map Nadleśnictwa Poddębice, kredek, ołówków.

Było suuuuper!

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszej grupy.

4-latki A z Miłej, Paulina Jóźwiak

28.09.2014r.

Rozmiar: 16529 bajtów

29 września przypada XIV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Z tej okazji 4-latki z ul. Przejazd wybrały się śladami Janka Wędrowniczka do Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby poznać przygody „małego Jaśka”. Po wysłuchaniu utworu M. Konopnickiej przedszkolaki miały dwa trudne zadania do wykonania: pierwsze odnaleźć „skarby” ukryte przez panie bibliotekarki a drugie ułożyć puzzle z postacią literackiego podróżnika.
Wszystko udało się znakomicie:)

Katarzyna Wojtczak

28.09.2014r.

W lesie są drzewa,
w lesie są grzyby.
W lesie ja jestem,
bardzo szczęśliwy.
W lesie są ptaki,
są i zające.
Świeże powietrze,
ładnie pachnące.

Łukasz Baran


Rozmiar: 129288 bajtów

26 września przedszkolaki z grup 5-6-letnich z ulicy Miłej, z okazji Światowego Dnia Turystyki wybrały się do lasu. Jedne wypatrywały zwierząt, inne słuchały ptaków a jeszcze inne szukały maślaków.
Ze swoimi zebranymi "okazami" prezentują się troszkę nieśmiało 5-latki "B" ;)

Agnieszka Kaczmarek

28.09.2014r.

Rozmiar: 162339 bajtów

Na zaproszenie 4-latków z ul. Przejazd do przedszkola przybyła Pani Magdalena Pańczyk - dyrektor MCEE w Poddębicach, która przeprowadziła warsztaty edukacyjne pt. ”O Poddębicach słów kilka…” przybliżając najważniejsze legendy związane z naszym miastem, niegdyś nazywanym „Poddębem”.
Od dawnej historii, poprzez nowoczesność przedszkolaki mogły poznać „ciekawe i tajemnicze” historie o naszej solarnianej stolicy powiatu. Przygotowane do twórczych działań zadania: wykonanie herbu miasta oraz „solarnego słoneczka” okazały się ciekawym pomysłem dla utrwalenia wiedzy o „mieście słońca”.

Pani Madziu - dziękujemy!

4-latki i Katarzyna Wojtczak

27.09.2014r.

Rozmiar: 348862 bajtów

26 września w ramach obchodów Światowych Dni Turystyki 6-latki z Przejazd przespacerowały się ulicami Poddębic poznając usytuowania ważniejszych miejsc naszego miasta. Wędrówki z Jankiem Wędrowniczkiem rozpoczęły się spod budynku przedszkola poprzez Pijalnię Wód, Pocztę, księgarnię i Kościół św. Katarzyny. Krótkiego odpoczynku można było doświadczyć przy Fontannie w centrum miasta.
Aktywnemu wypoczynkowi zawsze towarzyszy myśl o bezpieczeństwie, stąd nasze "żółciutkie kubraczki":)

Róża Krysiak i Janina Twardowska

27.09.2014r.

MAMY „BŁĘKITNĄ MASKĘ” …

Rozmiar: 269956 bajtów

Rozmiar: 142173 bajtów

Dla grupy 5-6-latków z ul. Przejazd "Dzień Turystyki" - 26 września zbiegł się z występem na I Uniejowskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Błękitną Maskę”. Debiutujący aktorzy – na zdjęciu od lewej - Michał Grzelak, Bartek Ciałkowski, Wiktoria Jagielska, Oliwia Stawiszyńska, Julia Augustyniak, Maja Górczak i Milena Olczyk wspaniale zaprezentowali się na uniejowskiej scenie i zajęli II miejsce. Z radością na twarzach, ze statuetką „Błękitnej Maski”, dyplomem i niespodziankami w postaci maskotek, gier i słodyczy szczęśliwi mali aktorzy wrócili do przedszkola.
Pozostałe dzieci z grupy 5-6-latków mile spędziły czas w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie.
Serdecznie dziękujemy za gościnę i zabawę!

Iwona Michalak

27.09.2014r.

Rozmiar: 108777 bajtów

27 września przypada Światowy Dzień Turystyki, obchodzony od 1980 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Hasło tegorocznego Światowego Dnia Turystyki brzmi: "Turystyka i zrównoważona energia siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju".
Jego celem jest zwracanie uwagi na znaczenie turystyki i na jej społeczne, ekonomiczne czy kulturowe konteksty. W tym roku szczególną uwagę kładzie się na zrównoważony rozwój.

Przedszkolaki z grupy 4-latków "A" z ul. Miłej obchodziły Światowy Dzień Turystyki już w piątek 26 września, biorąc udział w wycieczce po Poddębicach z przewodnikiem Jankiem Wędrowniczkiem - bohaterem książki Marii Konopnickiej.

Paulina Jóźwiak

27.09.2014r.

Rozmiar: 108777 bajtów

"Turysto! Szanuj Środowisko!" to hasło 21 edycji akcji Sprzątania Świata Polska, w którą aktywnie włączyły się przedszkolaki z ul. Miłej sprzątając teren przed budynkiem przedszkola.
Akcja była poprzedzona rozmową z dziećmi na temat ich wpływu na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie lub w czasie pobytu na łonie przyrody.

Paulina Jóźwiak

25.09.2014r.

Rozmiar: 11663 bajtów

UWAGA!
Od poniedziałku 29 września 2014r.
przez dwa tygodnie
aż do 10 października 2014r.
ZBIÓRKA MAKULATURY
I PLASTIKOWYCH KORKÓW
Gromadzimy gazety, kolorowe czasopisma, luźne papiery itp. - wszystko spakowane w tekturowe pudła lub powiązane w paczki.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ PROEKOLOGICZNEJ AKCJI:)

Beata Ziółkowska

25.09.2014r.

KRAJOBRAZY POLSKI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI...

Rozmiar: 100458 bajtów
W dniu dzisiejszym 5-6 - latki z Przejazd obserwowały Jezioro Jeziorsko...
Rozmiar: 100458 bajtów
dotykały:)
Rozmiar: 100458 bajtów
gościły w Ośrodku Wypoczynkowo-Żeglarskim RAFA-JEZIORSKO,
Rozmiar: 100458 bajtów
świetnie bawiły się na placu zabaw.
Rozmiar: 100458 bajtów

Bożena Karasińska

24.09.2014r.

Rozmiar: 312773 bajtów

Jestem bezpiecznym przedszkolakiem” - pod takim hasłem odbyło się 24 września spotkanie z sierż. Karolem Dudczakiem z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz jak reagować w sytuacji zagrożeń.
Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu.
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Wizyta ta będzie miała za pewne znamienny wpływ na kreowanie wśród dzieci pozytywnego wizerunku policjanta, znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.

Dziękujemy przedszkolaki z ul. Przejazd

23.09.2014r.

Rozmiar: 94067 bajtów
22 września grupa 5-6 latków oraz 6-latków z Przejazd odbyła wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Poddębicach.
Przedszkolaki poznały tajniki pracy panów strażaków. Było niesamowicie! Już dziś połowa chłopców chce zostać strażakami.

Róża Krysiak

23.09.2014r.

Rozmiar: 129851 bajtów

Niesamowitych wrażeń w Dniu Przedszkolaka dostarczyła naszej przedszkolnej społeczności wizyta w Starostwie, gdzie wszystkich przybyłych gości przywitali Starosta Poddębicki – Ryszard Rytter wraz z Wicestarostą – Piotrem Binderem, którzy złożyli dzieciom serdeczne życzenia.

Rozmiar: 129851 bajtów

Rozmiar: 129851 bajtów


Dziękujemy za wszystkie niespodzianki:)WIĘCEJ>>>www.poddebicki.pl<<<

Przedszkolaki z ulicy Miłej

23.09.2014r.

Rozmiar: 101458 bajtów

Podczas biegu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Poddębice pod hasłem „Wolność jest w naturze” naszą placówkę reprezentowała nauczycielka Katarzyna Wojtczak.

Udało się zdobyć I miejsce w kategorii kobiet na 6 km i wywalczyć materiały edukacyjne, które przydadzą się podczas realizowania II celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym (…)”.

Gratulujemy!

Rada Pedagogiczna

20.09.2014r.

Rozmiar: 99693 bajtów

Hymn przedszkolaka
Muzyka: Urszula Pakuła
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

I.
Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają.

Ref:
Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.

II.
Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Ref:
Dzień przedszkolaka ….

Rada Pedagogiczna

18.09.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów

List Rzecznika Praw Dziecka:

>>>Kochani, nadeszło Wasze święto ...<<<

Rada Pedagogiczna

18.09.2014r.

Rozmiar: 33898 bajtów
Jutro obchodzimy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Po raz pierwszy święto przedszkolaka, ustanowione przez Sejm w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, obchodzone było 20 września 2013r.

Dzień, na który przypada to święto nie został wyznaczony przypadkowo. Pomysłodawcy wskazują, że druga połowa września to czas gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z okazji jutrzejszego święta życzymy więc wszystkim Przedszkolakom wytrwałości i wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w naszym przedszkolu :) Buziaki!

Rada Pedagogiczna

17.09.2014r.

Rozmiar: 116110 bajtów

Dziś, pod hasłem „Jestem przedszkolakiem” odbyło się pierwsze inaugurujące nowy rok szkolny „Spotkanie z muzyką”.
Ubogacony kolorowymi rekwizytami koncert był okazją do przypomnienia, iż obok praw, dzieci posiadają także swoje obowiązki.

To wszystko jest takie poważne, dorosłe,
Powiem to jak dziecko, zwyczajnie, najprościej.
Ale jedno wiem na pewno, to chcę mieć:
Prawo do godnego życia,
Bez wojen, głodu i bicia,
Bez strachu, smutku i łez.
Cześć!!!
/J.Poloczek/

Katarzyna Wojtczak

15.09.2014r.

Rozmiar: 30432 bajtówRozmiar: 30809 bajtów

Po rodzinnych spacerach po lesie, ogrodzie i sadzie przedszkolaki wraz ze swymi rodzinami wzbogaciły nasz, nadal letni Kącik Przyrody w sali, zostawiając namiastkę zbliżającej się do nas jesieni.

DZIĘKUJEMY:)


4-latki z ul. Przejazd

15.09.2014r.

Rozmiar: 147993 bajtów


Wzorem lat ubiegłych przedszkolaki z grup 3- i 4-letnich pod okiem swych wychowawczyń biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.
Nadrzędnym celem programu jest zwrócenie uwagi naszych Milusińskich na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i zaangażowanie rodziców w prozdrowotne działania przedszkola.
Już 30 września 2014r. od godziny 12.00 do godziny 12.02 w naszym przedszkolu będziemy podejmować próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób szczotkujących zęby w różnych miejscach…..ciekawe czy nam się uda!

Więcej o programie na stronie http://www.akademia-aquafresh.pl

Katarzyna Wojtczak

10.09.2014r.

Rozmiar: 5395 bajtów
Zgodnie z realizacją celów priorytetowych naszej placówki na rok szkolny 2014/2015 Starszaki z Przejazd odwiedzają miejsca użyteczności publicznej w Poddębicach i okolicy.
10 września odbyły wycieczkę na stację kolejową, gdzie dowiedziały się o odpowiedzialnej pracy kolejarzy (dróżniczki, maszynisty, konduktora, bileterki), zaobserwowały peron i przejeżdżające pociągi.

Róża Krysiak

10.09.2014r.

MIŁOŚNICZKA SPORTÓW WALKI ODWIEDZIŁA NASZE PRZEDSZKOLE

8 września grupę 5-6 – latków z ul. Przejazd odwiedziła Natalia Biernasiak – siostra Agatki.
Natalia jest miłośniczką sportów walki KARATE – BRĄZOWY PAS, BOKS - liczne medale i puchary a obecnie trenuje KICKBOXING. Ostatnim wielkim sukcesem Natalii jest zdobycie Pucharu Świata Kickboxingu na zawodach we Włoszech.

Rozmiar: 114880 bajtów


Podczas spotkania zaprezentowała przedszkolakom stroje i akcesoria do sportów walki.

Wiele radości sprawił przedszkolakom mini trening kickboxingu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i uwagą uczestniczyły w spotkaniu. Natalia przekazała przedszkolakom ducha sportu i co najważniejsze podkreśliła, że swoje umiejętności i siłę wykorzystuje wyłącznie na ringu podczas treningów i zawodów – nigdy na ulicy.

Gratulujemy talentu! Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów na zawodach :)

Iwona Michalak

03.09.2014r.

Rozmiar: 5072 bajtów

USPRAWNIENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM...

"- Nie wszystko można i nie wszystko trzeba robić z dnia na dzień. Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, ale ewolucji. Tym bardziej, że i tak w nadchodzącym nowym roku szkolnym wprowadzamy wiele znaczących zmian. Dajemy darmowy podręcznik pierwszoklasistom, zapraszamy do szkół sześciolatki. Przy okazji, również w przedszkolach, wprowadzamy wiele udogodnień dla rodziców, uczniów i nauczycieli – napisała w liście do dyrektorów szkół i przedszkoli minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska."

WIĘCEJ:
http://www.men.gov.pl/index.php/1353-usprawnienia-w-nowym-roku-szkolnym-list-minister-edukacji-do-dyrektorow-szkol-i-przedszkoli


LISTA UDOGODNIEŃ ...

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

01.09.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów

Zapraszamy Rodziców na pierwsze zebrania poświęcone organizacji roku szkolnego 2014/2015.
03.09.2014r., godz. 16.30 - ul. Przejazd
04.09.2014r., godz. 16.30 - ul. Miła

Do zobaczenia:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

01.09.2014r.

Rozmiar: 5072 bajtów

Informujemy, iż za zgodą rodziców, wychowankowie przedszkola mogą być objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to jest dobrowolną umowa ubezpieczenia i jest zawierane za wyłączną zgodą rodzica/opiekuna dziecka.
Ubezpieczenie dzieci od NNW w placówkach oświatowych jest dobrowolne.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

29.08.2014r.

Rozmiar: 101226 bajtów

28 i 29 sierpnia podczas trwania Dni Otwartych mieliśmy dużo odwiedzających. Zwłaszcza debiutujący w roli przedszkolaków tłumnie odwiedzali sale, w których będą rozwijać swe zainteresowania i umiejętności. Było gwarnie i wesoło.
Ale :)w wakacje przedszkole również tętniło życiem – wykonano szereg remontów. Dumą napawa modernizacja sali zabaw dla kolejnej, trzynastej grupy przedszkolaków: w radosnych barwach bawić się będę 5-latki C wraz z panią Anią Cichą. Remont obejmował malowanie i wymianę mebli. Jest ślicznie :)
Nowy wygląd zyskała także łazienka dla Maluszków i 4-latków na pawilonie I oraz sypialnia dla 3-latków.
Podczas prac malarskich pamiętano także o przedszkolnych kuchniach i magazynach spożywczych.

Z niecierpliwością czekamy na nowy rok szkolny:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

18.08.2014r.

Rozmiar: 11735 bajtów

Hej, hej! Przedszkolaki :)

W dniu dzisiejszym pełną parą ruszyły przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku generalnym porządkom poddane zostaną sale zabaw i całe otoczenie przedszkola. Zabawki po wakacyjnej przerwie wrócą na swoje miejsca, by już w przyszłym tygodniu powitać nowych wychowanków przedszkola.

DNI OTWARTE

czwartek - 28 sierpnia 2014r., w godz. 10.00 - 13.00
piątek - 29 sierpnia 2014r., w godz. 10.00 - 13.00

ZAPRASZAMY

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

18.08.2014r.

Rozmiar: 35440 bajtów
Uwaga Rodzice!

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Już niespełna 2 tygodnie pozostały do inauguracji roku szkolnego 2014/2015. W związku z powyższym zapraszamy rodziców do podpisywania umów dotyczących korzystania z przedszkola w nowym roku szkolnym:
*w dniach 18-22.08.2014r. w godzinach 8.00 - 15.00
*w dniach 28-29.08.2014r. w godzinach 8.00 - 13.00
*poniedziałek 01.09.2014r. (ostatni termin) w godz. 7.00 - 16.00

- biuro przedszkola, ulica Miła i Przejazd.

Brak zawarcia umowy skutkuje skreśleniem dziecka z listy przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

04.08.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów
Uwaga Rodzice!

Zapraszamy do odbioru wykazu wyprawek dla przedszkolaków na rok szkolny 2014/2015.
Wykazy są aktualnie dostępne tylko w budynku przedszkola przy ulicy Miłej 14/16.
Od 18 sierpnia będzie je można pobrać również w przedszkolu przy ulicy Przejazd.

Zapraszamy.

Rada Pedagogiczna

30.06.2014r.

Rozmiar: 12935 bajtów

Do widzenia!
Do widzenia, do widzenia Kochani!
Do widzenia -
Na łące i w lesie...
Już rok szkolny za nami,
Za nami...
Dobry czerwiec wakacje nam niesie.

(Hanna Zielińska)
Dziękujemy za odwiedzanie naszej strony i żegnamy z życzeniami udanych wakacji.

Autorzy strony

29.06.2014r.

Rozmiar: 3566 bajtów
Uwaga!

Przypominamy, że w okresie wakacji w miesiącu lipcu czynne będzie przedszkole przy ulicy Przejazd 19, natomiast w miesiącu sierpniu przedszkole przy ulicy Miłej 14/16.

W ostatnim tygodniu sierpnia, w dniach od 25-tego do 29-tego, przedszkole będzie nieczynne.

Dyrektor Przedszkola Bożena Karasińska

25.06.2014r.

Rozmiar: 12034 bajtów

Przedszkola czas już minął dla prawie 40 przedszkolaków z rocznika 2008, które 1 września przekroczą próg szkoły podstawowej. Ich pożegnaniu towarzyszyły mieszane uczucia - radości i niepokoju, dumy i troski, niepewności i wiary, wiary że będzie dobrze. Rok szkolny 2014/2015 będzie bowiem pierwszym, w którym tak liczna grupa sześciolatków podejmie naukę w I klasie.

Dużo wspomnień, masa doświadczeń i ogromny bagaż umiejętności — z takim oto zapleczem wyrusza w świat dziecko kończące edukację przedszkolną.
Zatem:

Drogi Absolwencie...
Zawsze będziesz mile widziany w tym miejscu -
Twoim przedszkolu, w którym rosłeś, które towarzyszyło Ci, gdy uczyłeś się pierwszych liter, które przymykało oczy na Twoje psoty, które zamieniło łzy w szczery uśmiech.

Zawsze będziesz mile widziany w tym miejscu -
Twoim przedszkolu, choćby inne drzwi stały przed Tobą otworem, choćby inne nauczycielki podarowały Ci swoją wiedzę i uwagę, choćby inne podwórko gościło Cię podczas zabaw, choćby zadzwonił dzwonek wzywający do nauki.

Ponieważ zawsze będziesz mile widziany w tym miejscu -
Twoim przedszkolu, życzę ci, abyś przeżył najpiękniejszą przygodę
i choćbyś czasami trochę obawiał się podjęcia nowych kroków,
jakie stawia przed Tobą życie,
pamiętaj, że jestem z Tobą i że tutaj zawsze znajdzie się miejsce dla Ciebie - jakiś kącik, piaskownica, które pamiętają Twoje dzieciństwo.

Absolwencie, moje dziecko, mój uczniu mój wspaniały przyjacielu - dzisiaj i już na zawsze możesz na mnie liczyć.

Twoja nauczycielka przedszkola

23.06.2014r.

Rozmiar: 1056 bajtów

Dzień Taty jest w czerwcu
To wie każdy z nas.
By w domu radosnym był świętem,
I Tata od rana pogodną miał twarz,
Zanućmy dla niego piosenkę.

Ta piosenka jest dla Taty.
To piosenka zamiast kwiatów,
To piosenka na Dzień Taty -
Chcemy w niej wyrazić Tacie miłość swą.
Ta piosenka jest dla Taty.
To piosenka zamiast kwiatów,
Chcemy w niej powiedzieć, że kochamy go.

(muz. A. Skorupka, sł. E. Kramm)

Rozśpiewanie życzenia dla wszystkich Tatusiów od przedszkolaków.

Przedszkolaki :)

18.06.2014r.

Rozmiar: 122729 bajtów

My do szkoły nie pójdziemy, nie pójdziemy, nie pójdziemy
Wszyscy tutaj zostaniemy, zostaniemy tu.
Tutaj nasze miłe panie, nasze miłe, nasze miłe
Tutaj czas beztrosko płynie, miło płynie nam.
Tu chcę zostać jeszcze trochę zanim pójdę w dalszą drogę.

Rozmiar: 120802 bajtów

My do szkoły nie pójdziemy, nie pójdziemy, nie pójdziemy
Wszyscy tutaj zostaniemy, zostaniemy tu.
Tutaj wszyscy o nas dbają, o nas dbają, o nas dbają
Tutaj wszyscy nas kochają, tak kochają nas.

Rozmiar: 126117 bajtów

W środę 18 czerwca, słowami troszkę przekornej, piosenki 6 - latki z Przejazd pożegnały przedszkole ...
i zapowiedziały czas WAKACJI :)


"Siedzi Ania w szkolnej ławce,
Myśli o zielonej trawce
I o kotku, który uciekł.
Rusza sobie palcem w bucie. "

Rozmiar: 148165 bajtów

W licznym gronie gości Starszaków znalazła się p. Magdalena Pańczyk - Dyrektor MCEE w Poddębicach, pod okiem której przez cały rok nasze przedszkolaki rozwijały swoje zainteresowania.

Rozmiar: 105560 bajtów

Dziękujemy Pani Madzi za wsparcie Przedszkola w realizacji podejmowanych działań na rzecz dzieci ...

