» Organizacja pracy przedszkola 
» Nasza oferta 
» Kącik przedszkolaka 
» Informacje dla rodziców 
» Rada Rodziców 

 
Aktualności27.06.2016r.

20.06.2016r.

[Rozmiar: 54645 bajtów]

W dniu dzisiejszym 5-latki A z ulicy Przejazd gościły autorkę książek dla dorosłych i dzieci – Panią Monikę Sawicką. Różne historie na temat swojego życia i pracy przekazała podczas spotkania autorskiego w sposób niezwykle ciekawy.
W prezencie dzieciaki dostały książkę „O Kajtku Szczęściarzu” specjalnie napisaną przez Panią Monikę dla dzieci. Jeśli chcecie poznać przygody psiaka i dowiedzieć się w jaki sposób zmienił życie ludzi, którzy go przygarnęli, koniecznie zajrzyjcie do tej pouczającej książeczki.

Katarzyna Wojtczak

20.06.2016r.

[Rozmiar: 55601 bajtów]

Rada Pedagogiczna

19.06.2016r.

Dzieci z grupy 5-latków „B” z ul. Miłej uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na terenie Gimnazjum w Poddębicach, podczas których miały możliwość zwiedzić szkołę i dowiedzieć się, gdzie uczy się młodzież.

[Rozmiar: 36388 bajtów]

Przedszkolaki zdobyły nowe doświadczenia w pracowni, w której obejrzały film edukacyjny o życiu muchy, odgadywały zagadki, kolorowały rysunki, uczyły się nowych słówek w języku angielskim i oglądały owady przez mikroskop. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też pokazy doświadczeń chemicznych, w których same miały możliwość uczestniczyć.

[Rozmiar: 36357 bajtów]

Wiele radości dostarczyły zabawy i pląsy przy muzyce, których główną bohaterką była oczywiście mucha.

[Rozmiar: 16060 bajtów]

Oglądały również pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczennice gimnazjum.

Dziękujemy za wspaniale przygotowane i poprowadzone zajęcia, które bardzo nam się podobały.

Brawo!
Magdalena Michalik

17.06.2016r.

[Rozmiar: 52153 bajtów]

16 czerwca 5-latki z ul. Przejazd wybrały się do Łęczycy.
W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji: warsztaty w glinie, zwiedzanie Muzeum Regionalnego w zamku oraz poznanie historii związanej z diabłem Borutą i Łęczycą. Poznanie regionalnych strojów, urządzeń, wystroju chłopskich chat nastąpiło podczas wędrówki prowadzonej przez kustosza muzeum.
Na koniec, atrakcją dnia okazała się w kinie Górnik animowana komedia pt. „Angry Birds”, która powstała w oparciu o jedną z najbardziej popularnych gier.
Katarzyna Wojtczak

17.06.2016r.

[Rozmiar: 53059 bajtów]

14 czerwca przybył do Poddębic autor książek dla dzieci, założyciel wydawnictwa Mind&Dream, Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International i Mistrz Polski Przemówień Publicznych, Michał Zawadka. Spotkanie autorskie, zorganizowane we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Poddębicach, połączone było z warsztatami dla dzieci „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”.

Katarzyna Wojtczak

17.06.2016r.

W piątkowe przedpołudnie 4-latki A z ulicy Miłej odwiedziły swoich rówieśników z grupy 4-latków B przy ulicy Przejazd.

[Rozmiar: 45411 bajtów]

Rewizyta upłynęła w atmosferze zabawy:

[Rozmiar: 46029 bajtów]

Dziękujemy za zaproszenie :)
Jolanta Wituła

16.06.2016r.

[Rozmiar: 29189 bajtów]

Dzisiejszy czwartek obfitował w atrakcje dla 4-latków B z ulicy Przejazd. Dzięki życzliwości Rodziców Majki, przedszkolaki brały udział w pikniku, bawiąc się i doświadczając otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami: obserwowały bydło na łące, bociany w gnieździe i żaby w stawie, karmiły ryby i ... zajadały samodzielnie zerwane truskawki. Słyszały głos kukułki i kumkanie żab, głaskały małego pieska i oczywiście :) skakały na trampolinie, huśtały się na huśtawce i zjeżdżały ze zjeżdżalni, lepiły babki z piasku, jeździły autem, grały w piłkę i wirowały z kolorową chustą.

[Rozmiar: 29189 bajtów]

Z apetytem zjadały kiełbaski z grilla i "opróżniały" zawartość plecaków, w które zaopatrzyli ich rodzice, szukały także owoców w "kopcu kreta" :-)

[Rozmiar: 22998 bajtów]

Pani Moniko, Panie Jacku - baaaaaardzo dziękujemy :)
Bożena Karasińska

16.06.2016r.

Wspomnień czar ...
[Rozmiar: 45300 bajtów]

Krótki przegląd obchodów Dnia Dziecka przy ul. Miłej
Ileż tu było atrakcji, aż trudno zliczyć!

poniedziałek - Wspaniała zabawa w Parku Zmysłów, występy grupy tanecznej „Słoneczka” pod kierunkiem p. Magdaleny Pańczyk oraz zabawy taneczne z pomponami,

wtorek - „Bajki, które kochamy”- rysowanie kredą na płytach chodnikowych a potem super zabawy w "Wiosce indiańskiej" powstałej w naszym ogrodzie przedszkolnym,

środa - „Kolorowy przemarsz ulicami miasta” oraz „Bal z Królem Maciusiem” – zabawy taneczne, dyskoteka oraz występ mam - "Szyk",

czwartek - wyprawa do Łodzi na film pt. "Dzielny kogut Maniek" oraz zabawy w sali "Jupi Park",

piątek - spotkanie z mistrzami Świata w Tańcu Sportowym - Darią i Adamem Pigłowskimi oraz przedstawienie cyrkowe "Magiczny Cyrk" i „Zumba” – zabawy ruchowe z p. Iloną Jewczak – Skórką.

Ponadto przedszkolaki słuchały głośnego czytania utworów literatury dziecięcej przez zaproszonych gości. 3-latki "B" gościły tatusia Marcela - p. Przemysława Jaszczaka.

Dziękujemy!!!
Agnieszka Kaczmarek

16.06.2016r.

[Rozmiar: 53764 bajtów]

Korzystając z piękniej, słonecznej pogody przedszkolaki z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej często uczą się i bawią w ogrodzie przedszkolnym, gdzie prowadzone są również zaplanowane sytuacje edukacyjne np. z zakresu rozwijania pojęć matematycznych z wykorzystaniem "wiatraka matematycznego", wykonywali doświadczenia badawcze szukając tęczy np. z wykorzystaniem płyt CD, baniek mydlanych.
Paulina Jóźwiak

11.06.2016r.

Wspomnienia z biwaku dla starszaków - 10/11.06.2016r.

[Rozmiar: 36382 bajtów]

podchody ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

dyskoteka na tarasie ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

ognisko ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

kiełbaski z grilla ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

dobre rady ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

w marszowym rytmie ...

[Rozmiar: 36382 bajtów]

na pamiątkę :)

Katarzyna Wojtczak

09.06.2016r.

[Rozmiar: 41834 bajtów]

Dziś, 9 czerwca 4 latki z Przejazd miały przyjemność obejrzeć przedstawienia uczniów klasy II B pod opieką p. Elżbiety Kuźmicz i uczniów klasy IV B pod opieką p. Bożeny Piasecznej, zatytułowane „Królewna Śnieżka” i „Rzepka”.
Zgromadzonej publiczności podczas spektaklu towarzyszył dobry humor, a zabawne scenki bardzo się podobały. Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem występów starszych kolegów, które mogli zobaczyć w ramach obchodów Dnia Dziecka i akcji „NOC BIBLIOTEK”.

więcej zdjęć http://www.migbppoddebice.naszabiblioteka.com/

Bożena Karasińska i Renata Kacprzak

08.06.2016r.

[Rozmiar: 56701 bajtów]

W dniach 7-8.06.2016 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach odbyła się I edycja konkursu logopedycznego „Wierszyki łamiące języki”. Celem konkursu było promowanie poprawności językowej.

Wśród uczestników nasi wychowankowie :)

Gratulujemy!

Katarzyna Wojtczak

08.06.2016r.

[Rozmiar: 50670 bajtów]

Zdobycie tytułu "Przyjaciela Sówki" było w dniu dzisiejszym celem uczestników zabaw integracyjnych zorganizowanych w "Centrum Języków i Edukacji" przez p. Żanetę Kochanowską.

Dziękujemy za ciekawe propozycje zabaw dla 4-latków B z Przejazd, tj.: czworakowenie przez tunel, rysowanie kredą po ścianach, taniec na papierze, kolorowanie "egzotycznych" malowanek, głośne czytanie oraz wspólny piknik :)

Podobne spotkanie odbyło się już tydzień wcześniej z udziałem 4-latków A.

Bożena Karasińska

07.06.2016r.

[Rozmiar: 44061 bajtów]

Za sprawą wychowanków p. Marylki Kajszczak, 3- i 4-latki B z Przejazd, znalazły się w dniu dzisiejszym w "Krainie Pastusiów".

Piję co dzień dużo wody, mało słodzę, mało solę,
zaś do chipsów, hamburgerów pyszne jabłka chrupać wolę.
Jem i ryby, i warzywa, jajka chlebek oraz sery.
Od siedzenia przed ekranem wolę rower i spacery.


Przedstawienie zatytułowane "W zdrowym ciele zdrowy duch" było okazją do podsumowania działań przedszkola, podejmowanych w roku szkolnym 2015/2016, w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh".
Bożena Karasińska

06.06.2016r.

[Rozmiar: 44475 bajtów]

W II edycji Poddębickiego Biegu Bez Barier organizowanego przez Fundację "Obudzić Zmysły", który odbył się 5 czerwca, w biegu dziecięcym brały udział przedszkolaki z ul. Miłej - Julia Zamojska, Filip Szewczyk i Sebastian Gomułka.

Gratulujemy udziału w akcji oraz ukończenia biegu, za który dzieci otrzymały dyplomy i ekologiczne medale.

Paulina Jóźwiak

03.06.2016r.

[Rozmiar: 39634 bajtów]

3 czerwca przedszkole przy ul. Miłej odwiedzili nasi absolwenci: Adam i Daria Pigłowscy - mistrzowie świata, którzy kilka dni wcześniej wrócili z XIV Mistrzostw Świata w Tańcu Sportowym International Dance Federation w Bressanone-Brixen we Włoszech, skąd przywieźli aż siedem medali w różnych konkurencjach tanecznych, m.in.: Dance Pop, Disco Dance, Free Dance, Dance Show, Fantasy Show.
Tancerze dali popis swoich umiejętności, a przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem podziwiali wykonywane przez nich akrobacje.

Gratulujemy wielkiego sukcesu !!!

[Rozmiar: 46924 bajtów]

W tym samym dniu przedszkolaki mogły również wykazać się swoimi tanecznymi umiejętnościami podczas wspólnej Zumby, którą poprowadziła mama Juliana z grupy 3-latków "A" - p. Ilona Jewczak-Skórka.
Dziękujemy :)
Paulina Jóźwiak

03.06.2016r.

[Rozmiar: 51760 bajtów]

W piątek 3 czerwca przedszkolaki mogły poczuć się małymi magikami i cyrkowcami podczas spotkania z magikiem p. M. Zgierskim.
"Cyrkowo - magicznie" to spektakl ufundowany dla przedszkolnej społeczności przez Radę Rodziców Przedszkola.
Dziękujemy :)
Paulina Jóźwiak

03.06.2016r.

[Rozmiar: 55914 bajtów]

W ramach obchodów Dnia Dziecka w przedszkolu na ulicy Miłej pojawił się gość - p. Magdalena Pańczyk, która w PDKiS prowadzi zajęcia grupy tanecznej "Słoneczka". Dzieci, które należą do tej formacji artystycznej zaprezentowały kolegom układ taneczny przygotowany pod kierunkiem Pani Madzi.

[Rozmiar: 45238 bajtów]


Przedszkolaki wspaniale wyglądały w kolorowych strojach i doskonale zatańczyły ciekawy i trudny układ choreograficzny. Oklaskom nie było końca a nasz gość zaprosił wszystkich do kolorowych i wesołych zabaw tanecznych z pomponami.
Przedszkolaki uczestniczyły także w pląsach i zabawach przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Dziękujemy:)
Magdalena Michalik

02.06.2016r.

W czwartek - 2 czerwca 4 latki z Przejazd, podczas pobytu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, obejrzały prezentację multimedialną pt. „Dzieci z różnych stron świata” oraz wysłuchały opowieści o „Murzynku Bambo” i „Anaruku, chłopcu z Grenlandii”, a także wiersza pt. „Dzieci”.

[Rozmiar: 46453 bajtów]

Dziękujemy :)

Więcej zdjęć w aktualnościach na stronie biblioteki http://pbppoddebice.pl/ (data publikacji 02.06.2016r.)
Bożena Karasińska

30.05.2016r.

Kilka zdjęć z poniedziałkowych obchodów Dnia Dziecka na Przejazd:

[Rozmiar: 44550 bajtów]

doświadczanie i eksperymentowanie w sali terapeutycznej ...


[Rozmiar: 57021 bajtów]

życzenia od władz miasta ...


[Rozmiar: 44550 bajtów]

spartakiada matematyczna 5-latków ...

[Rozmiar: 53714 bajtów]

spotkanie z Kubusiem Puchatkiem ...
Katarzyna Wojtczak

30.05.2016r.

Zabawy sprawnościowe na placu zabaw w Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, były pierwszą atrakcją przygotowaną dla przedszkolaków z Przejazd, z okazji Dnia Dziecka ...

[Rozmiar: 48945 bajtów]

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!


Rada Pedagogiczna

29.05.2016r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]

Z Królem Maciusiem świętujemy Dzień Dziecka

DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU
ul. Miła

30 maj 2016r. (poniedziałek)
• „Poznajemy nasze miasto” – wycieczka do Parku Zmysłów /3-4 - latki/
• „Matematyka w ruchu” – spartakiada matematyczna /5 – latki/
• „Mam talent” – występy grupy tanecznej „Słoneczka” pod kierunkiem p. Magdaleny Pańczyk. Zabawy taneczne z pomponami.

31 maj 2016r. (wtorek)
• „Wioska indiańska” – zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym /3-4-latki/
• „Bajki, które kochamy”- rysowanie kredą na płytach chodnikowych
• „Happening” – podsumowanie programu „Czyste powietrze wokół nas” /5 – latki/
• „Lubimy słuchać bajki” – głośne czytanie utworów literatury dziecięcej przez zaproszonych gości w grupach.

1 czerwca 2016r. (środa)
• „Kolorowy przemarsz ulicami miasta”
• „Bal z Królem Maciusiem” – zabawy taneczne, dyskoteka
• „Brzechwa dzieciom” – recytacja wierszy J. Brzechwy przez dzieci.

2 czerwca 2016r. (czwartek)
• „Przedszkolna wycieczka” – wyjazd do Łodzi: film w CINEMA CITY pt. „Dzielny kogut Maniek” oraz zabawy w sali zabaw Jupi Park.

3 czerwca 2016r. (piątek)
• Zabawy z Czarodziejem pt.: „Cyrkowo – magicznie” M. Zgierski
• „Zumba” – zabawy ruchowe z p. Iloną Jewczak – Skórką
• „Kolorowe dzieci” – malowanie twarzy
• Pokaz tańca w wykonaniu absolwentów naszego przedszkola Darii i Adama Pigłowskich – mistrzów świata w Tańcach Sportowych.

od 30 maja do 3 czerwca 2016r.
• „Geometryczna kraina” – galeria prac plastycznych.

Anna Chmielecka

26.05.2016r.

[Rozmiar: 21302 bajtów] 26 MAJA - DZIEŃ MATKI

Naszym Mamom dziś składamy
słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości
i marzeń spełnienia.
Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło o czym Mama marzy.

Przedszkolaki

25.05.2016r.

[Rozmiar: 48968 bajtów]


Dzień Mamy i Taty w grupie 5-latków "B" przy ulicy Miłej, to zaproszenie do morskich przygód, wspólnych podróży i okazja do zdobycia prawdziwych skarbów. Przedszkolaki (marynarze) wraz z kapitanem statku udowodniły, że na prawdziwe wilki morskie nadają się znakomicie. Odwiedziły wyspę Syrenek, wspólnie z okrętowym kucharzem grały na łyżkach, zwyciężyły z piratami i zdobyły dla rodziców wspaniałe upominki.
To była niezwykła uroczystość a życzeniom i uściskom nie było końca.

Na dzielne przedszkolaki i ich rodziców czekał słodki poczęstunek.
Magdalena Michalik

23.05.2016r.

[Rozmiar: 78341 bajtów]

W związku z obchodami Dnia Bibliotekarza 5-latki „A” z Przejazd złożyły podziękowania i prezenty w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, a propagując akcję „głośnego czytania” same przygotowały wiersze ulubionych poetów.

[Rozmiar: 52440 bajtów]

"Jesteśmy wdzięczni, że panie bibliotekarki poświęcają nam tyle swojego cennego czasu a przy tym uczą i bawią.

DZIĘKUJEMY!!!"

5 - latki A
Katarzyna Wojtczak

23.05.2016r.

[Rozmiar: 52440 bajtów]

Podczas XXV Konkursu Sztuki Recytatorskiej zorganizowanego w PDKiS przedszkole przy ul. Przejazd reprezentowały Alina Pełczyńska i Magdalena Bojanowska.
Dziewczynki prezentowały literaturę Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej i obie otrzymały wyróżnienia od zacnego Jury.
Katarzyna Wojtczak

21.05.2016r.

W minionym tygodniu do grona czytających Rodziców dołączyła Mama Julki z 4-latków B, z Przejazd.
Dziękujemy:)))

[Rozmiar: 39275 bajtów]


(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach. (….)


Powyższy cytat pochodzą z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej "Wychowanie przez czytanie" wydanej przez Świat Książki.
Książka odpowiada na pytanie co i jak czytać dzieciom, ale przede wszystkim dlaczego warto to robić.
Bożena Karasińska

21.05.2016r.

[Rozmiar: 49115 bajtów]

4-latki B z ulicy Przejazd, podczas spaceru po działce Taty Kuby, poznawały tajniki pracy ogrodnika ...

[Rozmiar: 49115 bajtów]

obserwowały kury i koguty oraz króliki ...

[Rozmiar: 49115 bajtów]

cieszyły się także z pięknej pogody :)

DZIĘKUJEMY za zaproszenie:)
Bożena Karasińska

20.05.2016r.

„Ptasie radio” Juliana Tuwima było inspiracją do rozmów nt. ptasich rodzin oraz ćwiczeń ortofonicznych ...

[Rozmiar: 49115 bajtów]

Halo! halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju.
Nadajemy audycję z ptasiego kraju.
Proszę, niech każdy nastawi aparat. (...)

[Rozmiar: 49115 bajtów]


To było kolejne spotkanie czytelnicze, które dla 4-latków przygotowała p. Ewa Kacprzak.
Dziękujemy :)
Bożena Karasińska

16.05.2016r.

[Rozmiar: 37252 bajtów]

Filię dla Dzieci Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach odwiedziły 5-latki "A" z ul. Przejazd.
W związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci po obejrzanej prezentacji multimedialnej, dzięki której poznały wiadomości dotyczące powstania książki, rozwoju pisma od czasów prehistorycznych do współczesności, przeszły do działań praktycznych, m.in. pisania gęsim piórem maczanym w atramencie oraz na woskowej tabliczce.
Wiele radości dało pisanie na maszynie, na glinianych skorupach oraz wiele innych ciekawych działań, za które serdecznie Pani Ewie i Panu Andrzejowi dziękujemy!!!

[Rozmiar: 37252 bajtów]

Katarzyna Wojtczak

16.05.2016r.

[Rozmiar: 37252 bajtów]

5-LATKI „A” z ul. Przejazd gościły w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach. Naszym przewodnikiem była Pani Agnieszka Jaśczak, która przygotowała wiele atrakcji dla przyszłych uczniów: zabawy sportowe na boisku szkolnym i w sali zabaw, „lekcję” w klasie z pisaniem kredą na tablicy oraz zwiedzanie świetlicy, jadalni, szatni i długich korytarzy….

Po wycieczce czekała słodka niespodzianka a przedszkolaki obiecały, że wrócą tu i to już niedługo!!!

Pani Agnieszko dziękujemy!!!!!
5”A”
Katarzyna Wojtczak

11.05.2016r.

[Rozmiar: 34936 bajtów]

Poczytaj mi mamo! Poczytaj mi tato! ... w przedszkolu

Serdecznie dziękujemy Tatusiowi Kacperka O. za czytanie dzieciom książeczek w przedszkolu w ramach Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Zapraszamy pozostałych rodziców!!!

3-latki "B" z wychowawczyniami :)
Agnieszka Kaczmarek

10.05.2016r.

[Rozmiar: 52330 bajtów]

Z okazji 71 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej oraz w związku z realizacją międzynarodowego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego dla dzieci 5-8-letnich „Przyjaciele Zippiego”, 9 maja przedszkolaki z grup: 5-letniej „A” i „B” z ul. Miłej, wybrały się na spacer na cmentarz, gdzie zapaliły znicze na grobie nieznanego żołnierza, przy obelisku powstańców oraz na grobie nauczycielki p. Jaskólskiej, która w czasie wojny uczyła dzieci poprzez tajne nauczanie.

Paulina Jóźwiak

09.05.2016r.

Gdy w remizie alarm wyje,
gdzieś się pali. Widać dym!
Zaraz auto z niej wyjeżdża
Ijo,ijo! Dzyń, dzyń, dzyń!

[Rozmiar: 38715 bajtów]
W poniedziałkowe przedpołudnie 4-latki B z ulicy Przejazd skorzystały z zaproszenia Taty Julki i odwiedziły strażaków pracujących w PPSP w Poddębicach.
Cenne informacje gwarantujące dzieciom bezpieczeństwo na pewno zostaną w pamięci przedszkolaków.

Dziękujemy :)
Bożena Karasińska

06.05.2016r.

[Rozmiar: 46181 bajtów]

Spotkanie przynoszące dzieciom wiele radości odbyło się 6 maja w grupie 4-latków "A" przy ulicy Miłej.
Zabawy integracyjne w sali, zabawy tematyczne w Kącikach zainteresowań, pobyt w ogrodzie przedszkolnym i poczęstunek zdrowymi przekąskami, tj. żurawina i rodzynki oraz soki owocowe, był niespodzianką przygotowaną dla 4 - latków B z ulicy Przejazd, które tym razem z "Jankiem Wędrowniczkiem" zawędrowały aż na ulicę Miłą.

[Rozmiar: 63575 bajtów]

Spotkanie się udało i tylko patrzeć, a odbędzie się rewizyta :))))

Jolanta Wituła

05.05.2016r.

[Rozmiar: 56831 bajtów]

5 maja, wzorem Janka Wędrowniczka 4-latki B z ulicy Przejazd wybrały się na pieszą wędrówkę. Przemierzając różne ulice zawędrowały na teren byłego stadionu przy ulicy Mickiewicza, skąd podziwiały "goszczącą" już wszędzie wiosnę :)
Bożena Karasińska

03.05.2016r.

[Rozmiar: 51255 bajtów]

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole otrzymało tytuł "Radosne, bezpieczne przedszkole" i zajęło II miejsce, wśród przedszkoli z województwa łódzkiego, za działania podjęte w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Radosne, bezpieczne przedszkole”.
Projekt ten miał za zadanie propagowanie i upowszechnianie wśród dzieci zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Podejmowane kroki miały na celu wyposażyć dzieci w nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania wszelkich niebezpieczeństw. Projekt był realizowany od 01.09.2015r. do 29.02.2016r.

[Rozmiar: 51002 bajtów]

Wręczenie nagród odbyło się w Przedszkolu Miejskim Nr 22 w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę.

Anna Cicha, Anna Chmielecka, Magdalena Pietrzak

28.04.2016r.

[Rozmiar: 49332 bajtów]

Autokarowa wycieczka do Łęczycy i Bronowa w grupach 5-latków "A" i "B" z ul. Miłej odbyła się 28 kwietnia. Dzieci miały możliwość poznania kultury i tradycji regionu oraz tak znakomitą postać literacką, jaką była Maria Konopnicka. Uczestniczyły w warsztatach garncarskich, na których powstały gliniane arcydzieła, zwiedzały zamek w Łęczycy, gdzie dowiedziały się wiele o zamierzchłych czasach.

[Rozmiar: 16693 bajtów]

Poznały legendy związane z tym niezwykłym miejscem i przekonały się, że łęczycki diabeł Boruta wcale "nie taki straszny jak go malują".
W dworku Marii Konopnickiej w Bronowie dzieci oglądały pamiątki po pisarce, jej portrety i dowiedziały się, jak wyglądała nauka w dawnych czasach.

[Rozmiar: 26367 bajtów]

Przy wspaniałej pogodzie i w otoczeniu malowniczej przyrody wokół dworku, wycieczkę zakończył krótki lecz bardzo przyjemny piknik.
Magdalena Michalik

25.04.2016r.

[Rozmiar: 53080 bajtów]

22 kwietnia w przedszkolu przy ul. Przejazd, pod hasłem "Palący temat – niska emisja”, obchodziliśmy Dzień Ziemi .
Dzieci poprzez prezentację multimedialną, poznały różne źródła zanieczyszczeń powietrza oraz zachowania ekologiczne.
4 latki zaprezentowały przedstawienia ekologiczne oraz zaśpiewały piosenkę,"Cztery żywioły", ilustrując ją ruchowo. Wszystkie grupy na chwilę zamieniły się w "Ekoludki".

[Rozmiar: 87735 bajtów]

Uwieńczeniem imprezy był spacer w pobliżu przedszkola z wiatraczkami. Radości było co niemiara.
Renata Kacprzak, Marianna Kajszczak

25.04.2016r.

[Rozmiar: 30314 bajtów]

[Rozmiar: 30314 bajtów]

Fragmenty piosenek z koncertu Uli Pakuły przedszkolaki z Miłej wykorzystały podczas obchodów Dnia Ziemi, przygotowanego przez 4 latki "A" z panią Jolą Witułą i 5 latki "C" z panią Mariolą Grzelak, przy współpracy absolwentów przedszkola pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Jaśczak.
Przedszkolaków w tym dniu "odwiedziła" sama pani Ziemia, ubrana na zielono, podobnie jak dzieci i zachęciła do troski o dobro całej planety, a na koniec pochwaliła za segregację śmieci.
Po wspólnej zabawie pani Ziemia poczęstowała wszystkich zdrowymi przekąskami.

Anna Cicha

22.04.2016r.

[Rozmiar: 46733 bajtów]


22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi 5-latki z Przejazd wybrały się do Oczyszczalni Ścieków w Poddębicach przy ul. Młynarskiej 5. Wyjazd poprzedzony był cyklem zajęć i zabaw związanych tematycznie z wodą. W czasie ekologicznej wycieczki dzieci dowiedziały się o sposobach oczyszczania wody, a także zwiedziły zakład. Poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dzieci miały okazję obserwować pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych. Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie.
Katarzyna Wojtczak

21.04.2016r.