Rozmiar: 139274 bajtów

dziękujemy Rodzicom za okazane zaufanie i nieustającą sympatię.

Marianna Kajszczak
Bożena Karasińska

18.06.2014r.

W dniu dzisiejszym, w skromnych murach naszego przedszkola gościli aktorzy Teatru Wielkiego w Łodzi.
Spotkanie to było odpowiedzią na rosnące zainteresowanie naszych przedszkolaków baletem.

Rozmiar: 123964 bajtów

Dzięki zajęciom baletowym dzieci:
-uzyskają prawidłową, prostą postawę
-wzmocnią wszystkie partie mięśni, a w szczególności mięśnie brzucha oraz grzbietu, które odpowiadają za utrzymywanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji
-intensywnie rozciągną mięśnie, co pozwoli na zwiększenie zakresu ruchu
-wyćwiczą koordynację i nabiorą świadomości ruchu
-nabiorą poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej
-opanują podstawy tańca klasycznego
-wyćwiczą koncentrację i precyzję działania.

Rozmiar: 147406 bajtów


Zajęcia taneczno-baletowe są również świetnym przygotowanie do uprawiania niemalże wszystkich innych sportów, począwszy od tańca, łyżwiarstwa figurowego i gimnastyki artystycznej, a skończywszy na lekkiej atletyce i sportach drużynowych takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna.

Bożena Karasińska

17.06.2014r.

"W tym dniu uroczystym, podziękować chcemy,
Zaśpiewać, zatańczyć jak tylko umiemy.
Lecz nie myślcie sobie, że tu będą cuda.
My sami nie wiemy czy nam się to uda
Ale szczere chęci mamy i za błędy przepraszamy."

Rozmiar: 132426 bajtów

Poloneza czas zacząć ...

Rozmiar: 133660 bajtów

"Dziś przedszkole opuszczamy i serdecznie wszystkich żegnamy. Za uśmiech pani dyrektor, Rozmiar: 42168 bajtów
za serce naszych pań. Rozmiar: 57934 bajtów Rozmiar: 61996 bajtów

Za troskliwość wszystkich pań z obsługi małe serduszka dziękują Wam."

Rozmiar: 129406 bajtów
DZIĘKUJEMY :)

Rozmiar: 149813 bajtów
"Przeczytajcie odpowiedź,
a przyznacie nam rację –
po co siedzieć w zeszycie,
skoro mamy...
Wakacje!!!"

6-latki B z Miłej

16.06.2014r.

Rozmiar: 164649 bajtów


13 czerwca na przedszkolnym tarasie przy ulicy Przejazd p. Ilona Jewczak - Skórka poprowadziła ostatnią w tym roku szkolnym ZUMBĘ.
Było śmiechu, że ho, ho :)

Dziękujemy!!!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

17.06.2014r.

Akademia Przedszkolaka Inna Bajka z wizytą w naszym Przedszkolu przy ul. Przejazd ...

Rozmiar: 142880 bajtów

Przyszłe przedszkolaki - dziś jeszcze pod opieką Pań: Katarzyny Grubskiej i Dagmary Rytter.

Rozmiar: 142880 bajtów

Spotkanie integracyjne naszych Maluszków z wychowankami Akademii Przedszkolaka z ul. Narutowicza w Poddębicach, odbyło się z myślą o roku szkolnym 2014/2015.

Bożena Karasińska

17.06.2014r.

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

Rozmiar: 113809 bajtów


17 czerwca przedszkolaki z ul. Przejazd uczestniczyły w spotkaniu z panią Elżbietą Tomczak – rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach - podczas scenek tematycznych z ich udziałem, poznali zasady bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z „osobą obcą”, a także zapoznali się z prawidłowymi reakcjami w przypadku pożaru oraz poznali wiele innych ważnych zasad bezpieczeństwa, na zbliżające się wakacje.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przedszkolaki z zainteresowaniem i uwagą słuchały pani policjant.
BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE, ŻYCIE niech zawsze będzie dla nas wszystkich sprawą najważniejszą.
Pani policjant zwróciła szczególną uwagę przedszkolaków na to, iż same nie mogą pozostawać w zamkniętym samochodzie.

DRODZY RODZICE !!!
Pamiętajcie o swoich dzieciach, które podróżują z Wami – NIE POZOSTAWIAJCIE ICH SAMYCH W SAMOCHODZIE!!!

Iwona Michalak

16.06.2014r.

Kolejne dyplomy dla uczestników konkursu "Moja Polska w 2050 roku"

"Następnie dyplomy i wyróżnienia trafiły do maluchów z Publicznego Przedszkola w Poddębicach, w którym rozdano dziewięć dyplomów z gratulacjami za udział oraz jedno wyróżnienie. W poddębickim przedszkolu Senator RP Przemysław Błaszczyk usłyszał nieco przekorną piosenkę w wykonaniu grupy 6 – latków, która śpiewała, iż nie chce iść od września do szkoły. Jednak po zapytaniu dzieci, czy chcą iść do klasy pierwszej, jednogłośnie odpowiedziały, że tak, a piosenka to tylko żart. Na koniec goście otrzymali na pamiątkę kolorowe kwiatki, wykonane przez podopiecznych." ( ze strony http://www.blaszczyk.senat.pl/aktualnosc/kolejne-dyplomy-dla-uczestnikow-konkursu-moja-polska-w-2050-roku/1060/1/)

Rozmiar: 246886 bajtów
wyróżnienie trafiło do rąk Julki Matuszewskiej :)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

16.06.2014r.

Rozmiar: 131686 bajtów

"Drodzy, mili goście serdecznie Was witamy
i na naszą ostatnią uroczystość pięknie zapraszamy.
Będzie trochę śmiechu, będzie trochę łez,
ale się nie martwcie, bo w życiu już tak jest.
coś się zaczęło, coś się skończyło.
Najważniejsze, że razem nam dobrze było."

Rozmiar: 149537 bajtów

"Dziś żegnamy swe kochane przedszkole i myślimy już o szkole."

Rozmiar: 149537 bajtów

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas


Rozmiar: 149537 bajtów

"Dziękujemy naszej pani, że codziennie była z nami.
Że uczyła wierszy, bajek, jak się czysto ubrać, najeść,
Jak się umyć, jak się kłaniać, i skakania i biegania. "

Rozmiar: 149537 bajtów

Rozmiar: 149537 bajtów
tym razem nasz Maciek (z logo przedszkola)zagościł na torcie dla przedszkolaków :))))

DZIĘKUJEMY!!!

6-latki A z Miłej

14.06.2014r.

BIWAK Z NOCLEGIEM W PRZEDSZKOLU
w dniach 13/14 czerwca 2014r.
Pt. „Przygoda z Królem Maciusiem Pierwszym”

W programie imprezy dla wszystkich dzieci idących od września do szkoły, z grup 5-6-letnich:

15.30 - 16.00 - zbiórka dzieci z obu budynków przedszkola, przy ulicy Miłej 14/16
16.00 - 16.30 - uroczyste otwarcie biwaku
Rozmiar: 134439 bajtów
- zabawy
Rozmiar: 134439 bajtów

Rozmiar: 134439 bajtów
16.30 - 17.30 - podchody „Bawimy się bezpiecznie”- zabawy terenowe wokół przedszkola
Rozmiar: 134439 bajtów

Rozmiar: 134439 bajtów
17.30 - 18.00 - spotkanie z policjantem nt. bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym jak również podczas spędzania wolnego czasu
Rozmiar: 134439 bajtów
18.00 - 18.30 - kolacja
Rozmiar: 134439 bajtów
18.30 - 19.30 - podsumowanie podchodów, zabawy w przedszkolnej wiosce indiańskiej
Rozmiar: 134439 bajtów
19.30 - 20.00 - „W świecie muzyki” – spotkanie z dyrygentem
Rozmiar: 134439 bajtów
20.00 - 21.00 - ognisko, kiełbaski z grilla, dyskoteka w plenerze
21.30 - 22.00 - toaleta wieczorna
Rozmiar: 134439 bajtów
- pokaz mody „Kreacje z Lulandii”
Rozmiar: 134439 bajtów

Rozmiar: 134439 bajtów

Rozmiar: 134439 bajtów
- głośne czytanie dzieciom bajek „Na dobranoc”
Rozmiar: 134439 bajtów
22.00 - 7.30 - cisza nocna
Rozmiar: 134439 bajtów

Rozmiar: 134439 bajtów
7.30 - 8.00 - pobudka, toaleta poranna
8.00 - 8.30 - śniadanie
8.30 - 8.45 - zakończenie biwaku

Rozmiar: 134439 bajtów
- wręczenie pamiątkowych książeczek okolicznościowych
Rozmiar: 134439 bajtów
8.45 - 9.00 - odbiór dzieci z przedszkola

Rozmiar: 134439 bajtówBożena Karasińska

13.06.2014r.

Rozmiar: 376581 bajtów


Strzelanie z łuku, polowanie na bizona, malowanie twarzy, rzut do celu, taniec w kręgu, te oraz inne atrakcje czekały na przedszkolaki we Wiosce Indiańskiej w Uniejowie, do której udały się grupy 3 i 4-letnia z ul. Przejazd wraz ze swymi wychowawczyniami 13 czerwca br.

Katarzyna Wojtczak

12.06.2014r.

Rozmiar: 138432 bajtówPodczas realizacji bloku tematycznego poświeconego bezpieczeństwu, do grupy Maluchów gościnnie przyszedł strażak zawodowy - Pan Przemysław Burski – tata Marcelka. Informacje dotyczące numeru alarmowego 112, wyposażenia oraz trudnej pracy strażaka dzieci pochłaniały z wielkim zaciekawieniem.
Już dziś niektórzy z nich mają w planach zostać strażakami. Zobaczymy w przyszłość czy to się im uda!

Katarzyna Wojtczak

12.06.2014r.

Rozmiar: 1173 bajtów
7 czerwca w Pijalni Wód Termalnych - Teatrze Integracji w Poddębicach odbył się XXIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SOLLA 2014, zorganizowany przez PDKiS.
W kategorii I (roczniki 2010/2009/2007) wyróżnienie otrzymali reprezentanci naszego przedszkola z ul. Miłej: Sebastian Gomułka (gr. 3-latki) za wykonanie piosenki "Kundel Bury" oraz Piotr Strzelczyk (gr. 6-latki „A”).

Gratulujemy:)

Paulina Jóźwiak

09.06.2014r.

PRZEDSZKOLNY FESTYM "MAMA, TATA I JA" W OBIEKTYWIE

Rozmiar: 115248 bajtów
Otwarcie Festynu "Mama, Tata i Ja" 2014
przez dyr. przedszkola Bożenę Karasińską i przedstawicielkę Rady Rodziców p. Annę Kuster - Bronkowską
w towarzystwie osób prwadzących imprezę, nauczycielek: Anny Piotrowskiej - Dudczak i Marianny Kajszczak
Rozmiar: 141499 bajtów
Występy przedszkolaków
Rozmiar: 141499 bajtów
zbiorowa ZUMBA z p. Iloną Jewczak - Skórką
Rozmiar: 141499 bajtów
aukcja prac dzieci
Rozmiar: 141499 bajtów
wesołe zabawy
Rozmiar: 141499 bajtów
indiańska wioska
Rozmiar: 141499 bajtów
malowanie twarzy
Rozmiar: 141499 bajtów
malowanki z Królem Maciusiem
Rozmiar: 141499 bajtów
przedszkolne mażoretki na scenie
Rozmiar: 141499 bajtów
Stowarzyszenie "|Stokrotka"
Rozmiar: 141499 bajtów
metamorfoza Małej Damy
Rozmiar: 141499 bajtów
pokaz karate
Rozmiar: 141499 bajtów
"Bezpieczne Wakacje" z policją
Rozmiar: 141499 bajtów
Kubuś - przyjaciel dzieci :)
Rozmiar: 141499 bajtów
kurtyna wodna i poddębiccy Strażacy
Rozmiar: 141499 bajtów
absolwentki przedszkola - aktualnie uczestniczki warsztatów tanecznych MCEE w Poddębicach
Rozmiar: 141499 bajtów
bańki mydlane z klownami
Rozmiar: 141499 bajtów
dmuchańce dla każdego :)
Rozmiar: 141499 bajtów
VII festyn Rodzinny Mama, Tata i Ja z udziałem wielu, wielu, wielu :) gości!
Dziękujemy!!!

Rada Rodziców
przy Publicznym Przedszkolu w Poddębicach

06.06.2014r.

Rozmiar: 351215 bajtów

Katarzyna Wojtczak

06.06.2014r.

Rozmiar: 98817 bajtów

Przedszkolaki z grup 5-letnich „B” wraz z p. Magdaleną Pietrzak, z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach - Filia dla Dzieci - przez rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach mł. asp. p. Elżbietę Tomczak, podleśniczego Nadleśnictwa w Poddębicach p. Piotra Zdunka, asp. Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach p. Damiana Stefańskiego oraz dyr. MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach p. Bogumiła Jóźwiaka.

Paulina Jóźwiak

03.06.2014r.

Rozmiar: 238139 bajtów

W tygodniu poświeconym naszym Milusińskim, na zaproszenie Maluchów przybył do przedszkola ekspert od sportu, zawodowo - nauczyciel w-f w gimnazjum, a prywatnie tata Marcela - Pan Daniel Nowak.
Slalom na czas, chodzenie po linie, rzut do celu woreczkami, przeciąganie liny i przechodzenie przez tor przeszkód to przygotowane przez naszego gościa konkurencje.
"... ducha zdrowej, sportowej rywalizacji i aktywnego wypoczynku należy uczyć od najmłodszych lat..."

Dziękujemy za poświecony nam czas!

Katarzyna Wojtczak

02.06.2014r.

Rozmiar: 10141 bajtów

Na zaproszenie grupy 4-latków z ul. Przejazd i p. Doroty Snopek, Maluszki miały okazję obejrzeć przedstawienie, w którym „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „Robaczkiem - próchniaczkiem”.
Spotkanie zostało przygotowane w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Akademia Aquafresh”.
DZIĘKUJEMY!

Katarzyna Wojtczak

02.06.2014r.

Już w najbliższą sobotę - 7 czerwca - FESTYN RODZINNY "MAMA, TATA I JA"

.>>>>ZAPRASZAMY<<<<

Rada Rodziców, Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

02.06.2014r.


Rozmiar: 14870 bajtów

Pogoda spłatała nam figla i zaplanowane na rozpoczęcie przedszkolnych obchodów Dni Dziecka, "Kolorowe przemarsze ulicami miasta", nie doszły do skutku, jednak dyskoteka przy ulicy Przejazd i bal z Królem Maciusiem przy ulicy Miłej miały wielu uczestników.
Podobnie, jak wielu odbiorców miało gromkie "STO LAT" w wykonaniu pracowników przedszkola, adresowane wszystkim przedszkolakom :)

Życzymy wszystkim dzieciom,
aby ich dzieciństwo było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!


Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

02.06.2014r.


30.05.2014r.


Rozmiar: 11633 bajtów

"Z Królem Maciusiem świętujemy Dzień Dziecka"
DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU
ul. Przejazd

2 czerwca 2014r.
(poniedziałek)
• „Kolorowy przemarsz ulicami miasta”.
• „W rytmie disco” – dyskoteka z Królem Maciusiem, zabawy taneczne /wszystkie grupy/.

3 czerwca 2014r.
(wtorek)
• „Ruch to zdrowie” – zabawy sportowe przygotowane przez p. Nowaka - tatę Marcela /3 – latki/.
• Zabawy integracyjne w Centrum Języków i Edukacji „SÓWKA” /6 – latki/.
• „Jesteśmy cyrkowcami” – zabawy w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem chusty animacyjnej i atrybutów cyrkowych /pozostałe grupy/.

4 czerwca 2014r.
(środa)
• „Wesołe zabawy” – wyjazd na plac zabaw w Byczynie /wszystkie grupy/.
• „Kolorowy świat” – rysowanie kredą na płytach chodnikowych wokół przedszkola i na tarasie przedszkolnym /wszystkie grupy/.

5 czerwca 2014r.
(czwartek)
• „Wycieczka na wieś” – wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Golicach /5 i 6 – latki/.
• „Śpiewać każdy może - FA-SOL-LA ” - prezentacja talentów wokalnych /3, 4 i 4 – 5 latki/.

6 czerwca 2014r.
(piątek)
• „Olimpiada sportowa” – zabawy i konkurencje sportowe /3, 4, i 4 – 5 latki/.
• „Festyn Rekreacyjno-Zabawowy dla uczniów szkół i przedszkolaków z terenu Gminy Poddębice” – udział przedszkolaków w spotkaniu integracyjnym na terenie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach /5-6-latki/.

7 czerwca 2014r.
(sobota)
• „Festyn Rodzinny MAMA, TATA I JA”

Rada Pedagogiczna

30.05.2014r.


Rozmiar: 11633 bajtów

"Z Królem Maciusiem świętujemy Dzień Dziecka"
DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU
ul. Miła


2 czerwca 2014r.
(poniedziałek)
• „Kolorowy przemarsz ulicami miasta”.
• „Bal z Królem Maciusiem” – zabawy taneczne, dyskoteka.

3 czerwca 2014r.
(wtorek)
• „Piknik w leśniczówce” – wyjazd do leśniczówki w Rodrysinie /6-latki/ .
• „Piknik na wsi” – wyjazd do gospodarstwa Państwa Gosławskich w Panaszewie /4-latki „A”, 5-latki „A”/.
• „Kolorowe dzieci” – rysowanie kredą na płytach chodnikowych wokół przedszkola /pozostałe grupy/.

4 czerwca 2014r.
(środa)
• „Przedszkolna wycieczka” – wyjazd do Łodzi: film w CINEMA CITY oraz zabawy w KINDER PLANECIE.
• „Spartakiada” – zabawy i konkurencje sportowe /6-latki/.

5 czerwca 2014r.
(czwartek)
• „Kolorowe dzieci” – rysowanie kredą na płytach chodnikowych wokół przedszkola /4-latki „A”, 5-latki „A”/.
• „Piknik na wsi” – wyjazd do gospodarstwa Państwa Gosławskich w Panaszewie.

6 czerwca 2014r.
(piątek)
• „Wioska indiańska” – zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym /3-4-latki/.
• „Festyn Rekreacyjno-Zabawowy dla uczniów szkół i przedszkolaków z terenu Gminy Poddębice” – udział przedszkolaków w spotkaniu integracyjnym na terenie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach /5-6-latki/.
• „Do-Re-Mi” – Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

7 czerwca 2014r.
(sobota)
• „Festyn Rodzinny MAMA, TATA I JA.”

Rada Pedagogiczna

30.05.2014r.


Rozmiar: 118485 bajtów


23 maja rozpoczęliśmy trwające w naszym przedszkolu prawie tydzień, obchody Dnia Matki i Ojca. Jako pierwsi gości przjmowały 5 i 6 - latki B z ulicy Miłej, a jako ostatni 6 - latki z Przejazd. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy prawie 300 przedszkolaków, przygotowanych niespodzianek było całe mnóstwo: wiersze, piosenki i tańce, inscenizacje, zabawy integracyjne i .... własnoręcznie wykonane prezenty.


Rozmiar: 122044 bajtów

Niektórzy nawet pokusili się o samodzielne upieczenie owsianych ciasteczek, które smakowały podobno wybornie :)

Rozmiar: 118485 bajtów

DZIEŃ MATKI - to jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – 26 maja obchodzone jest jednak tylko w Polsce, w innych krajach jest to najczęściej pierwsza lub druga niedziela maja. Są również państwa, gdzie rolę Dnia Matki pełni Dzień Kobiet.
Dzień Mamy jest świętem bardzo znanym i niezwykle popularnym i wiele osób przykłada do niego bardzo dużą wagę. W tym dniu chyba każdy z nas pamięta o swojej Mamie, która go nosiła pod sercem, urodziła oraz wychowała...

26.05.2014r.


Rozmiar: 21302 bajtów

Dziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na Ziemi,
Że jesteś najważniejsza,
Że tego nikt nie zmieni,
Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to dzień Matki,
A dla nmie Dzień Mamusi.


WSZYSTKIM MAMUSIOM ŻYCZYMY STO LAT!

Dzieciaki - przedszkolaki:)

24.05.2014r.


Rozmiar: 16497 bajtów

PRZEDSZKOLAKI
Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W PODDĘBICACH ZAPRASZAJĄ CAŁE RODZINY NA
VII FESTYN RODZINNY
„MAMA, TATA I JA”

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
7 CZERWCA 2014r. – sobota - NA TERENIE PRZEDSZKOLA
PRZY UL. MIŁEJ 14/16

Start o godz. 13.00
bez względu na pogodę!!!

Zapewniamy bogaty program artystyczny, mnóstwo niespodzianek i wyśmienitą zabawę
(konkursy, występy dzieci, loteria fantowa, malowanie twarzy, kawiarenka i wiele, wiele innych).

Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna

23.05.2014r.


Rozmiar: 12996 bajtów
Teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina pt. Złota Rybka, z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami Teatru ART - RE z Krakowa (Rybaczka, Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa), będzie prezentem z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków, od Rady Rodziców.
Lekka forma wspólnej zabawy i współtworzenie spektaklu, uświadamią dzieciom morał, o znaczeniu uczciwości i szacunku. Przestrzegą też przed zachłannością.

Doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią - już w środę 28 maja.

Rada Rodziców

23.05.2014r.


Rozmiar: 3566 bajtów
Uwaga!

W okresie wakacji w miesiącu lipcu czynne będzie przedszkole przy ulicy Przejazd 19, natomiast w miesiącu sierpniu przedszkole przy ulicy Miłej 14/16.

Wszystkich zainteresowanych opieką przedszkola w dniach od 01 lipca do 22 sierpnia zapraszamy w godzinach 7.00 - 17.00.

W ostatnim tygodniu sierpnia, w dniach od 25-tego do 29-tego, przedszkole będzie nieczynne.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

23.05.2014r.


Rozmiar: 279204 bajtów

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - 8-15 maja, odbywał się w tym roku pod hasłem Czytanie łączy pokolenia i nawiązywał do Roku Jubileuszu 650 lat w służbie książki, obchodzonego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązywało także do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.

Z tej okazji bardzo licznie przybywali do Pedagogicznej Biblioteki w Poddębicach, przyszli czytelnicy, na zorganizowane z tej racji warsztaty edukacyjne, w ramach których propagowano literaturę dziecięcą. Bardzo podobał się „Czerwony Kapturek” wystawiony z podziałem na role przez bibliotekarzy oraz zaproszonych gości.

Dziękujemy!!!

Lider akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”
Katarzyna Wojtczak

23.05.2014r.


Rozmiar: 81530 bajtów


Wiosna to super okazja by porozmawiać o lesie i jego mieszkańcach. Dlatego też korzystając ze wspaniałej pogody 23 maja przedszkolaki z grupy 3-latków z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do Leśniczówki w Rodrysinie. Tam dzieci miały okazję zapoznać się z przyrządami w ogródku dydaktycznym, porozwiązywać zagadki o zwierzętach, ułożyć puzzle o pracy leśnika. I oczywiście pospacerować po wiosennym lesie.
Wszystkie te atrakcje zawdzięczamy Rodzicom naszych wychowanków Mikołaja i Miłosza – p. Jolancie i Piotrowi Zdunek.
Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie oraz smaczny poczęstunek.

Paulina Jóźwiak

23.05.2014r.


Rozmiar: 201828 bajtów

20 maja w Przedszkolu przy ul. Miła odbył się XXIII KONKURS SZTUKI RECYTATORSKIEJ w kategorii wiekowej: 6-latki; kl.I-II; kl. III-IV zorganizowany przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu.
Nasze przedszkole reprezentowali: Franciszek Chołys, Zuzanna Krzemińska i Nikodem Lisek, którzy otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy!

Paulina Jóźwiak

21.05.2014r.


Rozmiar: 194588 bajtów

20 maja 3-latki i 4-latki "A" z ul. Miłej gościły w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".
Nasi najmłodsi przedszkolacy słuchali bajek czytanych przez pracowników Biblioteki - p. Lidkę i p. Monikę.

Dziękujemy bardzo!
Tak nam się podobało, że zaprosiliśmy Panie do naszego przedszkola. Przyjdą? ... Na pewno :)))

Paulina Jóźwiak

21.05.2014r.


Rozmiar: 24460 bajtów
29 maja – będziemy obchodzić Przedszkolny Dzień Nowalijek.

Po zimie czas zregenerować swoje organizmy i dostarczyć im witamin, które daje nam natura, dostarczając również niezbędnych minerałów oraz uzupełniając naszą dietę.
Wprowadzenie odrobiny wiosny i przedsmaku lata na talerze, na których pojawią się pierwsze młode warzywa ze swoimi soczystymi kolorami i zapachem zachęcającym do ich schrupania, będzie okazją do kulinarnych eksperymentów przedszkolaków.
Nowalijki w postaci ziół i przypraw takie jak szczypiorek, świeży, soczyście zielony koperek, natka pietruszki lub kiełki możemy hodować w naszych domowych jak również i przedszkolnych ogródkach - Kącikach Przyrody.

Rozmiar: 98402 bajtów

Nowalijka to młode warzywo, m.in. rzodkiewka, pomidor, sałata, młoda marchew, ogórek, szczypiorek, rzeżucha, nać pietruszki, cebula dymka, które zdominują przedszkolne działania w ostatni czwartek miesiąca maja :)

Katarzyna Wojtczak

21.05.2014r.


Rozmiar: 5812 bajtów

W grupie 3-latków przy ul. Miłej mija tydzień pełen wrażeń. W ramach poznawania zawodów rodziców, odbyło się spotkanie ze strażakiem - p. M. Mrukiem - tatą Kuby i policjantem p. D. Szczepaniakiem - tatą Kuby.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat ich zawodów.

Dzięki temu spotkaniu rosną nam już mali strażacy i policjanci.

Rozmiar: 4452 bajtów

TATUSIOWIE - bardzo dziękujemy za przybycie!

Paulina Jóźwiak

16.05.2014r.


Rozmiar: 192625 bajtów

12 maja 6 – latki z ul. Przejazd, na zaproszenie pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach, uczestniczyły w głośnym czytaniu, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dziękujemy za zaproszenie.

Marianna Kajszczak

16.05.2014r.


Rozmiar: 164983 bajtów

W dniu dzisiejszym zrobiło się tłoczno w przedszkolu ponieważ licznie odwiedziły nas dzieci, które od pierwszego wrześnią rozpoczną swoją przygodę z edukacją.

Kolejny DNI OTWARTE zaplanowane są na 28 i 29 sierpnia. Bliższe informacje w tym temacie przekażemy w wakacje.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

16.05.2014r.


Rozmiar: 182383 bajtów

16 maja odbyło się wręczenie nagród finalistom konkursu „Moja zakładka do książki”, zorganizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach.
Jury pod przewodnictwem p. Dyrektor Edyty Durki, oceniło 179 prac i przyznało 22 nagrody. Wśród laureatów znalazły się poddębickie przedszkolaki:
I miejsce – Gabrysia Kaczmarek – 6 – latki A, ul. Miła (op. Magdalena Michalik)
II miejsce – Iza Trzmiel – 6 – latki, ul. Przejazd (op. Marianna Kajszczak)
II miejsce – Maks Witaszczyk – 6 – latki A, ul. Miła (op. Magdalena Michalik)
Wyróżnienia – Piotr Adamczyk – 5 – latki, ul. Przejazd (op. Janina Twardowska), Patryk Napieraj – 5 – latki B, ul. Miła (op. Jolanta Wituła), Filip Grenda – 5 – latki B, ul. Miła (op. Magdalena Pietrzak), Michalina Skórka – 5 – latki A, ul. Miła (Anna Pęśko).

GRATULUJEMY

Bożena Karasińska

16.05.2014r.


Rozmiar: 122458 bajtów

15 maja odbyło się w grupie 3-letniej przy ul. Miłej zajęcie otwarte z języka angielskiego. Maluszki mogły pochwalić się rodzicom, czego nauczyły się przez cały rok.

Podobne zajęcia odbyły się we wszystkich grupach wiekowych.

Paulina Jóźwiak

14.05.2014r.


Rozmiar: 154470 bajtów

W dniu 14 maja po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu zespół p. Uli Pakuły.
Tym razem dzieci miały okazję wziąć udział w koncercie z cyklu „Żywioły” poświęconemu żywiołowi ZIEMI. Jak zwykle nie zabrakło pouczających i rytmicznych piosenek oraz ciekawych zabaw, w których brały udział wszystkie przedszkolaki.

Marianna Kajszczak

12.05.2014r.


12 maja w przedszkolu przy ulicy Miłej odbył się quiz nt. "Wiem, jak dbać o swoje zdrowie", podsumowujący działania podejmowane w zakresie promocji zdrowia.
W potyczkach ze zdrowiem, pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Ani Twardowskiej i p. Joli Wituły, udział brały 5-latki z ulicy Przejazd i 5-latki A z ulicy Miłej.
Konkurecje przedszkolaków oceniało jury w składzie: Marta Skrzak - Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poddębicach, Bożena Karasińska - Dyrektor Przedszkola i Anna Kądziela - ref. d/s zaopatrzenia placówki przy ulicy Miłej.
Przegranych nie było, bo przedszkolaki wykazały się szeroką wiedzą w zakresie zdrowia oraz umiejętnościami plastycznymi i talentami sportowymi.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki i kredki ufundowane przez organizatorów quizu: PSSE w Poddębicach i Przedszkole.

Rozmiar: 104256 bajtów
Rozmiar: 93931 bajtów
Rozmiar: 472078 bajtów
Rozmiar: 93931 bajtów

Rozmiar: 93931 bajtów

Rozmiar: 93931 bajtów

GRATULUJEMY świetnej zabawy:)

06.05.2014r.


Rozmiar: 11735 bajtów
UWAGA rodzice przyszłych przedszkolaków!

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY - PIĄTEK, 16 maja, w godzinach 12.00 - 14.00

Do zobaczenia:)

Bożena Karasińska

06.05.2014r.


Rozmiar: 330632 bajtów

Niesamowitych wrażeń dostarczyła 6 - latkom z Przejazd wycieczka do piekarni p. Jacka Wiaderka, gdzie dzieci poznały cykl produkcji chleba "Od ziarenka do bochenka".

Dziękujemy Panie Jacku:)

Bożena Karasińska

05.05.2014r.


Rozmiar: 208304 bajtów

Kuba, gratulujemy!!!

Bożena Karasińska

30.04.2014r.


Rozmiar: 547508 bajtów


Przedszkolaki z grup: 3-, 4- i 4-5-latków z ul. Przejazd wyruszyły 30 kwietnia na wycieczkę, która obfitowała w mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był obejrzany w teatrze ARLEKIN spektakl pt.” Niebieski piesek”. Prawdziwa zabawa zaczęła się jednak dopiero w sali zabaw „AGATKA”, gdzie przedszkolaki mogły skorzystać z wielu niespodzianek, tj. mini-auta, linowe tunele-labirynty, kulkowy basen, zaczarowany domek, skoczna trampolina i inne niezwykle ciekawie przygotowane tory przeszkód, dzięki którym można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, bo przecież sport to samo zdrowie.

Katarzyna Wojtczak

30.04.2014r.


W dniu dzisiejszym odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w Maluszkach przy ulicy Miłej:

Rozmiar: 104185 bajtów
Rozmiar: 95620 bajtów
Rozmiar: 99678 bajtów
Rozmiar: 95620 bajtów
Rozmiar: 109560 bajtów

Rodzice byliście na szóstkę z plusem :)

Bożena Karasińska

30.04.2014r.


Rozmiar: 67705 bajtów

W ramach realizowanej tematyki "Dbamy o czystość Ziemi - naszej planety" w dniu 28 kwietnia do grupy 3-letniej przy ul. Miłej przybył tata Mikołaja i Miłosza p. Piotr Zdunek, który jest leśnikiem.
Spotkanie miało na celu kształtowanie właściwych nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego, którym jest las oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa zagrażające temu środowisku ze strony człowieka.
Każde dziecko dostało ciekawą i pouczającą książeczkę z wierszykami i obrazkami do kolorowania. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone na wycieczkę do lasu.

Panie Piotrze bardzo dziękujemy za ciekawe opowieści o lesie i ich mieszkańcach.

Paulina Jóźwiak

25.04.2014r.


Rozmiar: 165452 bajtów

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W przedszkolu akcentowane kolorem zielonym, ekologicznymi piosenkami i wierszami o tematyce przyrodniczej oraz ciekawymi opowiastkami p. Iwony Michalak i p. Doroty Snopek.

Rozmiar: 165452 bajtów


Niech się lasy zielenią,
niech śmieci zniknie ślad.
Posprzątajmy ziemię,
posprzątajmy świat.Bożena Karasińska

24.04.2014r.


Rozmiar: 167067 bajtów


23 kwietnia w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: "Ecik Krecik segreguje śmieci".
Krakowscy aktorzy wcielając się w postacie tytułowego Kreta i Liska, w wesoły sposób przybliżyli dzieciom problem segregacji śmieci i dbania o otaczające nas środowisko. Zwrócili też uwagę na zagrożenia związane z zaśmiecaniem lasu. Słowem i piosenką zachęcali wszystkich do przestrzegania poznanych zasad.
Dzieci bawiły się ucząc i uczyły się bawiąc.
Dla przedszkolaków była to wartościowa lekcja ekologii, którą ufundował im Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska UM w Poddębicach.

DZIĘKUJEMY:)

Bożena Karasińska

24.04.2014r.


Rozmiar: 139455 bajtów

W dniu dzisiejszym sześciolatki uczestniczyły w "Zabawach przeciwko agresji", które przeprowadziły Katarzyna Stempień - psycholog i Iwona Ostrowska - pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Poddębicach.

Bożena Karasińska

22.04.2014r.


Rozmiar: 159734 bajtów


22 kwietnia do dzieci z grupy 3-letnij z ul. Miłej zawitała mama Mikołaja i Miłosza Zdunek, która czytała wesołe wierszyki Jana Brzechwy ze zbioru "Wiersze dla dzieci"; treść utworów nawiązywała do obchodzonego dziś Światowego Dnia Ziemi.

Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy innych Rodziców do wspólnego czytania w naszej grupie.

Paulina Jóźwiak

22.04.2014r.


14 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbyło się podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kolorowa Wielkanoc – tradycje, zwyczaje” oraz III Powiatowego Konkursu Literackiego „Wiosna wierszem pisana’’.
Konkursy od lat cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy duża ilość nadsyłanych prac. W tym roku było ich ponad 400.
W konkursie plastycznym jury w składzie: Julian Kacprzak, Beata Szymczak, Aleksandra Kałużna – Płaczek oceniało prace plastyczne (rysunki, kartki świąteczne, pisanki) w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii klasy przedszkolne nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I – Szymon Walenta (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach), II – Krystian Makowski (Publiczne Przedszkole w Pęczniewie) i Antoni Stępień (Miejskie Przedszkole w Uniejowie), III – Pola Ratajczyk (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła) i Magdalena Misiak (Miejskie Przedszkole w Uniejowie);
wyróżnienia: Aleksandra Grabarczyk (Publiczne Przedszkole w Pęczniewie), Róża Kudanowska (Oddział Przedszkolny w Wieleninie), Dawid Pietrzak (Miejskie Przedszkole w Uniejowie), Konstanty Zagozda (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu:)

Bożena Karasińska

20.04.2014r.


Rozmiar: 189663 bajtów


W Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia w budynku przy ul. Miłej przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Dwa słówka na temat zdrówka".
W różne role wcieliły się nauczycielki naszego przedszkola:
- p. Jola Wituła - mama, która uczy swojego synka, jak należy dbać o higienę ciała;
- p. Ania Pęśko - Grześ - brudasek i bałaganiarz;
- p. Ania Chmielecka - troskliwa pielęgniarka;
- p. Ania Piotrowska - Dudczak - odważny dentysta Wyrwiząb;
- p. Magda Pietrzak - wilk z próchnicą zębów;
- p. Magda Michalik - wykwalifikowany lekarz;
- p. Paulina Jóźwiak - łakomy kotek;
- p. Małgosia Chaberska - nasz niezawodny Król Maciuś
; - p. Agnieszka Kaczmarek - narrator w kapeluszu.

Może trochę nie wypada... ale pochwalić się chyba można... Przedszkolaki były zachwycone. Hurra!

Agnieszka Kaczmarek

20.04.2014r.


Rozmiar: 111201 bajtów

Tydzień poprzedzający Wielkanoc przybliżał nas do tego Święta poprzez tematy dotyczące przygotowań, tradycji świątecznych, ich bogatej symboliki. Nie zapominaliśmy jednak o zdrowym żywieniu a okazją do przypominania o korzyściach płynących dla zdrowia z naturalnych produktów był "DZIEŃ JAJKA".
Dzieci dowiedziały się o różnych rodzajach jajek, porównywały jajka różnych ptaków w tym jajka kurze i strusie. Starszaki poznały oznaczenia jajek z ferm ekologicznych. Poznały równie potrawy powstające z jaj oraz ciekawe sposoby ich podania.
Powstało wiele prac plastycznych, pisanek - wszystkie wspaniałe i kolorowe. A jajka podane w formie zajączków smakowały naprawdę apetycznie!

Magdalena Michalik

20.04.2014r.


Rozmiar: 10551 bajtów

Wszystkim sympatykom naszego przedszkola życzymy zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych
oraz wiosennego nastroju na każdy nadchodzący dzień :)

Dyrektor i Pracownicy Publicznego Przedszkola w Poddębicach

20.04.2014r.


Rozmiar: 181265 bajtów

Wartka akcja, dobra zabawa - to atuty spotkania teatralnego przedszkolaków, jakie miało miejsce 15 kwietnia.
"Ropuch i tęcza" - to bajka kostiumowa przedstawiająca świat natury, w którym głównym bohaterem jest Ropuch. Towarzyszą mu motyl, tęcza i pająk. Bajka pokazuje, że na przyjaźń nie ma wpływu wygląd, tylko serce.
Ach :)

Tytułowych bohaterów grają: Grażyna Siemasz i Małgorzata Ostrowska - Pozdrawiamy:)

Bożena Karasińska<

17.04.2014r.


Rozmiar: 240601 bajtów

Dzięki gościnności Babci i Dziadziusia Zosi Rosiak, czterolatki A i B z ulicy Miłej miały okazję odwiedzić wiejskie gospodarstwo, w którym mieszkają: kury, kaczki, króliki, krowy, koń, świnie, gołębie, psy, koty oraz ich małe "potomstwo".
Przedszkolaki mogły w naturalnym środowisku oglądać, dotykać, posłuchać ciekawostek o hodowli zwierząt gospodarskich.
"Utrwaliliśmy sobie nazwy domów zwierząt; wiemy już, że świnka mieszka w chlewiku, a krowa w oborze, kura w kurniku itd."
"Dużą atrakcją były ryby, mieszkające w stawie, ale na nasz przyjazd miały zrobione nowe tymczasowe "lokum" w dużej wannie."
"Wycieczka bardzo nam się podobała zwłaszcza, że nie wszyscy mamy okazję zobaczyć tak różnorodne gospodarstwo wiejskie. A na domiar wszystkiego wiosnę - tę prawdziwą zobaczyliśmy nad naszymi głowami, gdzie pojawiły się bociany."


Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Małgorzata Chaberska

17.04.2014r.


Rozmiar: 171903 bajtów

15 kwietnia poddębickie przedszkolaki gościły u siebie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 110 w Łodzi.
Tego dnia nie zabrakło zabaw integracyjnych w sali...

Rozmiar: 171903 bajtów

zabaw integracyjnych w Centrum Rekreacji w Byczynie... .

Rozmiar: 171903 bajtów

Rozmiar: 171903 bajtów

Rozmiar: 171903 bajtów

Miało też miejsce zwiedzanie "Pijalni wód" przy ulicy Mickiewicza ...

Rozmiar: 171903 bajtów
na zdjęciu łodzkie przedszkolaki w towarzystwie p. dyr. Ewy Nagel i swoich wychowawczyń oraz gospodarzy spotkania: dyr. Bożeny Karasińskiej i Wiceprezesa Geotermii Poddębice - Andrzeja Peraja

Rozmiar: 171903 bajtów

i poszukiwanie źródeł wody geotermalnej w towarzystwie p. Anny Karskiej - Prezes Geotermmii Poddębice ...

Rozmiar: 171903 bajtów

oraz składanie świątecznych życzeń:) i wzajemnie przekazywanie podarunków:)

Bożena Karasińska

15.04.2014r.

Rozmiar: 173069 bajtów

W ramach realizowanej tematyki prozdrowotnej do grupy 3-latków przy Przejazd przybyła mama Marcela - Pani Aneta Burska, zajmująca się na co dzień chorymi dziećmi w szpitalu.
W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, jak ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, jak zachowywać zasady higieny i zdrowego stylu życia.

Profesja pielęgniarska jest trudną pracą, ale dzieciom nie brakło pomysłów na zabawę z wykorzystaniem prezentów, które otrzymały od naszego gościa.
Serdecznie dziękujemy i życzymy duuuużo zdrówka!

Grupa 3-latków, ul. Przejazd

Katarzyna Wojtczak

15.04.2014r.

Rozmiar: 57268 bajtów

11.04.2014r.

11 kwietnia czterolatki A z ul. Miłej gościły u siebie panią rehabilitantkę - mamę Kai i Kostka.

Rozmiar: 117807 bajtów

Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy rehabilitanta poprzez wspólne ćwiczenia - by były zdrowe, silne i oczywiście sprawne na długie lata.
Zabawy były bardzo ciekawe, bo nasz gość przyniósł ze sobą atrakcyjne rekwizyty do ćwiczeń: gumowe jeżyki, matę z kolcami do masowania stóp, dyski do ćwiczeń równowagi, laski gimnastyczne i woreczki.

Rozmiar: 118937 bajtów

Spotkanie było dużą atrakcją dla naszych Milusińskich. Liczymy na powtórkę zajęć :))

Małgorzata Chaberska

08.04.2014r.


Rozmiar: 53762 bajtów
8 kwietnia w grupie 6 – latków przy ul. Przejazd odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w ramach realizacji II celu priorytetowego na bieżący rok szkolny oraz realizowanego programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”.
Podczas zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały prelekcję dotyczącą zdrowego odżywiania, poznały wartości odżywcze jaj, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych oraz badawczych z jajkiem w roli głównej. Punktem kulminacyjnym zajęcia było wykonanie smacznych i zdrowych „MYSZEK” z jajka.

Rozmiar: 93908 bajtów

Wszystkim Gościom obecnym na zajęciu dziękuję za przybycie :)

Marianna Kajszczak

08.04.2014r.

Rozmiar: 141670 bajtów

02 kwietnia Jolanta Wituła, podczas zebrania Rady Pedagogicznej, zaprezentowała nauczycielkom ćwiczenia z Kinezjologii Edukacyjnej /Gimnastyka Mózgu/, które można włączyć w codzienne zabawy ruchowe z dziećmi. Ponieważ proponowane ćwiczenia osnute były na treści bajki „Jaś i Małgosia”, naszej koleżance asystowała „Baba Jaga”, w rolę której wcieliła się Magdalena Pietrzak.
Było bajkowo i interesująco.

Dziękujemy : )

Marianna Kajszczak

08.04.2014r.