[Rozmiar: 13695 bajtów]

"Calineczka" H. Ch. Andersena była bohaterką czytelniczego spotkania 4 - latków B z p. Ewą Kacprzak, zorganizowanego 21 kwietnia w MiGBP w Poddębicach.

[Rozmiar: 39320 bajtów]

Przedszkolaki rozwiązywały z powodzeniem :))) zagadki literackie, rozszyfrowały wcale niełatwą krzyżówkę, dzieliły wyrazy na głoski, syntezowały sylaby, czytały litery "mieszkające w ich imionach" i przy tym bardzo dobrze się bawiły.

[Rozmiar: 39320 bajtów]

Korzystając z okazji prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

[Rozmiar: 39320 bajtów]

więcej zdjęć na stronie Biblioteki
http://www.migbppoddebice.naszabiblioteka.com/

Bożena Karasińska

21.04.2016r.

[Rozmiar: 30314 bajtów]

20 kwietnia przedszkolaki bawiły się przy piosenkach z repertuaru Uli Pakuły, koncertu muzycznego zatytułowanego "Ekologia to higiena i biologia".
Anna Cicha

21.04.2016r.

[Rozmiar: 26706 bajtów]

PRZYPOMINAMY :)

TO JUŻ JUTRO!
ECHOszanki

21.04.2016r.

[Rozmiar: 48737 bajtów]

Oczekiwana wycieczka do Nadleśnictwa Poddębice w Rodrysinie odbyła się we wtorek 19 kwietnia, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci z grup 5-latków „A” i „B” z ul. Miłej zostały przywitane przez p. Piotra Zdunka - tatę Mikołaja i Miłosza. Z uwagą wysłuchały informacji dotyczących pracy leśnika, życia lasu i potrzeby dbania o środowisko. Z zaciekawieniem oglądały tablice edukacyjne w ogródku na terenie leśniczówki.
Podczas spaceru wokół zagrody danieli przedszkolaki były bardzo cicho. Ich starania zostały nagrodzone – zwierzęta skupiły się w oddali i przyglądały się przez chwilę niespodziewanym gościom.
Wycieczka bardzo się podobała a przebywanie na świeżym powietrzu ogromnie wzmogło apetyty naszym podopiecznym.

Dziękujemy leśnikom za ciekawe doświadczenia i miło spędzony czas.
Magdalena Michalik

21.04.2016r.

[Rozmiar: 42015 bajtów]

W miniony wtorek, 19 kwietnia, podczas rady szkoleniowej nauczycielki przedszkola wzbogaciły wiedzę nt. "Edukacji matematycznej w przedszkolu" oglądając prezentację multimedialną na powyższy temat, przygotowaną przez nauzycielki: Annę Chmielecką i Agnieszkę Kulczycką.
Później zaś doskonaliły warsztat pracy z wykorzystaniem "wiatraka matematycznego" - pomocy dydaktycznej przeznaczonej do zabawy z dziećmi.
Sposoby wykorzystania wiatraka przybliżyły nauczycielki: Agnieszka Kaczmarek i Jolanta Wituła.
Anna Cicha

18.04.2016r.

[Rozmiar: 66034 bajtów]

"- Jak było?
- Kaczo!
- Jak było?
- Byczo!
- Jak było?
- Kaczo, byczo i indyczo!"


[Rozmiar: 66034 bajtów]

[Rozmiar: 66034 bajtów]
Z wesołymi minami i mnóstwem wrażeń wróciły w dniu dzisiejszy 4 - latki z Przejazd, z wycieczki do gospodarstwa Babci Stasi i Dziadka Lucjana koleżanki Wiktorii ...


[Rozmiar: 44310 bajtów]

... gdzie widziały kaczki, kury, gęsi, indyki, perliczki, króliki, kozy, konie, kotki, psy i jeszcze wiele innych ptaków takich jak bażanty czy gołębie.

[Rozmiar: 66034 bajtów]

Dziękujemy za wspaniałą naukę i zabawę oraz pyszny poczęstunek :))))

Marianna Kajszczak, Bożena Karasińska

18.04.2016r.

[Rozmiar: 34606 bajtów]

Pippi Langstrumpf była bohaterką kolejnego spotkania z zakresu edukacji europejskiej. Przedszkolaki zmieniając się w małych podróżników, w pirackich czapkach „wypłynęły okrętem” w świat nieznanych przygód.

Te oraz wiele niespodzianek przygotowanych przez Panią Magdalenę Pańczyk czekało w PDKiS w Poddębicach 14 kwietnia br.
Katarzyna Wojtczak

18.04.2016r.

[Rozmiar: 34606 bajtów]

Kolejne etapy powstawania chleba 5-latki „A” z Przejazd poznały za sprawą wizyty w Piekarni Państwa J. M. Wiaderków. Oprócz ciekawych informacji nt. wypieków, składników potrzebnych do wyrobu pieczywa oraz zwiedzania piekarni przedszkolaki mogły spróbować pieczywa na miejscu, a przepyszne nadziewane rogaliki zabrały do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!
5-latki „A”
Katarzyna Wojtczak

15.04.2016r.

[Rozmiar: 36573 bajtów]

14 kwietna dzieci z grupy 5-latków „B” z ulicy Miłej, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych oraz w uroczystym pasowaniu na czytelnika w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach.
Przedszkolaki zostały bardzo miło powitane a podczas zajęć wykazały się wiedzą dotyczącą znajomości bajek. Tajemniczą ścieżką doszły do ilustracji z bajek i baśni, bez trudu wymieniając ich tytuły. Nadeszła również chwila uroczystego pasowania na czytelnika przez Dyrektora Biblioteki Pana Dariusza Ścibiora, wpisów do księgi pamiątkowej i wybierania pierwszej książki do wypożyczenia.
W przedszkolu dzieci chętnie oglądały książki i z kartami czytelnika chętnie wrócą po następne.
Magdalena Michalik

10.04.2016r.

[Rozmiar: 35440 bajtów]
Informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2016r. (wtorek), w godz. 8.45 - 12.00 na terenie przedszkola przy ulicy Przejazd, będą prowadzone przesiewowe badania logopedyczne dla dzieci z grupy 3- i 4 - latków.
Jolanta Stolarek

10.04.2016r.

[Rozmiar: 11663 bajtów]

UWAGA!

Od poniedziałku 11 kwietnia 2016r.
przez dwa tygodnie
aż do 22 kwietnia 2016r.

ZBIÓRKA MAKULATURY
I PLASTIKOWYCH KORKÓW

Gromadzimy gazety, kolorowe czasopisma, luźne papiery itp.- wszystko spakowane w tekturowe pudła lub powiązane w paczki.
Jolanta Stolarek

10.04.2016r.

[Rozmiar: 41044 bajtów]

Nauczycielki z ul. Miłej w Prima Aprilis swoim milusińskim przedszkolakom wystawiły przedstawienie teatralne pt. "Brzydkie kaczątko". W następujące postacie zwierząt z wiejskiego podwórka wcieliły się:

Brzydkie Kaczątko/piękny Łabędź - Małgorzata Chaberska
mama Kaczka - Jolanta Wituła
tato Kaczor - Agnieszka Kaczmarek
Kaczęta - rodzeństwo brzydkiego kaczątka: Agnieszka Kulczycka, Jowita Pietruszewska, Agata Traczyk, Magdalena Zagozda
Kogut - dyrektor podwórka - Anna Cicha
Kura - Monika Buda
Indyczka - Anna Chmielecka
Gęś - Magdalena Pietrzak
Gąsior - Magdalena Michalik
Paw - Paulina Jóźwiak
Sroka - Dorota Snopek.

Scenografię i efekty specjalne przygotowała Mariola Grzelak.

Na zakończenie przedstawienia "aktorzy" zaprosili dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce -oczywiście były to popularne "Kaczuszki" :-)
Agnieszka Kaczmarek

10.04.2016r.

[Rozmiar: 45854 bajtów]

31 marca 5-latki z ul. Przejazd odbyły wycieczkę do Łodzi. Obejrzały przedstawienie pt. „Księga Dżungli ” w Teatrze Pinokio, a następnie wybrały się do sali zabaw AGATKA!

Było jak zawsze suuuuupppper!!!!!
Katarzyna Wojtczak

08.04.2016r.

[Rozmiar: 21762 bajtów]
7 KWIETNIA

Światowy Dzień Zdrowia 2016


"Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.


Temat przewodni na rok bieżący
CUKRZYCA


4 - latki B z Przejazd Światowy Dzień Zdrowia świętowały własnoręcznie wykonanym koktajlem owocowym :)
Byyyyyyyyył PYSZNY!
Bożena Karasińska

03.04.2016r.

[Rozmiar: 53125 bajtów]

Jak co roku 1 kwietnia primaaprilisowo wystawione zostaje przedszkolakom przedstawienie przez nauczycielki przedszkola.
W tym roku było inaczej ... Cały personel przedszkola przy ulicy Przejazd brał udział w prezentowaniu literatury dzieciom, podczas pobytu w WIERSZYKARNI.

[Rozmiar: 25753 bajtów]

Brzechwa i Tuwim byliby dziś dumni, że ich dzieła literackie są nadal przedstawiane, znane i lubiane ...
Katarzyna Wojtczak

01.04.2016r.

Z radością informujemy, że nasz przedszkolak Adrian Kajszczak z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej, zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wiosenne i wielkanocne impresje" w kategorii klasy przedszkolne, na który wpłynęło 461 prac.
Wręczenie nagród miało miejsce pierwszego dnia wiosny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie.

[Rozmiar: 34465 bajtów]

Gratulujemy !!!!
Paulina Jóźwiak

01.04.2016r.

[Rozmiar: 50990 bajtów]

30 marca 4-latki B z Przejazd odbyły wiosenny spacer do parku, gdzie oprócz atrakcyjnego placu zabaw czekały na nie ptaki :) z orłem na czele ...

[Rozmiar: 65218 bajtów]
Bożena Karasińska

30.03.2016r.

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało

Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.


[Rozmiar: 47975 bajtów]

„Akademia Zdrowego Przedszkolaka” jest to projekt społeczno-edukacyjny zainicjowany przez LionFitness Witold Lew Starowicz.
Projekt ten ma charakter ogólnopolski. Głównym jego celem jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia i właściwych postaw proekologicznych.
Partnerami popierającymi działania AZP są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.
Informujemy również, że przystąpiliśmy do kolejnej edycji zatytułowanej: „Z Marią Konopnicką w świecie emocji.”

Zachęcamy do odwiedzania strony: www.zdrowyprzedszkolak.pl
Agnieszka Kulczycka

25.03.2016r.

[Rozmiar: 28601 bajtów]
Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny,
pogody w sercu oraz smacznego jajka
w gronie najbliższych osób

życzą Pracownicy Publicznego Przedszkola w Poddębicach :)

23.03.2016r.

[Rozmiar: 10551 bajtów]

23 marca 5-latki A z ul. Przejazd odwiedziły Powiatową Bibliotekę w Poddębicach.
Celem spotkania oprócz przybliżenia tradycji i symboli wielkanocnych były warsztaty plastyczne dotyczące zbliżających się Świąt.
Pani Dyrektor oraz Panie bibliotekarki złożyły dzieciom świąteczne życzenia, a wielkanocny zajączek przedszkolakom podrzucił czekoladowe jajka, które były słodkim akcentem na koniec spotkania.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!!!!!!!
Katarzyna Wojtczak

23.03.2016r.

"Po niedługim czasie kłopotliwe jajko pękło i oczom kaczki ukazało się pisklę. Było znacznie większe niż pozostałe i bardzo brzydkie. Kaczka przyglądała mu się zdziwiona i myślała: To chyba jednak nie jest indyk. Zresztą trzeba się przekonać, czy wejdzie do wody. Nauczy się pływać, choćbym miała je tam wepchnąć własnym dziobem!"

[Rozmiar: 34239 bajtów]

[Rozmiar: 57383 bajtów]

21 marca 4 - latki z Przejazd uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez p. Ewę Kacprzak w MiGBP w Poddębicach.
Głównym bohaterem literackim tego spotkania było "Brzydkie kaczątko" H. Ch. Andersena oraz oczywiście, jak przystało na przedświąteczny czas, j a j k o!

[Rozmiar: 57383 bajtów]


Serdecznie dziękujemy za gościnę i propagowanie akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Bożena Karasińska

23.03.2016r.

Witamy wiosnę :)

[Rozmiar: 38881 bajtów]

21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaków z ul. Miłej odwiedzili uczniowie ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich (klasa IId i IIIc) pod kierunkiem p. Agnieszki Jaśczak, którzy zaprezentowali wiersze, taniec i pokazali przygotowaną przez siebie Marzannę - symbol mijającej zimy. Zabrali ze sobą Panią Zimę i powitali Wiosnę ... A Wiosna razem z Bocianem wprowadziła radosny nastrój w całym przedszkolu :)
Anna Chmielecka

21.03.2016r.

[Rozmiar: 26197 bajtów]

17 marca odbyło się kolejne spotkanie z "Bohaterami bajek europejskich" w ramach zajęć z zakresu edukacji europejskiej, które odbywają się w PDKiS.
Przedszkolaki z grup: 5-letniej „A” i „B” z ul. Miłej wysłuchały bajki pt. "Czerwony Kapturek" i bawiły się w ciekawe zabawy przygotowane przez panią Magdalenę Pańczyk. Jak zawsze było super! Dziękujemy!

A po zajęciach w PDKiS ...


zdjęcie z orłem ...

[Rozmiar: 93800 bajtów]

spotkanie z panem sokolnikiem i jego pięknymi ptakami! Nigdy nie widzieliśmy orła z tak bliska! Piękny ptak!
Anna Chmielecka

21.03.2016r.

[Rozmiar: 58772 bajtów]

W grupach 5 letnich przy ul. Miłej odbyły się spotkania z edukatorem projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”, realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dzięki środkom Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.
Celem programu jest promowanie zachowań prozdrowotnych oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci.
Podczas zajęć z edukatorem pięciolatki dowiedziały się wielu cennych wskazówek dotyczących mycia zębów i otrzymały zastawy do higieny jamy ustnej.
Anna Cicha

19.03.2016r.

[Rozmiar: 48557 bajtów]

[Rozmiar: 48557 bajtów]

18 marca w naszym przedszkolu gościł Teatr „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Igraszki smoka”.
Opowiadała ona o sympatycznym smoku Teodorze, który był strasznym łakomczuchem. Jadł dużo słodyczy, przez co strasznie bolały go zęby…
Rada Rodziców Przedszkola

17.03.2016r.

DZIĘKUJEMY :) wszystkim współorganizatorom przedszkolnego kiermaszu wielkanocnego.

fot. ul. Przejazd
[Rozmiar: 53158 bajtów]

[Rozmiar: 53158 bajtów]

[Rozmiar: 53158 bajtów]

[Rozmiar: 53158 bajtów]

Na konto Rady Rodziców, po tegorocznym kiermaszu wielkanocnym przy ulicy Przejazd wpłynęło 449,00 złotych, natomiast przy ulicy Miłej 657,00 złotych.

W imieniu przedszkolaków dziękujemy!
Jolanta Stolarek

15.03.2016r.

"Teatr Pinokio w Łodzi postanowił sprawdzić, jak bohaterowie znanej opowieści o trzech świnkach i wilku poradzą sobie z budowaniem oraz burzeniem domów na Dzikim Zachodzie. Ich perypetie toczą się pośród fruwającego pierza, w rytm dzikiej muzyki country i bluegrass granej na żywo. Konwencja łącząca w sobie dwa gatunki filmowe – western i musical – sprawia, że spektakl pełen jest humorystycznych sytuacji oraz porywających piosenek.
Wykorzystując grę w żywym planie i techniki lalkarskie, twórcy przedstawienia opowiadają o dzikim świecie, w którym jedynym kodeksem jest prawo natury. Mówią o samotności „pośród swoich”, o trudach przyjaźni oraz o budowaniu nie tylko domów, ale i mostów."

W dniu dzisiejszym 4 - laki z Przejazd gościły w Teatrze "Pinokio" oraz w sali zabaw "Agatka".

[Rozmiar: 55481 bajtów]

Renata Kacprzak, Marianna Kajszczak, Bożena Karasińska

13.03.2016r.

[Rozmiar: 10230 bajtów]


UWAGA!!!

Po raz kolejny zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku za rok 2015 na rzecz naszego przedszkola.

Wypełniając PIT wpisz KRS 0000272264 z dopiskiem "dla Publicznego Przedszkola w Poddębicach", a cała kwota Twojego odpisu trafi dla naszych przedszkolaków.

Rada Rodziców

13.03.2016r.


Z okazji przypadającego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Światowego Dnia Poezji, 7 marca przedszkolaki z grupy 5-letniej „A” z ul. Miłej były na wycieczce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach.
Zabawy rozwijające zainteresowania czytelnicze przygotowała p. Ewa Kacprzak.

[Rozmiar: 43039 bajtów]

[Rozmiar: 43039 bajtów]

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.
Paulina Jóźwiak

10.03.2016r.

10 marca dzieci z grup: 5-letniej „A” i „B” z przedszkola przy ul. Przejazd po raz kolejny spotkały się z „Bohaterami bajek europejskich” w ramach zajęć z zakresu edukacji europejskiej, które odbywają się w PDKiS pod kierunkiem Pani Magdaleny Pańczyk. Przedszkolaki wybrały się do kraju Czerwonego Kapturka – Niemiec. Oprócz ciekawostek na temat naszego Sąsiada, nie zabrakło zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i tańców z pomponami.

[Rozmiar: 41088 bajtów]

Po zajęciach czekała dzieci kolejna niespodzianka - spotkanie z Sokolnikiem i różnymi gatunkami ptaków.

[Rozmiar: 41088 bajtów]

Katarzyna Wojtczak

10.03.2016r.

[Rozmiar: 10340 bajtów]

08 marca w grupie 5-latków "B" przy ul. Miłej to dzień pełen zabaw i niespodzianek. Chłopcy jak dżentelmeni składali dziewczynkom serdeczne życzenia, wręczyli pachnące kwiaty i pomagali w przygotowaniu poczęstunku. Dzieci w pięknych wizytowych strojach tańczyły przy muzyce.

Dzień Kobiet był dla wszystkich przedszkolaków bardzo przyjemny i uroczysty.

[Rozmiar: 40208 bajtów]
Magdalena Michalik

13.02.2016r.

[Rozmiar: 35650 bajtów]

12 lutego grupa 5-letnia „A” uczestniczyła w bajkowym spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach. Przygotowane przez Panią Lidię Dominiak zadania, m.in. łączenie w pary postaci szczególnie sobie bliskich, okazały się utrwaleniem wiadomości o ulubionych bohaterach bajek. Za to krzyżówka była sprawdzianem znajomości liter przez przyszłych uczniów.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Edycie Durce za zaproszenie z okazji Walentynek!!!!


Katarzyna Wojtczak

13.02.2016r.

[Rozmiar: 45736 bajtów]

Z działalności kółka matematycznego...

Kształty NUMICON dobrze znamy
i je teraz przedstawiamy.
Pomarańczowy to „1”,
jasnoniebieski to „2”,
a „3” żółty kolor ma.
„4” jasnozielony,
a za nim stoi „5” czerwony.
Turkusowy „6” nam pokazuje,
a różowy „7” prezentuje.
„8” ma kolor zielony jak trawka,
„9” fioletowy jak Olka huśtawka.
Za nimi „10” – duży i królewski,
a jego kolor to ciemnoniebieski.
Wszystkie te kształty bardzo lubimy,
bo nimi wspaniale liczyć się uczymy.

Agnieszka Kaczmarek, Jolanta Wituła

13.02.2016r.

[Rozmiar: 53982 bajtów]

12 lutego dzieci z grup: 4-letniej „A”, 5-letniej „C” i 5-letniej „D” uczestniczyły we wspaniałej wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Dzieci były zafascynowane pracą strażaków. Dowiedziały się na czym ta praca polega oraz jakim trzeba być odważnym człowiekiem żeby ją wykonywać.
Dziękujemy za pokazanie samochodów bojowych oraz sprzętu do ratowania ludzi w różnych sytuacjach. Wrócimy aby świętować Dzień Strażaka :)


Anna Cicha, Anna Chmielecka, Magdalena Pietrzak

13.02.2016r.

[Rozmiar: 55779 bajtów]

12lutego w ramach Projektu „Radosne, bezpieczne przedszkole” realizowanego w naszej placówce, dzieci wysłuchały pogadanki oraz prezentacji przygotowanej przez ratownika medycznego pana Andrzeja Peraja, na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych w domu i poza nim oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia.
Serdecznie dziękujemy tacie Oli za wspaniałe, edukacyjne spotkanie.


Anna Cicha, Anna Chmielecka, Magdalena Pietrzak

11.02.2016r.

[Rozmiar: 45611 bajtów]

W kolorowy świat pełen figur zabrały 5-latki „A” swoich rodziców w dniu 05.02.2016r. podczas zajęcia otwartego z zakresu edukacji matematycznej.
Katarzyna Wojtczak

11.02.2016r.

[Rozmiar: 47292 bajtów]

„Wszyscy znamy włoskie słowa” - pod takim tytułem odbył się lutowy koncert z Ulą Pakułą. Przedszkolaki najwięcej znają słów angielskich, choć czasem zdarza się im też użyć niemieckich, francuskich i czeskich :)))
Katarzyna Wojtczak

07.02.2016r.

[Rozmiar: 30758 bajtów]

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.


W grupie 5-latków A przy ulicy Przejazd ...

4 lutego w przedszkolu dzieci poznały tradycję i obrzędy związane z Tłustym Czwartkiem, a sam Kubuś Puchatek roznosił „słodkości”. Wprowadzeniem do obchodów święta była inscenizacja pt. "Pączki i faworki u babci Honorki" wg Marii Kownackiej. Przedszkolaki dowiedziały się, co oznaczają pojęcia: „tłusty czwartek” oraz „zapusty”.
Chętnie dzieliły się informacjami o zwyczajach panujących w ich domach oraz o „kuchennych doświadczeniach małych kucharek". Odbyły się konkursy, zabawy muzyczno - ruchowe i taneczne.
Jak nakazuje tradycja w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków i faworków. Była to okazja do wspaniałej zabawy, ale także do rozbudzania zainteresowania polskimi tradycjami.

Katarzyna Wojtczak

07.02.2016r.

[Rozmiar: 50571 bajtów]

W dniach 02, 03 lutego w przedszkolu przy ul. Przejazd i Miłej odbyły się bale karnawałowe.
Wrażenie robiły wspaniałe stroje karnawałowe, nastrój utworzony w salach pełnych balonów oraz dzieci i rodzice bawiący się w korowodach i tańczący przy najwspanialszych przebojach.
Oprawę muzyczną tych wspaniałych zabaw zawdzięczaliśmy p. Marcinowi Jędrzejczakowi z zespołu muzycznego Negro - tacie Kai.
Serdecznie dziękujemy!
Rada Rodziców

07.02.2016r.

[Rozmiar: 30758 bajtów]

Na zaproszenie Państwa Aleksandry i Tomasza Olejników grupa 5-letnia „A” z ul. Przejazd odbyła wycieczkę do apteki. Dzieci poznały tajniki zawodu farmaceuty, mogły poobserwować zza lady obsługę klientów oraz w izbie recepturowej zobaczyć, jak robi się maść. Specjalne wagi, mierniki i opakowania bardzo się dzieciom podobały, podobnie jak historie jak dawniej wykonywało się leki i jak się je przygotowywało.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, prezenty i możliwość zwiedzenia „Apteki przy szpitalu”.
Katarzyna Wojtczak

04.02.2016r.

Karnawałowe spotkanie 4-latków B z ulicy Przejazd z "Kopciuszkiem", które zorganizowała p. Ewa Kacprzak z MiGBP w Poddębicach, zakończyło się wykonaniem zabawnych masek.

[Rozmiar: 45907 bajtów]

"Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i Batman, jest i jeż."

Bożena Karasińska

03.02.2016r.

[Rozmiar: 29324 bajtów]

[Rozmiar: 29324 bajtów]

28 stycznia dzieci z grupy 5-letniej „A” z przedszkola przy ul. Miłej po raz kolejny spotkały się z „Bohaterami bajek europejskich” w ramach zajęć z zakresu edukacji europejskiej, które odbywają się w PDKiS.
Tym razem przedszkolaki wybrały się do Francji i spotkały bohaterów bajki pt. "Kot w butach". Nie zabrakło wesołych „kocich zabaw” - "Do dziury myszko ...", taniec z pomponami, które przygotowała i poprowadziła pani Magdalena Pańczyk.

Z wielką ciekawością czekamy na kolejne spotkanie!

Paulina Jóźwiak

30.01.2016r.

[Rozmiar: 31153 bajtów]

Rada Pedagogiczna

30.01.2016r.

[Rozmiar: 9171 bajtów]
UWAGA RODZICE!

we wtorek 2 lutego - przedszkolny Bal karnawałowy - ulica Przejazd
w środę 3 lutego - przedszkolny Bal karnawałowy - ulica Miła

zapraszamy do wspólnych zabaw z przedszkolakami
w godzinach 14.30 - 15.30

Rada Pedagogiczna

30.01.2016r.

[Rozmiar: 57656 bajtów]

Podczas audycji muzycznej w dniu 29.01.2016r. w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej w Uniejowie - Oddział w Poddębicach, przedszkolaki poznały kolejne instrumenty: klarnet, saksofon altowy i tenorowy oraz flet poprzeczny.
Dziękujemy :)
Katarzyna Wojtczak

28.01.2016r.

[Rozmiar: 64084 bajtów]

W dniu dzisiejszym gościliśmy w przedszkolu przy ul. Przejazd emerytowane nauczycielki przedszkola. Nie zabrakło zabaw i pląsów z naszymi, gośćmi jak to zwykle bywa w karnawale.

Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę!!!!
Rada Pedagogiczna

26.01.2016r.

[Rozmiar: 34874 bajtów]

"Rodzina, rodzina zawsze razem się trzyma
bo wiąże ją miłości nić
Tej nici nie przerwie nic."


[Rozmiar: 34874 bajtów]

W dniu dzisiejszym swą "przedszkolną rodzinkę" Babciom i Dziadkom zaprezentowały 4-latki B z ulicy Przejazd - były gospodarzami przedszkolnej imprezy i spisały się w tej roli na piątkę z plusem.
Czarowały Gości miłym słowem, wesołą piosenką „Rodzina”, tańcem oraz zabawą.
Ze strony obecnych Babć i Dziadków nie zabrakło uśmiechu, miłych słów i nierzadko wzruszenia oraz ochoty do wspólnej zabawy.

DZIĘKUJEMY :)
Renata Kacprzak, Bożena Karasińska

26.01.2016r.

[Rozmiar: 31891 bajtów]

Grupę 4-latków "A" z ul. Miłej odwiedził wyjątkowy gość - pani Renata Dzieciątkowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach.

Pani Renata w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom przeczytała bajkę "Prezent dla Mikołaja" oraz legendy: "O Smoku Wawelskim" i "O Lechu, Czechu i Rusie".

Serdecznie dziękujemy za przybycie i już czekamy na kolejne spotkanie!
Anna Chmielecka

25.01.2016r.

[Rozmiar: 44833 bajtów]

W dniu dzisiejszym, w świat instrumentów tych znanych i mniej znanych, zabrali nas artyści Pani Elżbiety Zdziarskiej.
To było rzeczywiście „mocne uderzenie”, a każdy z przedszkolaków dobrze się bawił i przy okazji mógł na chwilę poczuć się muzykiem i zagrać w przedszkolnej orkiestrze.


Katarzyna Wojtczak

23.01.2016r.

[Rozmiar: 57656 bajtów]

Inscenizację "O babci, wilku i kolorowych czapeczkach" na motywach „Czerwonego Kapturka” przedstawiły 5-latki „A” podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nie zabrakło ciepłych życzeń, gorących uścisków, prezentów przygotowanych przez dzieci dla gości, oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości!!!

Wychowawczynie grupy 5 „A” z ul. Przejazd

23.01.2016r.

[Rozmiar: 36644 bajtów]

Od stycznia 5-latki „A” z ul. Przejazd realizują międzynarodowy program dotyczący zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego”.
W sali z tej okazji pojawiło się mnóstwo patyczaków - każdy pięciolatek ma swojego „prywatnego Zippiego ” i każdy jest inny, jedyny i wyjątkowy.

Katarzyna Wojtczak

23.01.2016r.

[Rozmiar: 46564 bajtów]

W rytmie lambady, twista i cza-czy bawiły się przedszkolaki podczas styczniowego spotkania z muzyką Uli Pakuły.
Katarzyna Wojtczak

20.01.2016r.

GÓRA GROSZA ....podsumowanie...
Jolanta Stolarek

19.01.2016r.

[Rozmiar: 35806 bajtów]

„Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła babcia z dziadkiem przyszli dzisiaj do przedszkola” - już 19 I 2016 r. dzieci z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej gościły u siebie swoich kochanych Dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się nastroju świątecznym i kolędowym.
„Składamy życzenia
bardzo kolorowe,
żeby babcie były wesołe i zdrowe,
a dziadek nie płakał tylko z nami skakał.
Hej, kolęda, kolęda!”

Paulina Jóźwiak

17.01.2016r.

[Rozmiar: 21375 bajtów]

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia zagrała WOŚP. W tym roku w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierane były pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Do akcji włączyli się także Rodzice i dzieci z Publicznego Przedszkola w Poddębicach.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie WOŚP!!!
Katarzyna Wojtczak

11.01.2016r.

[Rozmiar: 60821 bajtów]

[Rozmiar: 55534 bajtów]
"Zima, zima, zima,
pada, pada śnieg ..."

W piątek 8 stycznia 5-latki "A" z ul. Miłej korzystały z uroków zimy i pierwszych opadów śniegu. Było chodzenie po śladach, lepienie kul i oczywiście "śnieżki". Udało się nam nawet ulepić bałwana.

Było supeeeeer!
Paulina Jóźwiak

08.01.2016r.

UWAGA!!!
[Rozmiar: 5512 bajtów]
Styczniowa wywiadówka - 14.01.2016r.

ZAPRASZAMY :)
Rada Pedagogiczna

22.12.2015r.

[Rozmiar: 25472 bajtów]

"Zimowe opowieści Peppy"
były tematem spotkania mamy Michasi z 4-latkami B przy ulicy Przejazd.
"Cała Polska czyta dzieciom", czytaj i TY.


[Rozmiar: 29949 bajtów]

Bożena Karasińska

22.12.2015r.

[Rozmiar: 69294 bajtów]

Tuż przed świętami, tj. 21 grudnia dzieci z grup: 4 – letniej „A” i 5 – letniej„A” z ul. Przejazd odwiedziły „Krainę świętego Mikołaja” w Kołacinku. Atrakcją wycieczki było zwiedzanie „Bajkowej ścieżki”, wizyta w sali tronowej Świętego Mikołaja i rozmowa z Mikołajem, Mennica Świętego Mikołaja, gdzie dzieci poznały sposób w jaki dawno temu wyrabiano monety oraz sala zabaw, gdzie przedszkolaki mogły rozwijać swoją sprawność fizyczną.

Było super!
Marianna Kajszczak, Jolanta Stolarek

21.12.2015r.

4-latki B na tropie świątecznej choinki ...

[Rozmiar: 48084 bajtów]

Refren: "Choinko pachnąca jak zielony las,
my ciebie lubimy, a ty lubisz nas.

Jeszcze miedzy gałązkami
został świergot ptaków.
Teraz my ci zaśpiewamy,
słuchaj przedszkolaków!"

Bożena Karasińska

20.12.2015r.

[Rozmiar: 50570 bajtów]

Renifer Rudolf już grzeje kopyta,
Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta,
niech wszystkie smutki wnet pójdą w kąt - życzymy Wesołych Świąt!

Rada Pedagogiczna

18.12.2015r.

[Rozmiar: 39524 bajtów]

W piątek 18 grudnia w przedszkolu przy ul. Miłej odbyło się tradycyjne świąteczne spotkanie dzieci z wszystkich grup, z cyklu "Dzieci Dzieciom", na którym swoje przedstawienie Jasełkowe wystawiły dzieci z grupy 5-letniej "A" pod kierunkiem nauczycielek Pauliny Jóźwiak i Anny Chmieleckiej.
Była to wspaniała okazja do wspólnego śpiewania kolęd i złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Paulina Jóźwiak

18.12.2015r.

[Rozmiar: 39261 bajtów]
na zdjęciu 5-latki "A"

W dniu dzisiejszym w przedszkolu przy ulicy Przejazd odbyły się choinkowe spotkania z Mikołajem w trakcie, których gośćmi dzieci były ich rodziny.

Dziękujemy za liczne przybycie :)
Rada Pedagogiczna

18.12.2015r.

"W Betlejem miasteczku,
w ubogiej stajence
urodził się Pan Jezusek
Najświętszej Panience.
Boski syneczek w żłóbeczku leży.
Kto chce go widzieć niech prędko bieży”.


[Rozmiar: 30622 bajtów]


17 grudnia odbyło się w przedszkolu przy ul. Miłej „Spotkanie choinkowe”, czyli uroczystość przedszkolna z udziałem rodziców dzieci i ich bliskich oraz specjalnego gościa, którym był Św. Mikołaj. Przedszkolaki z grupy 5-letniej „A” przygotowały na te okazję przedstawienie Jasełkowe pod tytułem „Przedszkolaki u Jezuska”.
Po występach wszystkie dzieci otrzymały upominki od Mikołaja :)
Paulina Jóźwiak

17.12.2015r.

[Rozmiar: 31728 bajtów]

„Pastorałki i kolędy” pod takim tytułem odbyło się 17 grudnia świąteczne „Spotkanie z muzyką” w wykonaniu Uli Pakuły z zespołem, na którym nie zabrakło oczywiście kolęd, piosenek o świętach i choince oraz świątecznych życzeń.
Paulina Jóźwiak

17.12.2015r.

17 grudnia dzieci z grup: 5-letniej „A” i „B” z przedszkola przy ul. Miłej mogły po raz kolejny spotkać się z „Bohaterami bajek europejskich” w ramach zajęć z zakresu edukacji europejskiej, które odbywają się w PDKiS.
Tym razem przedszkolaki wybrały się do Finlandii i spotkały się z bohaterami bajki o Maminkach. Wesołe „muminkowe zabawy” przygotowała i prowadziła pani Magdalena Pańczyk.

[Rozmiar: 26257 bajtów]

Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!
Dziękujemy :)
Paulina Jóźwiak

13.12.2015r.

[Rozmiar: 9677 bajtów]
UWAGA RODZICE!

Przedszkolne spotkania z Mikołajem:
- ulica Miła - środa 16.12.2015r.
- ulica Przejazd - czwartek 17.12.2015r.

Zapraszamy :)
Rada Pedagogiczna

13.12.2015r.


[Rozmiar: 31824 bajtów]

Teatrzyk pt. "Złe humory Pani Zimy" z dnia 10 grudnia, był mikołajkowym prezentem dla przedszkolaków od Rady Rodziców.

Dziękujemy :)
Rada Pedagogiczna

13.12.2015r.


[Rozmiar: 31342 bajtów]

11 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w Koncercie kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej pod kierunkiem p. Romana Nowaka.
Przedszkolaki poznały dwa kolejne instrumenty: saksofon i klarnet.

Dziękujemy :)
Rada Pedagogiczna

13.12.2015r.

W piątek 11 grudnia w grupie 5-latków "B" przy ul. Miłej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców: Poznajemy dawne ozdoby bożonarodzeniowe po wysłuchaniu opowiadania: "Legenda o choince" J. Dymkowskiej.

[Rozmiar: 42190 bajtów]

Dzieci oglądały z zaciekawieniem teatrzyk sylwet i poznawały zapachy Bożego Narodzenia ukryte w tajemniczych kopertach. Okazało się, że niewiele trzeba aby stworzyć, prostą i pachnącą świętami ozdobę choinkową z przypraw i ... chrupek kukurydzianych. Tak, z pomocą rodziców powstały pachnące koniki, misie, renifery i inne zwierzątka.

[Rozmiar: 29106 bajtów]

Magdalena Michalik

10.12.2015r.


Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, przedszkolaki po raz kolejny włączyły się akcję charytatywną "Bank Darów".
Wielka akcja dla potrzebujących dzieci organizowana jest na naszym terenie przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu, Filia w Poddębicach, pod patronatem Stowarzyszenia Komitet Dziecka w Łodzi.

[Rozmiar: 44437 bajtów]

Wszystkie podarki, które pomogli zbierać przedszkolakom rodzice, zostały przekazane za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Za wszystkie prezenty - Mikołaje bardzo dziękują!!!
Anna Cicha

09.12.2015r.


08 grudnia dzieci z grupy 5-latków "B" z ul. Miłej uczestniczyły w uroczystych obchodach 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 25 lat Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Poddębicach oraz "Dniu Seniora", zorganizowanych w Poddębickim Domu Kultury i Sportu.
Dzieci powitały znamienitych gości piosenką, deklamowały wiersze, z radością tańczyły i śpiewały. Występ wypadł znakomicie i przedszkolaki otrzymały gromkie brawa.

[Rozmiar: 20942 bajtów]

Dzieci po występie wręczyły świąteczny upominek - ręcznie wykonane bombki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

[Rozmiar: 20942 bajtów]

Pełniąca obowiązki dyrektora przedszkola Pani Beata Ziółkowska serdecznie podziękowała za występy.


Magdalena Michalik

07.12.2015r.


Mikołajki na Przejazd ...

[Rozmiar: 35372 bajtów]

[Rozmiar: 35372 bajtów]

[Rozmiar: 35372 bajtów]

[Rozmiar: 35372 bajtów]

[Rozmiar: 35372 bajtów]

06.12.2015r.


[Rozmiar: 5115 bajtów] MIKOŁAJKI TUŻ, TUŻ :)

Przedszkolne Mikołajki już jutro!
Rada Pedagogiczna

03.12.2015r.


W dniu dzisiejszym, niezapomnianych wrażeń 4 - latkom B i 5 - latkom B z ulicy Przejazd, dostarczyła wycieczka do Łodzi.
[Rozmiar: 92082 bajtów]

Przedszkolaki najpierw odwiedziły Cinema City w Manufakturze, gdzie obejrzały film "Dobry Dinozaur", a potem bawiły się w sali zabaw "Agatka".

[Rozmiar: 24954 bajtów] [Rozmiar: 24954 bajtów]
Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w kinie i pierwsza wycieczka autokarowa :)

Róża Krysiak, Bożena Karasińska

03.12.2015r.

3 grudnia odbyły się warsztaty, podczas których rodzice tworzyli dekoracje świąteczne, które zostaną przekazane na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, organizowany przez Radę Rodziców Przedszkola w dniach 09 - 10.12.2015r.

[Rozmiar: 23606 bajtów] na zdjęciu, podczas twórczej pracy, Michaś z tatą

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy i zapraszamy na Kiermasz Świąteczny :)

Rada Pedagogiczna

01.12.2015r.


[Rozmiar: 28068 bajtów]

01 grudnia dzieci z grup: 4-latków "A" i "B" oraz 5-latków "A" i "B" z ul. Miłej uczestniczyły w wycieczce autokarowej do teatru Pinokio w Łodzi, na przedstawienie pt. "TRZY ŚWINKI".
Wycieczka doskonała, bo chyba każdy lubi muzykę i dziki zachód. A na farmie u trzech świnek było naprawdę wesoło i bezpiecznie, życie biegło codziennym rytmem, porządku zawsze pilnował szeryf. Do tańca grały skrzypce a śpiew płynął przy dźwiękach gitary. Nawet zły wilk docenił dobre serce i troskę trzech świnek i wszystko skończyło się szczęśliwie.
Dzieci oglądały bajkę z zaciekawieniem a po powrocie do przedszkola wiele dziewczynek marzyło o tym, aby zostać kowbojką a wielu chłopców naśladowało dzielnych szeryfów.

Magdalena Michalik

30.11.2015r.

Poniedziałek, 30 listopada był okazją do poznania obrzędów i tradycji ludowych jakimi są ANDRZEJKI.
[Rozmiar: 10808 bajtów][Rozmiar: 10808 bajtów]
4-latki A z Przjazd
[Rozmiar: 35612 bajtów]
5-latki B z Miłej

Ten dzień był pełen magii i czarów. Dziewczynki i chłopcy poprzez różnorodne wróżby /lanie wosku, wróżby z kapelusza, serce z imionami, buciki/ sprawdzali jaka czeka ich przyszłość. Było dużo śmiechu i zabawy.
To, czy wróżby się spełnią, dowiemy się z pewnością w niedalekiej przyszłości :)

Marianna Kajszczak, Magdalena Michalik

28.11.2015r.


[Rozmiar: 37360 bajtów]
na zdjęciu 4-latki A

27 listopada w grupie 4 – latków „A” przy ul. Przejazd odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców: „W świecie bajek” – spotkanie z Kubusiem Puchatkiem.
Dzień wcześniej - 26 listopada, zajęcie poświęcone literaturze dla dzieci, odbyło się także w grupie 4 - latków B.
Przybyłym na zajęcia Gościom /rodzicom, rodzeństwu i babciom/ bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie w wspólne zabawy z dziećmi.


Renata Kacprzak, Marianna Kajszczak, Bożena Karasińska

28.11.2015r.


[Rozmiar: 16699 bajtów]

Biblioteka Pedagogiczna w Poddębicach, pod patronatem Stowarzyszenia „Komitet Dziecka” w Łodzi, organizuje akcję "Banku Darów".
W związku z powyższym, przyłączamy się do zbiórki ubrań, także używanych, książek i gier planszowych, które będą przekazywane poprzez PCPR w Poddębicach rodzinom potrzebującym wsparcia, na terenie powiatu poddębickiego.
Zbiórka potrwa do 10 grudnia 2015r.

Zachęcamy do współpracy :)
Rada Pedagogiczna

27.11.2015r.


[Rozmiar: 5587 bajtów]
W dniu dzisiejszym prezentujemy
PROTOKÓŁ
Jury IX Powiatowego Konkursu Plastycznego
pod hasłem „Miś ogrodnik”,
w którym udział brały nasze przedszkolaki:

"Jury konkursu w składzie:
Elżbieta Bartnik – nauczyciel plastyki, techniki, informatyki w Zespole Szkół w Uniejowie Aleksandra Kałużna-Płaczek – instruktor plastyki w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie, Janusz Kosmalski – Przewodniczący Rady Miasta Uniejów
w dniu 16 listopada 2015 r. dokonało oceny 65 prac zgłoszonych przez: Szkoły Podstawowe w Wieleninie, Wilamowie, Spycimierzu, Publiczne Przedszkole w Poddębicach, Publiczne Przedszkole w Wartkowicach, Punkt Przedszkolny w Parądzicach, Punkt Przedszkolny w Drwalewie, Punkt Przedszkolny w Pełczyskach, Publiczne Przedszkole w Pęczniewie, Miejskie Przedszkole w Uniejowie.

Jury przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce – Robert Zawiła – Miejskie Przedszkole w Uniejowie
II miejsce – Nadia Osmulska – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd
III miejsce – Maja Witkowska – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie

Nagroda Specjalna Przewodniczącego Rady Miasta Uniejów:
1. Marta Szkopik – Miejskie Przedszkole w Uniejowie
2. Damian Burski – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie

Wyróżnienia:
1. Sara Klimczak – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła 14/16
2. Filip Kaźmierczak – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd 19
3. Julia Kaszuba – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd 19

4. Franciszek Sawicki – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie
5. Sylwia Marczewska – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie
6. Martyna Łuczak – Punkt Przedszkolny w Drwalewie
7. Zuzanna Andrysiewicz – Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie
8. Natalia Pajor – Miejskie Przedszkole w Uniejowie
9. Maja Tomaszak – Miejskie Przedszkole w Uniejowie
10. Maria Brygier – Miejskie Przedszkole w Uniejowie (...)"

GRATULUJEMY :)
Karasińska Bożena

27.11.2015r.


[Rozmiar: 680330 bajtów]
Uczymy dzieci pomagać innym ...

Ruszyła 16. edycja akcji Góra Grosza.
W tym roku akcja w naszym przedszkolu trwać będzie od 23 listopada do 24 grudnia.

Od 2000 roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą Góra Grosza. Uczniowie wsypują do specjalnych puszek i pojemników „miedziaki”, które mają w swoich portfelach czy skarbonkach. Często proszą też swoich rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogą przekazać w ramach akcji usypywania ... góry grosza. ...

więcej informacji ...GÓRA GROSZA...
Rada Pedagogiczna

27.11.2015r.


[Rozmiar: 39341 bajtów]

W dniu dzisiejszym przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie, Oddział w Poddębicach, pod kierunkiem Krzysztofa Kozińskiego.
Poznały trąbkę i puzon, dwa instrumenty dęte blaszane oraz wysłuchały piosenkę "Wyszły w pole kurki trzy i gęsiego sobie szły", w wykonaniu uczniów klasy I - puzon i klasy III - trąbka.

Kaczmarek Agnieszka

26.11.2015r.


[Rozmiar: 47588 bajtów]

Do Krainy Pluszowych misiów, po "ruchowym moście" oraz wykonaniu, kilku zadań, których podstawą była znajomość przygód bajkowych postaci, przedostały się 4-latki B z Przejazd. Dzięki zabawom przygotowanym przez p. Ewę Kacprzak w MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach, w towarzystwie pluszowych maskotek przyniesionych z domów przedszkolaki bawiły się wyśmienicie.

[Rozmiar: 45089 bajtów]

Nie zabrakło wspólnego "tworzenia" Kubusia Puchatka i małego Conieco :)

Dziękujemy:)

Bożena Karasińska

26.11.2015r.


[Rozmiar: 5565 bajtów]

Z radością informujemy, iż w gronie laureatów XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Literatury Europejskiej - LITERATURA GRECKA, zorganizowanego przez PDKiS w Poddębicach, znaleźli się nasi wychowankowie:

I. miejsce przypadło Adamowi Sobieraj
III. miejsce zdobyła Magdalena Obrębska
Wyróżnieniami uhonorowano: Bartosza Zagłobę, Marcelinę Mikołaczyk, Alana Wagnera i Filipa Pawlaka.

GRATULUJEMY!
Rada Pedagogiczna

26.11.2015r.


[Rozmiar: 51885 bajtów]

W dniu 25 listopada 3-latki „A” z ul. Miłej wraz ze swoimi rodzicami i jedną babcią wyruszyły do „Krainy baśni i bajek”.
Nasze dzielne Maluchy wspaniale radziły sobie z powierzonymi im zadaniami i aktywnie brały udział w zajęciach – ćwiczyły orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową, aparat mowy itd.
Najmilszym jednak akcentem spotkania były wspólne zabawy z rodzicami i wspólne rysowanie.
Agnieszka Kulczycka

26.11.2015r.


[Rozmiar: 74762 bajtów]

25 listopada - w Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie 3-latków "B" przy ul. Miłej odbyły się zajęcia warsztatowe dla rodziców i dzieci pod hasłem „Misiowe zabawy w przedszkolu”.
Dziękujemy za przybycie i zaangażowanie we wspólne działanie! Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy spędzili miło czas...
Agnieszka Kaczmarek, Dorota Snopek

25.11.2015r.


[Rozmiar: 28562 bajtów]

Gościem przedszkolaków w dniu dzisiejszym był - KTO?????????? - OCZYWIŚCIE - KUBUŚ PUCHATEK!
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, okazały gość zachęcał do wesołego spędzania czasu w towarzystwie kolegów oraz do korzystania ze zdrowych przekąsek - stąd na zdjęciu - w dłoni p. Joli, kosz pełen zdrowych, chrupiących marchewek.
Kaczmarek Agnieszka

25.11.2015r.


[Rozmiar: 10079 bajtów]
Rada Pedagogiczna

25.11.2015r.


[Rozmiar: 36018 bajtów]

24 listopada przedszkolaki z grupy 5-latków "B" z ul. Miłej odwiedził bardzo miły gość - mama Wiktorii, która w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała bajkę pt. "Królowa Śniegu".
Dzieci słuchały z uwagą, jak same mówiły, jednej ze swoich ulubionych bajek. Jak bardzo je lubią pokazały tańcząc wspólnie z mamą Wiktorii do poznanej piosenki o bajkowym świecie.

Zapraszamy rodziców do odwiedzania naszej grupy i głośnego czytania.
Magdalena Michalik

25.11.2015r.


[Rozmiar: 16847 bajtów]

Pięciolatki "A" i "D" z ul. Miłej po raz kolejny - 24 listopada - odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Tym razem przywitała ich "dobra", jak się później okazało czarownica Aleksis i zaprosiła do obejrzenia bajki pt. "Smok wawelski".

"Pozdrawiamy czarownicę i wystawiającą bajkę młodzież z LO w Poddębicach".

więcej informacji i zdjęć na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej :)
zapraszamy:)
Anna Cicha

21.11.2015r.

[Rozmiar: 37664 bajtów]

Listopadowe spotkanie z piosenkami Uli Pakuły utwierdziło nas w przekonaniu, że „oczami widzimy, uszami słyszymy, nosem i ustami wszyscy oddychamy”.
Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas spotkania pod hasłem „Widzimy, słyszymy, oddychamy” poświęconego zmysłom u człowieka.

Katarzyna Wojtczak

21.11.2015r.

„Hej dzieciaki chyba o tym dobrze wiecie, że palenie szkodzi wszystkim na tym świecie.”

[Rozmiar: 56768 bajtów]

W roku 2015 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadł na 19 listopada. W tym dniu starszaki przygotowały dla palących domowników specjalne tabliczki „NIE PAL PRZY MNIE!” które mają przypominać o tym, że „papieros jest niezdrowy, człowiek robi się nerwowy, a ten kto pali ma kłopoty z oddychaniem wiedzą o tym i panowie oraz panie”.
Katarzyna Wojtczak

19.11.2015r.

[Rozmiar: 64784 bajtów]

Kontynuując akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” 18 listopada gościła w grupie 5-latków „A” przy ul. Miłej mama Adriana i Krystiana - p. Anna Kajszczak, która czytała dzieciom ich ulubione bajki.

Dziękujemy!
Zachęcamy rodziców do odwiedzenia naszej grupy i czytania przedszkolakom.
Paulina Jóźwiak

16.11.2015r.

Tak jak w poprzednich latach nasze przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". W ramach tego programu dzieci dowiadują się jak prawidłowo dbać o zęby i dlaczego jest to tak ważne!
Akademia Aquafresh łączy w sobie naukę i zabawę. Poprzez działania edukacyjne zachęcamy dzieci do codziennego dbania o higienę jamy ustnej i tym samym zmniejszenia się skali problemu próchnicy wśród naszych najmłodszych.

[Rozmiar: 26172 bajtów]

[Rozmiar: 26172 bajtów]
3 – latki „A” z ul. Miłej
Agnieszka Kulczycka

14.11.2015r.

[Rozmiar: 454545 bajtów]

Rada Pedagogiczna

13.11.2015r.

[Rozmiar: 8409 bajtów] Przypominamy, że 19 listopada na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
Święto to przypada zawsze w trzeci czwartek listopada, natomiast pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek za Dzień Rzucania Palenia.
Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 do rzucenia palenia namawia się także Polaków z uwagi na fakt, że palenie tytoniu stanowi od lat poważny problem społeczny w Polsce.

Prof. Zatoński mawia: „Nie istnieje cudowna recepta na zaprzestanie palenia. Jest tyle sposobów ilu eks-palaczy. Ty także musisz znaleźć swoją drogę, aby rozstać się z nałogiem”…


Rada Pedagogiczna

13.11.2015r.

[Rozmiar: 1065 bajtów]

18 listopada przedszkolaki wezmą udział w kolejnym SPOTKANIU Z MUZYKĄ Uli Pakuły, tym razem zatytułowanym "Ciało człowieka - widzimy, słyszymy, oddychamy".
Już w najbliższy wtorek :)
Rada Rodziców

13.11.2015r.

[Rozmiar: 3546 bajtów]

Poznając pracę zawodową rodziców i chcąc wzbogacić wiedzę nt. niektórych instytucji publicznych, 5 latki "D" z ul. Miłej wybrały się na zaproszenie mamy Mateusza, do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poddębicach. Tam dowiedziały się min., na czym polega praca pracowników Sanepidu i jak ważną rolę spełniają oni dla społeczeństwa.

Przedszkolaki dziękują za miłe przyjęcie i niespodzianki.

Anna Cicha
[Rozmiar: 7357 bajtów]

12.11.2015r.

Władysław Bełza-Katechizm polskiego dziecka

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swemi.
– W jakim kraju?
– W polskiej ziemi.
– Czem ta ziemia?
– Mą ojczyzną.
– Czem zdobyta?
– Krwią i blizną.
– Czy ją kochasz?
– Kocham szczerze.
– A w co wierzysz?
– W Polskę wierzę.
– Coś ty dla niej?
– Wdzięczne dziecię.
– Coś jej winien?
– Oddać życie.

Wspólne przeżywanie i odczuwanie podniosłej atmosfery związanej ze świętem narodowym oraz budzenie dumy z faktu bycia Polakami i mieszkania w tak pięknym kraju jak Polska, stosowanie zwrotów jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, mówię po polsku, poznawanie symboli narodowych, słuchanie hymnu, wykonywanie kotylionów i biało-czerwonych flag towarzyszyło naszym przedszkolakom w dniach poprzedzających Święta Niepodległości.


Rada Pedagogiczna

07.11.2015r.