Rozmiar: 192945 bajtów

7 kwietnia br. w DZIEŃ ZDROWIA przedszkolaki z ul. Przejazd udały się do „Pijalni Wód Termalnych, gdzie dzięki współpracy z poddębickim magistratem mogły obejrzeć wystrój obiektu oraz skosztować wody z głebin Ziemi.

Katarzyna Wojtczak

01.04.2014r.

31 marca minął termin przesyłania przez szkoły i przedszkola, które zgłosiły się do Akcji „Ćwiczyć każdy może”, w formie elektronicznej i papierowej wniosków, o przyznanie tytułu, na adres Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Nam udało się zrealizować określone założenia, o których możecie Państwo nie tylko poczytać pod adresem >>>poddębickie przedszkole w ruchu<<<
Zapraszamy:)

Bożena Karasińska

01.04.2014r.

Ponad sto par oczu wpatrzonych w jednym kierunku, w kierunku primaaprilisowej sceny, na której...

Rozmiar: 176165 bajtów

na której niecodzienni aktorzy zachęcający do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania...

Rozmiar: 176165 bajtów

aktorzy wśród których p. Róża Krysiak czyli tytułowy "Misio Kuleczka".

Rozmiar: 140643 bajtów

"Misio Kuleczka był niezwykłym łasuchem. Z trojga rodzeństwa to on był największym. Przez ciągłe podjadanie był najokrąglejszy z całej rodziny. Swoim wygladem przypominał małą, puchatą kuleczkę, dlatego nazywano go misiem Kuleczką. Początkowo mu to nie przeszkadzało, jednak z czasem ... ."

Rozmiar: 176165 bajtów

Jednak z czasem wszystko się zmieniło:

"Trenuj, trenuj misiu mały,
to jest pomysł doskonały.
Tylko ćwiczenia cię wytrenują
i twoje zdrowie uratują."

Rozmiar: 176165 bajtów

Zdrowie Kuleczki zostało uratowane a przyczynili się do tego jego bracia, których zagrały p. Marylka Kajszczak i p. Dorota Snopek, przyjaciółka wiewiórka - p. Kasia Wojtczak oraz w podwójnej roli p. Iwonka Michalak i p. Ania Twardowska jako rodzice Kuleczki i jako ptaki.

Było naaaaaaaaaaaaaaaprawdę profesjonalnie :) a aktorzy zebrali gromkie brawa od mile zaskoczonej widowni.
GRATULACJE I SZACUNEK:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

31.03.2014r.

Rozmiar: 95590 bajtów
Wiosna biega po łące, deszczem trawy podlewa, popędza kwiaty by rosły, otwiera liście na drzewach”... Radość chowania wszelkiego dobra zimowego odczuwamy każdego dnia. Dłuższy dzień zachęca do spacerów, aktywności sportowej poza domem. Dzieci uwielbiają ruch - to widać i słychać - dołączmy do nich.
Witamy wiosnę także w naszej gazetce, w której jak zawsze sporo ważnych spraw: aktualności, informacje z przebiegu teatralnego konkursu, Kącik Kuchcika, kolorowe strony dla najmłodszych i wiele, wiele innych.
Miłej lektury.

Z ciepłymi pozdrowieniami - Echoszanki AK, BK, MK, APD

31.03.2014r.

Rozmiar: 526312 bajtów

Napisano o nas :)>>>>KOLOROWA SCENA<<<< zobacz zdjęcia

Bożena Karasińska

31.03.2014r.

Uwaga - 03.04.2014r.!

Rozmiar: 8476 bajtów „Pomagam wzrastać małemu mistrzowi - świadomość zdrowotna rodziców: jak ich nawyki i ich postawy kształtują rozwój dziecka?” – spotkanie z poddębiczaninem Marcinem Kochanowskim, z zawodu psychologiem sportowym, nauczycielem akademickim, praktykiem, szkoleniowcem.

Zapraszamy rodziców i opiekunów naszych przedszkolaków na niecodzienną wywiadówkę:) do przedszkola przy ulicy Miłej, czwartek - godz. 16.30

Rada Pedagogiczna

28.03.2014r.

Rozmiar: 106744 bajtów
Rozmiar: 106744 bajtów
Rozmiar: 106744 bajtów

26 marca nauczycielki z ul. Przejazd uczestniczyły w zajęciu metodycznym, które przeprowadziła Katarzyna Wojtczak w grupie 3 – latków.
Zajęcie wynikało z planu pracy wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńczej przedszkola na rok szkolny 2013/14 i było realizacją II celu priorytetowego: „Z Maciusiem Pierwszym” kształtowanie świadomości zdrowotnej oraz nawyków dbania o własne zdrowie w codziennych sytuacjach: opanowanie własnych emocji oraz ich gwałtownego wyrażania poprzez ukierunkowany ruch i zabawy przy muzyce.
Było super. Dziękujemy :)

Marianna Kajszczak

28.03.2014r.

Rozmiar: 12818 bajtów

26 marca Rodzice dzieci z grupy 3-letniej z ul. Miłej mieli okazję poobserwować swoje pociechy na zajęciu otwartym.
Oglądając teatrzyk na podstawie wiersza M. Golc pt. „W czym chowają się witaminki?” dzieci poznały zasady prawidłowego żywienia i dowiedziały się, jak ważna dla zdrowia jest również aktywności fizyczna. Na zakończenie degustowały „zdrowe przekąski”- ekologiczny biały ser własnej produkcji, marchew - surową i gotowaną, jabłka.
Było smacznie i kolorowo!

Dziękujemy Rodzicom za przybycie:)

Paulina Jóźwiak

28.03.2014r.

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, odbyła się pod patronatem Starosty Poddębickiego, VIII edycja Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „KOLOROWA SCENA”
Organizatorem Przeglądu było nasze przedszkole, a udział w nim wzięło 5 grup teatralnych:

1. Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd 19, 6-latki - „Grzybowa chata”, autor Beata Jadach – nauczycielka p. Marianna Kajszczak

Rozmiar: 152063 bajtów

2. Miejskie Przedszkole w Uniejowie - „Smok ze smoczej jamy”, autor Wanda Chotomska, nauczycielka p. Monika Bartnik

Rozmiar: 152063 bajtów
3. Publiczne Przedszkole w Wartkowicach - „Zdrowy Kapturek” autor nieznany, nauczycielka – p. Inez Solarska - Pietruszka

Rozmiar: 152063 bajtów
4. Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16, 6 – latki A – „W kuchni”, autor Elżbieta Jodko-Kula, nauczycielki p. Magdalena Michalik, p. Beata Ziółkowska

Rozmiar: 152063 bajtów
5. Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16, 6 – latki B - „Na zdrowie”, autor Małgorzata Strzałkowska, nauczycielka p. Anna Piotrowska – Dudczak

Rozmiar: 152063 bajtów

Cele teatralnego spotkania to:
1. Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.
2. Rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą teatralną oraz uwrażliwienie ich na wartości estetyczne.
3. Kształcenie twórczego i aktywnego modelu osobowości dziecka.
4. Popularyzacja literatury dziecięcej.
5. Promocja działań przedszkoli w zakresie edukacji prozdrowotnej.
6. Integracja przedszkoli z terenu Powiatu Poddębickiego.

Rozmiar: 152063 bajtów

Rozmiar: 152063 bajtów

Jury:
1. Magdalena Binder – Dyrektor PDKiS – przewodnicząca
2. Edyta Durka – p.o. Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach
3. Anna Perlińska – Supeł – Redaktor Naczelna portalu internetowego dla dzieci i rodziców www.miastodzieci.pl
4. Bogumił Jóźwiak - Dyrektor MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach
5. Monika Jóźwiak – Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Poddębicach
przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd 19 - 6-latki, Miejskie Przedszkole w Uniejowie
II miejsce: Publiczne Przedszkole w Wartkowicach Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16 - 6-latki A, Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16 - 6-latki B
Dodatkowo jury wyróżniło za kreację sceniczną:
1. Franciszka Chołysa za rolę Kucharza (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd 19, 6-latki)

Rozmiar: 144381 bajtów

2. Michalinę Walczak za rolę Czerwonego Kapturka (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach)
3. Nikodema Liska za rolę Grubasa (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16, 6-latki A)
4. Antoniego Stępnia za rolę Smoka (Miejskie Przedszkole w Uniejowie) 5. Joannę Gogol za rolę Królewny (Miejskie Przedszkole w Uniejowie)
6. Marysię Plesińską za rolę Bogini Higiena (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła 14/16, 6-latki B)

Rozmiar: 218464 bajtów

7. Patryka Marka za rolę Ogrodnika (Miejskie Przedszkole w Uniejowie)
8. Julię Walczak za rolę Mamy (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach)

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy oraz książki i mazaki, artykuły papiernicze i inne drobne upominki ufundowane przez sponsorów „Kolorowej Sceny”, wśród których byli: Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Burmistrz Poddębic, Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Poddębicach, Przemysław Jaszczak – Radny Rady Miejskiej w Poddębicach, Anna Perlińska – Supeł – Redaktor Naczelna portalu internetowego dla dzieci i rodziców www.miastodzieci.pl

Gratulujemy! i... zapraszamy za rok:)

Bożena Karasińska

21.03.2014r.

Rozmiar: 170543 bajtów

21 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach i Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach pt. "Jestem małym olimpijczykiem", który odbył się w ramach Ogólnopolskiej Akcji MEN "Ćwiczyć każdy może", a adresowany był do przedszkolaków z grup 5 - latków.

Rozmiar: 113794 bajtów

W konkursie wzięło udział 33 uczestników, którzy wykonali prace plastyczne dowolnymi technikami na papierze formatu A3 lub A4. Głównym kryterium przyjętym przez Komisję Konkursową była samodzielność dziecka, estetyka pracy oraz jej zgodność z tematem.

Jury w składzie:
Bożena Karasińska - Dyrektor Przedszkola
Bogumił Jóźwiak - Dyrektor MiGBP w Poddębicach
Anna Perlińska - Supeł - Redaktor Naczelna portalu internetowego miasto dzieci.pl
pod przewodnictwem nauczyciela plastyki z poddębickiego Gimnazjum p. Kamili Kaliszko wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Pola Stefańska, Krystian Burski
II miejsce: Filip Grenda, Artur Juraszczyk
III miejsce: Szymon Kubiaczyk, Igor Sobczak


Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Michalina Bieńkowska, Aleksy Jaśczak, Maciej Kujawiński, Aleksandra Lefik, Iga Markiewicza, Patryk Napieraj, Mateusz Nowak, Maja Pucek, Estera Szczerbicka, Jakub Wojtczak.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy:)

Róża Krysiak

21.03.2014r.

Rozmiar: 146751 bajtów

21 marca w przedszkolu przy ul. Miłej, odbył się konkurs „EKO MARZANNA”, zorganizowany przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach. W konkursie brały udział wszystkie grupy 6 – letnie naszego przedszkola.
Jury bardzo dokładnie sprawdziło, czy wykonane przez dzieci Marzanny, są z ekologicznych materiałów, tak jak przewidywał to regulamin konkursu, a przedstawiciele poszczególnych grup, mieli za zadanie omówić z jakich materiałów wykonały Marzannę. Po burzliwych naradach jury ogłosiło, że wszystkie grupy zajęły I miejsce. BRAWO!!!
Nagrodą za udział w konkursie były dyplomy i koła hula-hop, które możemy wykorzystać do zabaw ruchowych w sali i ogrodzie.

Marianna Kajszczak

21.03.2014r.

Rozmiar: 191517 bajtów

20 marca przedszkolaki z grup 5 i 6 – latków z ul. Przejazd były na wycieczce w Łodzi, podczas której odwiedziły Teatr „Pinokio”, gdzie obejrzały przedstawienie interaktywne „Echy i achy”, poruszające tematykę emocji. Następnie udały się do sali zabaw „Agatka”, w której wykazywały się swoją kondycją i sprawnością fizyczną, korzystając z dostępnych tam: zjeżdżalni, labiryntów, basenów z kulkami oraz dmuchanego zamku.

Było SUPER!!!

Marianna Kajszczak

21.03.2014r.

Rozmiar: 111015 bajtówRozmiar: 122751 bajtów

Aby dogłębnie poznać zawód fryzjera przedszkolaki z grupy 4-5-latków z ul. Przejazd wybrały się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego pani Joanny Kabacińskiej.
Dzieci zapoznały się z wyposażeniem salonu, dowiedziały się o zabiegach tam wykonywanych (mycie, suszenie, modelowanie, obcinanie czy farbowanie)oraz miały okazję przysłuchania się rozmowie fryzjerki z klientką. Po powrocie do przedszkola natychmiast same wcieliły się w role fryzjerów i ich klientów. Zabawa była pierwszorzędna o czym świadczy kolejka w poczekalni:)

Róża Krysiak

21.03.2014r.


Rozmiar: 161539 bajtów

Wiosna w tym roku zrobiła nam nie lada niespodziankę…. Przyszła do nas wraz ze słońcem, a w przedszkolu my powitaliśmy Ją muzycznie - w tańcu i piosence.
Pod kierunkiem Pań: Iwony Michalak i Doroty Snopek przedszkolaki z ul. Przejazd zaprezentowały bogaty program artystyczny. Nie zabrakło też wiosennych zwiastunów, gaika oraz tradycyjnie kukły symbolizującej zimę - Ekomarzanny, którą żegnaliśmy z radością.
Po uroczystym powitaniu wiosny przedszkolaki w kolorowym pochodzie udały się na pierwszy „wiosenny spacer” ulicami miasta.

Katarzyna Wojtczak

20.03.2014r.


Rozmiar: 285292 bajtów

Bez niej nie byłoby życia, gasi pragnienie; dzięki niej możemy zachować higienę (myć się, robić pranie, myć naczynia, sprzątać) i istnieje fauna i flora na całym świecie; wykorzystujemy ją do celów rozrywkowych (możemy: pływać, bawić się w wodzie); w życiu człowieka jest bardzo potrzebna podobnie jak powietrze...
Mowa oczywiście o wodzie, której poświecony został w przedszkolu dzień 20 marca. Wiele zabaw badawczych i wodnych eksperymentów oraz oczywiście wycieczka nad rzekę Ner wzbogaciła DZIEŃ WODY. „Woda jest czynnikiem energetyzującym, aktywizuje mózg, poprawia umiejętności szkolne i ogólnożyciowe” powiedziałby dziś Paul Dennison znany dzieciom z Kinezjologii Edukacyjnej zwanej potocznie Gimnastyką Mózgu. A więc jak widać, wszystko, co proste najczęściej jest genialne!

Katarzyna Wojtczak

19.03.2014r.


Rozmiar: 103775 bajtów

Inaczej niż zwykle, bo koncertowo gościliśmy w przedszkolu zespół E. Zdziarskiej, który wraz z wyczekiwaną wiosną „wygrał i wyśpiewał” na instrumentach muzycznych znane utwory muzyczne Vivaldiego, Mozarta,Straussa i Beethovena.
W nastroju wiosennym, ubogaceni pięknem muzyki klasycznej żegnamy powoli zimę….

Katarzyna Wojtczak

19.03.2014r.

Rozmiar: 671587 bajtów
18 marca br. Maluchy z ul. Przejazd po uprzednim codziennym rytualne mycia zębów w przedszkolu, w ramach realizacji programu „Akademia Aquafresh”, odwiedziły Poradnię „Rodzina”. Podczas profilaktycznego przeglądu zębów miały okazję obejrzeć film o krainie Zębolandii a potem zasiąść na fotelu dentystycznym. Po uśmiechach widać, iż strachu i łez nie było, ponieważ co niektórzy są częstymi pacjentami poradni stomatologicznych, a pozostali starają się dbać o swe „mleczne uzębienie”.
Pozdrawiamy Rodziców, za zgodą których mogliśmy nabyć nowe wiadomości, jak należy dbać o swoje zęby!

Profilaktyczne przeglądy stomatologiczne zostały przeprowadzone we wszystkich grupach przy ulicy Przejazd. W przyszłym miesiącu "Rodzinę" odwiedzą przedszkolaki z ulicy Miłej:)

Katarzyna Wojtczak

19.03.2014r.


Rozmiar: 121586 bajtów
Rozmiar: 102669 bajtów

"Przedszkolaki z policją często się spotykają,
na temat bezpieczeństwa rozmawiają.
O bezpieczeństwie w domu, w przedszkolu i na ulicy,
w kontakcie ze złym psem, z obcymi, nawet w piaskownicy."

19 marca odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z panią polictantką - asp. Elżbietą Tomczak.
Dobrych rad nigdy za wiele:)))
DZIĘKUJEMY!

Bożena Karasińska

13.03.2014r.

Rozmiar: 147642 bajtów

11 marca 6-latki A z ul. Miłej odbyły wycieczkę do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach w celu adaptacji w nowym środowisku jakim jest szkoła, poznania budynku, uczestniczenia w lekcji pokazowej przeprowadzonej w I klasie.
Przedszkolaki dowiedziały się gdzie znajduje się biblioteka, a gdzie świetlica szkolna. Zwiedziły szatnię, stołówkę, wysłuchały także dzwonka na przerwę. Bardzo podobała się im lekcja związana z przyjaznym otoczeniem i ochroną środowiska, w której aktywnie uczestniczyły.

Magdalena Michalik

13.03.2014r.


Rozmiar: 120329 bajtów

"Kwiatki: bratki i stokrotki..."

W dniu 13 marca 4-latki "A" i "B" z ul. Miłej odwiedziły kwiaciarnię p. Agnieszki Markowskiej /"Flora EM"/, by poznać pracę kwiaciarki i spróbować swoich sił w komponowaniu bukietów.
Dzieci poznały nazwy kwiatów ozdobnych: ciętych i doniczkowych, wzbogaciły także swoją wiedzę nt. opieki nad roślinami.

Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Kulczycka

12.03.2014r.


Rozmiar: 137813 bajtów

11 marca dzieci z grupy 5-latków z ul. Przejazd odbyły wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Tam uczestniczyły w lekcji prowadzonej w klasie I d przez p. Dorotę Janiak.
Przedszkolaki miały okazję zaobserwować przebieg lekcji jak i zachowanie uczniów I klasy. Brały też czynny udział w prowadzonej lekcji przez co, wrażenia z niej wyniesione były jeszcze mocniejsze.
Było baaaardzo fajnie!

Róża Krysiak

12.03.2014r.


Rozmiar: 18237 bajtów
Przypominamy, że w terminie do końca marca trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2014/2015.
Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych dzieci z roczników 2011, 2010, 2009.

Bożena Karasińska

12.03.2014r.


Rozmiar: 5770 bajtów

W piątek czterolatki "A" z ul. Miłej gościły u siebie panią pielęgniarkę - mamę Wiktora.
Przedszkolaki miały okazję posłuchać ciekawych i ważnych informacji o pracy pielęgniarki, a także posłuchać przez stetoskop bicia swego serca. Chętne dzieci miały wykonywane opatrunki.
"Cały tydzień poznawaliśmy zawody naszych mam, mogliśmy wcielać się w rolę lekarza, pielęgniarki, fryzjerki dzięki zorganizowanym w naszej sali kącikom: lekarskim i fryzjerskim."
Zabawy w nich cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, każdy codziennie chciał być lekarzem, pielęgniarką, fryzjerką. Pacjentami natomiast były lalki, misie i nasze dzielne przedszkolaki.

Małgorzata Chaberska

08.03.2014r.


Rozmiar: 88262 bajtów
Pierwsze kroki w szkole postawiły dzieci z grupy 5-letniej „B” z ulicy Miłej. 05.03.2014r., miały możliwość uczestniczenia w lekcji zorganizowanej przez p. Katarzyną Kwiatkowską, zapoznały się z salą lekcyjną, szatnią, stołówką a także świetlicą szkolną.
Każda sytuacja była inna, ciekawa i zachęcają do odkrywania nowego. „Już nie możemy się doczekać kiedy zostaniemy uczniami” - komentowały dzieci. Już niedługo…..

Magdalena Pietrzak

07.03.2014r.


Rozmiar: 6718 bajtów
Trwają przygotowania do ZAWODÓW SPORTOWYCH DLA PRZEDSZKOLAKÓW, organizowanych przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach i Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach, pod hasłem „Ruch to zdrowie”

Cele zawodów:
• rozwijanie sprawności;
• kształtowanie postawy prozdrowotnej;
• kształtowanie pozytywnych cech charakteru;
• wdrażanie do współdziałania i współżycia w grupie;
• wdrażanie do czynnego wypoczynku;
• promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku;
• integracja środowiska przedszkolnego;
• współdziałanie z instytucjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży, w zakresie upowszechniania zajęć sportowo-rekreacyjnych;

Termin i miejsce:
13.03.2014r., godz. 9.30 /czwartek/
Młodzieżowe Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach, ul. Łódzka 17/21
Uczestnicy:
przedstawiciele grup najstarszych z ulicy Przejazd i Miłej

Już trzymamy kciuki za ZDROWĄ rywalizację.

Marianna Kajszczak

07.03.2014r.


Rozmiar: 168566 bajtów

07 marca w przedszkolu przy ul. Przejazd wszystkie „małe kobietki” świętowały bardzo wesoło „Dzień Kobiet”. Dziewczynki z grupy 6 - latków bardzo się starały by zdobyć tytuł „Super Dziewczyny”. Brały udział w konkurencjach, w których chłopcy oceniali ich: umiejętności taneczne, sprawność fizyczną, umiejętność rozwiązywania zagadek oraz grację. Dziewczynki bardzo poważnie podchodziły do konkurencji, ale było warto. Okazało się, że wszystkie są „Super Dziewczynami”.
Nie obyło się też bez prezentów, za które bardzo dziękujemy rodzicom.

Marianna Kajszczak

07.03.2014r.