[Rozmiar: 65908 bajtów]
"Szczekał piesek hau, hau, hau.
Czego piesek od nas chciał?
Żeby wyjść z nim na spacerek, na słoneczko, na wiaterek.
Hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau, hau."

Pies Baks i Szynszyla Antoś były gośćmi 4-latków z Przejazd podczas omawiania tematyki kompleksowej „Z Kicusiem poznajemy zwierzęta wokół nas”.

[Rozmiar: 32742 bajtów]

W imieniu przedszkolaków dziękujemy Tatusiowi Kasi i Mamusi Hani za wzbogacenie wiedzy dzieci w zakresie opieki nad zwierzętami hodowanymi w domach.

Bożena Karasińska

04.11.2015r.

[Rozmiar: 28994 bajtów]

"Zastanawiacie się, jak odpowiednio dbać o jamę ustną malucha? Czy robicie to prawidłowo? Jak często myć dziecku zęby i jak chronić je przed próchnicą? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na (...) www.http://akademia-aquafresh.pl"

Zapraszamy!

W programie uczestniczą 3- i 4-latki z Miłej i Przejazd.

Rada Pedagogiczna

04.11.2015r.

"W świecie bajek" z Kubusiem Puchatkiem znalazły się w dniu dzisiejszym 4-latki B z Przejazd, za sprawą p. Beaty Ignar z Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach.
To już kolejne spotkanie czterolatków w bibliotece, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poprzez bezpośredni kontakt z książkami oraz działania plastyczne połączone z zabawą badawczą "Warzywa".

[Rozmiar: 17909 bajtów]
więcej informacji i zdjęć na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej :)

Bożena Karasińska

04.11.2015r.

28 października w grupie 3-latków „A” przy ulicy Miłej odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”.
[Rozmiar: 47637 bajtów]
Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Następnie złożyły ślubowanie, a pani dyrektor Beata Ziółkowska dokonała aktu pasowania oraz rozdała pamiątkowe dyplomy i książeczki.
To był dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i wychowawczyń, a uwieńczeniem tych miłych chwil był słodki poczęstunek.

[Rozmiar: 56572 bajtów]

Podobna uroczystość odbyła się dzień później - 29 października w grupie 3-latków B.

Agnieszka Kulczycka

03.11.2015r.

[Rozmiar: 55499 bajtów]

2 listopada Starszaki z ulicy Przejazd wraz z katechetką p. Marią Cichoń złożyły wiązanki i zapaliły znicze na grobach zmarłych nauczycieli, także nauczycielki tajnego nauczania ś.p. Pelagii Jaskólskiej.
Wcześniej, wraz z delegacjami z różnych placówek oświatowych, pocztami sztandarowymi i członkami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP uczestniczyli w mszy świętej.
Róża Krysiak

03.11.2015r.

„ ( …) Jestem mały przedszkolak
Fajny mówię Wam.
Śpiewam, tańczę, podskakuję,
Bo przyjaciół mam (…)”


[Rozmiar: 43597 bajtów]
28 października grupa Maluszków z przedszkola przy ul. Przejazd symbolicznie dołączyła do grona przedszkolaków.
Na uroczystości pasowania na przedszkolaka zebrali się rodzice, dzieci i pani dyrektor Beata Ziółkowska, która dotykając każdego Malucha olbrzymim ołówkiem włączyła go w poczet przedszkolaków.
Po akcie pasowania dzieci otrzymały Albumy i dyplomy upamiętniające to ważne dla nich wydarzenie.

Maria Siemasz

02.11.2015r.

Podziękowania za 1 %

[Rozmiar: 10230 bajtów] Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję przekazania 1% podatku dochodowego za 2014 rok na rzecz Publicznego Przedszkola w Poddębicach

Ogółem za 2014 rok zebrano 3.632,90 zł :)
W akcję „1% dla Przedszkola” włączyło się 54 podatników,
przekazując od 1,20 zł do 444,90 zł na łączną kwotę 3.632,90 złotych.

Zgromadzone fundusze w całości zostaną przeznaczone na doposażenie naszego przedszkola.

DZIĘKUJEMY:)

Rada Pedagogiczna

02.11.2015r.

[Rozmiar: 32211 bajtów]

2 listopada przedszkolaki z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej z okazji uroczystości Wszystkich Świętych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości wybrały się wspólnie z nauczycielką grupy i katechetką, panią Marią Cichoń, na miejscowy cmentarz. Dzieci zapaliły znicze na grobie nieznanego żołnierza, uczestnika II wojny światowej oraz przy obelisku powstańców poległych w 1863 r.
Spacer był okazją do zadumy nad bohaterstwem polskich żołnierzy, walczących o niepodległość naszego kraju oraz do oddania hołdu poległym.

Paulina Jóźwiak

30.10.2015r.

[Rozmiar: 11735 bajtów] Uwaga Rodzice 3, 4-latków - ulica Przejazd!

W czwartek 05 listopada - odbędą się warsztaty logopedyczne pod kierunkiem p. Agaty Traczyk, pn. "Mój języczek mówi ładnie ćwiczę go dokładnie".
Zapraszamy - godz. 16.30

Rada Pedagogiczna

30.10.2015r.

[Rozmiar: 40267 bajtów]
Informujemy, iż 16 października rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny "Babie lato - jesienne impresje" zorganizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie i Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie.
Komisja Artystyczna w składzie: Lech Krajewski, Beata Szymczak i Aleksandra Kałużna - Płaczek przyznała nagrody i wyróżnienia, w kategorii klasy przedszkolne następującym osobom:

Dawid Górka - I nagroda - Publiczna Szkoła Podstawowa w Spicymierzu

Bartosz Wilmański - II nagroda - Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd
Maja Kubacka - II nagroda - Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła
Wojciech Rosik - III nagroda - Szkoła Podstawowa w Bałdrzychowie
Zuzanna Kaszyńska - III nagroda - Szkoła Podstawowa w Niemysłowie
Natalia Warych - III nagroda - Miejskie Przedszkole w Uniejowie

Wyróżnienia:
Maja Lefik - Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd
Dawid Kacprzak - Publiczne Przedszkole w Wartkowicach
Jakub Bielawski - Szkoła Podstawowa w Pełczyskach
Liliana Spławska - Wiatr - Miejskie Przedszkole w Uniejowie
Klaudia Bednarek - Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd
Robert Zawiła - Miejskie Przedszkole w Uniejowie

Na konkurs wpłynęły 473 prace plastyczne w formie ilustracji do wybranych przez organizatorów wierszy, z 21 placówek oświatowych.
Przy wyborze prac komisja brała pod uwagę:
- umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej,
- samodzielność wykonania pracy,
- estetykę oraz umiejętność połączenia dwóch technik plastycznych.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentów plastycznych :)))

Rada Pedagogiczna

30.10.2015r.

[Rozmiar: 11735 bajtów] Uwaga Rodzice - w czwartek 05 listopada - kolejna "wywiadówka".
Zapraszamy w godzinach 16.00 - 17.00

Beata Ziółkowska
Dyrektor Przedszkola

30.10.2015r.

[Rozmiar: 25024 bajtów]

Dzięki współpracy z rodzicami oprócz darów z sadu i ogrodu pojawiły się także dary z lasu i parku, które wzbogaciły nasze Kąciki Przyrody. Jesienne krainy z wykorzystaniem materiału przyrodniczego i nieużytków można oglądać i podziwiać prawie w każdej grupie przedszkolnej- zapraszamy!

Katarzyna Wojtczak

30.10.2015r.

[Rozmiar: 36234 bajtów]
W ramach realizowanego zadania priorytetowego „Z Maciusiem Pierwszym wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci poprzez wzbogacanie zasobu słownictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych” 30 października w grupie 5-letniej „A” przy ul. Miłej, odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców.

[Rozmiar: 36234 bajtów]


Rodzice mieli okazję poznać pracę przedszkola w zakresie edukacji językowej oraz poznać umiejętności dzieci w tym zakresie w trakcie zabaw, których tematem były „Przygotowania zwierząt do zimy” – teatrzyk cieni w oparciu o wiersz W. Grodzieńskiej pt. "Zapasy na zimę."
Dzieci wykorzystały orzechy włoskie do różnych zabaw, np. przeliczania, dodawania, odejmowania, liczenia sylab w wyrazach i słów w zdaniach.

Paulina Jóźwiak

30.10.2015r.

[Rozmiar: 73590 bajtów]

5 latki "D" z ul. Miłej wybierając się na zajęcia z edukacji europejskiej do Poddębickiego Domu Kultury skorzystały z uroków jeszcze :))) złotej jesieni i ... "urządziły bitwę na liście", a chwilę później odpoczywały na tamtejszych ławeczkach i wypatrywały wiewiórki.
[Rozmiar: 59025 bajtów]

Anna Cicha

30.10.2015r.

[Rozmiar: 3048 bajtów]
5 listopada przedszkolaki obejrzą przedstawienie teatralne zatytułowane "Wielkie hece w bibliotece" - Bajeczkę o tolerancji i akceptacji odmienności, jednocześnie promującą dbałość o książki.

"Bardzo sympatyczna, ciepła bajeczka, która pomoże najmłodszym widzom zaakceptować odmienność kolegów. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzać czas. (...)
Opowieść „Wielkie hece w bibliotece” porusza także bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz uczy dzieci zamiłowania do czytania, a wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które przecież uwielbiają bajki."

Teatr dla Dzieci i Młodzieży MORALITET

Bożena Karasińska

29.10.2015r.

[Rozmiar: 25024 bajtów]

W dniu dzisiejszym, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Poddębice, za pośrednictwem Pani Elżbiety Ziomek-Wolskiej Specjalisty Służby Leśnej ds. nasiennictwa, selekcji i szkółkarstwa leśnego, otrzymaliśmy sadzonki drzew tj. brzozy i pigwowca.
„Serdecznie dziękujemy i obiecujemy dbać i pielęgnować nasze małe drzewka tak, aby rosły razem z nami!”

Przedszkolaki z grupy 5-letniej

Katarzyna Wojtczak

27.10.2015r.

[Rozmiar: 33216 bajtów]
W ramach akcji „Czytać każdy może” 27 października w grupie 5-letniej „A” przy ul. Miłej czytała dzieciom bajki mama Miłosza i Mikołaja – p. Jolanta Zdunek. Wcześniej do akcji głośnego czytania włączyły się: mama Czarka – p. Ilona Kubis-Kałucka i mama Agatki – p. Agnieszka Saganiak.
Dziękujemy!

Zapraszamy innych rodziców do aktywnego włączenia się do głośnego czytania dzieciom w przedszkolu.

Paulina Jóźwiak

23.10.2015r.

[Rozmiar: 63779 bajtów]

Na czym polegają jesienne prace w ogrodzie sprawdzały 4-latki B z Przejazd podczas dzisiejszego spaceru do pobliskiego ogrodu działkowego.

Bożena Karasińska

23.10.2015r.

[Rozmiar: 73289 bajtów]

Rada Pedagogiczna

23.10.2015r.

[Rozmiar: 5032 bajtów]
Kochana Mamusiu
i kochany Tato,
będę przedszkolakiem,
co powiecie na to?


Zapraszamy Rodziców Maluszków na uroczystość Pasowania, która odbędzie się:
- przy ulicy Przejazd 28.10.2015r. - 3-latki
- przy ulicy Miłej 28.10.2015r. - 3-latki A i 29.10.2015r. - 3-latki B.

Wychowawczynie

23.10.2015r.

22 października dzieci z grup 5-latków "A" i "B" z ul. Miłej uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji europejskiej w Poddębickim Domu Kultury i Sportu, podczas których poznały bohaterów bajki belgijskiej "Smerfy". Dzieci z zaciekawieniem oglądały pokaz slajdów, bawiły się przy smerfnej muzyce, słuchały opowiadania o przygodzie Smerfów.
Jak zręczne niebieskie skrzaty poradziły sobie z trudnymi konkursami. Wspaniale też, wykonały swój pierwszy taniec z pomponami.

[Rozmiar: 24621 bajtów]

Przedszkolaki w doskonałych nastrojach spacerowały alejkami Ogrodu Zmysłów, korzystając ze sprzyjającej pogody i uroków jesieni.

[Rozmiar: 48832 bajtów]

Magdalena Michalik

23.10.2015r.

[Rozmiar: 41157 bajtów]

Spotkanie z Mistrzynią karate Mają Ostrowską było ogromnym przeżyciem dla 5-latków „A” z ul. Przejazd. Oprócz wysłuchanej jesiennej opowieści przeczytanej przez gościa przedszkolaki otrzymały szereg rad i wskazówek na „bycie zdrowym i wysportowanym” oraz brały udział w treningu z Mistrzynią. Udało się także razem policzyć do 10 po japońsku……było super!
Dziękujemy!

Katarzyna Wojtczak

23.10.2015r.

"Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować."
Konfucjusz

[Rozmiar: 18994 bajtów]

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery poddębickie przedszkolaki skorzystały z zaproszenia i wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach przy ulicy Narutowicza.
Spotkanie odbyło się pod hasłem "Poznajemy zawody naszych rodziców" - dzieci rozwiązywały zagadki literackie o zawodach, rozpoznawały eksponaty jednoznacznie kojarzące się z zawodami np. górnika czy nauczyciela, słuchały opowiadań i wybierały swój przyszły zawód.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie :)

więcej informacji i zdjęć na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej :)

Anna Chmielecka

20.10.2015r.

[Rozmiar: 34315 bajtów]

Bogactwo darów jesieni, które trafiają do przedszkolnych Kącików Przyrody dzięki życzliwości rodziców i zaangażowaniu naszych wychowanków, inspirują do różnorodnych działań :)
W dniu dzisiejszym 4 latki B z Przejazd wykonywały kompoty.

[Rozmiar: 34315 bajtów]

Bożena Karasińska

19.10.2015r.

[Rozmiar: 35907 bajtów]

Pierwsze zajęcia muzyczno - ruchowe z elementami rytmiki pod kierunkiem Pani Magdaleny Pańczyk rozpoczęły 5-latki z ul. Przejazd. Było bardzo smerfnie w Belgii - krainie Smerfów, gdzie czekało wiele zasadzek, ale i super zabawa podczas sportowych konkurencji.

Dziękujemy!

Katarzyna Wojtczak

17.10.2015r.

[Rozmiar: 35731 bajtów]

15 października w przedszkolu przy ul. Miłej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach panią Małgorzatą Rzepecką. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki dotyczącej zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, bezpiecznej zabawy oraz przybliżenie dzieciom zawodu policjanta.

W podziękowaniu Przedszkolaki z ul. Miłej.

Anna Cicha

14.10.2015r.

[Rozmiar: 31424 bajtów]

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy 4-letniej B z ulicy Przejazd odwiedziły "Kacik Malucha" w MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach - z zainteresowaniem korzystały z zabawek i sięgały po książki. Na chwilę stały się też aktorami by wspólnie z panią Ewą Kacprzak zainscenizować "Rzepkę" Juliana Tuwima.

[Rozmiar: 31424 bajtów]

Pierwsza wyprawa do biblioteki dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy :)

NAPISALI O NAS:

>>>>>Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach<<<<<<

Bożena Karasińska

13.10.2015r.

[Rozmiar: 4918 bajtów]

Trwa V EDYCJA Akademii Aquafresh!

W tym roku realizujemy już piątą edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh", w której bierze udział prawie 5000 przedszkoli z całej Polski, a w nich ponad 460 000 dzieci oraz ich rodzice.
Akademia Aquafresh to głównie edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej, niemniej jednak tegoroczne scenariusze zajęć wzbogacone zostały również o zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, dbania o aktywność fizyczną, a nawet o naukę języka angielskiego.

Program realizowany jest w grupach młodszych: 3- i 4-latków.

Rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony http://akademia-aquafresh.pl/strefa-rodzicow.html

Bożena Karasińska

12.10.2015r.

[Rozmiar: 3464 bajtów]
„Przez ulicę idą dzieci…” – przedszkolaki z grupy 4- latków „A” z ul. Miłej zainspirowane wierszem wyruszyły na skrzyżowanie. Jako użytkownicy drogi pokonały przejście dla pieszych stosując się do nakazu sygnalizatora.

Anna Chmielecka

12.10.2015r.

[Rozmiar: 41716 bajtów]
Zdjęcie z wręczenia nagród z 9. października 2015 roku, w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 13. edycji programu Święto Drzewa.

O realizatorach programu możemy poczytać w aktualnościach zamieszczanych w roku szkolnym 2014/2015.
Zapraszamy do lektury :)

Katarzyna Wojtczak, Anna Chmielecka

12.10.2015r.

[Rozmiar: 63972 bajtów]

Pomimo zimowej aury przedszkolaki z grupy 5 „A” i 5 „B” z ulicy Przejazd wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Rodrysinie.
"Przywitał nas Pan Sylwester Lisek, który opowiedział wiele ciekawostek o drzewach. Literatura Jana Brzechwy posłużyła jako pomoc podczas „czytania drzewom” i o drzewach. Tak Straszaki uczciły „Święto Drzewa” we współpracy z Nadleśnictwem Poddębice."

Dziękujemy!

Katarzyna Wojtczak

12.10.2015r.

[Rozmiar: 2414 bajtów]
Owocowy zawrót głowy”

Ubiegły tydzień przebiegał w grupie 4-latki „A” pod znakiem owoców! Przedszkolaki gromadziły owoce w „Kąciku przyrody”, rozpoznawały, segregowały a następnie smakowały wykonując szaszłyki.

Anna Chmielecka

07.10.2015r.

[Rozmiar: 28393 bajtów]

>>>>>Święto Drzewa ...<<<<<

"Klub Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 13. edycji Święta Drzewa pod hasłem – Czytamy drzewom. Poczytajmy naszym drzewom opowieści, które sami chcielibyśmy usłyszeć. Niech słowa pisarzy i poetów będą dla nas inspiracją do podjęcia realnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Drzewa zachęcamy nie tylko do sadzenia drzew, ale także dostrzeżenia związków pomiędzy naturą i literaturą. Drzewa od zawsze inspirowały pisarzy, bo ich symbolika jest niezwykle bogata. Drzewo jest symbolem życia i odradzania się natury. W wielu kulturach drzewa mają magiczną lub nawet boską moc."

Bożena Karasińska

06.10.2015r.

"... ciach, ciach, ciach warzywa pokroimy
sałatkę zrobimy...".

[Rozmiar: 40167 bajtów]

Te słowa piosenki towarzyszyły 5 - latkom "D" podczas wykonywania sałatki z przyniesionych warzyw.
Natomiast dzień wcześniej, dzieci z owoców wykonały kompoty. Z pewnością przydadzą się podczas zimowych dni.

Anna Cicha

06.10.2015r.

6 października na zaproszenie przedszkolaków z Przejazd przybył gość z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach – st. sierż. Małgorzata Rzepecka.
Poznane zasady poruszania się po drodze, wiele wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze, zaprezentowanie obronnej pozycji na żółwia oraz inne cenne rady pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.
[Rozmiar: 60933 bajtów]

... i jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz!

Katarzyna Wojtczak

02.10.2015r.

Kolorowo! Owocowo!

[Rozmiar: 54640 bajtów]

Przez cały miniony tydzień przedszkolaki z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej poszerzały swoje wiadomości na temat owoców krajowych i egzotycznych.
Były na wycieczce w sklepie spożywczym, robiły owocowe szaszłyki i kompoty.

"Jedz owoce i jarzyny,
w nich mieszkają witaminy" :)))))


Paulina Jóźwiak

02.10.2015r.

[Rozmiar: 38806 bajtów]

"Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli.
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie."

Te i inne cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na ulicy poznawały 4-latki B z Przejazd w towarzystwie pana policjanta - taty przedszkolnego kolegi Krzysia :)))

Dziękujemy za spotkanie i przygotowane niespodzianki.

Bożena Karasińska

02.10.2015r.

[Rozmiar: 41600 bajtów]

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z grupy 5-letniej "A" z ul. Miłej przygotowały wspólnie z panią dla swoich kolegów wiele niespodzianek: Dyplom Super Chłopaka, na który musieli zdać bardzo trudny test, zdrowy napój, czyli lemoniadę, drobne upominki oraz ciasto. Nie mogło również zabraknąć jesiennej dyskoteki.
Było bardzo wesoło!

Paulina Jóźwiak

01.10.2015r.

4-latki z Przejazd, w środę - 30 września uczestniczyły w pierwszej w tym roku wycieczce autokarowej - do Centrum Sportu i Rekreacji w Byczynie.
[Rozmiar: 34174 bajtów]

Po spacerze nad stawem w towarzystwie pływających kaczek, przedszkolaki bawiły się na placu zabaw.
[Rozmiar: 34174 bajtów]

Renata Kacprzak

30.09.2015r.

….ale draka dzisiaj mamy Dzień Chłopaka!

Ani zagadki z postaciami bajkowymi, ani wymyślenie imprezowej potrawy, ani przyszywanie guzików, ani jedzenie cytryny bez robienia kwaśnej miny, nawet chodzenie na obcasach nie było trudne dla chłopców z grupy 5”A” z ul. Przejazd.
Takie zadania czekały na chłopców! Największą frajdą okazało się zaprojektowanie damskiego stroju prosto z paryskiego butiku i ubranie się w niego!
Chłopcy wyglądali bombowo-zobaczcie sami, bo może to okazać się furorą jesiennej kolekcji!

[Rozmiar: 30344 bajtów]

Katarzyna Wojtczak

29.09.2015r.

[Rozmiar: 38819 bajtów]

Z MYŚLĄ O DNIU JUTRZEJSZYM ...

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
I uśmiechu pogodnego
Na każdy moment życia.
Autor: Katie

Rada Pedagogiczna

29.09.2015r.

[Rozmiar: 30122 bajtów]

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie 4-latków B z Przejazd zapadnie szczególnie w pamięci Marysi, ponieważ to właśnie jej mama, czytała przedszkolakom baśń zatytułowaną "Roszpunka".

Dziękujemy :)

Bożena Karasińska

29.09.2015r.

[Rozmiar: 46515 bajtów]

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania...

Ten dzień uczciły przedszkolaki w sposób szczególny. 5-latki „A” z Przejazd wybrały się w miejsce, gdzie mieści się dużo książek. W Powiatowej Bibliotece Publicznej czekało wiele niespodzianek, m.in. przygody ulubionych postaci z literatury dziecięcej w jednej bajce oraz „bajkowy kuferek”.
Podsumowaniem warsztatów w bibliotece było wykonanie pracy plastycznej pt. „ Moja bajkowa postać”.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Edycie Durce za zaproszenie a Paniom: Lidii Dominiak i Monice Przybyle za zorganizowanie bajkowych zajęć.

Katarzyna Wojtczak

25.09.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

"Czytać każdy może" ...

Akcję czytania przedszkolakom przy Przejazd zainaugurował Mateusz - brat Krzysia z grupy 4-latków B, który z ogromnym zaangażowaniem wprowadzał swoich młodszych kolegów, za sprawą odpowiednio dobranej literatury, w tajniki przedszkolnego życia.

[Rozmiar: 32223 bajtów]

"Cała Polska Czyta Dzieciom – to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABC XXI”. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego. Czytanie dziecku na głos 20 minut dziennie - codziennie! uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań, wzmacnia samouznanie."

Bożena Karasińska

25.09.2015r.

[Rozmiar: 18658 bajtów]
W dniu dzisiejszym nasza koleżanka Weronika przyszła z reklamówką pełną ślicznych, lśniących, brązowych kasztanów. Jej opowieści o wyprawie do parku były tak interesujące, że postanowiliśmy przeżyć podobną przygodę i korzystając z pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się do Ogrodu Zmysłów, gdzie czekały na nas nie tylko kasztany, ale także sympatyczna wiewiórka, ogromny grzyb i oczywiście plac zabaw :)

[Rozmiar: 42203 bajtów]

[Rozmiar: 40472 bajtów]

Weronika - DZIĘKUJEMY :))))))))

4-latki B z Przejazd

23.09.2015r.

[Rozmiar: 46747 bajtów]

W dniu dzisiejszym przedszkolaki uczestniczył w pierwszym w tym roku "Spotkaniu z muzyką" zatytułowanym "Pasowanie - Ślubowanie".
Piosenki i pląsy z p. Ulą Pakułą wprawiły wszystkich w dobry, zabawowy nastrój, który trwał do końca dnia.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie 21 października z koncertem "Dzieciaki, uwaga na zwierzaki"
.

Rada Pedagogiczna

20.09.2015r.

[Rozmiar: 11663 bajtów]

UWAGA!

ZBIÓRKA MAKULATURY
I PLASTIKOWYCH KORKÓW
Gromadzimy gazety, kolorowe czasopisma, luźne papiery itp. - wszystko spakowane w tekturowe pudła lub powiązane w paczki.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ PROEKOLOGICZNEJ AKCJI

Pracownicy Przedszkola

20.09.2015r.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Przedszkolakom nieustającej radości i wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w przedszkolu!

[Rozmiar: 14308 bajtów]


"Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref:
Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce."


Rada Pedagogiczna Przedszkola

20.09.2015r.

[Rozmiar: 42406 bajtów]

5-latki "A" z ul. Miłej aktywnie włączyły się do akcji Sprzątania Świata i porządkowały teren wokół przedszkola.

Paulina Jóźwiak

19.09.2015r.


To już 22. „Sprzątanie Świata”! „Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna nam będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

Chęć „posprzątania świata” wyrazili przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Poddębicach podczas tegorocznej akcji. Zobaczcie sami...


[Rozmiar: 92403 bajtów]

Katarzyna Wojtczak

19.09.2015r.

3-latki "B" z Miłej rozpoczynając realizację cyklu "W świecie bajek" poznały najważniejszą postać w przedszkolu - Króla Maciusia Pierwszego.

[Rozmiar: 45996 bajtów]

Agnieszka Kaczmarek

17.09.2015r.

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubiłoby rysować kredą na chodniku albo bawić się w piasku.
Piękna pogoda pozwala naszym przedszkolakom spędzać czas w przedszkolnym ogrodzie ...


[Rozmiar: 38720 bajtów]

[Rozmiar: 38720 bajtów]

Zalecane warunki i sposób realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego

W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym zaleca się następujące proporcje zagospodarowania czasu przebywania w przedszkolu oraz innej formie wychowania przedszkolnego, w rozliczeniu tygodniowym:
1) co najmniej jedną piątą czasu należy przeznaczyć na zabawę (w tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela);
2) co najmniej jedną piątą czasu (w przypadku młodszych dzieci – jedną czwartą czasu) dzieci spędzają w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku itp. (organizowane są tam gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze itd.);
3) najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne, realizowane według programu wychowania przedszkolnego;
4) pozostały czas – dwie piąte czasu nauczyciel może dowolnie zagospodarować (w tej puli czasu mieszczą się w szczególności czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne).

(ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 maja 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół)

Bożena Karasińska

17.09.2015r.

[Rozmiar: 12528 bajtów]

Już jutro...
ruszamy z tegoroczną akcją Sprzątania świata – Polska.
Przedszkolaki już przygotowane :)

[Rozmiar: 38538 bajtów]

Bożena Karasińska

06.09.2015r.

Od wczesnych godzin porannych przedszkole tętni życiem:

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]

[Rozmiar: 35662 bajtów]


Bożena Karasińska

04.09.2015r.

JUŻ W PRZEDSZKOLU :)

[Rozmiar: 11735 bajtów]
Rady dla mamy i taty na pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu
("Czas na przedszkole ..." RAABE, Anna Kałużny, Marta Misztela)


1. Przychylnie nastawiaj dziecko do przedszkola, pokazując jego dobre strony, jak możliwość zabaw nowymi zabawkami, poznanie nowych kolegów i koleżanek itp.
2. Poinformuj dziecko, że w przedszkolu będzie spędzało czas z innymi dziećmi, ale bez rodziców.
3. Zapewniaj dziecko, że po nie przyjdziesz. Odbieraj je w uzgodnionym czasie, np. po podwieczorku, po obiedzie. Jeśli możesz, w pierwszych dniach odbieraj je wcześniej.
4. Bądź stanowcza, dziecko powinno wiedzieć, że od wyprawy do przedszkola nie ma odwołania. Nie przedłużaj pożegnania z dzieckiem.
5. Pozwól na zabranie do przedszkola ulubionej zabawki, maskotki, zdjęcia mamy, taty.
6. Akceptuj płacz dziecka – to naturalna reakcja na nową sytuację. Pamiętaj, w poniedziałki jest najgorzej.
7. Przypominaj dziecku, że panie są w przedszkolu po to, aby mu pomagać.
8. Rozmawiaj z dzieckiem o tym, jak spędziło czas w przedszkolu. Nie pytaj, czy płakało, to przypomina dziecku przykre chwile.
9. Zapewniaj dziecko, że jest kochane, poświęcaj mu w tym okresie więcej czasu.
10. Ubieraj dziecko wygodnie, łatwe do zakładania ubrania i buty. Przynieś zapasowe ubrania (majteczki, rajstopy, bluzkę). Podpisz je.
11. Informuj nauczycielkę o wszystkich problemach z dzieckiem (choroby, uczulenia, krytyczna sytuacja w rodzinie).
12. Dowiaduj się, jak przebiega adaptacja Twojego dziecka. Nauczycielki zawsze służą pomocą.


Bożena Karasińska

04.09.2015r.

Rozmiar: 5512 bajtów

Zapraszamy Rodziców na pierwsze zebrania poświęcone organizacji roku szkolnego 2015/2016r.:

07.09.2015r., godz. 16.30 - ul. Miła
10.09.2015r., godz. 16.30 - ul. Przejazd

Do zobaczenia:)

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

03.09.2015r.

[Rozmiar: 36203 bajtów]
od lewej: Jaś, Nadia, Bartuś

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzach wracacie w nasze przedszkolne progi.

Szczególnie serdecznie witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy bezstresowej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2015/2016.


Rada Pedagogiczna

30.08.2015r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]
Na bieżąco ...

Stwierdzenie: „Dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”, towarzyszyło mi przez ostatnich 10 zawodowych lat. Przez ten czas ogromną satysfakcję sprawiały mi: uśmiech na twarzach dzieci, niezliczone działania integrujące społeczność przedszkola i zmieniający się wizerunek placówki a pełnienie funkcji dyrektora było dla mnie zaszczytem.
Z dniem 31 sierpnia 2015 roku kończę drugą kadencję pełnienia funkcji dyrektora Publicznego Przedszkola w Poddębicach i wracam do tego co kocham najbardziej :)))) - do pracy wychowawczo – dydaktycznej z przedszkolakami.

Od początku mojej pracy zawodowej najważniejszymi byli:

1. Dziecko – jego bezpieczeństwo, odpowiedni poziom dydaktyczny i atrakcyjna oferta działań przedszkola, warunkująca jak najwyższy poziom gotowości szkolnej.

2. Rodzic - jego zaufanie do pracowników przedszkola, którym powierza swój największy Skarb, współpraca i akceptacja.

3. Pracownik - jego komfort pracy i motywacja.

oraz działanie o nazwie WSPÓŁPRACA – współpraca z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, środowiskiem lokalnym i instytucjami samorządowymi.

Dziękuję Wszystkim, którzy współpracowali ze mną na rzecz poddębickich przedszkolaków, tym których udało mi się zarazić moimi pomysłami.
Tych pomysłów jeszcze wiele zostało i będę je realizować już od 1 września na stanowisku nauczyciela.
Priorytety pozostają niezmienne :)

Dziękuję
Bożena Karasińska

24.08.2015r.

INFORMACJE ...

Mając na uwadze, że Dni Otwarte tuż, tuż przekazujemy informacje nt. rozkładu grup:
ULICA MIŁA -
Pawilon I - 3-latki A, 3-latki B

Pawilon II - 4-latki A, 4-latki B, 5-latki C

Pawilon III - 5-latki A, 5-latki B, 5-latki D

ULICA PRZEJAZD -
Parter - 5-latki B, 3-latki

Piętro - 4-latki A, 4-latki B, 5-latki A

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

17.08.2015r.

UWAGA RODZICE!

DNI OTWARTE w przedszkolu - zapraszamy w piątek 28.08.2015r. i poniedziałek 31.08.2015r. w godzinach 10.00 - 13.00
Prosimy o zabranie dla dzieci kapci na zmianę i worków do pozostawienia obuwia w szatni.

Jednocześnie informujemy, że w obydwu budynkach przedszkola dostępny jest spis wyprawki dla przedszkolaków poszczególnych grup wiekowych.

ZAPRASZAMY
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

16.08.2015r.

Uwaga Rodzice!

Przypominamy Rodzicom aktualnych przedszkolaków o konieczności podpisania Umów na rok szkolny 2015/2016.

Zapraszamy w dniach 28.08.2015r. i 31.08.2015r. w godzinach 8.00 - 15.00
- biuro przedszkola ulica Miła i ulica Przejazd.
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

15.07.2015r.

[Rozmiar: 12673 bajtów]

"W kolejnej 12. edycji programu Święto Drzewa, świętowaliśmy odzyskanie swobód obywatelskich pod hasłem „Drzewo Wolności”. Ponad 60 000 uczestników posadziło wspólnie ponad 40 000 drzew. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób wzrasta nie tylko zalesienie i zadrzewienie kraju ale także świadomość ekologiczna zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najbardziej aktywnych uczestników programu Klub Gaja nagradza statuetkami Czarodziejskiego Drzewa." - czytamy na stronie organizatorów konkursu http://www.klubgaja.pl/news/593

"Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2015 otrzymują:
- Fundacja PBG, Rafako Grupa PBG, Dwór Smólsk (woj. wielkopolskie i śląskie) – za posadzenie 2150 drzew oraz dotarcie z ideą sadzenia drzew do szerokiej opinii społecznej.
- Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach (woj. warmińsko-mazurskie) – za posadzenie 2000 drzew oraz wieloletnią współpracę w ramach programu Święto Drzewa.
- Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni (woj. wielkopolskie) – za założenie fragmentu lasu w Leśnictwie Sarnice koło Miłosławia, gdzie uczniowie zasadzili 2000 sadzonek dębu bezszypułkowego.
- Przedszkole nr 8 w Piasecznie (woj. mazowieckie) – za różnorodność działań wokół drzew i pomysł „kręgu ciszy” w lesie.
- Publiczne Przedszkole w Poddębicach (woj. łódzkie) – za różnorodne działania w ramach programu Święto Drzewa i włączenie rodziców do konkursu „Drzewo z duszą”.
- Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich (woj. wielkopolskie) – za innowacyjne połączenie programu Święto Drzewa z historią i literaturą uczniowską „Odą do wolności”.
- Przedszkole Gminne w Kamieńcu (woj. wielkopolskie) – za różnorodne działania i szeroką współprace w ramach programu Święto Drzewa oraz pomysł hodowli drzew liściastych w kąciku przyrody.
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) – za wiele ciekawych działań w ramach programu Święto Drzewa i myślenie o przyszłości – stworzenie „kapsuły czasu”.
- Gmina Grodzisk Wielkopolski (woj. wielkopolskie) – za ideę połączenia wejścia w pełnoletniość z sadzeniem drzew przez 18-letnich mieszkańców gminy.
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie) – za umiejętność zaangażowania rówieśników z innych szkół i różnorodność działań wokół drzew.
- Nadleśnictwo Zawadzkie (woj. opolskie) – za umiejętne podtrzymywania długotrwałej współpracy w ramach programu Święto Drzewa.

Rozdanie nagród odbędzie się 9. października 2015 roku, w Warszawie podczas inauguracji 13. edycji programu Święto Drzewa. Gratulujemy!"


Dziękujemy za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia Rodzicom naszych przedszkolaków oraz Pracownikom Nadleśnictwa Poddębice!
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

30.06.2015r.

[Rozmiar: 15965 bajtów]

INFORMACJE Z OSTATNIEJ CHWILI :)

"Świat widziany oczami mrówki"

19 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 25 w Sosnowcu rozstrzygnięto konkurs pt. "Świat widziany oczami mrówki", przyznając wyróżnienia. Komisja brała pod uwagę samodzielność dzieci w wykonywaniu pracy, pomysłowość i estetykę.
Wyróżnienia otrzymali:
• Julia Felczak z Publicznego Przedszkola w Poddębicach
• Adrian Gorzoch z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” z Ełku
• Natalia Bartoszewicz z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” z Ełku

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece dla Dorosłych w Sosnowcu - Filia nr 8 w Sosnowcu.

BRAWO JULIA!!! GRATULUJEMY!
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

30.06.2015r.

Uwaga Rodzice!

W okresie wakacji czynne będzie tylko przedszkole przy ulicy Miłej 14/16.
Wszystkich zainteresowanych edukacją przedszkolną w dniach od 01.07.2015r. do 22.08.2015r. zapraszamy w godz. 7.00 - 17.00 na Pawilon I. Wakacyjny dyżur pełnić będzie zarówno kadra pedagogiczna z ulicy Miłej jak i ulicy Przejazd.

W dniach 24.08.2015 - 31.08.2015 przedszkole będzie nieczynne - przerwa wakacyjna przeznaczona na przygotowanie placówki do nowego roku szkolnego.
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

26.06.2015r.

[Rozmiar: 3566 bajtów]
KONIEC ROKU SZKOLNEGO!!!

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas

Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień


Z okazji rozpoczęcia wakacji życzymy wszystkim słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.
Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

25.06.2015r.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY kolejnego numeru przedszkolnego kwartalnika "ECHO PRZEDSZKOLA", w którym np.

[Rozmiar: 82938 bajtów]

To już czwarty, a zarazem ostatni numer gazetki w roku szkolnym 2014/2015. Oddajemy go w Państwa ręce. W nim, jak zwykle znajdziecie aktualności, malowanki dla Milusińskich oraz ...
Zapraszamy do lektury!!!

Wspaniałych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji życzą Echoszanki.
Gazetka dostępna w każdej grupie przedszkolnej.
AC, AK, BK, MK

24.06.2015r.

[Rozmiar: 12075 bajtów]

RYTMIKA w przedszkolu :)

"Jesteśmy kotami" i "Jedziemy na wakacje", to tematy muzycznych spotkań 3 - latków z panią Dorotką Sowińską. Natomiast tematy: "Muzykanci", "W ogrodzie", "Dziś dla Ciebie, Mamo", "Niech żyją wakacje", "Przygoda w lesie" realizowane były w grupach starszych.

W miesiącach maj - czerwiec odbyło się 20 zajęć rytmiki, za które w imieniu przedszkolaków serdecznie dziękujemy:)

Pani Dorotko - Pozdrawiamy!!!
Rada Pedagogiczna

24.06.2015r.

[Rozmiar: 56872 bajtów]

Pożegnamy przedszkole
Pokłonimy się szkole,
Nową drogą pójdziemy odważnie
Rozkołyszą się drzewa,
Kos radośnie zaśpiewa
Bo nie starszak już idzie lecz uczeń.

W dniach: 17.06.2015, 18.06.2015, 19.06.2015 - ul. Przejazd i 16.06.2015, 18.06.2015, 22.06.2015, 23.06.2015 - ul. Miła, podczas 8 spotkań z udziałem rodziców i zaproszonych gości, Publiczne Przedszkole w Poddębicach pożegnało prawie 200 wychowanków :)

Jesteśmy z Was dumni!!!

(na zdjęciu 5-latki B z ulicy Miłej)
Dyrektor i Rada Pedagogiczna

22.06.2015r.

[Rozmiar: 43345 bajtów]

W poniedziałek 22 czerwca przedszkolaki z grupy 4-latków "B" z ulicy Miłej odbyły wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Tam wspaniałe niespodzianki czekały na nich w namiocie sferycznym na placu zabaw. Kolejna atrakcja to przejażdżka kolejką po terenie ZOO i oglądanie egzotycznych zwierząt na wybiegach. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach tygrysy, lwy, karmienie i popisy foki Dawida oraz urocze surykatki.
Przedszkolaki karmiły w Minii Zoo kozy i lamę, które początkowo budziły obawy, ale okazały się być łagodne i miłe.
Wycieczka była bardzo udana i pełna nowych doświadczeń.
Magdalena Michalik

22.06.2015r.


Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

20.06.2015r.

[Rozmiar: 44743 bajtów]

19 czerwca dzieci z grup 4-latków "A" i "B" uczestniczyły w wycieczce do Centrum Sportu i Rekreacji w Byczynie, gdzie zwiedzały obiekty sportowe - boiska do piłki plażowej, koszykówki, piłki nożnej, podejmowały próby zespołowej gry w siatkówkę, rzutów do kosza, strzelenia goli do bramki. Poznały i wymieniały czołowych polskich zawodników uprawiających poszczególne dyscypliny sportowe.
Bardzo ciekawym okazał się budynek centrum z szatniami dla zawodników i salami konferencyjnymi, ale najwięcej radości dostarczył dzieciom plac zabaw z wieloma ciekawymi sprzętami rekreacyjnymi.

Wycieczka była bardzo udana i po powrocie dzieci z apetytem zjadły obiad, jak przystało na prawdziwych sportowców.
Magdalena Michalik

17.06.2015r.

[Rozmiar: 44672 bajtów]

16 czerwca 4-latki „”A z ul. Miłej były na wycieczce w Galerii Aleksego Matczaka w Idzikowicach, połączonej z piknikiem w gospodarstwie u cioci Agatki Saganiak.
Przedszkolaki poznały dorobek artystyczny ludowego artysty - podziwiały prywatną, kamienną galerię, oglądały obrazy olejne, rzeźby w glinie, drewnie i kamieniu przedstawiające człowieka i przyrodę oraz panoramę bitwy pod Dalikowem.

[Rozmiar: 44672 bajtów]

Po zwiedzeniu galerii odbył się piknik, na którym czekało na dzieci wiele atrakcji – grill z kiełbaskami, owoce, soki, wiele zabaw ruchowych, m.in. przeciąganie liny i wyścigi w workach.
Przedszkolaki mogły również obserwować zwierzęta: konie, koty, psy, ryby w oczku wodnym.

[Rozmiar: 44672 bajtów]

Dziękujemy mamie i cioci Agatki za zaproszenie i gościnę :)
Pozdrawiamy!
Paulina Jóźwiak, Anna Chmielecka

15.06.2015r.

[Rozmiar: 26734 bajtów]

Kontynuując działania związane z realizacją celu priorytetowego „Z Maciusiem Pierwszym poznawanie najbliższego otoczenia społeczno – przyrodniczego - Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej” przedszkolaki z grup: 3-letniej i 4-letniej „A” z ul. Miłej 12 czerwca wybrały się do poddębickiego parku, gdzie zwiedziły zrewitalizowany pałacu, a nim wystawę obrazów „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej Natura EKO - ART spotkajmy się w Powiecie Pabianickim”.
Dzięki zgromadzonym w Ogrodzie Zmysłów elementom małej architektury, takim jak: mur strukturalny, kolorowe fontanny, organiczne latarnie, ściana wodna, muzyczne gniazda, klawiatura fortepianu, echo studnie, mega kalejdoskop, zapachowe siedziska, rozwijały zmysły: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i orientacji oraz integrację sensoryczną, badają świat różnymi zmysłami, a na koniec wesoło bawiły się na palcu zabaw.
Było suuuuper!
Paulina Jóźwiak

15.06.2015r.

[Rozmiar: 5565 bajtów]
UWAGA!

Z PROTOKOŁU XXIV Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Solla z dnia 13.06.2015r.

Komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca: Anna Pawlak
Członkowie: Ilona Jewczak-Skórka, Mateusz Kaczmarzyński

Kategoria 3-6 lat
I Miejsce Amelia Frontczak
II Miejsce Weronika Lubińska
III Miejsce Aleksandra Haba

Wyróżnienia: Jaśmina Tomczyk, Wiktoria Styśko

GRATULUJEMY!!!
Rada Pedagogiczna

15.06.2015r.

Uwaga Rodzice!

W związku ze zmianą organizacji przedszkola w okresie wakacji od 29 czerwca do 31 sierpnia 2015r., zwracamy się z prośbą o dokonanie zapisów dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola w okresie wakacji (konieczność przygotowania aneksów do Umów):
 29 – 30.06.2015r. (grupy łączone przy ulicy Miłej i Przejazd)
 01.07.2015r. – 21.08.2015r. (dyżur ulica Miła)
Ulica Przejazd – z uwagi na planowane prace remontowe – przedszkole nieczynne.

W przypadku rezygnacji z przedszkola po wcześniejszym dokonaniu zapisu na wakacje, prosimy o niezwłoczne powiadomienie (tel. 436784567).
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

15.06.2015r.

[Rozmiar: 3048 bajtów]

8 czerwca w Dworku Marii Konopnickiej w Bronowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów „Konkursu plastycznego na ilustrację i kukiełkę do wybranego utworu M. Konopnickiej”. Konkurs, który miał na celu przybliżenie życia i twórczości poetki, popularyzację izby pamięci poświęconej jej życiu i twórczości, a także prezentację dorobku dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuk plastycznych wyłonił wiele talentów. Laureatów wybrano spośród trzech grup wiekowych, w tym - najmłodszych czyli przedszkolaków. W ich gronie znalazła się m.in. Weronika Kolasa - 5 latek z ul. Miłej - kategoria kukiełka - III miejsce.

GRATULUJEMY :)
Anna Cicha

15.06.2015r.

[Rozmiar: 5512 bajtów]

WAKACYJNE RADY:

"Gdy huczą grzmoty,
szumi ulewa,
nie chroń się nigdy
pod wysokie drzewa.

Coś tam pełznie w trawie.
Wąż? A może żmija?
I węża i żmiję
z daleka omijaj!

Głowa nie jest od parady
i służyć ci musi dalej.
Dbaj więc o nią i osłaniaj,
kiedy słońce pali."

PLANOWANE TERMINY UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W GRUPACH STARSZAKÓW:

Przejazd:
5-latki - 17.06.2015
5-6-latki - 18.06.2015
6-latki - 19.06.2015

Miła:
6-latki - 16.06.2015
5-latki A - 18.06.2015
5-latki B - 22.06.2015
5-latki C - 23.06.2015
4-5l-latki - 23.06.2015

Bliższe informacje u nauczycielek w grupach.
ZAPRASZAMY RODZICÓW I RODZINY PRZEDSZKOLAKÓW :)
Rada Pedagogiczna

12.06.2015r.

[Rozmiar: 38075 bajtów]

W słoneczny czerwcowy dzień, 5 - latki "C" z ul. Miłej gościły na działce u rodziców Weroniki K.
Wesołym zabawom na trampolinie i huśtawce nie było końca. W chwili odpoczynku na dzieci czekał słodki poczęstunek i ognisko przygotowane przez rodziców dziewczynki.
Spacer po łące i lesie zakończył wycieczkę dzieci.

Pięciolatki dziękują za zaproszenie i gościnność :)
Anna Cicha

11.06.2015r.

[Rozmiar: 19283 bajtów]

11 czerwca gościło u nas Studio Teatralne ART-RE Kraków z adaptacją sceniczną wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Była to opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa oraz o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać. Przedstawienie bawiło do rozpuku zarówno dzieci jak i dorosłych. Dało również do myślenia, pozwoliło spojrzeć w głąb siebie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za atrakcyjną, pouczającą niespodziankę dla naszych przedszkolaków.
Rada Pedagogiczna

11.06.2015r.

Od kilku dni przedszkolaki z Miłej chętnie korzystają z nowo zakupionej trampoliny :)

[Rozmiar: 41201 bajtów]

Życzymy wesołej zabawy.
Bożena Karasińska

10.06.2015r.

[Rozmiar: 6924 bajtów]

W ramach realizowanego profilaktycznego programu „Akademia Aquafresh” 10 czerwca kolejne grupy przedszkolaków z ul. Miłej, tzn. 3-latki, 4-latki „A” i 5-latki „B” brały udział w profilaktycznym przeglądzie zębów w Centrum Stomatologii „Rodzina”.

„Jeśli troszczysz się o zęby –
toż to fakt jest oczywisty –
regularnie, co pół roku,
skieruj kroki do dentysty.
A gdy ząbek zachoruje,
do dentysty mknij raz-dwa,
każdy ząbek wnet wyleczy,
bo on się na zębach zna.”

(rymowanka z programu „Akademia Aqquafresh”)
Paulina Jóźwiak

10.06.2015r.

[Rozmiar: 19686 bajtów]

W związku z obchodami Dnia Dziecka, przez kilka kolejnych dni na naszych wychowanków czekało wiele miłych niespodzianek. Jedną z nich w grupie 4-latków "B" przy ul. Miłej była wizyta taty Kai - muzyka z gościem - również zawodowym muzykiem.
Dzieci poznały wiele instrumentów - klarnet, saksofon, werbel, grały na tamburynie, oglądały i słuchały brzmienia gitary, akordeonu, trąbki. Były muzyczne zagadki, muzyka z bajek, próby śpiewu do mikrofonu a także dyskoteka przy największych znanych przebojach.
Wesołe rytmy zachęcały do tańca, niezwykłej ekspresji ruchowej i wspólnego śpiewania.

Dziękujemy gościom za ogromne zaangażowanie i wspaniały koncert.
Magdalena Michalik

10.06.2015r.

[Rozmiar: 18255 bajtów]

9 czerwca w grupie 4-letniej „A” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty połączona z podsumowaniem IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” – programu profilaktyki higieny jamy ustnej.
Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom w formie przedstawienia zatytułowanego „Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” najważniejsze zasady dbania o higienę jamy ustnej, przypomniały również o konieczności regularnego chodzenia do dentysty. Nie zabrakło oczywiście wierszy i piosenek dla mamy i taty, życzeń i słodkich całusków oraz własnoręcznie wykonanych upominków.
Paulina Jóźwiak, Anna Chmielecka

10.06.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

8 czerwca 5 - latki "C" i 6 - latki z u. Miłej, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"uczestniczyły w spotkaniu z poezją pani Jadwigi Jankowskiej, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.
Anna Cicha

04.06.2015r.

[Rozmiar: 19094 bajtów]

Wielkim zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków cieszył się „Plener malarski", zorganizowany z okazji obchodzonych Dni Dziecka - malowanie kredą na płytach chodnikowych, w którym wzięły udział dzieci z różnych grup.
Niektórzy okazali się prawdziwymi artystami. Dzięki pracom dzieci wokół naszego przedszkola zrobiło się bardzo kolorowo!

Dziękujemy:)
Rada Pedagogiczna

04.06.2015r.

[Rozmiar: 42550 bajtów]

3 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka 5- i 6 - latki z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Łodzi, w której pracuje tata Artura.
Korzystając z zaproszenia pana Z. Wójcika przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia jednostki, zobaczyły w jakie sprzęty wyposażone są samochody strażackie, przymierzały kaski i mundury.

Doświadczyły również wiele sytuacji w jakich mogą znaleźć się strażacy, min.: lanie wody z węża strażackiego, dotarcie do określonego miejsca na podnośniku strażackim czy próbny alarm.

(Przedszkolaki dziękują serdecznie za miłe przyjęcie, pozdrawiają panów strażaków i tatę Artura.
Dziekujemy....)
Magdalena Pietrzak, Anna Cicha

04.06.2015r.

[Rozmiar: 37864 bajtów]

W zorganizowanym po raz pierwszy Biegu Bez Barier, który odbył się 31 maja, wzięło udział wielu przedszkolaków, a wśród nich kilkoro z grupy 4-letniej „A”.
Swoimi trofeami pochwalił się nam Sebastian Gomułka.

Gratulujemy wszystkim, którzy dobiegli do mety !!!
Rada Pedagogiczna

04.06.2015r.

[Rozmiar: 49487 bajtów]

3 czerwca przedszkolaki grup: 3-l, 4-l „A”, 4-5-l, 5-l „A”, 5-l „B” z ul. Miłej wybrały się z okazji obchodów Dnia Dziecka na przedszkolną wycieczkę do Łodzi, do kina CINEMA CITY na film „Rechotek” - pełną niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowaną opowieść o najbardziej kumatej żabce świata oraz do ZOO, gdzie z wielkim zainteresowaniem obserwowały zwierzęta egzotyczne, np. żyrafy, zebry...

Wycieczka udała się znakomicie, choć było baaaaardzo gorąco i czuliśmy się prawie jak na safari!
Paulina Jóźwiak

03.06.2015r.

Na pamiątkę pierwszej autokarowej wycieczki 3-latków z Przejazd do Łodzi, w towarzystwie rok starszych kolegów - Teatr "Pinokio" i V teatralna KARUZELA oraz Plac zabaw "Agatka" ...


[Rozmiar: 27209 bajtów]

[Rozmiar: 27209 bajtów]

[Rozmiar: 27209 bajtów]

[Rozmiar: 27488 bajtów]

[Rozmiar: 27209 bajtów]

Przedszkolaki spisały się na medal!
Bożena Karasińska

03.06.2015r.

W dniu dzisiejszym jedną z atrakcji dla przedszkolaków z ulicy Przejazd był wyjazd do Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie.
Jak było? - było świetnie!
[Rozmiar: 57896 bajtów]

[Rozmiar: 57896 bajtów]

Bożena Karasińska

03.06.2015r.

Zabawy integracyjne w Centrum Języków i Edukacji „SÓWKA” /3 – latki, 5-6 latki z Przejazd/, to ulubiona forma spędzania czasu naszych przedszkolaków, bo zabawy z panią Pauliną Pęśko to sama przyjemność :)

[Rozmiar: 41227 bajtów]

[Rozmiar: 41227 bajtów]

[Rozmiar: 41227 bajtów]

Pani Żanetko dziękujemy za zaproszenie :)
Bożena Karasińska

03.06.2015r.

Z rewizytą w Przedszkolu "Inna Bajka":

[Rozmiar: 40291 bajtów]

[Rozmiar: 47275 bajtów]

Dziękujemy :)
Bożena Karasińska

02.06.2015r.