Rozmiar: 170543 bajtów

Ruch to zdrowie - wiedzą o tym wszyscy. A już na pewno przedszkolaki z grup 4-5-latków i 5-latków z ul. Przejazd oraz 5-latków z ul. Miłej.
06 marca nasi wychowankowie w niecodzienny sposób uczcili Dzień Olimpijczyka - wysłuchali opowiadania "Bolek i Lolek na Olimpiadzie", a następnie wzorem prawdziwych sportowców zaczęli rywalizację sportową.
Przedszkolne Igrzyska podobnie jak w starożytnej Grecji zaczęły się od zapalenia znicza i uroczystego ślubowania:

"Obiecuję wykonywać wszystkie zadania uczciwie, dokładnie i do końca!
Nie płakać, jeżeli nie uda mi się wygrać!
I cieszyć się ze wspólnej zabawy!"

Każdy uczestnik wykonywał sportowe zadania najlepiej jak umiał, a przy tym świetnie się bawił.

Róża Krysiak, Anna Twardowska, Magdalena Pietrzak

27.02.2014r.


Rozmiar: 4673 bajtów
26 lutego gościliśmy w przedszkolu aktorów teatru ART - RE z Krakowa w przedstawieniu pt. „Małpka FIKI”. Dzieci poznały - oczywiście wspólnie z małpką FIKI - zwierzęta mieszkające w Polsce. Aktywnie i z radością uczestniczyły w przedstawieniu naśladując poszczególne zwierzęta i ich głosy.
Aktorzy zaakcentowali, jak ważne dla zdrowia dzieci jest jedzenie warzyw i picie mleka.

Iwona Michalak

27.02.2014r.


Rozmiar: 65677 bajtów
26 lutego odbyło się w grupie 5-letniej B zajęcie otwarte na temat: „W piernikowym domku Baby Jagi” – zabawy matematyczne z wykorzystaniem ćwiczeń z zakresu „Gimnastyki mózgu” (Kinezjologia Edukacyjna Dennisonów), przeprowadzone przez p. Jolantę Witułę.
Celem zajęcia było ukazanie rodzicom umiejętności dzieci w zakresie dziecięcego liczenia oraz wpływu ukierunkowanego ruchu na opanowanie emocji. Doskonałą formą okazały się zabawy z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej z zastosowaniem kart Gimnastyki Mózgu. Przedszkolaki towarzysząc w podróży Jasiowi i Małgosi spotkały się z Babą Jagą, poznawały tajniki zdrowego stylu życia.
Rodzice mogli przekonać się o możliwościach swoich pociech a tym samym gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Jolanta Wituła

27.02.2014r.

Rozmiar: 18237 bajtów

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W czwartek 6 marca 2014r. odbędzie się spotkanie z rodzicami poświęcone problematyce przechodzenia wychowanków do szkół oraz zmianom w ustawie o systemie oświaty dotyczącym rekrutacji do przedszkoli.
Uczestnicy spotkania zostaną zapoznani z przygotowaną przez MEN, skierowaną do rodziców prezentacją, która odpowiada na kluczowe pytania i wątpliwości dotyczące obniżenia wieku szkolnego.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy na godz. 16.10.

Informujemy, iż zebranie z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów planowane jest przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Poddębicach na 27 marca 2014r.

Bożena Karasińska

26.02.2014r.


Rozmiar: 228142 bajtów

O tym, że miód jest leczniczy i ma wiele właściwości odżywczych a poza tym jest słodki i nie tylko uwielbiają go misie a także i dzieci, wiedzą od dziś już wszystkie przedszkolaki.
Obchodzony w naszym przedszkolu Dzień Miodu był okazją do wysłuchania prelekcji wzbogaconej różnymi akcesoriami potrzebnymi do produkcji miodu.
Gościem przedszkolaków przy ulicy Przejazd była p. Janina Rosiak z Polskiego Związku Pszczelarskiego, która oprócz przygotowanej specjalnie na tą okazję „miodowej uczty” przekazała dzieciom wiele ciekawostek na temat „słodkiej potrawy bogów” jak ją nazywał Homer.
Dziękujemy serdecznie za poświecony nam czas:)

Katarzyna Wojtczak

26.02.2014r.


Rozmiar: 111554 bajtów

“Każdy moment w życiu zawiera w sobie jakąś okazję. Umiejętnością jest ją dostrzec.” – Galileusz

Okazję do poobserwowania swoich pociech, zaczerpnięcia wielu pomysłów na aktywne formy spędzania wolnego czasu oraz na zabawy przy muzyce, mieli rodzice dzieci z grupy 3-letniej podczas zajęć otwartych.
Propozycje zabaw z edukacji przez ruch Dziamskiej, Kinezjologii Edukacyjnej Dennisona, ćwiczeń Sherborne i gimnastyki twórczej Labana stały się powiązaniem ruchu z takimi elementami jak słowo, rytm, rekwizyt i muzyka. Różnorodność form ruchowych dała dzieciom możliwość twórczego działania. Sprzyjała temu również atmosfera towarzysząca zajęciom: swoboda, humor, śmiech.

Dziękuję rodzicom za przybycie i wspólną zabawę!

Katarzyna Wojtczak

26.02.2014r.


Rozmiar: 111204 bajtów

Podczas lutowego Spotkania z muzyką pod hasłem „Cztery żywioły”, przedszkolaki rozkoszowały się wodą, mimo tego, iż Poddębice to miasto Słońca.
Jaka jest ta woda? Czy jest potrzebna? A może jest niebezpieczna?
Na te i mnóstwo innych pytań przedszkolaki znalazły odpowiedz w tańcu i piosence.

Katarzyna Wojtczak

21.02.2014r.


W dniu dzisiejszym przedszkolaki z Przejazd obejrzały, w Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, wystawę z VI pleneru malarskiego - Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie poddębickim.
Jak było? Zobaczmy.


Rozmiar: 136775 bajtów
Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów Rozmiar: 136775 bajtów

Ku uciesze przedszkolaków z ulicy Miłej, wystawa będzie czynna jeszcze tydzień. Kolejne grupy przedszkolaków odwiedzą Byczynę w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę.

Bożena Karasińska

20.02.2014r.


Rozmiar: 354582 bajtów
Projekty zmian dla Sześciolatka

Od września 2014 r. spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczną wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r. W pierwszych klasach będą się uczyły również te dzieci sześcioletnie, które urodziły się w drugiej połowie 2008 r., jeśli taka będzie decyzja ich rodziców.

Z myślą o dzieciach sześcioletnich w szkole Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało szereg zmian prawnych sprzyjających lepszemu przygotowaniu szkoły do potrzeb i możliwości ucznia młodszego. Wśród zaprojektowanych rozwiązań znajdują się:

- wprowadzenie bezpłatnego podręcznika dla najmłodszych uczniów,
- odejście od systemu 45-minutowych lekcji, dostosowanie czasu trwania zajęć edukacyjnych do możliwości psychofizycznych uczniów oraz sposobu realizacji poszczególnych treści nauczania,
- dostosowanie prac domowych do możliwości ucznia, monitorowanie czasu jaki uczeń poświęca na wykonywanie pracy domowej,
- zapewnienie warunków i możliwości do odrabiania zadań domowych w świetlicy szkolnej,
- określenie wymaganych efektów kształcenia dopiero po III klasie,
- zatrudnianie osób wspierających nauczycieli w opiece nad dziećmi.


Ponadto rodzice otrzymają prawo do:
- podejmowania decyzji o odroczeniu edukacji szkolnej sześciolatka, po uzyskaniu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej,
- złożenia wniosku o powrót pierwszoklasisty do przedszkola (tzw. zerówki),
- złożenia wniosku o edukację domową w dowolnym momencie roku szkolnego.

Jednocześnie warto przypomnieć, że już dziś dzieci sześcioletnie mają prawa, które muszą być przestrzegane w każdej szkole. Wśród nich należy wymienić prawo do: adaptacji w szkole tak długo jak jest to potrzebne, wyodrębnionego miejsca do zabawy, miejsca na podręczniki i przybory szkolne, jednego nauczyciela w klasach I-III przygotowanego do pracy z sześciolatkami, nauki w klasach do 25 uczniów (od września 2014 r.), nauki wśród dzieci w tym samym wieku (od września 2014 r.), indywidualnego podejście do potrzeb sześciolatka, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, dodatkowych zajęć po lekcjach, opieki świetlicowej w grupach do 25 uczniów.


ze strony ORE - http://www.ore.edu.pl

Bożena Karasińska

19.02.2014r.


Rozmiar: 101226 bajtów

Rodzice dzieci urodzonych w latach 2008-2011 ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z poniższym harmonogramem.
>>>>>>>>>>>>>>>>>HARMONOGRAM REKRYTACJI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2014/2015>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Bożena Karasińska

16.02.2014r.


Rozmiar: 97737 bajtów

14 lutego w przedszkolu przy ul. Miłej dzieci obchodziły dzień św. Walentego.
Przedszkolaki ubrane na kolor czerwony uczestniczyły w walentynkowej akcji zbiórki baterii przeznaczonych do recyklingu. W ramach podziękowań otrzymały słodkiego, walentynkowego lizaka, oczywiście w kształcie serca.
Zabawom związanym ze świętem zakochanych w każdej grupie nie było końca. Sześciolatki z tej okazji upiekły smakowite gofry w kształcie serca.
Wykonano także poczęstunek z pomidorków koktajlowych - pyszne koreczki - oczywiście w kształcie serca. Wykonanych zostało też wiele walentynek, które pieknie ozdobione i z najlepszymi życzeniami wręczone zostały rodzicom, najlepszym przyjaciołom.

Magdalenia Michalik

16.02.2014r.


Rozmiar: 36053 bajtów

„Daje Ci swoje serce” - pod takim hasłem Maluszki obchodziły Walentynki przeplatane różnymi działaniami: zabawami przy muzyce, obdarowaniem się własnoręcznie zrobionymi laurkami oraz złożeniem zużytych baterii w ramach akcji EKO-Walentynki.
Ucząc się rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, odpowiadając na zaproszenie Pani Ewy Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach, 3-latki mogły wysłuchać okolicznościowych wierszy, popuszczać serduszkowe „bańki mydlane”, a w nagrodę za wspaniałą zabawę otrzymać walentynkowe korony oraz owocowe lizaki - oczywiście w kształcie serca.
Dzień Walentynek był pełen wrażeń……po powrocie do przedszkola na dzieci nie tylko czekał obiad, ale także pluszowe i piernikowe serduszka zakupione przez Rodziców.
Dziękujemy!!! ….szkoda, że Dzień Św. Walentego jest tylko raz w roku…

Katarzyna Wojtczak

16.02.2014r.


Rozmiar: 12034 bajtów
UWAGA RODZICE SZEŚCIOLATKÓW (rocznik 2008)!

Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej

Diagnoza przedszkolna musi objąć wszystkie dzieci kończące w danym roku pięć lat oraz dzieci sześcioletnie, jeśli korzystają z edukacji przedszkolnej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, zadaniem nauczycieli jest prowadzenie obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci oraz dokumentowanie tych obserwacji.
Dlatego wszystkie dzieci w grupach pięciolatków i sześciolatków objęte są odpowiednim postępowaniem diagnostycznym.
W oparciu o zgromadzone wyniki diagnozy przedszkolnej nauczyciele przedszkola opracowali i realizują Indywidualne programy wspomagania i korygowania rozwoju dziecka. Celem takiej analizy jest także zgromadzenie informacji, które po przekazaniu rodzicom mają im pomóc w poznaniu stanu gotowości swojego dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej, aby mogli je wspomagać w osiąganiu tej gotowości, odpowiednio do ich potrzeb.
Następnie, w terminie do końca kwietnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko ma obowiązek albo może rozpocząć naukę w szkole podstawowej, zgodnie z § 3 ust. 5 i § 4 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. Nr 97, poz. 624, ze zm.), przedszkola wydają rodzicom dziecka objętego wychowaniem przedszkolnym Informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej wydaje się na podstawie dokumentacji prowadzonych przez nauczyciela obserwacji pedagogicznych dzieci.
W bieżącym roku szkolnym informacja ta będzie wydana zarówno rodzicom dzieci z grup pięciolatków, jak i sześciolatków.
Rodzice po otrzymaniu informacji decydują o przekazaniu jej szkole, w której dziecko rozpocznie naukę, jeśli uznają, że zawarte w niej uwagi mogą pomóc w dalszej pracy z dzieckiem oraz wspomaganiu jego rozwoju. Natomiast szkoła nie ma prawa żądać od rodziców udostępnienia informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej mogą też zostać wykorzystane przez rodziców rozważających odroczenie rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez ich dziecko, jako załącznik do wniosku o wydanie stosownej opinii przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Najczęściej zadawane pytania:

1. KIEDY Z WNIOSKIEM DO PORADNI?
Po zakończeniu diagnozy gotowości szkolnej w przedszkolu.

2. KTO ZDECYDUJE O ODROCZENIU OBOWIĄZKU SZKOLNEGO: RODZIC, NAUCZYCIEL, PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA?
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty decyzję o odroczeniu realizacji obowiązku szkolnego podejmuje dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie, której dziecko mieszka, po zasięgnięciu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

3. CZY RODZIC DZIECKA 6-LETNIEGO POTRZEBUJE OPINII PORADNI PSYCHOLOGICZNEJ, O GOTOWOŚCI SZKOLNEJ, BY ZAPISAĆ DZIECKO DO PIERWSZEJ KLASY?
Nie. Jeśli rodzic ocenia, że dziecko jest gotowe do podjęcia nauki w pierwszej klasie, może je zapisać do szkoły. Nie trzeba zasięgać opinii poradni, nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych badań lub przedkładania zaświadczeń.
Rodzicowi w ocenie gotowości dziecka pomóc powinna tzw. diagnoza przedszkolna przeprowadzona w przedszkolu (dwukrotnie, na początku realizowania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz po kilku miesiącach, wiosną). Na tej podstawie nauczyciele i rodzice oceniają stopień gotowości dziecka do podjęcia nowych, szkolnych wyzwań. Warto pamiętać, że przedszkole ma obowiązek przeprowadzenia takiej diagnozy niezależnie od tego, czy rodzic planuje posłać dziecko 6-letnie do pierwszej klasy, czy też zatrzymać je na drugi rok w przedszkolu.
Oczywiście rodzic, jeśli nadal ma wątpliwości, co do gotowości szkolnej dziecka lub chciałby dodatkowo wspomóc swoje dziecko w lepszym przygotowaniu do zadań szkolnych, może zasięgnąć opinii poradni (np. w kwestiach ćwiczeń motorycznych, logopedycznych i innych lub zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie badania gotowości szkolnej dziecka).

Bożena Karasińska

13.02.2014r.


Rozmiar: 66566 bajtówRozmiar: 165157 bajtówRozmiar: 60839 bajtów13 lutego 6 – latki z ul. Przejazd po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach taneczno – ruchowych z elementami rytmiki w Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach. Tym razem podczas „Pirackich zabaw”, które przygotowała i przeprowadziła pani Magdalena Pańczyk, dzieci wcieliły się w rolę piratów: śpiewały „pirackie” piosenki oraz ilustrowały ruchem przy muzyce, podróż statkiem pirackim.
Było SUPER!
Dziękujemy :)

Marianna Kajszczak

12.02.2014r.


Fotoreportaż z karnawałowego spotkania przedszkolaków z emerytowanymi nauczycielkami przedszkola
Przedszkolni goście: Ryszarda Glińska, Elżbieta Majchrowicz, Elżbieta Rosiak, Jadwiga Bienias, Ewa Bartosik, Kazimiera Pęśko
Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

Rozmiar: 151061 bajtów

W programie spotkania znalazły się występy artystyczne przedstawicieli wszystkich grup wiekowych, począwszy od Starszaków, aż po Maluszki oraz różnorodne promujące zdrowy styl życia zadania dla Gości, min. ułożenie piramidy zdrowia i wykonanie owocowych mandali dla dzieci.

Marianna Kajszczak

10.02.2014r.


Zimowe dni sprawiają, że przedszkolaki nie często spędzają czas na świeżym powietrzu. Jeżeli już wychodzą to po to, by pospacerować i spokojnie pohasać po przedszkolnym ogrodzie. Dlatego alternatywą na aktywne spędzanie czasu są zabawy na trampolinie, która za sprawą rodziców absolwentów przedszkolaków z ulicy Przejazd, z grupy 6-letniej B, stała się ulubionym przyrządem do ćwiczeń przedszkolaków.

Rozmiar: 179448 bajtów

Trampolina jest jednym ze świetnych przyrządów, na którym można wykonywać liczne ćwiczenia i stanowi jednocześnie dodatkową atrakcję dla dzieci, które uwielbiają skakać i bawić się na trampolinie.

Rozmiar: 161260 bajtów
Ćwiczenia na trampolinie poprawiają kondycję fizyczną i bardzo dobrze wpływają na nasze mięśnie.


Starszaki z Przejazd

09.02.2014r.


Rozmiar: 51863 bajtów

Dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu kochają recykling!

Rozmiar: 15769 bajtów


Recykling kochają także poddębickie przedszkolaki, dlatego bez wahania przyjęły zaproszenie p. Moniki Woźniak do udziału w EkoWalentynkach.

W zaproszeniu czytamy: "Zapraszamy 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji "Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki - czerwone serca.
W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tysięcy ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach."


Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu), a pomysłodawcą i przedszkolnym koordynatorem jest mama naszych przedszkolaków Oli i Witka - p. Monika Woźniak.
Dziękujemy za cenną inicjatywę i zapraszamy rodziny wszystkich naszych przedszkolaków do udziału w EkoWalentynkach.

Rozmiar: 351266 bajtów


To nic nie kosztuje... przynieś do przedszkola zużyte baterie, a dostaniesz lizaka:)

Bożena Karasińska

06.02.2014r.


Rozmiar: 45099 bajtów

"Uwielbiamy w redakcji Miasta Dzieci konkursy plastyczne i fotograficzne. Ogromną radość sprawia nam każde nadesłane zdjęcie dziecka lub jego radosnej twórczości. Zawdzięczamy pracom konkursowym wiele uśmiechów! Schody zaczynają się dopiero, gdy trzeba zdecydować, których uczestników nagrodzić... Tym razem (jak zwykle) liczba faworytów znacznie przewyższała ilość konkursowych nagród... "

JEDNAK W GRONIE WYRÓŻNIONYCH ZNALAZŁY SIĘ PODDĘBICKIE PRZEDSZKOLAKI.
GRATULUJEMY:)
>>WYRÓŻNIENIE<<

Bożena Karasińska
na podstawie inf. z portalu dla dzieci pn. Miasto Dzieci

05.02.2014r.


Rozmiar: 10116 bajtów
AKCJA "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

Informujemy, iż nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEN "Ćwiczyć każdy może".
Placówki, które wezmą udział w akcji po jej zakończeniu otrzymają od MEN tytuł "Przedszkola w Ruchu". Czy nam się to uda?
Warunkiem jest podejmowanie działań na rzecz aktywności fizycznej w przedszkolu, które nasze przedszkole będzie systematycznie realizować.

Bożena Karasińska

05.02.2014r.


Rozmiar: 593940 bajtów

Tak ładnie zapraszają,że chyyyyyyyyyyyba skorzystamy:)

Rada Pedagogiczna

04.02.2014r.


Rozmiar: 35440 bajtów

Rekrutacja do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015

Dnia 3 stycznia 2014 r. ogłoszona została nowelizacja ustawy o systemie oświaty w zakresie zasad i kryteriów rekrutacji do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (Dz. U. 2014, poz. 7). Ustawa weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia tj. 18 stycznia 2014 r. W związku z powyższym trwają prace nad przyjęciem zasad rekrutacji do placówek przedszkolnych na rok szkolny 2014/2015.

Już dziś jednak informujemy, że zapisy do Publicznego Przedszkola w Poddębicach na rok szkolny 2014/2015 będą odbywać się w miesiącu marcu.

Karty zgłoszeniowe dziecka do przedszkola można będzie pobierać w tym czasie w sekretariacie przedszkola przy ulicy Przejazd 19 i Miłej 14/16 w godzinach od 7.30 do 9.00 oraz od 14.00 do 15.30.

UWAGA!
Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie Deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola. Deklaracje te należy złożyć w przedszkolu w terminie od 24 do 28 lutego (ostatni tydzień lutego).


INFORMACJE DODATKOWE
W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty w roku szkolnym 2014/2015 obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte będą dzieci pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie, które nie zostaną objęte obowiązkiem szkolnym.

UWAGA RODZICE DZIECI 5 - LETNICH
Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W związku z powyższym w roku szkolnym 2014/2015 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2009r.

UWAGA RODZICE DZIECI 6 - LETNICH
W roku szkolnym 2014/2015 do szkoły pójdą dzieci sześcioletnie, które urodziły się między styczniem, a czerwcem 2008r., także ich młodsi koledzy – z drugiego półrocza – jeżeli taka będzie wola rodziców.

Szczegóły rekrutacji (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane wkrótce.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

04.02.2014r.


Rozmiar: 108689 bajtów


29 stycznia w ramach realizacji „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na terenie Powiatu Poddębickiego na lata 2011 – 2015” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach zorganizowało konferencję poświęconą tematyce przemocy domowej.
W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Powiatu Poddębickiego, przedstawiciele gminnych i miejsko – gminnych ośrodków pomocy społecznej, przewodniczący zespołów interdyscyplinarnych, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Poddębicach, dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie, kierownik rewiru dzielnicowych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, pedagodzy szkolni, przedstawiciele służby zdrowia.
Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania prelekcji pt. „Świat emocji ofiary przemocy” wygłoszonej przez psychologa – Panią Bożenę Michalską, wystąpienia przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach – Pani Elżbiety Tomczak i Pana Krzysztofa Jatczaka, a także wzięcia udziału w dyskusji, której celem była wymiana doświadczeń i wypracowanie skutecznych rozwiązań w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

ze strony www.poddebicki.pl

04.02.2014r.