Kolejny dzień obchodów Dnia Dziecka odbył się przy ulicy Miłej pod hasłem „Sport to zdrowie” i przyniósł naszym przedszkolakom wiele wrażeń! Wszystko zaczęło się od spotkania z p. Marcinem Tyburą, polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej, mistrzem wagi ciężkiej od 2014 roku. Pan Marcin zachęcał do uprawiania sportu, pokazywał zdobyte nagrody i wszystkim chętnym rozdawał autografy.
Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem p. Moniki Tybury rywalizowały między sobą, by potem stanąć w szranki z mistrzem podczas przeciągania liny. W tych zawodach p. Marcin i jego drużyna okazała się lepsza.
Na zakończenie dnia dzieci mogły się poruszać w rytm muzyki podczas Zumby z p. Elą Kilian i Arturem Kwapisem.

[Rozmiar: 24251 bajtów]

Przez cały dzień z dziećmi bawiły się dwie wyjątkowe postaci - Myszka Miki i Kubuś Puchatek - to było wyjątkowo ciepłe i radosne spotkanie:)
Anna Chmielecka

02.06.2015r.

[Rozmiar: 8953 bajtów] Kontynuując działania w ramach poznawania zawodów swoich rodziców, 4-latki "A"z ul. Miłej były na wyciecze w sklepie ze sprzętem AGD „OSKAR”, w którym pracuje mama Huberta Chomickiego. Dzieci miały tam okazję obserwować pracę ekspedientki i klientów robiących zakupy oraz poznać wyposażenie sklepu i jego asortyment.
Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy :)
Paulina Jóźwiak

02.06.2015r.

[Rozmiar: 12813 bajtów]

"Maciusiowe zagadki - znam moje miasto " - pod takim hasłem odbył się quiz dla 5 latków z ul. Miłej, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Dziecka.
Przedszkolaki rozwiązały wiele zagadek dotyczących miasta Poddębic pod czujnym okiem Króla Maciusia i mimo, że niektóre z nich były bardzo trudne, poradziły sobie znakomicie.
Brawo!!! A w nagrodę dostały dyplomy i upominki.
Małgorzata Chaberska

01.06.2015r.

[Rozmiar: 50825 bajtów]


W grupie 4-latków "B" oraz pozostałych grupach przy ulicy Miłej, podczas obchodów Dnia Dziecka odbyły się zabawy, tańce i słodki poczęstunek. Dzieci uczestniczyły w przemarszu ulicami miasta i do Starostwa Powiatowego w Poddębicach, gdzie czekały na nie niespodzianki. Były życzenia i drobne upominki. Zabawom nie było końca.
Dyskoteka, rysowanie kredą - ten dzień był prawdę wyjątkowy, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych.

Magdalena Michalik

01.06.2015r.

[Rozmiar: 11633 bajtów]
Życzymy wszystkim dzieciom,
aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej!

Rada Pedagogiczna

30.06.2015r.

[Rozmiar: 46868 bajtów]

28 maja dzieci z grup 4-latków "A" i "B" z ul. Miłej uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Filharmonii Łódzkiej.
Uczestników zaskoczył budynek filharmonii składający się w dużej mierze ze szkła. Tam dzieci wysłuchały utworów wykonanych przez orkiestrę a hasłem przewodnim koncertu był śpiew ptaków. Przedszkolaki odgadywały odgłosy ptaków znakomicie naśladowane przez instrumenty, rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadań dyrygenta, obejrzały krótki, animowany film muzyczny.
Po koncercie przedszkolaki zostały oprowadzone po scenie gdzie stały majestatyczne kontrabasy i wielki bęben. Ciekawostką okazały się wspaniałe przestrzenie ze szklanymi ścianami, balustradami i rzeźby.

Po powrocie dzieci entuzjastycznie opowiadały o swoich wrażeniach z wycieczki do Filharmonii Łódzkiej.


Magdalena Michalik

30.05.2015r.

Kilka zdjęć z przedszkolnego biwaku dla Starszaków, na którym bawiło się 140 przedszkolaków:

[Rozmiar: 23609 bajtów]
przygotowania do biwakowania :)

[Rozmiar: 28105 bajtów]

[Rozmiar: 24605 bajtów]
obiecane podchody ...

[Rozmiar: 39837 bajtów]
spotkanie z Królem Maciusiem ...

[Rozmiar: 37267 bajtów]
nie tylko o BEZPIECZEŃSTWIE ...

[Rozmiar: 56305 bajtów]
przy ognisku :)

[Rozmiar: 47320 bajtów]
na sportowo ...

[Rozmiar: 13920 bajtów]
po ciszy nocnej ...

Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, a naszym wychowankom za wspaniałą zabawę :)
Rada Pedagogiczna

30.05.2015r.

[Rozmiar: 8260 bajtów]

Zbliżający się koniec roku szkolnego, sprzyja organizacji zajęć otartych dla rodziców.
W minionym tygodniu przedszkolaki z ulicy Miłej pod kierunkiem p. Jowity Pietruszewskiej chwaliły się postępami poczynionymi w zakresie nauki języka angielskiego.
Podobne zajęcia przy ulicy Przejazd odbędą się już jutro - 29.05.2015r. Przedszkolaki ze wszystkich grup będą prezentować swoją wiedzę pod kierunkiem p. Eweliny Bartczak.

Zapraszamy:)
Rada Pedagogiczna

27.05.2015r.

[Rozmiar: 102217 bajtów]
Z Królem Maciusiem świętujemy Dzień Dziecka

DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU
ul. Przejazd

1 czerwca 2015r. (poniedziałek)

• „Świat dzieci” kolorowy przemarsz ulicami miasta”/5- i 5-6- i 6-latki/.
• „Wycieczka do Łodzi” – wyjazd do teatru ARLEKIN i sali zabaw „AGATKA” /3 i 4 – latki/
• „Maciusiowe zagadki” - „Znam moje miasto” – quiz /5 i 5-6 latki/.
• „Dzieciaki-zwierzaki ” - malowanie twarzy na tarasie połączone z dyskoteką /6-latki/
• „Plener malarski”- malowanie kredą na płytach chodnikowych (grupy 3-l, 4-l „A” i „B”, 6-l).


2 czerwca 2015r. (wtorek)

• „W świecie bajki” - warsztaty w Miejskiej i Gminnej Bibliotece im. Z. Skibińskiego w Poddębicach z wykorzystaniem Kącika Malucha /3 – latki/
• „W zwierzątkowie” - zabawy komputerowe w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach /4-latki/
• „Jesteśmy Polakami” - zabawy w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem wioski indiańskiej połączone z malowaniem twarzy barwami narodowymi /6 - latki/
• Na sportowo zabawy w CENTRUM REKREACJI W BYCZYNIE /5- i 5-6 – latki/

3 czerwca 2015r. (środa)

• Zabawy integracyjne w Centrum Języków i Edukacji „SÓWKA” /3 – latki, 5-6 latki/
• Na sportowo - zabawy w CENTRUM REKREACJI W BYCZYNIE /3-, 4-, 6 – latki/
• „Kolorowy świat” – rysowanie kredą na płytach chodnikowych wokół przedszkola i na tarasie przedszkolnym /wszystkie grupy/
• „Bal z Królem Maciusiem” – zabawy taneczne w grupach, dyskoteka na tarasie /wszystkie grupy/.

Katarzyna Wojtczak

28.05.2015r.

[Rozmiar: 8260 bajtów]

Zbliżający się koniec roku szkolnego, sprzyja organizacji zajęć otartych dla rodziców.
W minionym tygodniu przedszkolaki z ulicy Miłej pod kierunkiem p. Jowity Pietruszewskiej chwaliły się postępami poczynionymi w zakresie nauki języka angielskiego.
Podobne zajęcia przy ulicy Przejazd odbędą się już jutro - 29.05.2015r. Przedszkolaki ze wszystkich grup będą prezentować swoją wiedzę pod kierunkiem p. Eweliny Bartczak.

Zapraszamy:)
Rada Pedagogiczna

28.05.2015r.

[Rozmiar: 8535 bajtów]

Pomimo, że organizowana w kwietniu, z okazji Dnia Ziemi, zbiórka makulatury nie cieszyła się szczególnym zainteresowaniem, udało się zebrać całkiem pokaźną ilość papierów i gazet, które po oddaniu do punktu skupu makulatury zamieniły się w kwotę 77,50zł, która zasiliła konto Rady Rodziców.

Na lizaki z okazji Dnia Dziecka jak znalazł :)

Dziękujemy.
Rada Pedagogiczna

28.05.2015r.

[Rozmiar: 56423 bajtów]

W imieniu pana burmistrza Piotra Sęczkowskiego, zapraszamy wszystkie dzieci do bezpłatnego (w godz. 12.00 - 16.00) korzystania z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka na stadionie przy ulicy Mickiewicza - 31 maja 2015r.

Rada Pedagogiczna

28.05.2015r.

BIWAK Z NOCLEGIEM W PRZEDSZKOLU
w dniach 29/30 maja 2015r.
Pt. „Przygoda z Królem Maciusiem Pierwszym”

W programie imprezy dla wszystkich chętnych dzieci z grup 5-6-letnich:

15.30 - 16.00 - zbiórka dzieci z obu budynków przedszkola, przy ulicy Miłej 14/16
16.00 - 16.30 - uroczyste otwarcie biwaku - zabawy integracyjne
16.30 - 17.30 - podchody „Przyroda wokół nas”- zabawy terenowe wokół przedszkola
17.30 - 18.00 - spotkanie z policjantem nt. bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, jak również podczas spędzania wolnego czasu
18.00 - 18.30 - kolacja
18.30 - 19.30 - podsumowanie podchodów, zabawy w przedszkolnej wiosce indiańskiej
19.30 - 20.00 - „W świecie tańca” – spotkanie z instruktorem zumby p. Iloną Jewczak - Skórką
20.00 - 21.00 - ognisko, kiełbaski z grilla, dyskoteka w plenerze
21.00 - 22.00 - toaleta wieczorna
- pokaz mody „Kreacje z Lulandii”
- głośne czytanie dzieciom bajek „Na dobranoc”
22.00 - 7.30 - cisza nocna
7.30 - 8.00 - pobudka, toaleta poranna
8.00 - 8.30 - śniadanie
8.30 - 8.45 - zakończenie biwaku
- wręczenie pamiątkowych książeczek okolicznościowych
8.45 - 9.00 - odbiór dzieci z przedszkola

Bożena Karasińska

28.05.2015r.

[Rozmiar: 35766 bajtów]

28 maja 4-latki „A” z ul. Miłej odwiedziły miejsce pracy mamy Czarka p. Ilony Kubis – Kałuckiej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach.
"Mieliśmy okazję poznać pracę pracownika biurowego i jego narzędzia pracy – komputer, laptop, ksero, drukarkę, telefon, faks. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały kolorowani przedstawiające rodzinę.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie!"
Paulina Jóźwiak

27.05.2015r.

[Rozmiar: 24464 bajtów]

W ramach realizowanego w naszej grupie przedsięwzięcia mającego na celu poznawanie zawodów rodziców oraz przypadającego 26 maja Dnia Mamy, przedszkolaki z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej spotkały się z mamą Madzi - p. Renatą Obrębską - lekarzem laryngologiem.
Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki, o tym co robić, żeby nie chorować. Z wielkim zainteresowaniem oglądały narzędzia pracy związane ze specjalizacją gościa, np. wziernik uszny, nosowy, otoskop. Każdy mogły przymierzyć lampę diagnostyczną, posłuchać bicia serca kolegi oraz bicia swojego serduszka.
Na koniec wspólnie zorganizowaliśmy „kącik lekarski”. Będzie on służył do zabawy tematycznej, w której przedszkolaki będą wykorzystywały zdobyte wiadomości.
Na spotkanie to zaprosiliśmy kolegów z grupy 3-letniej.
Mamy nadzieję, że z naszych przedszkolaków w przyszłości wyrośnie wielu lekarzy :)

Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.
Paulina Jóźwiak

27.05.2015r.

[Rozmiar: 102217 bajtów]
Z Królem Maciusiem świętujemy Dzień Dziecka

DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU
ul. Miła

1 czerwca 2015r. (poniedziałek)

• „Kolorowy przemarsz ulicami miasta”.
• „Bal z Królem Maciusiem” – zabawy taneczne, dyskoteka.
• „Maciusiowe zagadki”- „Znam moje miasto”- quiz dla 5 latków.
• „Plener malarski”- malowanie kredą na płytach chodnikowych (grupy 3-l, 4-l „A” i „B”, 6-l).


2 czerwca 2015r. (wtorek)

• „Ćwiczymy z Mistrzem” – zabawy ruchowe z mistrzem MMA p. M. Tyburą i nauczycielem wychowania fizycznego z p. M. Tyburą.
• „Zumba”- spotkanie z instruktorem Zumby p. E. Kilian.

3 czerwca 2015r. (środa)

• „Przedszkolna wycieczka” – wyjazd do Łodzi: film w CINEMA CITY oraz ZOO (grupy 3-l, 4-l „A”, 4-l „B”, 4-5-l, 5-l „A”, 5-l „B”); Jednostka Straży Pożarnej w Łodzi oraz ZOO (grupy: 5-l „C” i 6-l)
• „Poznajemy zawody rodziców” – spotkanie z muzykiem p. M. Jędrzejczakiem (grupa 4-l „B”)
Anna Chmielecka

24.05.2015r.

[Rozmiar: 58844 bajtów]

Wiele atrakcji na stadionie w Poddębicach przygotowały dla przedszkolaków służby mundurowe.
Oprócz możliwości pooglądania z bliska wyposażenia sprzętów Policji, Straży Pożarnej, pogotowania - FALCK oraz wojska, dzieci miały możliwość wzięcia udziału z pokazie ćwiczebnym udzielania pierwszej pomocy podczas symulowanego wypadku.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie tak wielu atrakcji!
Katarzyna Wojtczak

24.05.2015r.

[Rozmiar: 3990 bajtów]

Zachęcamy rodziców naszych wychowanków do uczestnictwa i wizyty na organizowanym przez Fundację Obudzić Zmysły i Gminę Poddębice biegu – Bieg Bez Barier.

Wydarzenie zaplanowane jest na 31 maja 2015.

WIĘCEJ NA www.obudziczmysly.pl
Rada Pedagogiczna

24.05.2015r.

[Rozmiar: 9541 bajtów]

Zachęcamy do włączenia się do XX akcji BANK DARÓW organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poddębicach pod patronatem Stowarzyszenia Komitet Dziecka w Łodzi:

- zbieramy dary dla dzieci z ubogich rodzin powiatu poddębickiego
- ubrania dziecięce i młodzieżowe (czyste i niezniszczone)
- a także gry planszowe, książki oraz zabawki (bez pluszaków).

Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane za pośrednictwem PCPR w Poddębicach do rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszego powiatu, z okazji Dnia Dziecka.

Prosimy o włączenie się do akcji do 31 maja 2015r.
Rada Pedagogiczna

23.05.2015r.

[Rozmiar: 45025 bajtów]

„Będę grzeczna, dobra, miła,
by się mama nie wstydziła.
Lecz by dumna ze mnie była
I miłością wciąż darzyła ...”(Mała Żabka)


22 maja dzieci z grupy 5-6- latków gościły w przedszkolu swoich ukochanych rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały wiele niespodzianek dla swoich rodziców m.in. przedstawienie pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy i wspólną zabawę!
Iwona Michalak, Jolanta Stolarek

22.05.2015r.

[Rozmiar: 5565 bajtów]

W dniach 11-12 maja odbył się XXIV Konkurs Sztuki Recytatorskiej o zasięgu powiatowym, organizowany przez PDKiS.
W konkursie wzięło udział 98 osób podzielonych na kategorie wiekowe zgodnie z rokiem urodzenia.
Komisja konkursowa w składzie: Renata Dzieciątkowska - przewodnicząca, Edyta Durka, Magdalena Binder przyznała następujące miejsca w:

Kategorii - roczniki 2009-2010:
I. Zuzanna Pacholczyk - Uniejów
II. Marcelina Buda – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła
II. Kornelia Kosicka - Zygry
III. Aleksandra Haba – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła
III. Zofia Buda – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła

Kategorii - roczniki 2007-2008:
I. Marta Powłoka - Kłódna
I. Franciszek Chołys - Bałdrzychów
II. Kamil Doczekalski - Poddębice
II. Jakub Lubczyński - Poddębice
III. Katarzyna Wachela - Bałdrzychów
III. Milena Szymczak - Domaniew
III. Aleksander Wiaderek – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd

GRATULUJEMY!!!
Bożena Karasińska

20.05.2015r.

[Rozmiar: 21004 bajtów]

Mając na uwadze realizację celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społeczny i przyrodniczym…” 3-latki z ul. Miłej zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw „na wiosennej łące”.
Podczas zajęcia otwartego przedszkolaki miały okazję poznać mieszkańców łąki oraz zostały zachęcone do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.


Dziękujemy wszystkim Rodzicom za spotkanie!
Anna Chmielecka, Jolanta Wituła

19.05.2015r.

[Rozmiar: 9786 bajtów]
Z okazji tygodnia bibliotek
8 -15 maja 2015r.
Odbywającego się pod hasłem
„WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!”
Biblioteka Pedagogiczna w Poddębicach
gościła naszych wychowanków proponując zwiedzanie biblioteki oraz zabawy literackie pn. „Słucham i rysuję”.

Dziękujemy za edukacyjne spotkania :)
Rada Pedagogiczna

19.05.2015r.

[Rozmiar: 40209 bajtów]

"Pędzi straż pożarna
strażak nie zna trwogi!
gasi groźny pożar
Śmiało wchodzi w ogień.
Zostanę strażakiem
włożę hełm ze stali.
Pośpieszę na pomoc gdy się dom zapali!"


19 maja 5-latki "B" z ul. Miłej były z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach ...
Ależ było wrażeń!!!

Dziękujemy za gościnność i przybliżenie przedszkolakom zawodu strażaka.
Agnieszka Kaczmarek

15.05.2015r.

14 maja dzieci z grupy 5 - latków "C" i 6 - latków z ulicy Miłej, wybrały się na wycieczkę do Łęczycy w poszukiwaniu Diabła Boruty. Zwiedzając zamek dzieci napotkały wiele śladów diabła w rożnych postaciach i w ogóle się go nie bały :)
Poznały też wiele, wiele ciekawych legend i przygód związanych z Kowalem Borutą a na koniec uczestnicząc w zajęciach plastycznych w pomieszczeniach zamku lepiły garnki z gliny.

[Rozmiar: 20784 bajtów]

Było super!!!
Anna Cicha, Magdalena Pietrzak

15.05.2015r.

[Rozmiar: 51705 bajtów]

Katarzyna Wojtczak

15.05.2015r.

Chłopcy, dziewczęta, dalej spieszmy się.
Karuzela czeka, wzywa nas z daleka.
Starsze już poszły, a młodsze jeszcze nie. (...)

CZEKA NIE TYLKO KARUZELA, ALE TAKŻE ZAMEK, GNIAZDO BOCIANIE I STOŻEK Z LINAMI ...

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

[Rozmiar: 150084 bajtów]

Przedszkolny ogród przy ulicy Przejazd cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków dzięki sprzętom terenowym zakupionym za środki pozyskane dla naszej przedszkolnej społeczności w ramach 1% .
Teraz czas na ogród przy ulicy Miłej :)
Bożena Karasińska

15.05.2015r.


Biega, krzyczy pan Hilary:
"Gdzie są moje okulary?"
Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie. (...)

Słowa wiersza Juliana Tuwima były pretekstem do spotkania 3 - latków z p. Jakubem Kochanowskim, tatą Oskara.

[Rozmiar: 137989 bajtów]


Spotkanie odbyło się w ramach działań przedszkola zmierzających do poznawania zawodów rodziców przedszkolaków.
Marianna Kajszczak

15.05.2015r.

[Rozmiar: 38907 bajtów]

W ramach realizowanego celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” 4-latki „A” z ul. Miłej poznawały przez cały tydzień piękno wiosennej łąki i jej mieszkańców.
Wykonały gąsienice z wytłaczanek, lepiły ślimaki z plasteliny.
Spacery na pobliskie tereny zielone umożliwiały przedszkolakom prowadzenie obserwacji przyrodniczych z wykorzystaniem szkieł powiększających.

W piątek 15 maja obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki – słuchały wiersza pt. „Niezapominajki” Marii Konopnickiej, oglądały ilustracje i rysowały kredą i pastelami „Niezapominajkową łąkę”.
Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju, podkreślenie rozpiętości gatunków występujących na terenie Polski oraz przypominanie o potrzebie jej ochrony. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Symbolem akcji jest niezapominajka polna - kwiat naszych łąk, leśnych uroczysk, bagien i torfowisk, rośnie nad brzegami strumieni, na obrzeżach lasów, ale również w naszych ogrodach i obejściach. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował w 2002 r. redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji Ekoradio.

Niezapominajki
Autor: Maria Konopnicka

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
Nie zapomnij o mnie.
Paulina Jóźwiak

13.05.2015r.

[Rozmiar: 67886 bajtów]

„Co to są zioła?” taki temat miało spotkanie z farmaceutką p. Sylwią Bechcińską-Nowak – mamą Lidki, które odbyło się 13 V 2015 r. Przedszkolaki dowiedziały się o leczniczych właściwościach ziół takich jak: mniszek lekarski, babka lancetowata, rumianek, mięta pieprzowa.
Dzieci miały okazję zobaczyć naturalne okazy roślin, suszone oraz przetworzone, np. w postaci cukierków.
Na koniec wszyscy mogliśmy skosztować ciasta rabarbarowego.

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
Paulina Jóźwiak

13.05.2015r.

[Rozmiar: 87408 bajtów]

"Majowe święta" - pod takim hasłem odbyło się 13 maja, kolejne „Spotkanie z muzyką” w wykonaniu Uli Pakuły z zespołem.
Treść piosenek nawiązywała tematycznie do tradycji i rocznic: Święto Pracy, Dzień Flagi, Konstytucja 3 Maja, 9 maja – rocznica wejścia do UE, 26 maja – Dzień Matki.

Było bardzo świątecznie, patriotycznie i biało – czerwono!
Paulina Jóźwiak

12.05.2015r.

[Rozmiar: 116425 bajtów]

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa.
Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się, szukał ratunku i pocieszenia.
Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.

Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabaw przy piosenkach.
Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała naszym przedszkolakom.
Bożena Karasińska

11.05.2015r.

[Rozmiar: 7357 bajtów]

Kontynuując tematykę kompleksową o Polsce, 4-latki z ul. Przejazd odbyły zajęcia warsztatowe o swojej Ojczyźnie. Ciekawa prezentacja multimedialna, prace plastyczne oraz wiele zagadek i oczywiście na koniec „mały egzamin wiedzy o swoim kraju”- tyle atrakcji czekało na dzieci w Pedagogicznej Bibliotece w Poddębicach.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
4-latki z ul. Przejazd

10.05.2015r.

[Rozmiar: 71193 bajtów]

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Biblioteki, dzieci z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej były na wycieczce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach.
Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez panią bibliotekarkę p. E. Kacprzak, która przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji. Było oczywiście słuchanie bajki, a oprócz tego przedstawienie teatralne do wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, w którym aktorami były chętne dzieci. Wykonywaliśmy różne ozdoby z kolorowego papieru i dekorowaliśmy drzewko w holu biblioteki.
Najbardziej dzieciom spodobały się zabawy w kąciku z zabawkami.

Na koniec przedszkolaki złożyły pani bibliotekarce życzenia z okazji jej święta i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. W podziękowaniu każdy otrzymał kolorowego balona.
Paulina Jóźwiak

05.05.2015r.

[Rozmiar: 8953 bajtów]

W przedszkolnej papierni ...
5-latki "B" z ul. Miłej /4-5 maja/ doświadczyły wtórnego przetwarzania makulatury... otóż własnoręcznie wykonały papier czerpany: rozdrabniały zgromadzoną makulaturę, moczyły ją, mieszały, odsączały, wałkowały i suszyły.
Z otrzymanego wyrobu zostanie przygotowana niespodzianka dla rodziców (ciii ...tajemnica).
Agnieszka Kaczmarek

30.04.2015r.

JAK MY LUBIMY SPOTKANIA W MCEE!

[Rozmiar: 101837 bajtów]

Zajęcia taneczno - ruchowe z elementami rytmiki z zakresu edukacji regionalnej pn. "Chochliki i inne poddębickie straszydła" ...

[Rozmiar: 121264 bajtów]

Dziękujemy Pani Madziu:)
5-6 latki z Przejazd i Miłej

30.04.2015r.

[Rozmiar: 6777 bajtów]

Pięciolatki "A" z ul. Miłej w środę 29.04.2015r. skorzystały z zaproszenia rodziców Emilki Landzińskiej i odwiedziły hodowlę kucyków mieszczącą się obok ich domu.
Przedszkolaki miały okazję wysłuchać ciekawostek na temat życia tych zwierząt, chociaż główną atrakcją było karmienie ich przywiezionymi smakołykami: jabłkami i marchewką oraz przejażdżka na kucyku. Nie lada atrakcją było zobaczenie z bliska małego źrebaczka, który urodził się nad ranem.
Rodzicom Emilki dziękujemy bardzo za miłą gościnę.
Małgorzata Chaberska

30.04.2015r.

[Rozmiar: 7086 bajtów]

Zwiedzając najbliższe środowisko 5 - latki „C” z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni. Tam poznały na czym polega praca pani kwiaciarki i zobaczyły jakie piękne bukiety "wyczarowuje" pani Agnieszka.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i pozdrawiamy!
...Fiołek pięknie nam rośnie w sali...
Anna Cicha

28.04.2015r.

[Rozmiar: 9786 bajtów]

W dniu dzisiejszym 4-5 - i 5 - latki "C" z ul. Miłej stały się czytelnikami Miejsko i Gminnej Publicznej Biblioteki w Poddębicach. Każdy przedszkolak posługując się indywidualną kartą czytelniczą, mógł po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę.
Dziękujemy pani Ewie za głośne czytanie wierszy i opowiadań oraz wspólne zabawy plastyczne.
Za miesiąc znowu pójdziemy do biblioteki i wypożyczymy kolejne książki.
Anna Cicha

28.04.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

W ramach społecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” ze zbioru „Złotej księgi bajek” 4-latkom z ul. Przejazd czytała opowiadania Pani Karolina Nowak - mama Marcela.
Dziękujemy!
Katarzyna Wojtczak

28.04.2015r.

[Rozmiar: 69435 bajtów]

W dniu 23 kwietnia w grupie 5-letniej "B" odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności i wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Do zabaw wykorzystane zostały korki typu PET, które posłużyły za liczmany a następnie stały się bazą do wykonania pracy plastycznej.
Przybyli goście mieli także okazję do współdziałania ..., dzięki temu w naszej sali pojawiły się "Śmieciojady".