Rozmiar: 9685 bajtów

UWAGA!!!

Już w najbliższy czwartek odbędzie się lutowe spotkanie rodziców z wychowawczyniami grup.
Zapraszamy na indywidualne spotkania w godz. 16.00 - 17.00

Rada Pedagogiczna

26.01.2014r.


Rozmiar: 7442 bajtów Pomagam wzrastać małemu mistrzowi - świadomość zdrowotna rodziców: jak ich nawyki i ich postawy kształtują rozwój dziecka?” – spotkanie z poddębiczaninem Marcinem Kochanowskim, z zawodu psychologiem sportowym, nauczycielem akademickim, praktykiem, szkoleniowcem.

09 stycznia w przedszkolu przy ulicy Przejazd odbyło się niecodzienne spotkanie Rodziców wychowanków przedszkola z Marcinem Kochanowskim - psychologiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pracującym z polskimi koszykarzami podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku, współpracującym też między innymi z Reprezentacją Polski Piłki Ręcznej Mężczyzn.


Panie Marcinie :) dziękujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w pracy!
Zapraszamy w miesiącu marcu do przedszkola przy ulicy Miłej.

Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna

26.01.2014r.


Fragment Analizy pracy wychowawczo - dydaktyczno - opiekuńczej przedszkola - Anna Piotrowska - Dudczak

"W trakcie cyklicznych spotkań, dedykowanych poszczególnym produktom spożywczym, z pomocą rodziców, wyposażaliśmy kubki smakowe naszych wychowanków w nowe doznania. Była też aktywność plastyczna (badanie przekrojów warzyw i owoców, wycinanie i stemplowanie), świadomość przyrodnicza (krowy i my to ssaki), a także dziecięce filozofowanie (dlaczego mleko jest białe, który kolor jest najsmaczniejszy), czy chęć pokonywania własnych uprzedzeń (nie lubię tego – tutaj doskonale sprawdziła się zabawa w smakowanie z zawiązanymi oczami) oraz docenianie tego, co mało znane, tak jak dynia.
Te sytuacje edukacyjne dały duże pole do rozmów, pytań, odpowiedzi, do wnikania i …smakowania. Sprzymierzeńcem naszych działań jest przedszkolny jadłospis, (np. kanapka z rozsmarowaną rybą nie cieszy się powodzeniem, ale ta sama ryba w formie kulki, która można samodzielnie rozsmarować plastikowym nożem jest hitem środowych podwieczorków).
Oczywiście, że celem comiesięcznych spotkań z kolejnym przedstawicielem piramidy żywienia nie jest ujednolicenie preferencji smakowych wszystkich dzieci – bo to akcja z góry skazana na niepowodzenie. Celem nadrzędnym jest zabawa (choć nasze pokolenie wyniosło z dzieciństwa „nie baw się jedzeniem!”).
W trakcie zajęć czasami potrzebna była odrobina przekory z naszej strony – np. my dajemy coś, z czym można zrobić wiele: teatrzyk, rysunek, jadalną mandalę, i co się tylko da. Ale szanujemy Cię: my proponujemy – Ty korzystasz – na tyle ile masz ochotę. A może skusisz się, bo kolega zjadł 3 porcje i prosi o więcej, lub ta kanapka "z zębami i grzywką" naprawdę wygląda przerażająco - a ty przecież niczego się nie boisz. Lub wspomnisz mamie przy kolacji, że może jednak ten ciemny chlebek, którym ona zajada się bez skutku, tobie też smakuje.
Właśnie w trakcie tych dni uruchamiamy wyobraźnię – działamy niczym kamyk na spokojnym stawie. Niby nic, ale nasze działania powoli zataczają szersze kręgi. Wiemy, to z późniejszych rozmów z dziećmi i rodzicami.
Do tej pory świętowały z nami: owoce, ziemniaki, dynie, ryby i mleko."


Co będzie dalej zobaczymy:))))))))))Ja jestem pełna dobrych myśli i gratuluję moim nauczycielkom i ich wychowankom. Jesteście niesamowici.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

24.01.2014r.


Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2013 na rzecz naszego przedszkola

Rozmiar: 122456 bajtów

Małgorzata Hnedi
Przewodnicząca Rady Rodziców
przy Publicznym Przedszkolu w Poddębicach

24.01.2014r.


Rozmiar: 179490 bajtów
Rozmiar: 181900 bajtów


20 stycznia 2014 r. w przedszkolu odbył się kolejny "MAŁY ZJAZD ABSOLWENTÓW", na który przybyli absolwenci roku szkolnego 2012/2013. Spotkaniu towarzyszyła radosna zabawa, pełna wspomnień i serdeczności. Miło było spotkać naszych, już "NIE-małych przedszkolaków".

Agnieszka Kaczmarek, Iwona Michalak, Jolanta Wituła, Katarzyna Wojtczak

24.01.2014r.


Rozmiar: 15292 bajtów
„Kochające serce zawsze jest młode”

17 stycznia grupa 6B gościła w naszym przedszkolu kochane babcie i kochanych dziadziusiów. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz aktorskie dziękując za ciepło i dobroć, które otrzymują od swoich dziadków każdego dnia. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek przygotowany - okraszony własnoręcznie zrobionymi przez przedszkolaków, upominkami - kalendarzami.
Dzieci zaprosiły gości do zabaw integracyjnych. Spotkanie było ciepłe i pełne wzruszeń.

Anna Piotrowska - Dudczak

24.01.2014r.


Rozmiar: 10230 bajtów

Podziękowania za 1 %

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję przekazania 1% podatku dochodowego za 2012 rok
na rzecz
Publicznego Przedszkola w Poddębicach

Ogółem za 2012 rok zebrano: 3.146,60 złotych.

W akcję „1% dla Przedszkola” włączyło się 57 podatników,
przekazując od 70 groszy do 375,90 złotych na łączną kwotę 3.146,60 złotych,
która w całości zostanie przeznaczona na doposażenie naszego przedszkola.

DZIĘKUJEMY:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

23.01.2014r.


Rozmiar: 14232 bajtów W pierwszym dniu ferii zimowych 20 stycznia, w przedszkolu przy ulicy Przejazd odbył się MAŁY ZJAZD ABSOLWENTÓW, podczas którego uczniowie klas I mogli przypomnieć sobie czasy przedszkolne. Ponadto dzielili się swoimi wrażeniami ze szkoły, opowiadali o zainteresowaniach, sukcesach i porażkach oraz o swoich nowych wychowawcach.

Czas wspólnie spędzony minął nam bardzo miło, dziękujemy wszystkim za przybycie.

Róża Krysiak, Iwona Michalak, Katarzyna Wojtczak

23.01.2014r.


Rozmiar: 158256 bajtów

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.
17 stycznia Maluchy pod okiem swych wychowczyń, przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym wyrazili swą wielką miłość do Babć i Dziadków.
Mali artyści pierwszy raz przed tak wielką publicznością z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.


Maluchy z Przejazd
oraz Dorota Snopek i Katarzyna Wojtczak

17.01.2014r.


Rozmiar: 138838 bajtów

Dzień Mleka
„... Pij mleko od rana – zabawa udana!
Pij mleko w południe - a będzie ci cudnie!
Pij mleko wieczorkiem - a zaśniesz z humorkiem…”

W ramach realizacji zadania rocznego planu pracy w Publicznym Przedszkolu w Poddębicach na rok szkolny 2013/2014, dzień 16 stycznia 2014 roku został ogłoszony Dniem Mleka.
Tego dnia nasze przedszkole zmieniło się w jedną "wielką krainę mlekiem płynącą".
Dominującym kolorem była oczywiście biel. I tym razem mogliśmy liczyć na wielkie zaangażowanie naszym rodziców. A na zajęciach było wspólne mówienie wierszyków, śpiewanie piosenek - oczywiście o tematyce mleka. Dzieci wykonywały prace, których główną bohaterką była Krówka.
Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się o tym, że mleko jest zdrowe i każdy przedszkolak powinien je pić regularnie. Rozmawiały wspólnie o przetworach i produktach mlecznych.
Wiele uśmiechu na twarzy wzbudziła wśród dzieci zabawa w dojenie krówki. Czterolatki zrobiły prawdziwe masło, a starszaki deser jogurtowy z owocami.

Dzień Mleka upłynął dzieciom radośnie, smakowicie i zdrowo. MNIAM.......

Anna Piotrowska - Dudczak

17.01.2014r.


Rozmiar: 108652 bajtów

W ramach realizacji programu „Akademia Aquafresh” do przedszkola przybył ekspert w tej dziedzinie, prywatnie tata Filipa a służbowo lekarz stomatolog, Pan Marcin Pawlak. Miał on okazję poznać przedszkolnego Robaczka Próchniaczka oraz całą rodzinę „zębowych przyjaciół”.

Legitymacja „super pacjenta” wręczona każdemu dziecku przez gościa, ma przypominać o wizytach u dentysty a przekazana wiedza kształtować prozdrowotne nawyki codziennego mycia zębów….nie tylko w przedszkolu!
Dziękujemy za poświęcony nam czas:)

Maluchy z ul. Przejazd
Katarzyna Wojtczak

17.01.2014r.


Rozmiar: 146539 bajtów

„W karnawale same bale”
Jak każdego roku, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyły się bale karnawałowe. Dzieci zaprezentowały się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci … i wiele innych bohaterów bajek. W szampańskich nastrojach dzieci bawiły się przy ulubionych przebojach, nikt nie podpierał ścian! Zabawa z najbliższymi przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Następny bal karnawałowy już za rok ... .
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji dekoracji przedszkolnej sali balowej i strojów dla dzieci.

Anna Piotrowska - Dudczak

13.01.2014r.


Rozmiar: 156687 bajtów

Przedszkolaki i spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
10 stycznia grupa 6B z ul. Miłej wybrała się do Biblioteki Powiatowej w Poddębicach na spotkanie z okazji urodzin Kornela Makuszyńskiego – autora przygód sympatycznego kozła. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Lidię Dominiak i wysłuchały przygód bohatera.
Kolejnym zadaniem było globalne odczytywanie wyrazów – i tutaj dzieci poradziły sobie śpiewająco. Wyposażyły też Koziołka na dalszą drogę w plastyczne zdrowe kanapki.
Było interesująco! Dziękujemy za zaproszenie!!!

Anna Piotrowska - Dudczak

13.01.2014r.


Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2013 na rzecz naszego przedszkola

Rozmiar: 122456 bajtów

Autor projektu kalendarzyka - ponownie:))))) - Bartosz Stępień - Tato naszych absolwentów: Jasia i Marysi :)

DZIĘKUJEMY:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

13.01.2014r.

Rozmiar: 5032 bajtów

UWAGA, UWAGA!

Zapraszamy serdecznie naszych ubiegłorocznych Absolwentów na Mały Zjazd Absolwentów Publicznego Przedszkola w Poddębicach, który odbędzie się 20 stycznia 2014r.

Czekamy przy ulicy Miłej i przy ulicy Przejazd:)))

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę!

Agnieszka Kaczmarek, Iwona Michalak, Magdalena Michalik, Jolanta Wituła, Katarzyna Wojtczak

10.01.2014r.

Rozmiar: 9171 bajtów

We wtorek 14 stycznia na balu karnawałowym bawić się będą wszystkie przedszkolaki z ulicy Miłej, natomiast w środę 15 stycznia karnawałowe atrakcje czekać będą na dzieci z ulicy Przejazd.

Już dziś dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów i zapraszamy do aktywnego udziału w przedszkolnej imprezie.

Rada Pedagogiczna

10.01.2014r.

Rozmiar: 4974 bajtów

Góra Grosza - ulica Przejazd

Po raz kolejny przedszkolaki wzięły udział w akcji "Góra Grosza" zorganizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom osieroconym i uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w całej Polsce.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem opróżniały swe domowe skarbonki i portfele rodziców, oddając "grosiaki".
Wynik był dość imponujący. Wspólnie zebrano 185 złotych i 1 grosz:
1. 3-latki - 31,86 zł
2. 4-latki - 21,65 zł
3. 4-5-latki - 11,85 zł
4. 6-latki - 108,24 zł

Dziękujemy:)))))))))

Katarzyna Wojtczak

21.12.2013r.

Rozmiar: 11271 bajtów

Od wielu lat tradycją naszego przedszkola jest wystawianie Jasełek.
6-latki z ul. Przejazd pod kierunkiem nauczycielki Marianny Kajszczak raz jeszcze wcieliły się w role małych aktorów i przedstawiły piękną historię, która wydarzyła się przed laty w Betlejem.
Przedstawienie „Dzieci-Dzieciom” było wyjątkowe, dostarczyło wiele wzruszeń i zjednoczyło przedszkolną brać podczas wspólnego śpiewania kolęd.
Hej! kolęda, kolęda...

Katarzyna Wojtczak

21.12.2013r.

Rozmiar: 12996 bajtów

19 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ryby.
Maluszkom z Przejazd udało się w tym dniu odwiedzić sklep zoologiczny, gdzie została zakupiona do przedszkolnego akwarium rybka o imieniu „Czerwony Kapturek”. Starsze przedszkolaki natomiast oglądały wigilijne karpie oraz kolorowe pstrągi, które licznie zagościły na pobliskim ryneczku. W przedszkolnej kuchni, panie kucharki przygotowywały rybne potrawy, a panie nauczycielki spieszyły z licznymi informacjami o walorach zdrowotnych ryb.

Rada Pedagogiczna

21.12.2013r.

Rozmiar: 9677 bajtów

W czasie radosnym, oczekiwanym,
gdzie gasną spory, goją się rany,
życzymy Wam zdrowia, dużo miłości,
niech mały Jezusek w sercach zagości,
szczerości duszy, zapachu ciasta,
przyjaźni która jak miłość wzrasta,
kochanej twarzy, co rano budzi i
wokół pełno życzliwych ludzi!

Życzy cała zgraja Mikołaja
z Publicznego Przedszkola w Poddębicach.

ECHOSZANKI

20.12.2013r.

Rozmiar: 50570 bajtów
18 grudnia, zgodnie z naszą przedszkolną tradycją, "Dzieci-Dzieciom" - 6 - latki z Miłej zaprosiły młodszych kolegów na przedstawienia jasełkowe.
W uroczystym i podniosłym nastroju wysłuchano opowieści o szczególnie pięknym i magicznym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia, kiedy to każdy może zrozumieść jak ważne są zgoda i przyjaźń oraz śpiewano kolędy.

Magdalena Michalik

16.12.2013r.

Rozmiar: 5115 bajtów
Witamy, do lektury zapraszamy...

W dniu dzisiejszym ukazał się 33 numer gazetki "Echo Przedszkola". W naszej gazetce mamy same atrakcje: aktualności, coś dla ducha (o zwyczajach,) coś dla zdrowego brzucha (o pierniczkach) i dla oka—zadania dla dzieci w zimowe wieczory. Zamiast życzeń na nowy rok mamy indiańską opowieść:
Stary Indianin rzekł swojemu wnukowi:
Moje dziecko, w każdym z nas toczy się bitwa pomiędzy dwoma wilkami. Jeden jest złem. To złość, chciwość, uraza, poniżanie, kłamstwa i egoizm. Drugi jest dobrem. To radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, życzliwość i prawda.
Chłopiec pomyślał nad tym i zapytał: Dziadku, który wilk zwycięża?
Stary człowiek cicho odpowiedział: Ten, którego karmisz.

Rodzinnych Świąt ;-)
P.S. gazetka dostępna w każdej grupie.

Echoszanki (BK, AK, MK, APD)

12.12.2013r.

Rozmiar: 13922 bajtów
Zapraszamy na przedszkolne spotkania choinkowe z udziałem Mikołaja:
* 17.12.2013r. - ulica MIła
* 18.12.2013r. - ulica Przejazd

Zapraszamy

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

12.12.2013r.

Rozmiar: 7643 bajtów
12 grudnia grupę 6-latków "A" odwiedziła mama Ali - p. Jolanta Kacprzak, która poprowadziła zajęcia aerobiku.
Pierwsze kroki były trudne, jednak po krótkiej chwili dzieci rytmicznie wykonywały wszystkie ćwiczenia - nawet te niełatwe.

"Najtrudniejszy piewszy krok" - dzieci podstawy aerobiku opanowały doskonale zatem zaprosiliśmy mamę Ali na kolejne ćwiczenia. Zajęcia były dynamiczne i bardzo ciekawe.
Serdecznie dziękujemy.

Magdalena Michalik

11.12.2013r.

Rozmiar: 5032 bajtów
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach ul. Narutowicza 13, zaprasza zainteresowanych rodziców dzieci: z Zespołem Downa oraz dzieci autystycznych do udziału w grupach wsparcia, które będą się odbywały w lokalu placówki (I piętro).
Spotkania grup będą się odbywały raz w miesiącu, w terminach ustalanych zgodnie z preferencjami ich uczestników oraz będą każdorazowo trwały 1 godzinę.

Pierwsze spotkania odbędą się odpowiednio:
- dla rodziców dzieci z Zespołem Downa,w dniu 17.12.2013r. ( wtorek) godzina 12.
- dla rodziców dzieci autystycznych, w dniu 18.12.2013r. godzina 10.
Grupy wsparcia będą prowadzone przez psychologa - Małgorzatę Charuba.
Zakładane cele pracy:
- wspieranie rodziców w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych
- wzajemna wymiana doświadczeń związanych z opieką nad dzieckiem o specjalnych potrzebach
- omawianie bieżących zagadnień związanych ze wspieraniem rozwoju dziecka ze stwierdzoną niepełnosprawnością
- korzystanie ze wsparcia osób będących w podobnej sytuacji życiowej
- integrowanie rodziców dzieci niepełnosprawnych.
KONTAKY - numer telefonu 43 678 29 77.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

03.12.2013r.

Rozmiar: 8534 bajtów

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując uczniom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”.


AKCJA GÓRA GROSZA TRWA!

Akcja "Góra Grosza" organizowana jest w szkołach, przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku.
Zapraszamy do udziału w akcji organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM, a patronowanej przez MEN.
więcej >>>>>>>>>>GROSZE<<<<<<<<<<<

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

03.12.2013r.

Rozmiar: 9685 bajtów
Dziękujemy serdecznie wszystkim głosującym rodzicom, dziadkom, krewnym, znajomym naszym i naszych przedszkolaków oraz sympatykom naszego przedszkola za oddane głosy w ilości 188, na pracę "Zaczarowany komputer z Poddębic", biorącą udział w konkursie ekologicznym "Drugie życie śmieci".

DZIĘKUJEMY:)

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

01.12.2013r.

Rozmiar: 18237 bajtów UWAGA RODZICE:)

Zapraszamy serdecznie na czwartkowe spotkanie w przedszkolu.
Zebrania dla wszystkich grup odbędą się o godz. 16.30. Myślą przewodnią spotkań dla 5-6 - latków będzie "gotowość szkolna", natomiast 3-4 - latków "zdrowe odżywianie".

Zapraszamy.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

01.12.2013r.

W dniach 26-27 listopada w Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej w Poddębicach trwały przesłuchania konkursowe.
*26.11.2013-w kategoriach: przedszkolaki 5 i 6-latki, uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.
*27.11.2013 w kategoriach: uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
W konkursie wzięło udział 116 uczestników z terenu Powiatu Poddębickiego. W uroczystości wręczenia nagród wziął udział Pan Jan Krivoš-Pierwszy Sekretarz Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.

Wyniki konkursu:

Kategoria 5 i 6-latków

Rozmiar: 384296 bajtów

I miejsce-Franciszek Chołys (Publiczne Przedszkole w Poddębicach), Michalina Walczak (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach), Zuzanna Krzemińska (Publiczne Przedszkole w Poddębicach)
II miejsce-Katarzyna Wachela (Szkoła Podstawowa w Bałdrzychowie-Oddział Przedszkolny), Karolina Ludwicka (Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie-Oddział Przedszkolny), Izabela Kwapis (Publiczne Przedszkole w Poddębicach)
III miejsce-Agnieszka Bamberska (Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie-Oddział Przedszkolny), Kinga Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Bałdrzychowie-Oddział Przedszkolny), Amelia Matusiak (Publiczne Przedszkole w Poddębicach)
wyróżnienia: Adrian Mruk i Kacper Wróbel (Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie-Oddział Przedszkolny), Karina Strzałkowska (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach) , Zuzanna Torzewska (Szkoła Podstawowa w Bałdrzychowie-Oddział Przedszkolny), Iwona Kacprzak, Gabriela Kaczmarek, Kinga Olejnik, Anna Przytuła i Zuzanna Rymarz (Publiczne Przedszkole w Poddębicach)
GRATULUJEMY:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

01.12.2013r.

Rozmiar: 7843 bajtów
Okrąglutka dyni głowa,
Mnóstwo pestek w sobie chowa.
Wszystkie smaczne, bardzo zdrowe,
Do zjedzenia są gotowe!

Coś mi się wydaje, że 27 listopada powinien wpisać się w kalendarz ogólnopolski, jako Dzień Dyni. W Poddębicach, w czwartek rano i mali i duzi dźwigali dynie do przedszkola. A tam z nią już niestety nikt nie obchodził się delikatnie. Była gnieciona, toczona, użyto wobec niej ostrych narzędzi, bez kozery zaglądano do środka. I tutaj niespodzianka! Duża, twarda głowa kryje w sobie prawdzie witaminowe złoto - Przeciętnie 100 g dyni dostarcza tylko 15 kalorii, a więc dynia nie tuczy. Ponadto 100 g dyni zawiera 0,8 g białka, 0,1 g tłuszczu (czyli prawie nic), z witamin najwięcej witaminy A (3000 j.m.), po troszku witamin z grupy B, witaminy C ma bardzo mało, a związków mineralnych – wszystkiego po troszku.
W przedszkolu z dyni były stemple, lampiony, drabiniaste wozy pełne dyń, malowanie, stemplowanie, kształtów różnych oblekanie. I… zupa z dyni. Pyszna. I ciasto z dyni. Pyszne. ...........