Dziękujemy!!!
Agnieszka Kaczmarek

28.04.2015r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

Z życia 4 latków B z Miłej ...
W ramach akcji: "Cała Polska Czyta Dzieciom" gościliśmy mamę Julii, która czytała te bardziej i mniej znane rymowanki. Przedszkolaki z zapałem słuchały zabawnych i niezwykłych wierszyków, próbując niekiedy powtarzać dziwne, czarodziejskie słowa, szukając rymów lub też recytując znane wyliczanki.
Oczywiście dzieci chętnie pobawiły się też w kole wraz z gościem. Radości przy tym było co nie miara.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Magdalena Michalik

28.04.2015r.

[Rozmiar: 94067 bajtów]
Strażackie auta, profesjonalny sprzęt, strażacy w akcji i wycieczka łodzią ratunkową w centrum Poddębic - to zaledwie kilka atrakcji jakie przygotowali dla nas Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.
Dzięki uprzejmości Pana Komendanta, po terenie straży oprowadzali nas: pan Rafał Rosik - prywatnie tata naszej koleżanki - Julki i pan Jarosław Kwiatkowski.

[Rozmiar: 117804 bajtów]

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!
4-latki z ul. Przejazd

23.04.2015r.

[Rozmiar: 46113 bajtów]


22 kwietnia przedszkolaki z grupy 4-latków "B" z ul. Miłej uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach w ramach obchodów Światowego Dnia Książki (23.04.).
Przedszkolaki słuchały i inscenizowały wiersz "Rzepka" Juliana Tuwima wcielając się w role postaci występujących w wierszu. Do wykonania miały również własną zakładkę do książek - poradziły sobie znakomicie. Wszystkie zakładki wyeksponowane zostały na wystawie.
Dzieci głośno wyrażały chęć wypożyczania książek, oglądały książki dla dzieci, rysowały i bawiły się w kąciku z zabawkami.

Z wielką chęcią skorzystamy z kolejnego zaproszenia do biblioteki:)
Magdalena Michalik

23.04.2015r.

[Rozmiar: 6924 bajtów]
W ramach realizowanego programu „Akademia Aquafresh” dzieci w grup: 3-letniej i 4-letniej z ul. Przejazd brały udział w przeglądzie stomatologicznym w Przychodni „RODZINA”. Podobnie grupy starsze, także były uczestnikami akcji przeglądu uzębienia.
"Już Robaczek Próchniaczek nie będzie nas odwiedzał - mamy taką nadzieję!
... jak o swe zęby dbamy takie uzębienie mamy!"
Katarzyna Wojtczak

23.04.2015r.

[Rozmiar: 82197 bajtów]

22 kwietnia przedszkolaki z ul. Miłej podobnie, jak dzieci na całym świecie, obchodziły Dzień Ziemi. Z tej okazji zaprezentowały inscenizację pt. "Ziemia u doktora", zaśpiewały piosenkę ekologiczną i złożyły jubilatce wiele życzeń - obietnic, dotyczących jej prawidłowego traktowania i szanowania. Na koniec, jak na prawdziwe święto przystało, dzieci poczęstowały się tortem marchewkowo - jabłkowym i prezentując swoje stroje wykonane z odpadów, krokiem modeli rozeszły się do swoich sal.

Ziemia dziękuje za wspaniałe przyjęcie!!!
Anna Cicha, Dorota Snopek

22.04.2015r.

[Rozmiar: 137225 bajtów]

W dniu dzisiejszym, podczas kwietniowego koncertu w ramach cyklu „Spotkania z muzyką” Pani Ula Pakuła zaprezentowała ludowe piosenki i tańce w wykonaniu, których brały udział dzieci. Swój debiut miały Maluszki - wypadły super!
Panie również miały swój numer popisowy ... jednym słowem, to było ludowe spotkanie na raz, dwa, trzy!
Katarzyna Wojtczak

15.04.2015r.

[Rozmiar: 5512 bajtów]
W dniu dzisiejszym, na tablicach informacyjnych przedszkola, przy ulicy Przejazd 19 i ulicy Miłej 14/16, wywieszono listy dzieci przyjętych do naszej placówki na rok szkolny 2015/2016.
Od 1 września do przedszkolnej społeczności przyłączy się 170 dzieci, dlatego już dziś zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 30 kwietnia 2015r.
Czekamy w godzinach 12.00 - 14.00.

Jednocześnie prosimy rodziców o kontakt z przedszkolem w dniach:
- 20.04.2015r., 22.04.2015r. (poniedziałek, środa) - ULICA MIŁA
- 21.04.2015r., 23.04.2015r. (wtorek, czwartek) - ULICA PRZEJAZD
CELEM PODPISANIA UMOWY.

BRAK ZAWARCIA UMOWY W WYZNACZONYM TERMINIE, BĘDZIE TRAKTOWANY JEDNOZNACZNIE Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA W PRZEDSZKOLU.

Kolejne terminy Dni Otwartych podamy w najbliższym czasie.
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

15.04.2015r.

[Rozmiar: 100261 bajtów]

5 latki C z ul. Miłej odwołując się do jednego z celów priorytetowych na br. szkolny - "Budownie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych", niczym naukowcy sprawdzały stan czystości wód w przyrodzie, wykonując doświadczenia z wykorzystaniem plastikowej butelki, wody, kamieni, żwiru, ziemi, roślin wodnych i doniczkowych.
Po utworzeniu warstw gleby w butelce, codziennie obserwują zjawisko oczyszczania wody w naturze.
"To naprawdę super doświadczenie" - mówią 5 - latki.
Anna Cicha

14.04.2015r.

Od marca, w przedszkolu przy ul. Miłej, funkcjonuje kółko plastyczne, prowadzone w oparciu o autorski program "W krainie barw".
Celem programu jest rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych, poprzez różnorodne działania plastyczne.
Na zajęcia kółka uczęszcza 10 dzieci z grupy 5 letniej C.

A oto efekt naszych pierwszych działań :)))

[Rozmiar: 105708 bajtów]
Anna Chmielecka Anna Cicha

10.04.2015r.

8 KWIETNIA PRZEDSZKOLAKI Z UL. PRZEJAZD SPOTKAŁY SIĘ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA...

Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację nt. Bezpieczeństwa żywności - wzbogaciły swoją wiedzę m.in. na temat, jak prawidłowo i bezpiecznie dla zdrowia przygotowywać i przechowywać żywność. Przypomniały sobie o właściwościach wody, będącej źródłem życia i zdrowia.

Na spotkaniu nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce.

[Rozmiar: 132521 bajtów]
Iwona Michalak

10.04.2015r.

[Rozmiar: 3566 bajtów]
Na zaproszeni Pani Kamili Miłosz 4-latki z ul. Przejazd brały udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez terapeutów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Poddębicach. Po zwiedzaniu sal dla podopiecznych Warsztatów, m.in. rękodzieła artystycznego, komputerowej, rehabilitacyjnej, gospodarstwa domowego, wyrobów z drewna i innych, przedszkolaki wykonały pod okiem gospodarzy wielkanocne ozdoby. Wzruszone przeżyciami z pobytu pośród niepełnosprawnych wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciepłe przyjęcie!!!
Katarzyna Wojtczak

09.04.2015r.

[Rozmiar: 49592 bajtów]
Pięciolatki "A" z ul. Miłej w środę 8 kwietnia gościły na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych w Poddębicach.
"Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy na czym polega praca nauczyciela wychowania fizycznego - mamy Łukasza. Wzieliśmy udział w zabawach ruchowych z piłkami, ławeczkami, materacem.Poznaliśmy również zabawę "Cygan", która była nową, super atrakcją. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas z naszymi Milusińskimi, którzy bardzo lubią zabawy ruchowe. Mamy nadzieję, że to zacięcie nigdy im nie minie."


Małgorzata Chaberska

09.04.2015r.

[Rozmiar: 28601 bajtów]
9 kwietnia 4-latki z przedszkola przy ul. Przejazd, złożyły wizytę z Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, której celem były wielkanocne warsztaty edukacyjne. Przedszkolaki kolorowały w czasie zajęć świąteczne motywy wielkanocne, dzieliły się doświadczeniami związanymi z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi w ich domach. Największą atrakcją spotkania było jednak szukanie wielkanocnego zajączka oraz słodyczy, ukrytych na podwórku przed budynkiem biblioteki.
Dziękujemy Pni Lidii Dominiak za zorganizowanie warsztatów.
Katarzyna Wojtczak

02.04.2015r.

"Calineczka ku przestrodze
na ratunek przyrodzie na Ziemi z ochotą ruszyła,
do miłości i dobroci wszystkich zachęciła.
Gdy wszyscy zadbamy
O zieleń, wodę i powietrze,
Życie dla nas będzie znacznie lepsze!"

[Rozmiar: 128339 bajtów]

Primaaprilisowego psikusa przedszkolakom z ulicy Miłej przygotowały ich panie... wystawiły teatrzyk kukiełkowy pt. "Calineczko, ratuj Ziemię".
Aby wszystko było jasne: żartem był występ nauczycielek, zaś treść przedstawienia to najprawdziwsza prawda. Z ekologią nie ma żartów!!!
Agnieszka Kaczmarek

02.04.2015r.

... rozpoznawano ją wszędzie po jej czerwonym płaszczyku, Kapturkiem ją nazywano miała przyjaciół kilku.

[Rozmiar: 174055 bajtów]

Tę starą, choć niebywałą i niezwykle ciekawą historie małej dziewczynki wystawiły nauczycielki z ul. Przejazd . Wszyscy czy Mali czy Duzi bajkę znają, ale tak aktorskiej obsady w naszym przedszkolu jeszcze nie było :)
W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się p. Róża Krysiak, Jej mamą była p. Marianna Kajszczak, babcią zaś - p. Maria Siemasz. Złego wilka zagrała p. Iwona Michalak, zaś Gajowego – p. Katarzyna Wojtczak. Leśnymi zwierzątkami były: zajączek - p. Janina Twardowska, wiewiórka - p. Renata Kacprzak, a narratorem - p. Jolanta Stolarek.
Spektakl był „primaaprilisową” niespodzianką dla naszych Milusińskich!!!
Katarzyna Wojtczak

31.03.2015r.

Wielkanocne tradycje poznawaliśmy w dniu dzisiejszym w towarzystwie Pani Elżbiety Zdziarskiej i zaproszonych przez nią aktorów oraz przedszkolaków z "Innej Bajki" z ulicy Narutowicza.

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]
Dziękujemy za wspólną zabawę:)


Bożena Karasińska

31.03.2015r.

KIERMASZ WIELKANOCNY BEZ KOMENTARZA :)
jak zawsze można na Was liczyć - KOCHANI RODZICE - dziękujemy!!!


[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]

[Rozmiar: 41925 bajtów]


Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna

31.03.2015r.

Dzieci - Dzieciom!!!

[Rozmiar: 41925 bajtów]

W piątkowe popołudnie na przedszkolnej scenie, dla swoich młodszych kolegów, wystąpiły 6-latki z Przejazd z przedstawieniem wg Doroty Skwark "Najpiękniejsza w świecie" .
Do występu dziesięcioosobową gromadkę przygotowały nauczycielki: Janina Twardowska i Róża Krysiak.

Gratulujemy NIEmałych Talentów :)
Bożena Karasińska

28.03.2015r.

„Numicon…maniacy - 1, 2, 3 – liczę ja i liczysz ty!”

[Rozmiar: 2789 bajtów]
W budynku przedszkola przy ul. Miłej w miesiącu marcu rozpoczęło swoją działalność matematyczne koło zainteresowań.

Zajęcia prowadzone są metodą Numicon (metoda wykorzystywana od 1997 roku w wielu szkołach i przedszkolach w Anglii). Numicon to klocki, które pomagają dzieciom przyswoić sobie pojęcie liczby i zacząć liczyć bez zliczania - czyli żadnego uczenia się na pamięć: 1,2,3 itd., ale chodzi o takie matematyczne liczenie globalne. Program został opracowany na podstawie wielu doświadczeń z dziećmi. W centrum podejścia Numicon leży przekonanie, że poprzez manipulowanie klockami – dotykanie ich, patrzenie, dokonywanie obliczeń – dzieci nabywają pewności siebie, co będzie kluczowym wsparciem w późniejszej nauce. Pewność siebie będzie zachęcać dzieci do wytrwałości, a wytrwałość będzie przynosiła sukcesy. Kształty Numicon wspomagają dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych i uzdolnień w zakresie edukacji matematycznej.

Wykorzystanie metody na gruncie naszej placówki na razie przybrało formę koła zainteresowań, by rozbudzić u naszych przedszkolaków zainteresowanie matematyką i sprawdzić skuteczność podejmowanych działań. Dla nas – prowadzących jest to poszerzenie doświadczeń dydaktycznych i wzbogacenie warsztatu pracy.

Agnieszka Kaczmarek, Jolanta Wituła

28.03.2015r.

[Rozmiar: 5565 bajtów]
W Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca - cztery grupy teatralne z przedszkoli z terenu Powiatu Poddębickiego spotkały się na IX Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod nazwą "KOLOROWA SCENA” organizowanym przez nasz przedszkole.

Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Binder - Dyrektor PDKiS, Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach, Bogumił Jóźwiak - Dyrektor MiGBP im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach oraz Magdalena Spikowska - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Poddębicach, pierwszy raz w historii przeglądu jednogłośnie przyznała cztery I miejsca dla:
- Publicznego Przedszkola w Wartkowicach („O wiewiórce Łupiskórce”), Wiera Bodalska; nauczycielki: Anna Grodzka, Inez Solarska – Pietruszka,
- Miejskiego Przedszkola w Uniejowie („Szewczyk Dratewka”, Janina Porazińska; nauczycielka Wioletta Gralka),
- Publicznego Przedszkola w Poddębicach ulica Przejazd („Najpiękniejsza na świecie”, Dorota Skwark; nauczycielki: Janina Twardowska, Róża Krysiak) oraz
- Publicznego Przedszkola w Poddębicach, ulica Miła („O żabkach i żuczku”, Tadeusz Śliwiak; nauczycielki: Magdalena Pietrzak, Anna Pęśko).

Nagrodziła również kreacje sceniczne 8 aktorów:

- Oskara Nastarowicza za rolę Koguta (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd),
- Michaliny Bieńkowskiej za rolę Mamy Kaczki (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Przejazd),
- Weroniki Lubińskiej za rolę Liska (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach),
- Gabriela Nowaka za rolę Misia (Publiczne Przedszkole w Wartkowicach),
- Szymona Jagielskiego za rolę Żuczka (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła),
- Krystiana Burskiego za rolę Ogórka (Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ulica Miła),
- Dominika Walczaka za rolę Dratewki (Miejskie Przedszkole w Uniejowie),
- Zuzanny Szewczyk za rolę Czarownicy (Miejskie Przedszkole w Uniejowie).

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz książki, puzzle, artykuły papiernicze i inne drobne upominki ufundowane przez Starostę Poddębickiego, Burmistrza Poddębic i Radę Rodziców Przedszkola.

Rada Pedagogiczna Przedszkola

28.03.2015r.

[Rozmiar: 14555 bajtów]

[Rozmiar: 21525 bajtów]

W związku z zaplanowanym przez Radę Rodziców na dzień 31 marca 2015 roku "KIERMASZEM WIELKANOCNYM", dzieci z grupy 5 – latków „A” wykonały własnoręcznie mazurki, które będzie można nabyć i skosztować w trakcie kiermaszu.

POLECAMY !!!

Agnieszka Kulczycka

28.03.2015r.

[Rozmiar: 12373 bajtów] UWAGA RODZICE STARSZAKÓW!

Na poniedziałkowe popołudnie, 30 marca, w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach, zaplanowano DZIEŃ OTWARTY dla przyszłych pierwszoklasistów.

Zachęcamy do wizyty w szkole:)
Bożena Karasińska

28.03.2015r.

[Rozmiar: 22645 bajtów]

W grupie 5 latków „ A” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mama Witka przeczytała dzieciom opowiadania R. Piątkowskiej: „Domek dla lalek”, „Rybki”, „Odkurzacz” i wiele innych napisanych z perspektywy dziecka, którego codzienne i niecodzienne zdarzenia pełne humoru i zabawnych sytuacji zafascynowały dzieciaki.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały, a wydarzenia bohaterów stały się inspiracją do narysowania własnych ilustracji do opowiadań.

Dziękujemy !

Agnieszka Kulczycka

28.03.2015r.

[Rozmiar: 29694 bajtów]
27 marca 4-latki z ul. Przejazd gościły Kacpra Kowalczyka - absolwenta naszego przedszkola a obecnie członka i wolontariusza Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz dziennikarza Polskiego Portalu Ekologicznego Ekologia.pl.
Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje niektórych ptaków, m.in. bociana, jaskółki, kukułki i jerzyka.
Wiemy, że choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kiedy się zniża, deszcz się do nas zbliża, a jak przylecą bociany - pierwszy zagon zorany. Pani Kacprze - serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!


4-latki z ul. Przejazd

28.03.2015r.

[Rozmiar: 30018 bajtów]
25 marca 5-latki "A" gościły na swoich zajęciach tatę Witka Woźniaka, który jest ratownikiem medycznym. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy gościa, wyposażenie karetki pogotowia, która też nas odwiedziła oczywiście jako "atrakcja" naszego spotkania.
Bardzo dziękujemy za to edukacyjne spotkanie Panu Piotrkowi :)
Małgorzata Chaberska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 5512 bajtów]
Uwaga Rodzice!

Z uwagi na ferie świąteczne, kwietniowa wywiadówka odbędzie się 9 kwietnia.
Za zmianę przepraszamy.

Bożena Karasińska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 10551 bajtów]

UWAGA RODZICE!

W związku z zaplanowanym przez Radę Rodziców na dzień 31 marca 2015 roku "KIERMASZEM WIELKANOCNYM", zapraszamy do współpracy w organizacji świątecznego straganu - wykonanie ze swoimi pociechami palemek, stroików, kartek świątecznych czy upieczenie bab, babeczek lub ciasteczek, czy innych świątecznych smakołyków, które będzie można nabyć i skosztować w trakcie kiermaszu, trwającego w godzinach 13.00 - 16.30.

Z góry dziękujemy:))))
Fundusze zasilą konto Rady Rodziców.


Rada Rodziców
Żaneta Kochanowska, Marzena Przygońska

25.03.2015r.

[Rozmiar: 28601 bajtów]
W dniu dzisiejszym z nieukrywaną radością przyjęliśmy informację o zdobyciu wyróżnienia przez naszą wychowankę Milenkę Olczyk, w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wiosenne i wielkanocne impresje" zorganizowanym przez MGOK w Uniejowie.

GRATULUJEMY!!!
Bożena Karasińska

23.03.2015r.

Powitanie wiosny - wesoło, kolorowo i modnie!

[Rozmiar: 46386 bajtów]

Przedszkolaki z ul. Miłej powitały wiosnę podczas przedszkolnej uroczystości.
5-latki "B" z tej okazji zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poświęcony zwyczajom ludowym związanym ze zmianą pór roku - topienie Marzanny oraz chodzenie z "gaikiem". Następnie odbył się pokaz mody dziecięcej "Wiosna 2015" - każdy mógł poczuć się prawdziwym modelem...

"Zimo odpływaj, a my się cieszymy. Nie chcemy, nie chcemy żadnych śladów zimy!"

Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Kulczycka

21.03.2015r.

[Rozmiar: 16566 bajtów]
"Orły, sokoły..."

Grupy 5-letnie oraz 4-5-latki z ul. Miłej 19 marca, w Parku Zmysłów uczestniczyły w interesującym spotkaniu z panem sokolnikiem. Obejrzały z bliska, a nawet pogłaskały sokoła, orła i sowę.
Najwięcej emocji wzbudził pokaz w wykonaniu sokoła o wdzięcznym imieniu Róża.

Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek

20.03.2015r.

[Rozmiar: 22486 bajtów]

Realizując cel priorytetowy „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społeczny i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” do grupy 4-latków, w dniu 11 marca, przybyli rodzice, którzy posiali wraz z dziećmi nasiona arbuza oraz bawili się ze swoimi pociechami przy wiosennych piosenkach i pląsach.
Udało się przy tej okazji nawiązać do wiosennych zwiastunów, m.in. przebiśniegów i bocianów!

Katarzyna Wojtczak

20.03.2015r.

[Rozmiar: 5562 bajtów]

Podczas tygodnia, w którym dzieci poznawały urządzenia elektryczne odwiedziła nas mama Szymona. Po akcesoriach, jakie przyniósł nasz gość (suszarka, lokówka, grzebień, nożyczki) przedszkolaki rozpoznały zawód jaki wykonuje mama Szymona - zawód fryzjerki.
Mama Szymona opowiedziała dzieciom o tym trudnym i odpowiedzialnym zawodzie oraz o tym, jak wygląda wizyta w salonie fryzjerskim.
Przedszkolaki prosiły o pokaz fryzur i bardzo chętnie występowały w roli modeli.

Dziękujemy:)
Magdalena Michalik

15.03.2015r.

[Rozmiar: 24325 bajtów]

4-latki z ul. Przejazd przystąpiły do realizacji Projektu wspomagającego realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego określonych w podstawie programowej.
POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych obejmujących obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego, realizowanych od 10 lutego do 19 czerwca 2015 roku.
Udało się dopiero zrealizować pierwszy projekt pod hasłem „Dziękuje, przepraszam, proszę”, ciekawe czy uda nam się zdobyć pozostałe 7 certyfikatów...
Trzymajcie za nas kciuki!

Katarzyna Wojtczak

10.03.2015r.

[Rozmiar: 8953 bajtów]
Na 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, planowana jest IX edycja Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „KOLOROWA SCENA”
Czekamy na 6-latki z publicznych przedszkoli Powiatu Poddębickiego:)

Do zobaczenia!
Rada Pedagogiczna Przedszkola

10.03.2015r.

[Rozmiar: 26558 bajtów]

09 marca dzieci z grupy 4 - latków "B", podobnie jak przedszkolaki z innych grup, obchodziły Dzień Kobiet.
"Wiele niespodzianek naszym dziewczynkom przygotowali sami chłopcy i tak:
- w ramach tygodnia o zdrowym odżywianiu wykonali dla dziewczynek "zdrowe kanapki",
- dziewczynki przyjmowały od chłopców życzenia i prezenty,
- wszyscy bawili się przy muzyce,
- nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i lizaków:)

Podziwialiśmy również wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców na tą uroczystość. Można powiedzieć, że dla wszystkich - zarówno chłopców jak i dziewczynek, to był bardzo przyjemny i uroczysty dzień."

Magdalena Michalik

04.03.2015r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]

UWAGA!
Rodzice dzieci urodzonych w latach 2010-2012 ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2015/2016, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z poniższym harmonogramem.

>>>>>>>>>>>>>>>>>HARMONOGRAM REKRYTACJI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/2016>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Bożena Karasińska

04.03.2015r.


[Rozmiar: 82931 bajtów]
Rada Rodziców Przedszkola

04.03.2015r.

[Rozmiar: 2684 bajtów]

Dzieci z grupy 4- latków "A" również włączyły się w akcję "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" i w ślad za swoimi starszymi kolegami wybrały się do lasu w Rodrysinie. Zawieziony przez dzieci pokarm: marchew, siano, owies itp., posłużył do wypełnienie po brzegi "stołówki dla gości", m.in. przybyłych z Węgier danieli.
Na pewno miło zaskoczyła ich taka smakowita niespodzianka i miały okazję poznać polską gościnność :))))
Dzięki uprzejmości J. i P. Zdunków - rodziców Mikołaja i Miłosza, również nasze brzuszki nie pozostały puste!
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i przekazane wiadomości o potrzebach zwierząt w okresie zimy!
Anna Chmielecka

04.03.2015r.

[Rozmiar: 33380 bajtów]

Podczas realizowanej tematyki kompleksowej „Poznajemy zwierzęta z krainy śniegu i lodu” mimo zbliżającej się wiosny, w przedszkolu zrobiło się bardzo mroźno. Stało się to za sprawą lodowych krain, w których pojawiało się mnóstwo zwierząt: mors, foka, niedźwiedź polarny, pingwin i wiele innych…. Oto praca plastyczna 4-latków z ul. Przejazd. „ach jak przyjemnie i jak wesoło z pingwinem bawić się, raz nóżka w lewo, raz nóżka w prawo, do przodu, do tylu i raz, dwa, trzy!”
Katarzyna Wojtczak

04.03.2015r.

[Rozmiar: 11200 bajtów]

27 lutego dzieci z grupy 5-latków „A” z ul. Miłej udały się na wycieczkę do piekarni p. Barbary i Jaceka Wiaderek.
Podczas wycieczki przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, poznały sposoby zaplatania chałek, rogali.
Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi rogalikami.
Dziękujemy :)
Agnieszka Kulczycka

04.03.2015r.

[Rozmiar: 51823 bajtów]
"Cała Polska czyta dzieciom"

Mamusie: Klaudii, Marcela i Szymona odwiedziły nas i pięknie czytały nam książki.
Dziękujemy!!!

Kto z rodziców jeszcze nas odwiedzi?... Zapraszamy!

5-latki "B" z ulicy Miłej

01.03.2015r.

[Rozmiar: 83013 bajtów]

24 II 2015r. ...

5-latki "B" w Piekarni Pana Wiaderka ...

Ależ było gorąco, biało i ... smakowicie!!!
Agnieszka Kaczmarek

27.02.2015r.

[Rozmiar: 34444 bajtów]

Mając na uwadze realizację celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społeczny i przyrodniczym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych” w tym tygodniu 4-latki „A” z ul. Miłej założyły w kąciku przyrody „zielony ogródek”, w którym między innymi siały rzeżuchę, sadziły cebulę, fasolę.
Założone hodowle służą dzieciom do obserwowania roślin, prezentowania wniosków z prowadzonych obserwacji w sposób zrozumiały dla innych.
W celu wzbogacenia wiadomości o potrzebach życiowych roślin były także na wycieczce w kwiaciarni „Flora EM”, gdzie poznały również pracę kwiaciarki.
Dziękujemy pani Agnieszce Markowskiej za miłe przyjęcie grupy, ciekawe opowieści o kwiatach.
Paulina Jóźwiak

26.02.2015r.

17 lutego przypadał Dzień Kota. Z tej okazji 4-latki z ul. Przejazd brały udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Pani bibliotekarki z Powiatowej Biblioteki w Poddębicach.
Czy to kot rasowy czy dachowiec, a może kot z bajki? Trudne zadania miały do wykonania milusińscy! Po obejrzanej prezentacji multimedialnej czekała na nich do rozwiązania kocia krzyżówka. Na koniec zostali obdarowani kocimi maskami, które sami ozdobili.

[Rozmiar: 62921 bajtów]
Ciekawe, czy rodzice przedszkolaków poznają swoje pociechy w maskach?
Katarzyna Wojtczak

25.02.2015r.

[Rozmiar: 63270 bajtów]
25 lutego przedszkolaki obejrzały przedstawienie zrefundowane przez Radę Rodziców pt. „Kłamstwa kozy”.
Przygody niesfornej kozy wystawili aktorzy z objazdowego Teatru Latek „Pinokio” z Nowego Sącza.