Anna Piotrowska - Dudczak

30.11.2013r.

Rozmiar: 185965 bajtów

„Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”

F. Dostojewski

27 listopada w grupie 4-letniej "B" odbyło się zajęcie warsztatowe dla dzieci i rodziców pod hasłem: "Razem miło spędzać czas!".
Spotkanie to miało sprzyjać zdrowiu emocjonalnemu - pokazać prosty i przyjemny sposób wzmacniania i podtrzymywania więzi rodzinnych i chyba się udało :)))))). Mam nadzieję, że zaproponowane zabawy przy muzyce dostarczyły wszystkim uczestnikom radości /świadczyły o tym uśmiechy, a czasem nawet gromki śmiech :)/.
Dziękuję:)

Agnieszka Kaczmarek

29.11.2013r.

Rozmiar: 548877 bajtów

28 listopada ...
W grupie 6B odbyło się zajęcie otwarte inspirowane Świętem Dyni. Rodzice mieli okazję obserwować własne pociechy w sytuacjach edukacyjnych, w których dzieci poznawały walory tego wdzięcznego, ale mało docenianego pomarańczowego warzywa.
Dużo radości sprawiło smakowanie pestek, podawanie przykładów potraw dyniowych. Wspólnie wykonaliśmy dynie z plastikowych butelek.
Było twórczo, zdrowo, i pomarańczowo!!!
Dziękuję za przybycie!!!

Anna Piotrowska - Dudczak

29.11.2013r.

Rozmiar: 1434921 bajtów
"Święto Pluszowego Misia
obchodzimy właśnie dzisiaj.
Miś pluszowy, miś, różowy,
misiu szary i brązowy".


25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z grupy 3-letniej z ul. Miłej przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszowe misie, z którymi wesoło bawiły się przy piosenkach ooooooooooo :) misiach.
Było bardzo "misiowo" i "bajkowo".

Paulina Jóźwiak

29.11.2013r.

Rozmiar: 1137289 bajtów

"Szuru - buru, szuru - buru, szczoteczka tańcuje. Szuru - buru, szuru - buru, me ząbki szoruje"

W minionym tygodniu trzylatki z ul. Miłej realizowały zadania z Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh". Poznały mieszkańców Pastusiowej Krainy: Billy'ego, Lili, Milky'ego, Barney'a, Zębusia, Robaczka Próchniaczka.
Głównym celem prowadzonych zajęć jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej, a szczególnie, jak prawidłowo myć zęby?, skąd się biorą zęby?, dlaczego należy chodzić do dentysty?, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby?
Podsumowaniem działań było spotkanie z mamą Maciusia Urbańczyka, która jest asystentką stomatologa w gabinecie stomatologicznym, która wręczyła przedszkolakom kolorowe naklejki, malowanki i zabawkę - tubkę pasty do nadmuchania.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

Paulina Jóźwiak

28.11.2013r.

Rozmiar: 474959 bajtów

Co ma być to będzie, ale misia biorę wszędzie!
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Poniedziałek przywitał nas przenikliwym wiatrem i pierwszym śniegiem – ale humory przedszkolaków nic nie robiły sobie z listopadowej pogody – przecież dziś świętują wszystkie misie! Szare, pomarańczowe, duże, małe, Kubusiowe, Puchatkowe, te bez ucha i te z uchem, nawet te z poprutym brzuchem ;-) Odbyły się zabawy przy muzyce, dzieci opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, z którymi rzadko się rozstają. A grupy starszaków A i B z ul. Miłej powędrowały do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie wysłuchały historii o misiach, a następnie stworzyły album misiowych rysunków.

Ty i ja, ty i ja, ty i ja,
Misie małe, misie małe obydwa.
I kochają się te misie,
Przytulają swoje pysie,
Misie małe, misie małe obydwa…


Anna Piotrowska - Dudczak

28.11.2013r.Rozmiar: 11956 bajtów

ZAGŁOSUJ NA NASZE PRZEDSZKOLE!!!!
PROSIMY>>>>>>>>>>>>konkurs ekologiczny

Bożena Karasińska

27.11.2013r.

Rozmiar: 36375 bajtów
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do Maluchów z ul. Przejazd przybyli rodzice, zabierając ze sobą mnóstwo misiowych przytulanek oraz „zdrowych smakołyków”.
Spotkanie rodziców było okazją do rozmów na temat zdrowego odżywania oraz produktów niezbędnych do życia ich pociech. Wydało się kto w przedszkolu jest niejadkiem, a kto bierze posiłki z dokładką.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie:))))

Katarzyna Wojtczak

27.11.2013r.Rozmiar: 16699 bajtów

W związku z obchodzonym w dniu 25 listopada Świętem Pluszowego Misia, Biblioteka Pedagogiczna w Poddębicach zorganizowała w ramach "Banku Darów" zbiórkę darów dla dzieci z ubogich rodzin.
Z serca zebrane dary, przedszkolaki zaniosły do biblioteki. Spotkanie w „domu książek” było okazją do zapoznania się z „misiowymi” przygodami oraz do zwiedzania biblioteki.
Pracownikom biblioteki serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a rodzicom za przygotowanie „paczek”.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

23.11.2013r.Rozmiar: 6649 bajtów

Uwaga już za kilka dni, bo 28 listopada – Dzień Dyni, w naszym przedszkolu.

(…)Podróż pani Dyni przez ocean (z Ameryki Środkowej) do Europy odnotował w swoich dziennikach z wyprawy sam Krzysztof Kolumb podróżnik wszechczasów. Złocista, gruba jejmość budziła w nowym miejscu zdumienie i ogromne zaciekawienie. Bardzo długo jej się przyglądano i tylko przyglądano, a ona sama była zaskoczona, że tak się dzieje. Przecież tyle radości mogłaby sprawić swoim wybornym, delikatnym smakiem, ba, umiała pomóc tym, których bolały brzuchy. Wiedział dobrze, że jest nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa. Leżała i leżała, rozpadała się i rozsypywała nasiona,po czym odradzała się wciąż czekał. Dopiero po 100 latach koś odważył się ją zjeść. Od razu zachwycono się nowym smakiem i odkryto nareszcie jej zalety. Zaczęto ją uprawiać w niemal wszystkich krajach Europy. (…)

opow. „Bajka o pani Dyni i braciszkach Kabaczkach” M. Bachańskiej

W tym dniu przedszkolaki z grupy 4-5 – letniej przy ul. Przejazd zapraszają serdecznie Rodziców na zajęcie otwarte. Szykuje się wiele niespodzianek, zabawy badawcze oraz kulinarne eksperymenty oczywiście z jejmość dynią w roli głównej.

Iwona Michalak

21.11.2013r.Rozmiar: 40087 bajtów

W dniu dzisiejszym - Światowym Dniem Rzucania Palenia, 6-latki "A" z ul. Miłej aktywnie włączyły się do propagowania akcji wśród dorosłych. W grupie zostały przeprowadzone pogadanki na temat szkodliwości czynnego i biernego palenia papierosów. Dzieci bawiły się przy piosence o Zielonym Dinku, który wie, jak bardzo szkodzi dym papierosowy. Kolorowały znaki zakazu palenia oraz wykonały plakat pokazujący jak można dbać o własne zdrowie lub zatruwać dymem siebie i osoby przebywające w zadymionych pomieszczeniach.
Po obejrzeniu tych plakatów żadna osoba nie może mieć wątpliwości, jaki powinien być wybór dotyczący palenia papierosów. Po prostu: "NIE PALĘ!".

Magdalena Michalik

20.11.2013r.Rozmiar: 2091 bajtów

20 listopada odbyło się BIAŁO – CZERWONE SPOKANIE Z MUZYKĄ. Przedszkolaki podczas zabaw przy muzyce dowiedziały się co to jest patriotyzm, ojczyzna oraz jak okazać szacunek do symboli narodowych.

Już niedługo zapraszamy na kolejne świąteczne Spotkanie z Muzyką pt. KOLĘDOWY CZAS.

Iwona Michalak

20.11.2013r.Rozmiar: 542453 bajtów

19 listopada dzieci z gr. 6-latków "A" i "B" z ul. Miłej uczestniczyły w zajęciach sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, prowadzonych przez p. Monikę Tyburę.
Przedszkolaki doskonale odnalazły się w ogromnej przestrzeni sali gimnastycznej po której kilkakrotne przebiegnięcie to duże wyzwanie. Z zapałem i zaangażowaniem przystępowały do kolejnych zabaw proponowanych przez p. Monikę.
Dzieciom podobały sie zarówno ćwiczenia, zabawy, ale również pomoce (np. ogromne piłki,) z których miały możliwość korzystać. Przedszkolaki wróciły na obiad uśmiechnięte i z ogromną ilością pozytywnych wrażeń. Dziękujemy i czekamy na kolejne zajęcia.

Magdalena Michalik

20.11.2013r.Rozmiar: 16529 bajtów
W ostatnich tygodniach do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w grupie 3-latków przy ul. Miłej włączyły się: mama Kuby Murka, która czytała "Przygody Reksia, czyli pouczające opowieści o przyjaźni i zabawie", mama Agatki Saganiak z bajką "Wilk i siedem koźlątek" oraz babcia Julki Zamojskiej z "Przygodami Misia".
Bardzo dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Paulina Jóźwiak

14.11.2013r.Rozmiar: 231518 bajtów

Dzisiaj (14 listopada) wchodzi w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Zawarte w niej rozwiązania wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich.

Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.
http://www.men.gov.pl

Bożena Karasińska

14.11.2013r.

Rozmiar: 171929 bajtówRozmiar: 171929 bajtów
Rozmiar: 171929 bajtów

Rozpędza się "pociąg" z czytającymi rodzicami w grupie 4-latków "A" przy ulicy Miłej.
W ostatnim tygodniu czytali nam: Mama Witka Skolasy, Tata Olgi i Leny Ożadowicz, który przybył do nas w swoim galowym mundurze wojskowym oraz Tata Jaśka Konarskiego.
Z niecierpliwością wyczekujemy następnych czytających członków rodzin, w naszej małej społeczności przedszkolnej.

Małgorzata Chaberska

14.11.2013r.

Rozmiar: 7290 bajtów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poddębicach, informuje, iż 21 listopada 2013r. obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia – „Rzuć palenie razem z nami”.
Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W rezultacie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Od tego momentu Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
W Polsce idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się od 1991 roku, kiedy Centrum Onkologii - Instytut w Warszawie i Fundacja "Promocja zdrowia" zorganizowały akcję "Rzuć palenie razem z nami". Wszystkie podejmowane w tym dniu działania mają na celu uświadomienie palaczom, że nigdy nie jest za późno aby zerwać z nałogiem.

RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI:)

12.11.2013r.

Rozmiar: 67853 bajtów

7 listopada sześciolatki z ul. Miłej uczestniczyły w MCEE w Poddębicach, w zajęciach muzyczno - ruchowych zatytuowanych: "Pan Listopad. Peleryna Pana Listopada".

Magdalena Michalik

12.11.2013r.Rozmiar: 12034 bajtów

W piątek 11 października, prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty, tzw. ustawę sześciolatkową. Rozwiązania w niej zawarte wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich.
>>>>>MEN ustawa sześciolatkowa<<<<<<

Bożena Karasińska

08.11.2013r.Rozmiar: 144314 bajtów

JESZCZE O DNIU ZIEMNIAKA

31 października 2013r. grupa 4-5 – latków gościła panią intendentkę Jadzię Szymczyk, która opowiedziała dzieciom o wartościach odżywczych ziemniaków oraz uświadomiła przedszkolakom, jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie.
Następnie dzieci obejrzały magazyny, w których przechowywane są artykuły spożywcze, z których panie kucharki przygotowują posiłki. Dzieci zobaczyły również, gdzie w przedszkolu składowane są ziemniaki oraz inne warzywa, z których przygotowywane są zdrowe zupy i surówki.
Pani Jadziu było super! Dziękujemy!!!

W dalszej części Dnia Ziemniaka dzieci wyczarowały z ziemniaków ludki oraz ozdabiały kartony stemplami wykonanymi z ziemniaków. Było bardzo kolorowo:)

Iwona Michalak

08.11.2013r.

Rozmiar: 5587 bajtów

4 listopada w Domu Kultury w Uniejowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym oraz III Powiatowym Konkursie Literackim.

Komisja w składzie: Beata Szymczak, Arleta Ciepłuch - Becalik i Aleksandra Płaczek po obejrzeniu 407 prac przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

Kategoria przedszkole:
I nagroda - Iga Kubisiak Publiczne Przedszkole w Wartkowicach
Łukasz Pasternak Publiczna Szkoła Podstawowa w Spycimierzu
II nagroda - Aleksandra Woźniak Publiczne Przedszkole w Poddębicach ul.Miła
Natalia Musiała Miejskie Przedszkole w Uniejowie
III nagroda - Nikola Aninowska Punkt Przedszkolny w Pełczyskach
Bartłomiej Nowak Publiczne Przedszkole w Poddębicach ul.Przejazd

GRATULUJEMY!

Bożena Karasińska

08.11.2013r.Rozmiar: 138816 bajtów

"Kto ty jesteś - Polak mały,
jaki znak twój - orzeł biały"

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Maluszki z ul. Miłej wykonały kotyliony i chorągiewki w barwach narodowych. Podobne działania podejmowały przedszkolaki w starszych grupach.

Paulina Jóźwiak

02.11.2013r.

Rozmiar: 11464 bajtów

29 października w grupie 4 – latków przy ulicy Przejazd odbyło się zajęcie metodyczne przygotowane przez p. Marię Siemasz. „Na urodzinach marchewki” gościły nauczycielki z ul. Przejazd.
Dzieci poprzez różnorodne i wielozmysłowe działania poznawały warzywa oraz ich dobroczynne znaczenie dla zdrowia.
Jak to na urodzinach bywa były tańce, śpiewy……… i oczywiście tort!!!

Iwona Michalak

02.11.2013r.


Rozmiar: 188464 bajtów


Trzylatki z ul. Miłej z wielkim zainteresowaniem obserwują założone w "Kąciku przyrody" uprawy ziół: bazylii, oregano oraz zioła przygotowane do suszenia na papierowych talerzykach, a wszystko to w ramach zadania "Z Maciusiem Pierwszym kształtowanie świadomości zdrowotnej oraz nawyków dbania o własne zdrowie ... "

Paulina Jóźwiak

30.10.2013r.

HELLO!

Rozmiar: 8260 bajtów

Dobra wiadomość:)
Od listopada język angielski.
Zajęcia języka angielskiego odbywać się będą raz w tygodniu w każdej grupie, a koszty ich realizacji zostaną pokryte ze środków budżetowych przedszkola.

Cieszymy się z tego rozwiązania wraz z naszymi przedszkolakami - "inwestycja w dzieci, to najlepsza inwestycja."

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

30.10.2013r.

Rozmiar: 7336 bajtów

Dzień Ziemniaka

To drugie spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu zachęcającego dzieci do spożywania co najmniej pięć razy dziennie porcji warzyw i owoców.
Wśród szerokiego wachlarza aktywności dzieci, pojawiły się: pieczątki z ziemniaków, ziemniaczane kukiełki, gąsienice, ćwiczenia gimnastyczne z ziemniakami w roli głównej, placki ziemniaczane, sałatka ziemniaczana oraz pozyskiwanie mąki ziemniaczanej…
Warto dodać, że nasze panie Kucharki sprawiły się na medal, przygotowując jadłospis z bohaterem dnia. Była więc: zupa ziemniaczana, zapiekanka ziemniaczana, a na podwieczorek sałatka ziemniaczana.
A wszystko to w ramach realizacji naszego rocznego Planu pracy promującego racjonalne odżywianie.

Dodam, że pod koniec dnia wiedziałam, co czuł Robaczek z wiersza Jana Brzechwy … ;-) A za miesiąc – dzień dyni.

Anna Piotrowska – Dudczak

30.10.2013r.

Rozmiar: 5333 bajtów

Niezwykła para: Maciuś i Zdrowusia

Zajęcie metodyczne przeprowadzone 30 października przez p. Magdalenę Pietrzak w grupie 5B było okazją do obserwowania działań dzieci w kontekście poznawania zdrowej żywności. W podróż do Krainy Zdrowia zabrał nas król Maciuś i księżniczka Zdrowusia.
Dzieci z radością brały udział w zajęciu, m.in. segregując produkty spożywcze czy budując piramidę zdrowia.
A na zakończenie Zdrowusia się materializowała i poczęstowała wszystkich pysznym ananasem. Mniam!!!

Anna Piotrowska – Dudczak

29.10.2013r.

Rozmiar: 10917 bajtów

ZIOŁA - TO NIEZWYKŁE ROŚLINY!!!
Przedszkolaki z grupy 4-5- latków z ul. Przejazd, przekonały się o tym będąc na wycieczce w sklepie ogrodniczym "Dom i Ogród".
"Pani opowiedziała nam o ziołach i ich uprawie. Szczególnie zainteresowała nas roślina o nazwie stewia, której suszone liście są 30-45 razy słodsze od sacharozy – jedna łyżeczka sproszkowanych liści odpowiada szklance cukru i nie zawiera ani jednej kalorii. Stewia będąca w pełni naturalny słodzikiem, coraz częściej zastępuje cukier."
Prawda, że to ciekawe?
"Serdecznie dziękujemy za gościnę i prezenty w postaci ziół, doniczek i ziemi. Dzięki tym akcesoriom założymy hodowlę ziół w naszym kąciku przyrodniczym i będziemy o nie dbać, według zaleceń pani ogrodnik."

Iwona Michalak

29.10.2013r.

Rozmiar: 72570 bajtów

29 października, w grupie 3-latków przy ul. Przejazd, odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Było to pierwsze i bardzo ważne wydarzenie dla dzieci i ich rodziców.
Na początku, przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały program artystyczny – pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Potem nastąpił najważniejszy punkt spotkania – pasowanie na przedszkolaka - którego zaczarowanym ołówkiem dokonała dyrektor Bożena Karasińska. Następnie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz swój pierwszy „Album przedszkolaka” na dobry początek wspólnej edukacji przedszkolnej.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Katarzyna Wojtczak, Dorota Snopek

27.10.2013r.

Rozmiar: 3990 bajtów

Z radością informujemy, że w minionym tygodniu odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki korekcyjnej, adresowane dla 5-6 - latków, prowadzone przez mamę Michasi z pięciolatków A z Miłej, p. Ilonę Jewczak - Skórkę.
W imieniu przedszkolaków bardzo dziękujemy:)

Zapraszamy rodziców do podobnych inicjatyw na rzecz przedszkola.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

27.10.2013r.

Rozmiar: 11302 bajtów

30 października, w przedszkolu gościnnie wystąpi Teatr Duo Impresso z Warszawy, z przedstawieniem, pt: „Mądre cyferki – Numer 112”.

Numer 112 wielką magię ma.
Numer 112: jeden, jeden, dwa.
Numer 112 każde dziecko zna.
Numer 112: jeden, jeden, dwa.

ZAPRASZAMY do wspólnej edukacji z naszymi dziećmi:)

Rada Rodziców

25.10.2013r.

Rozmiar: 77019 bajtów

25 października w grupie 4-latków "A" przy ul. Miłej odbyło się zajęcie metodyczne, prowadzone przez p. Małgorzatę Chaberską.
"Skąd się biorą witaminy?" - na tak postawione pytanie przedszkolaki uzyskały odpowiedź od rycerza Witaminka w rolę, którego wcielił się niezastąpiony w naszym przedszkolu, Król Maciuś Pierwszy.

Paulina Jóźwiak

25.10.2013r.

Rozmiar: 16529 bajtów

24 października 2013 roku w grupie 4-latków "A" z ul. Miłej znów zagościł Rodzic - mama Witka Woźniaka, która przeczytała przedszkolakom bajkę Barbary Gawryluk "Kaktus szukaj" oraz wiersz J. Brzechwy "Warzywa".
W grupie 3-letków czytały natomiast wolontariuszki - absolwentki naszego przedszkola, aktualnie uczennice z poddębickiego Gimnazjum.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - CZYTAJ I TY!

Paulina Jóźwiak

24.10.2013r.

Rozmiar: 6718 bajtów

O tym, że sport to zdrowie i radość, mogły się przekonać 6-latki z Przejazd podczas wtorkowego spotkania z p. Moniką Tyburą - nauczycielką ZSP w Poddębicach.
Zabawy na sali gimnastycznej są pomysłem przedszkola na „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (KIK/34).
29 października ZSP odwiedzą 5-latki, które już!!! nie mogą się doczekać spotkania z panią Moniką:))

Bożena Karasińska

24.10.2013r.

Rozmiar: 78948 bajtów

W czwartek 24 października, czterolatki "A" z ul. Miłej robiły zapasy na zimę i uczyły się kisić kapustę. Poznały smak kapusty oraz kolejne etapy jej kiszenia. Najwięcej radości przyniosło ubijanie poszatkowanej kapusty oraz jej smakowanie. Mamy nadzieję, że będzie pyszna, gdy zimą będziemy ją próbować.

Wielki rwetes dziś u Basi,
bo kapustę Basia kwasi.
Szatkownica poszła w taniec,
to ci było szatkowanie.
Rach ciach, ciach obereczka,
już kapusty pełna beczka.


Małgorzata Chaberska

23.10.2013r.

Rozmiar: 83146 bajtów


23 października dzieci z grupy 3-letniej z ul. Miłej stały się prawdziwymi przedszkolakami.
Podczas pierwszej grupowej uroczystości - Pasowania na Przedszkolaka - pani dyrektor Bożena Karasińska zaczarowała maluchy kolorową kredką i od dzisiaj "Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę".

Paulina Jóźwiak
Anna Chmielecka

23.10.2013r.

Rozmiar: 15437 bajtów
Tegoroczne działania profilaktyczne w zakresie higieny jamy ustnej zaczynamy od zaproszenia rodziców do udziału w akcji LAKOWANIE NIEZBĘDNE JAK SZCZEPIENIE.

WIZYTA I LAKOWANIE SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE w NZOZ Przychodnia Stomatologiczna "Rodzina" (tel. 436782906).

Na czym polega LAKOWANIE? – jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w zdrowych lub prawie zdrowych zębach stałych i mlecznych. Polega na pokryciu specjalnym preparatem (lakiem) bruzd, szczelin i zagłębień w zębach.
Niektóre miejsca z zębach, ze względu na budowę anatomiczną, sprzyjają zaleganiu resztek pokarmowych. Są także bardzo trudne do oczyszczenia, szczególnie dla dzieci. Dzięki lakowaniu eliminuje się możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach.


ULOTKA...

Bożena Karasińska

21.10.2013r.

Rozmiar: 5512 bajtów
UWAGA!!!

Od listopada 2013r. spotkania Rodziców z wychowawczyniami grup odbywać się będą w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
Za zmianę przepraszamy.
Pierwsze spotkanie wg nowych zasad planowane jest na 7 listopada 2013r. w godz. 16.00 - 17.00

ZAPRASZAMY

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

18.10.2013r.

Rozmiar: 26862 bajtów

17 października przedszkolaki z grupy 6-latków "A" z ul. Miłej, w ramach tematyki tygodnia: "Wiemy skąd się biorą niektóre produkty", uczestniczyły w wycieczce do piekarni p. B. i J. Wiaderek przy ul. Łódzkiej.
Dzieci miały możliwość zobaczyć magazyn pełen worków mąki, następnie ogromne urządzenia do mieszania wszystkich składników potrzebnych do produkcji pieczywa. "Do formowania chleba służyły formy a nadawanie kształtu pieczywa ręcznie, to nie lada sztuka."
Największe zainteresowanie wzbudził moment umieszczania chleba w ogromnych piecach.
"Doskonale było się częstować krojonymi, świeżo wypieczonymi bochenkami. Zapach pieczywa unosił się wszędzie i wzmagał apetyt."

Było naprawdę interesująco:)))) Dzieci dzieliły się wrażeniami z tej wyjątkowo "smacznej" wycieczki przez cały dzień.

Magdalena Michalik

16.10.2013r.

Codziennie
Stopami dotykać ziemi,
Ogrzewać się przy ogniu,
Wpadać do wody
I być głaskanym przez wiatr.
Wiedzieć, iż dzień bez nich czterech,
Siostry wody i brata ognia
Matki ziemi i ojca nieba,
Jest dniem zepsutym.
Mądrość Indian - Dorothee Solle<Rozmiar: 63446 bajtów

Celem kolejnego spotkania z zespołem Uli Pakuły pod hasłem „Cztery żywioły” stało się świadome postrzeganie, przeżywanie i rozkoszowanie się środowiskiem tj. ziemią, wodą, powietrzem, ogniem, słońcem, księżycem i gwiazdami jako pierwotnymi źródłami życia. Zmysły kształtują w dziecku obraz środowiska, są pośrednikiem między światem wewnętrznym i zewnętrznym, mostem łączącym jestestwo ze środowiskiem.
Poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy angażujące poszczególne zmysły, z wykorzystaniem chusteczek i kolorowych wiatraczków, dzieci stworzyły sytuacje, w których na nowo odkryły i odczuły zmysły, nabywając bezpośrednich doświadczeń z wiatrem i powietrzem.

Katarzyna Wojtczak

14.10.2013r.

Rozmiar: 25851 bajtów

„Z zawodami za pan brat” czyli kim będę w przyszłości… 14 października dzieci z grup sześcioletnich z radością uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez p. Katarzynę Stempień z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach w ramach działań „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery”. W ich trakcie przedszkolaki rozmawiały o różnych zawodach i celowości pracy. Rozpoznawaniu rekwizytów towarzyszył element zaskoczenia, ponieważ były one ukryte w "worku pełnym niespodzianek". Po zabawach niemal wszystkie dzieci potrafiły powiedzieć jakie zawody uważają za ciekawe, i z którymi się utożsamiają w przyszłości. Fryzjerka, budowniczy, kierowca, policjant – te zawody często pojawiały wśród plastycznych wyobrażeń dzieci dotyczącej ich zawodowej przyszłości. Pojawiły się również zawody: „treser zwierząt”, „pani z gminy” i „sztangista”… Mhmmmmm. Cóż, czas pokaże ;-)

Anna Piotrowska-Dudczak, Magdalena Michalik

14.10.2013r.

Rozmiar: 6666 bajtów

Na całym świecie wielka zabawa wszyscy Misiowi dziś biją brawa.
Stu lat, przyjaciół, wielkiej rodziny dzisiaj Kubusiu Tobie życzymy!!!
Dużo miodku, przygód wiele, wesołemu Puchatkowi, życzą przyjaciele.14 października Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła małych przyjaciół Kubusia Puchatka do Stumilowego Lasu, na wspólne świętowanie jego urodzin! W tegorocznej kubusiowej imprezce brało udział 16 Maluszków z ul. Przejazd wraz z towarzyszącymi im wychowawcami. Po wyświetlonej krótkiej, ale ciekawej prezentacji multimedialnej dzieci wymalowały Kubusiowi kolorowy tort, za co otrzymały przepyszne smakołyki. Na tym jednak się nie skończyło. Filip w imieniu wszystkich dzieci miał zaszczyt uroczyście przeciąć wstęgę i otworzyć „Kącik Malucha”. Wtedy dopiero zabawa się zaczęła....
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za zaproszenie i przemiłe przyjęcie.

Katarzyna Wojtczak

14.10.2013r.

Rozmiar: 53497 bajtów

10 października dzieci z grupy 6 – latków przy ul. Przejazd uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Jesień w ogrodzie i zagrodzie” .
Zajęcia taneczno – ruchowe z elementami rytmiki były pierwszymi z wielu, jakie zaplanowane są dla pięcio- i sześciolatków na bieżący rok szkolny, w ramach współpracy przedszkola z MCEE w Poddębicach.
Dziękujemy p. Magdalenie Pańczyk i p. Katarzynie Grubskiej za super zabawy.

Marianna Kajszczak

09.10.2013r.

Rozmiar: 11200 bajtów

8 października grupa 6B realizując tematykę tygodniową „Wiemy, co z czego powstaje” wybrała się do piekarni p. Jacka Wiaderka. Podglądając pracę piekarzy – m.in. tatę Szymka Pilicha, dzieci poznały drogę „od ziarenka do bochenka”, oglądały proces powstawania pieczywa – od wyrobu ciasta, aż po pakowanie chleba przeznaczonego do sklepów. Była także degustacja chleba prosto z pieca, który był cieplutki i pyszny!
Z pewnością ta wyprawa zapadnie nam długo w pamięci. Dziękujemy za umożliwienie zwiedzania piekarni!

Anna Piotrowska - Dudczak

05.10.2013r.

Rozmiar: 26880 bajtów

W grupie 6 – latków przy ul. Przejazd rodzice czynnie włączyli się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Od początku roku szkolnego czytali: p. Piotr Otto – tata Bartka /18.09.2013r./, p. Katarzyna Ziarkowska – mama Majki /01.10.2013r./ i p. Bożena Kowalska – mama Jakuba.
Wszystkim czytającym bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne osoby chcące włączyć się do akcji głośnego czytania.

Marianna Kajszczak

05.10.2013r.

Rozmiar: 53739 bajtów

W czwartek 03 września dzieci z grupy 6-latków "A" z ulicy Miłej odbyły wycieczkę do pobliskiego lasu w celu obserwacji zmieniającej się jesienią przyrody.
Przedszkolaki nazywały wybrane gatunki drzew, obserwowały ich kolory, chłonęły przyrodę wszystkim zmysłami. "Spotkaliśmy także prawdziwych grzybiarzy z koszami pełnymi wspaniałych maślaków i nam również udało się odnaleźć jednego w gęstej trawie" - Tak wyprawę do lasu relacjonowali jej uczestnicy.
"Podziwialiśmy piękne muchomory, które pomimo, że niejadalne prezentowały się wśród drzew bardzo dostojnie. Zbieraliśmy także ciekawe okazy do kącika przyrody - szyszki, korę, piękne, kolorowe liście."

Magdalena Michalik

05.10.2013r.

Rozmiar: 2292 bajtów

Przedszkolaki z grup 3-letnich i 4-letnich, wzorem lat ubiegłych, biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.
Nadrzędnym celem programu jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i zaangażowanie rodziców w prozdrowotne działania przedszkola.
Więcej o programie na stronie
http://www.akademia-aquafresh.pl

Katarzyna Wojtczak

01.10.2013r.

Rozmiar: 9786 bajtów

01 października mieliśmy przyjemność gościć w grupie 5-letniej „B” przy ulicy Miłej babcię Mai Pucek - Panią Elżbietę Król - Sekretarz Poddębic, która przeczytała dzieciom kilka utworów literatury dziecięcej w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci słuchały jak zaczarowane.

Serdecznie dziękujemy za poświecony czas i zapraszamy rodziców i dziadków do czytania w naszym przedszkolu.

Magdalena Pietrzak

01.10.2013r.

Rozmiar: 97491 bajtów


I ważenie, i mierzenie...
Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia i poziom wiedzy i młodzieży.

Podstawowym celem podejmowanych w przedszkolu działań jest promocja zdrowego stylu życia, w tym "zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej."
Realizacja programu był okazją do spotkań z p. Justyną Chaberską, dietetykiem, która zajęła się pomiarem wagi i wzrostu dzieci oraz określeniem zaleceń prozdrowotnych.
W czerwcu mamy nadzieję powtórzyć przesiewowe badania.

Anna Piotrowska-Dudczak

01.10.2013r.


Rozmiar: 15995 bajtów
W związku z obchodami XIII Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, grupa 3-latków miała okazje wybrać się 27 września br. na swoją pierwszą wycieczkę do biblioteki. Na dzieci czekały: dyr. Edyta Durka i zaprzyjaźniona z przedszkolem bibliotekarka - p. Lidia Dominiak, które przygotowały wiersze znanych i lubianych autorów, m.in. Juliana Tuwima.
Przedszkolaki były pod wrażeniem „domu książek” i obiecały, że niebawem powrócą w to miejsce, bo wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :)))))
.>>>>>>>zdjęcia na stronie biblioteki z datą 29.09.2013r. <<<<<<<

Katarzyna Wojtczak

30.09.2013r.

Rozmiar: 10874 bajtów

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!Oprócz życzeń mamy dobre rady dla każdego dżentelmena.
Dżentelmen - wszędzie jest mile widziany.
Nie przełazi przez parkany.
Przed robotą się nie wzdraga. Tam gdzie może, to pomaga.
Pierwszy kłania się znajomym. Nie jest psotny i łakomy.
Mówi proszę i dziękuję. Zawsze się dobrze zachowuje.
Chłopcy - kochamy Was!!!

Dziewczyny:))))))

26.09.2013r.

Rozmiar: 2414 bajtów

Dziś w przedszkolu zrobiło się bardzo owocowo. Stało się to za przyczyną DNIA OWOCÓW, który dzieci obchodziły bardzo pracowicie. Maluszki w związku ze zbliżającą się zimą robiły owocowe kompoty, 4-latki „owocowe mandale” i „owocowe puzzle” , 4-5-latki sałatkę owocową oraz brały udział w zabawie badawczej z wykorzystaniem naturalnych okazów owoców, 5-latki komponowały „owocowe szaszłyki” a starszaki „owocowe jeżyki” i „chipsy z jabłek”.

Wszystko to smakowicie wyglądało a jak smakowało…..mniam, mniam :))))

Katarzyna Wojtczak

25.09.2013r.

Rozmiar: 9786 bajtów

"Cała Polska czyta dzieciom"
24 września 2013 - w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w przedszkolu p. Monikę Budę – mamę Marcelinki z grupy 4A.
Pani Monika umiliła dzieciom poobiedni odpoczynek czytając piękne utwory o zwierzątkach.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas :)

Małgorzata Chaberska

25.09.2013r.

Rozmiar: 7948 bajtów

Przedszkolaki w dniu dzisiejszym, brały udział w Sprzątaniu Świata.

Już po raz 20 - ty w Polsce odbyła się akcja "Sprzątanie Świata", tym razem pod hasłem "Odkrywamy Czystą Polskę".
W tym roku termin ogólnoświatowej akcji "Clean up the World" przypadał na 20-21-22 września, my jednak z uwagi na pogodę, sprzątaliśmy dopiero w środę 25 września.
Worki i rękawiczki na odpady dla każdego dziecka zapewnił magistrat, który był organizatorem akcji na terenie Gminy Poddębice.
Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej przedszkolnej społeczności.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

20.09.2013r.

Rozmiar: 16868 bajtów

Pociąg Tuwima i nie tylko ...

Twórczość Juliana Tuwima była tematem pierwszego z dziesięciu koncertów muzycznych autorstwa Urszuli Pakuły, który odbył się 18 września.
Spotkania te wnoszą w nasze mury kolorową radość, różnorodną tematykę, ruch, taniec, rekwizyty, piosenki i… energię!
Na zdjęciach do przedszkolnej Kroniki uwieczniliśmy pociąg zwierzątek w wykonaniu dzieciaków z grupy 6B oraz czadowy koncert Maluchów. Żałujcie, że nie możecie ich teraz zobaczyć.

Anna Piotrowska-Dudczak

20.09.2013r.

Rozmiar: 8535 bajtów

Uwaga! Uwaga!

Z myślą o akcji "Sprzątanie Świata 2013", zapraszamy do kolejnej zbiórki makulatury.
W dniach od 23 do 30 września gromadzimy w przedszkolu gazety, kolorowe czasopisma, ulotki, stare książki, zeszyty, pojedyncze kartki, kartony itp. - wszystko spakowane w tekturowe pudła lub powiązane w paczki.
Każda ilość makulatury jest mile widziana:)
Środki pozyskane ze sprzedaży zgromadzonej makulatury zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów spotkania przedszkolaków z wielkim odkrywcą, podczas "Wędrówek muzycznych - śladami Krzysztofa Kolumba", zaplanowanego na 23 września.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

20.09.2013r.

Rozmiar: 14308 bajtów

W piątek, 20 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Dzień wcześniej, w ramach przygotowań do wspólnego świętowania, w grupach powstały piękne plakaty. Natomiast w dniu samego święta, dzielne przedszkolaki maszerowały z balonami i kwiatami ulicami naszego miasta, by spotkać się z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, którzy przywtali dzieci miłym słowem i słodkościami.
Pogoda również pomogła promować wychowanie przedszkolne, bo ostatni dzień lata był po prostu przepiękny, a po południu odbyła się dyskoteka.
Jak się bawić, to na całego!

Grupa Starszaków z ulicy Przejazd wyruszyła na świętowanie aż do Łodzi. Cieszymy się razem z nimi!


Anna Piotrowska-Dudczak

20.09.2013r.

Rozmiar: 12176 bajtów

W poniedziałek 23 września przedszkolaki wezmą udział w "Wędrówkach muzycznych - śladami Krzysztofa Kolumba".
9.00 - ul. Przejazd, 9.40 - ul. Miła.

Nie spóźnijcie się:)

Rada Pedagogiczna

05.09.2013r.

Rozmiar: 33898 bajtów
20 września pobijemy rekord!


W trakcie imprezy „II Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” tuż po wypuszczeniu balonów i odśpiewaniu „Hymnu Przedszkolaka", na Rynku Manufaktury, nasze sześciolatki z ulicy Przejazd,wspólnie z innymi uczestnikami imprezy, będą recytować wiersz „Abecadło”. "Chcemy w ten sposób uczcić obchody „Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima” i pobić rekord w zbiorowej recytacji wiersza przez dwa tysiące dzieci jednocześnie." - czytamy na stronie organizatorów Dnia Przedszkolaka>>>>>>>>

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

05.09.2013r.

Rozmiar: 35440 bajtów
Maluszki pierwsze dni w przedszkolu spędzają na wesołej zabawie, wykonały też już swoje pierwsze rysunki:))))
Kochani Rodzice nie martwcie się! Mimo porannych kłopotów z rozstaniem, później wszyscy bawią się wspaniale.

Wychowawczynie grupy 3-letniej z ulicy Miłej:
Paulina Jóźwiak, Anna Chmielecka

02.09.2013r.

Rozmiar: 101226 bajtów

Zapraszamy Rodziców na pierwsze zebrania poświęcone organizacji roku szkolnego 2013/2014.
04.09.2013r., godz. 16.30 - ul. Przejazd
05.09.2013r., godz. 16.30 - ul. Miła

Do zobaczenia:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

02.09.2013r.

Przedszkolaki na start!

Rozmiar: 50323 bajtów

29 i 30 sierpnia podczas trwania Dni Otwartych mieliśmy dużo odwiedzających. Zwłaszcza debiutujący w roli przedszkolaków tłumnie odwiedzali sale, w których będą rozwijać swe zainteresowania i umiejętności. Było gwarnie i wesoło.
Ale :)w wakacje przedszkole również tętniło życiem – wykonano szereg napraw, odnowień. Dumą napawa modernizacja jednej z sal: w radosnych pomarańczowo-zielonych barwach bawić się będę czterolatki A wraz z paniami: Małgosią Chaberską i Mariolą Grzelak. Remont obejmował cyklinowanie i renowację podłogi, malowanie, wymianę mebli i dywanu. Jest ślicznie.
Nowy wygląd zyskała także łazienka na pawilonie II – gruntowna metamorfoza cieszy i dużych i małych.

Anna Piotrowska - Dudczak

21.08.2013r.

Rozmiar: 14965 bajtów
W odpowiedzi na liczne pytanie rodziców dotyczące opłat za przedszkole w roku szkolnym 2013/2014 informuję, że już od września 2013 roku każda dodatkowa godzina pobytu dziecka w przedszkolu ponad bezpłatny wymiar ustawowy, finansowany przez gminę (8.00 - 13.00), będzie kosztowała rodziców 1 złoty.
Stawka żywieniowa pozostaje bez zmiany: 4,20zł za trzy posiłki:
* śniadanie - 1,20zł
*obiad - 2,00zł
*podwieczorek - 1,00zł

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

20.08.2013r.

Rozmiar: 13850 bajtów
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Już niespełna 2 tygodnie pozostały do inauguracji roku szkolnego 2013/2014. W związku z powyższym zapraszamy rodziców do podpisywania umów dotyczących korzystania z przedszkola w nowym roku szkolnym:
*wtorek 27.08.13r. i czwartek 29.08.2013r. w godz. 8.00 - 16.00 - biuro przedszkola, ulica Przejazd
*środa 28.08.13r. i piątek 30.08.2013r. w godz. 8.00 - 16.00 - biuro przedszkola, ulica Miła
*poniedziałek 02.09.2013r. (ostatni termin) w godz. 7.00 - 16.00 - biuro przedszkola, ulica Miła i Przejazd.

Brak zawarcia umowy skutkuje skreśleniem dziecka z listy przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

19.08.2013r.

Rozmiar: 35440 bajtów
W dniu dzisiejszym pełną parą ruszyły przygotowania do nowego roku szkolnego. Generalnym porządkom poddane zostaną sale zabaw i całe otoczenie przedszkola. Zabawki po wakacyjnej przerwie wrócą na swoje miejsca, by już w przyszłym tygodniu powitać nowych wychowanków przedszkola.

DNI OTWARTE

czwartek - 29 sierpnia 2013r., w godz. 10.00 - 13.00
piątek - 30 sierpnia 2013r., w godz. 10.00 - 13.00

ZAPRASZAMY

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

11.08.2013r.

Rozmiar: 5512 bajtów
Informujemy, iż wykaz wyprawki dla wszystkich przedszkolaków, na rok szkolny 2013/2014, jest aktualnie dostępny w przedszkolu przy ulicy Przejazd 19.

Zapraszamy w godzinach 7.00 - 16.00.

Rada Pedagogiczna

10.08.2013r.

Ważne!

"Wejście w życie tzw. „ustawy przedszkolnej” przyniesie poważne zmiany w polskim systemie oświaty. Nowe przepisy m.in. nakładają na gminy obowiązek zapewnienia miejsca realizacji wychowania przedszkolnego każdemu dziecku 4-letniemu (od dnia 1 września 2015 r.) i 3-letniemu (od dnia 1 września 2017 r.) oraz ograniczają do 1 zł za godzinę wysokości opłat pobieranych od rodziców za wychowanie przedszkolne w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Nowelizacja przewiduje również dotację celową z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego, jednakże koszty jej wdrożenia obciążą przede wszystkim budżety gmin."

WIĘCEJ: http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/ustawa-przedszkolna-gminy-beda-musialy-zapewnic-dziecku-miejsce-w-przedszkolu

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

28.06.2013r.

Rozmiar: 54290 bajtów
Przypominamy:)

W okresie wakacji w miesiącu lipcu czynne będzie przedszkole przy ulicy Miłej 14/16, natomiast w miesiącu sierpniu przedszkole przy ulicy Przejazd 19.

Wszystkich zainteresowanych opieką przedszkola w dniach od 01 lipca do 23 sierpnia zapraszamy w godzinach 7.00 - 17.00.

Do zobaczenia:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

[Rozmiar: 13 bajtów]        | mapa strony | © 2011/2012
Publiczne Przedszkole w Poddębicach, 99-200 Poddębice ul. Przejazd 19, ul. Miła 14/16