Dziękujemy!
Katarzyna Wojtczak

23.02.2015r.

[Rozmiar: 101226 bajtów]

UWAGA RODZICE!

Z dniem 9 marca 2015r. zaczynamy wydawanie Wniosków o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2015/2016.
Rekrutacja potrwa trzy tygodnie i zakończy się 27 marca 2015r.

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA PRZY ULICY MIŁEJ 14/16 ORAZ PRZEJAZD 19.
Bożena Karasińska
Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach

23.02.2015r.

[Rozmiar: 82144 bajtów]
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę...

19 lutego 5-latki "A" i 5-latki "B" z ulicy Miłej wybrały się na wycieczkę do lasu w Rodrysinie. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt zimą.
Do lasu przedszkolaki udały się z torbami pełnymi warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały karmę dla zwierząt i ptaszków. Obserwowały także leśną przyrodę, nadsłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków.

Naszym przewodnikiem był pan leśniczy Sylwester Lisek, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Mamy nadzieję, że po naszym wyjściu z lasu, gdy zapanowała tam cisza, zwierzęta bez trudu odnalazły karmę, którą zostawiliśmy dla nich...
Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek

19.02.2015r.

[Rozmiar: 1173 bajtów]
Podczas lutowego „Spotkania z muzyką” przedszkolaki dowiedziały się, dużo informacji na temat budowy człowieka.

„Jak to jest kiedy mięśnie wprawiasz w ruch, wtedy jest płaściutki brzuch, kiedy serce bije człowiek wie, że żyje oraz że mózg o wszystkim informuje, całe ciało kontroluje, bo to rodzaj komputera, informacje zewsząd zbiera”/ sł. U. Pakuła/.


Katarzyna Wojtczak

15.02.2015r.

[Rozmiar: 10230 bajtów]
Zachęcamy do przekazania 1% podatku za rok 2014 na rzecz naszego przedszkola.

Wypełniając PIT wpisz KRS 0000272264 z dopiskiem
dla Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
a cała kwota Twojego odpisu trafi dla naszych przedszkolaków.

Dziękujemy:)


Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna
Publicznego Przedszkola w Poddębicach

15.02.2015r.

[Rozmiar: 9685 bajtów]
UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016 nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie Deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do przedszkola.

Deklaracje te są dostępne u nauczycielek w grupach; należy je złożyć w przedszkolu w terminie do końca lutego.

INFORMACJE DODATKOWE

W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z dnia 3 stycznia 2014r., poz. 7) w roku szkolnym 2015/2016 obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie, które nie zostaną objęte obowiązkiem szkolnym. Natomiast czterolatki uzyskują prawo do edukacji przedszkolnej.

Szczegóły rekrutacji (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane wkrótce.
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

14.02.2015r.

WALENTYNKI

Walentynki to może nie jest polska tradycja, ale motyw serca pojawia się tak często w naszej kulturze i języku, że może warto do niego nawiązać. Każda okazja jest dobra, by przekazać dzieciom nieco wiedzy i nauczyć czegoś pożytecznego.

[Rozmiar: 1056 bajtów]

"Dzieci są wielką miłością rodziców, można im to powtarzać wciąż i bez powodu. Jednak miłości nigdy za wiele, a Walentynki są taką szczególną okazją, by wyrazić swoje uczucia - zatem kochajmy się i mówmy o tym!">>>>> miastodziec.pl-WALENTYNKI<<<<<
Rada Pedagogiczna Przedszkola

01.02.2015r.

[Rozmiar: 18459 bajtów]
Uwaga Rodzice!!!

Już jutro rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci z województwa łódzkiego.
Nasze przedszkole będzie jednak w tym czasie funkcjonować zgodnie z organizacją na rok szkolny 2014/15, w godzinach 7.00 - 17.00.
Zapraszamy zarówno na ulicę Przejazd, jak i na ulicę Miłą.

Do zobaczenia:)
Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

30.01.2015r.

CODZIENNE DYLEMATY...
[Rozmiar: 25791 bajtów]
"Dorośli zadają sobie często pytania jak wychowywać dzieci, odkrywać ich uzdolnienia, zrozumieć ich cechy rozwojowe? Mając świadomość, że każda sytuacja jest odmienna i każde dziecko inne, to mimo wszystko istnieją pewne sprawdzone zasady postępowania, które okazują się skutecznymi metodami i przynoszą efekty w procesie wychowawczym."


Co zrobić by lepiej zrozumieć i wychować dziecko?

W swojej pracy pedagogicznej spotykam się z trudnościami wychowawczymi, które nie omijają również rodziców. Na temat sposobów wychowania pojawia się wiele kontrowersyjnych pytań, w wśród nich np. „karać czy nie?”. Takim sytuacjom zawsze towarzyszą dylematy. Często w rozmowach z rodzicami, my – jako nauczyciele, staramy się poruszać te trudne tematy i wydaje się, że nie ma jednego rozwiązania, tzw. złotego środka.

Ostatnio śledząc fachową literaturę dotarłam do poradników i artykułów podejmujących te problemy, zatem w dalszej części przedstawię swoje wnioski wyciągnięte na ich podstawie. Dorośli zadają sobie często pytania jak wychowywać dzieci, odkrywać ich uzdolnienia, zrozumieć cechy rozwojowe? Mając świadomość, że każda sytuacja jest odmienna i każde dziecko inne, to mimo wszystko istnieją pewne sprawdzone zasady postępowania, które okazują się skutecznymi metodami i przynoszą efekty w procesie wychowawczym.

Niektóre dzieci łatwo się buntują, niespokojnie śpią , nie jedzą jak należy, są porywcze, niecierpliwe, niegrzecznie odpowiadają, gryzą, bija kolegów, przerywają rozmowę, buzia im się nie zamyka, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, bałaganią, rozrabiają, sprawiają wrażenie jakby ich ulubionym zajęciem było „zatruwanie życia innym”. Najczęściej w takich problematycznych sytuacjach dorośli odpowiadają karami, które do niczego nie prowadzą, wręcz przeciwnie, im bardziej dzieci czują się odrzucone, tym z większym wysiłkiem będą szukać potwierdzenia uczuć.

Rozpatrując to jednak obiektywnie, patrząc na błędy wychowawcze, eksperci proponują następujące sposoby:
• rozpoznawanie tego, co kryje się za uporem, wybuchami gniewu, żądaniami naszych dzieci,
• unikanie trudnych sytuacji,
• wprowadzanie w życie różnych strategii, które mogłyby przełamać błędne koło prowokacji i kar,
• reagowanie w sposób spokojny i zdecydowany, przy jednoczesnym wyraźnym określaniu zasad postępowania,
• docenianie zalet dziecka, początkowo uważanego za nieznośne.

Mówi się też, że przyczyną kłopotów dziecka z utrzymaniem uwagi mogą być m.in. rozmaite błędy wychowawcze, których rodzice nie uświadamiają sobie. Poza tym dzieci wychowują się obecnie w środowisku nastawionym na konsumpcję. Ma to ogromny wpływ na rozwój ich osobowości. Media bowiem dają szybką satysfakcję na wiele sposobów, bez szczególnego wysiłku. Jest to też jeden z głównych problemów z koncentracją u dzieci. W takich przypadkach rodzice, jak i wychowawcy powinni dowiedzieć się co oznacza motywacja do podjęcia wysiłku i jak się ona rozwija, co robić, aby dzieci były bardziej samodzielne, zdyscyplinowane i cierpliwe. W jaki sposób nauczyć dzieci nawiązywania lepszych kontaktów z rówieśnikami i otoczeniem.

Pojawia się także opinia, iż wychowanie powinno być procesem partnerskim, w którym każdy może zabrać głos, każdy może przedstawić swój pogląd na daną sprawę, by potem szukać wspólnych rozwiązań zadowalających wszystkich. Rodzice powinni stymulować i zachęcać dzieci, zamiast żądać. Powinni dawać przykład zamiast prawić kazania. Dziecko ma prawo do błędów, które są w pewnym sensie kluczem do sukcesu, bowiem ważna jest umiejętność wy-ciągania wniosków z popełnionego błędu i kreatywne poszukiwanie rozwiązań.

Wszyscy popełniamy jakieś błędy wychowawcze, a mimo to na świecie jest wielu wspaniałych, szczęśliwych, wartościowych, dobrze wychowanych ludzi. Potrafią kochać, wiedzą co jest w życiu najważniejsze i układają z innymi prawidłowe relacje interpersonalne. Nikt z nas nie jest i nie musi być idealnym rodzicem. Tacy nie istnieją. Dlatego nie obwiniajmy się, że wychowując dziecko nie wszystko robimy dobrze. Nie znaczy to jednak, że nie należy się starać. Warto zatem sięgnąć po zaproponowane metody, zasady postępowania, czy skorzystać z przykładów ćwiczeń i zabaw terapeutycznych zawartych w poradnikach.

Zachęcam do zapoznania się z następującymi pozycjami:
• „Jak rozwiązywać konflikty w rodzinie”, H. Gurtler
• „Nieznośne dzieci i zdesperowane dzieci”, N. Laniado
• „Trudności z koncentracją uwagi”, H. Weyhert
Jolanta Wituła

30.01.2015r.

[Rozmiar: 2684 bajtów]

"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z leśnikiem - p. Sylwestrem Liskiem, prywatnie tatą Kajetana z grupy 3-latków.
Przedszkolaki dowiedziały się o sposobach pomagania zwierzętom w zimie oraz przekazały zgromadzony pokarm, przeznaczony na pożywienie dla leśnych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie:)
3-latki oraz 4-latki "A" z ul. Miłej
Anna Chmielecka

28.01.2015r.

"Zabawy zimowe są zdrowe!"

[Rozmiar: 43611 bajtów]
Przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej korzystały z uroków zimy i bawiły się w ogrodzie przedszkolnym - lepiły kule, grały w śnieżki, ulepiły całą rodzinkę bałwanków.

Było super!!! Czekamy na kolejne obfite opady śniegu.
Paulina Jóźwiak

26.01.2015r.

[Rozmiar: 51027 bajtów]

26 stycznia 4-5 - latki i 5 - latki "C" z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, by z bliska przyjrzeć się pracy strażaków. Była to też okazja do podziwiania sprzętu, strojów i samochodów, które pomagają strażakom w pracy i chronią ich życie.

[Rozmiar: 75727 bajtów]

W drodze powrotnej do przedszkola, korzystając z uroków zimy "prawie..." ulepiliśmy bałwana:)
Anna Cicha

25.01.2015r.

[Rozmiar: 46609 bajtów]

W piątek 23 stycznia w grupie 4-latków "B" gościliśmy mamę Ewy, która w ramach akcji: "Cała Polska Czyta Dzieciom", czytała dzieciom bajkę. Przedszkolaki słuchały z wielką uwagą tym bardziej, że bajka okazała się bardzo ciekawa i trochę niezwykła. Historia Niny, która ze złej osoby stała się dobrą i jej psa tropiciela, zainspirowała dzieci do narysowania ilustracji do książki.
Dziękujemy!
Magdalena Michalik

25.01.2015r.

[Rozmiar: 4250 bajtów]
RYTMIKA W PRZEDSZKOLU:)

Nauka "Zimowej wyliczanki"
Dzień Babci i Dziadka
Idziemy na bal
Muzykanci
Poznajemy budowę pianina,
to tematy wokół których przedszkolaki bawiły się z p. Dorotą Sowińską, podczas rytmiki w miesiącu styczniu.
Uwaga! od marca w rytmice będą brały udział także 3-latki:)
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

23.01.2015r.

Miniony tydzień upłynął w przedszkolu pod hasłem "Dzień Babci i Dziadka".
[Rozmiar: 21302 bajtów] W ostatnich dniach przedszkolaki wręczały własnoręcznie wykonane drobiazgi i laurki, składały życzenia, a szczęśliwi dziadkowie odwiedzali przedszkole.
W przypadku naszej placówki świętowano w 12 grupach, a spotkania odbywały się przez kilka dni.
Biorąc pod uwagę, że mamy ponad 300 przedszkolaków, a każdy z nich miał średnio 2 gości ...oj działo się działo:)
Jest co wspominać:)

Dziękujemy!
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

23.01.2015r.

[Rozmiar: 5673 bajtów]
"W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż."

Uwaga! Uwaga Rodzice!

serdecznie zapraszamy do udziału w przedszkolnym balu karnawałowym, który odbędzie się:
w przedszkolu przy ulicy Przejazd - środa, 28.01.2015r.
w przedszkolu przy ulicy Miłej - czwartek, 29.01.2015r.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

21.01.2015r.

[Rozmiar: 67528 bajtów]

DZIEŃ BABCI CZY DZIEŃ DZIADKA ...

"W Polsce Dzień Dziadka obchodzimy tuż po Dniu Babci czyli 22 stycznia. Czasem babcie i dziadkowie świętują razem jednego dnia, czasem oddzielnie – dziadek obchodzi Dzień Dziadka, a babcia Dzień Babci. Jedno jest pewne – w Dniu Dziadka i Dniu Babci wszystkie wnuki mają wyjątkową okazję, aby wyrazić swym babciom i dziadkom szacunek i wdzięczność.
Dzień Babci czy Dzień Dziadka - to święta, które dają radość zarówno wnukom, jak i ich dziadkom. Warto kontynuować tradycję obchodzenia tych świąt, bo przecież kiedyś dzisiejsze dzieci także będą babciami i dziadkami.
W ten wyjątkowy dzień dziękujemy naszym Dziadkom za to, że wpajają nam zasady moralne, wiarę, przekazują mądrość i doświadczenie życiowe. Cenimy ich także za przywiązanie do rodziny, pracowitość, obowiązkowość a przede wszystkim za ich wielkie i otwarte dla nas serca.
Dziadkowie – nikt inny nie ma tyle cierpliwości i wyrozumiałości. Dziękujemy im za to."
Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

20.01.2015r.

[Rozmiar: 12813 bajtów] W ramach realizowanego celu „Kształtowanie u dzieci przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej” przedszkolaki z grupy 3-latków z ul. Miłej poznawały historię miasta Poddębic:
· wiedzą, że w tym mieście znajduje się ich kochane przedszkole, w którym chętnie się bawią i uczą :)))))
· podczas spotkania z p. Renatą Dzieciątkowską, kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej, wysłuchały legendy „Paradny most” ze zbioru p. Janiny Pucek, bawiły się w budowanie mostu przy śpiewanej przez gościa piosence „Jadą, jadą dzieci drogą” (sł. M. Konopnicka);
· kolorowały herb Poddębic - prace wyszły SUPER!!!
· poznały na czym polega praca żołnierza zawodowego – instruktora spadochronowego, podczas spotkania z tatą Olka - p. Wiktorem Drewnikiem;

Poznawaniu okolicy sprzyjały spacery, podczas których nauczycielki kierowały uwagę dzieci na wygląd budynków i tablic informacyjnych.
Jolanta Wituła

19.01.2015r.

[Rozmiar: 74215 bajtów]
"Zimowy spacer ulicami Poddębic"

15 stycznia w grupie 5-letniej "B" odbyło się zajęcie warsztatowe dla dzieci i rodziców. Dzieci wykazały się znajomością swojej "Małej Ojczyzny" oraz czerpały radość ze wspólnego działania z najbliższymi.

Mamy nadzieję, że Rodzice także podzielili entuzjazm swych pociech:)
Dziękujemy za obecność.
Agnieszka Kaczmarek i Agnieszka Kulczycka

19.01.2015r.

[Rozmiar: 60845 bajtów]
Poznajemy zawody naszych rodziców...

Gościem 3-latków i 5-latków "B" z ul. Miłej był tato Olka i Oskara - pan Wiktor Drewnik. Zaprezentował swój niezwykły zawód instruktora spadochronowego i tunelowego. Przedszkolaki poznały, a niektóre przymierzyły, strój skoczka spadochronowego, obejrzały akcesoria, a przede wszystkim widziały z bliska spadochron.
Panu Wiktorowi dzielnie asystowała małżonka - pani Agnieszka.

Serdecznie dziękujemy za "odlotowe" spotkanie :)
Anna Chmielecka, Agnieszka Kaczmarek, Jolanta Wituła

14.01.2015r.

[Rozmiar: 69589 bajtów]

W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dziadka, tematem przewodnim pierwszego w tym roku „Spotkania z muzyką” byli właśnie Dziadkowie.

Już dziś życzymy naszym Kochanym Babciom i Najdroższym Dziadkom - duuuużooo zdrówka i do zobaczenia już wkrótce w naszym przedszkolu!

„ czy w Łodzi czy w Krakowie - Dziadkowie – na zdrowie!
W Łęczycy w Uniejowie - Dziadkowie - na zdrowie!”/ sł. U. Pakuła/
Katarzyna Wojtczak

15.01.2015r.

[Rozmiar: 9786 bajtów]

14 stycznia, na zaproszenie dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach - pani Edyty Durki, grupa 4-latków z ul. Przejazd uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu promującego edukację regionalną, w czasie których przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Ziemia Poddębicka - Moja mała Ojczyzna”.
Prezentacja przedstawiała najważniejsze miejsca i zabytki w regionie poddębickim, a uatrakcyjnieniem zajęć była praca plastyczna polegająca na wyklejanie herbu naszego miasta kawałkami kolorowego papieru.

Serdecznie dziękujemy:)
Katarzyna Wojtczak

15.01.2015r.

[Rozmiar: 94067 bajtów]

14 stycznia w grupie 4-latków „B” z ul. Miłej odbyła się wycieczka do Straży Pożarnej w Poddębicach. Wycieczkę oprowadzali rodzice dzieci z naszej grupy - tata Natalii i tata Wiktorii, którzy opowiadali nam o ciężkiej pracy strażaka i niebezpieczeństwach z jakimi muszą się zmagać, w jaki sposób i kiedy należy wzywać Straż Pożarną, przypomnieli alarmowe numery telefonów.
Największe wrażenie na dzieciach zrobił pokaz błyskawicznego szykowania się do akcji i oczywiście sam wóz strażacki.

Na pożegnanie, dziękując za odwagę i poświęcony czas, dzieci wręczyły Panom strażakom wykonany przez siebie kalendarz z wydzieranką. Emocje związane z wycieczką towarzyszyły dzieciom długo po przyjściu do przedszkola, wykonały kolorowankę, którą otrzymały od strażaków.
Dziękujemy!
Magdalena Michalik

15.01.2015r.

5 latki "C" z ul. Miłej powoli przygotowują się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już przygotowały dla swoich gości zaproszenia i dziś wybrały się na pocztę by je wysłać.

[Rozmiar: 37355 bajtów]

"Koperty, adresy i znaczki mamy.
I zaproszenia wysyłamy...".

[Rozmiar: 37343 bajtów]

"Teraz to już tylko czekamy, kiedy babcia i dziadek odwiedzą nas w przedszkolu."
Anna Cicha

11.01.2015r.

[Rozmiar: 43386 bajtów]

Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów.
W tygodniu poświęconym pracy zegarmistrza 4-latkom udało się zorganizować „zegarowy kącik”, w którym wyeksponowane zostały zegary przyniesione przez dzieci z domów. Ponadto przedszkolaki poznały historię powstania zegara i jego rozwój na przestrzeni stuleci.
Podczas spaceru zachwycił dzieci zegar na wieży kościelnej. Ale przecież „ (…) czas i tak każdy ma w sobie, nie musi mu go zegar podpowiadać /W. Myśliwski/”.
Katarzyna Wojtczak

11.01.2015r.

8 stycznia dzieci z grupy 5 „A” z ulicy Miłej wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego, aby lepiej dowiedzieć się, na czym polega praca zegarmistrza. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz: lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów, pilników, młotków.

[Rozmiar: 132602 bajtów]

Ponadto miały możliwość zobaczyć, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie - od ściennych po zegary na rękę.
Największy zachwyt wzbudził stary zegar z kukułką.

Serdecznie dziękujemy p. Ireneuszowi Łukowskiemu za gościnność i czas poświęcony naszym Milusińskim.
Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz prace ludzi różnych zawodów.

Agnieszka Kulczycka

11.01.2015r.

GÓRA GROSZA!!!
[Rozmiar: 32826 bajtów]

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom – Rodzicom naszych wychowanków za wrażliwość, hojność i aktywny udział w AKCJI GÓRA GROSZA".

31.12.2014r.

[Rozmiar: 13333 bajtów]

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

31.12.2014r.

[Rozmiar: 16529 bajtów]

"Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2013/2014, na który napłynęło 129 sprawozdań z całego kraju. Komisja konkursowa w składzie:
Irena Koźmińska – Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”;
Joanna Górska – Dyrektor ds. Współpracy, Koordynator Projektów Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”;
Agnieszka Jakubik – Koordynator Zespołu Obsługi Projektów Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz:
Anna Frydrych, członek Zespołu Obsługi Projektów Fundacji;
Karolina Kolwas, członek Zespołu Obsługi Projektów Fundacji,
kierując się ustalonymi przez Fundację kryteriami oceny merytorycznej sprawozdań konkursowych przyznała następujące Nagrody i Nagrody Specjalne oraz Wyróżnienia i Wyróżnienia Specjalne."
Jedno z nich przypadło naszej placówce.
>>>CAŁA POLSKA<<<

Bożena Karasińska

20.12.2014r.

Jak co roku, harcerze z Hufca ZHP w Uniejowie: Maksymilian Pięgot, Julia Kotarska i Filip Kowalczyk na czele z hm. Barbarą Zwolińską odwiedzili Publiczne Przedszkole w Poddębicach z bożonarodzeniowymi życzeniami oraz „Betlejemskim Światłem Pokoju” .

[Rozmiar: 18340 bajtów] "Akcja Betlejemskie Światło Pokoju została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję. Od tamtego czasu (na około tydzień przed świętami Bożego Narodzenia) w Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Stąd wędruje ono do harcerskiego ośrodka „Głodówka”, gdzie po mszy świętej w kapliczce przekazane zostaje dalej – przez Kraków, Jasną Górę rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby trafić za pomocą rąk harcerek i harcerzy do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju."

„…światło z Betlejem, nową światu da nadzieje, pokoju płomyk niech ogrzewa nas…”
CZUWAJ!
Katarzyna Wojtczak

20.12.2014r.

[Rozmiar: 5712 bajtów]
Lśni dokoła choinkowy blask,
śniegu napadało, niebo pełne gwiazd.
Niech Święta radością wypełnią Wasz dom,
a Nowy Rok 2015 nadziei doda Waszym dniom.

Tego życzą z całego serca
Dyrektor oraz Pracownicy
Publicznego Przedszkola w Poddębicach

20.12.2014r.

[Rozmiar: 54529 bajtów]

Po raz ostatni w tym roku, w przedświątecznym czasie, udało się 4-latkom z Przejazd odwiedzić Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach. Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat bożonarodzeniowych tradycji a najciekawszym tematem okazał się Święty Mikołaj. Już wiemy skąd pochodzi, jak wygląda, kto mu pomaga pakować prezenty, ile ma pracy i jak ma na imię czerwononosy renifer zaprzężony w sanie Świętego Mikołaja.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i składamy raz jeszcze świąteczne życzenia!

Katarzyna Wojtczak

09.12.2014r.

Rozmiar: 31048 bajtów
pięknie zapraszają przedszkolaki

07.12.2014r.

Rozmiar: 9541 bajtów

W piątek 5 grudnia, w Mikołajki” przedszkolaki z ulicy Miłej i w poniedziałek 8 grudnia przedszkolaki z Przejazd, podarowały swoje zabawki, maskotki, gry, książki i ubrania, które z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia za pośrednictwem Biblioteki Pedagogicznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach trafią do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Serdecznie dziękujemy Darczyńcom – Rodzicom naszych wychowanków za wrażliwość, hojność i aktywny udział w XIX akcji "BANK DARÓW".

Beata Ziółkowska

09.12.2014r.

Rozmiar: 7872 bajtów

5 grudnia przedszkole przy ul. Miłej odwiedził Mikołaj, który strudzony przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia postanowił spędzić kilka miłych chwil z dziećmi. Kto nie miał okazji wysłać listu do Mikołaja mógł wręczyć mu go osobiście. Od czerwonych strojów cała sala wyglądała odświętnie a przedszkolaki z zapałem tańczyły, recytowały i śpiewały dla Mikołaja, który dziękując za upominki, występy i serdeczne dla Niego życzenia obiecał, że wkrótce odwiedzi dzieci znowu. Wzruszony gorącym przyjęciem postanowił każdej grupie wręczyć prezenty. Zabawom nie było końca - podarki przyniesione przez Mikołaja sprawiły wiele radości.

Rozmiar: 37353 bajtów

Żal się było rozstawać, ale przecież już niedługo się zobaczymy!

Magdalena Michalik

07.12.2014r.

Rozmiar: 6133 bajtów
Uwaga! Uwaga :)

W najbliższą środę - 10 grudnia - kiermasz świąteczny w naszym przedszkolu.

ZAPRASZAMY od godziny 14.00

Żaneta Kochanowska i Katarzyna Skórka
Rada Rodziców

07.12.2014r.

Rozmiar: 201877 bajtów

4 grudnia odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem „Świąteczne dekoracje”, w których uczestniczyli gościnnie rodzice naszych wychowanków. Wykonane okolicznościowe kartki świąteczne, bombki, dekoracje na stół oraz wiele innych bożonarodzeniowych ozdób pozwolą zorganizować przedświąteczny Kiermasz, wzbogacający budżet Rady Rodziców.
Dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz pomysły, które uatrakcyjniły warsztaty!

Rada Pedagogiczna

06.12.2014r.

Rozmiar: 262581 bajtów

5 grudnia Publiczne Przedszkole w Poddębicach gościło w swoich murach niecodziennego gościa.

To Święty Mikołaj w dniu swoich imienin zawitał do naszych przedszkolaków, które przybyły ubrane z tej okazji w mikołajowe czapki, z drobnymi upominkami dla gościa z Laponii. Dzieci w wielkim napięciu wyczekiwały pojawienia się brodatego gościa, a jego wejście przywitały oklaskami. Mikołaj wysłuchał utworów muzycznych i literackich wykonanych dla niego przez poszczególne grupy, obdarował prezentami i prosił o świadczenie dobrych uczynków dla innych tak, by w święta Bożego Narodzenia mógł zawitać pod choinką z jeszcze większym workiem upominków.
Podczas pożegnania wielu przedszkolakom trudno było rozstać się z ukochanym gościem.

Do zobaczenia Mikołaju już niedługo!

Katarzyna Wojtczak

06.12.2014r.

>>>> ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ... <<<<

Beata Ziółkowska

05.12.2014r.

"Idzie górnik drogą, piórko mu się kiwa
Wali grajek w bęben, trąbka mu przygrywa
Piórka mu z czapeczki pięknie powiewają
Złote na mundurze guziki błyskają
Grajże mi trębaczu grajże mi kapelo
Niechże dziś górnicy, wszyscy się weselą"


Rozmiar: 202912 bajtów

Czwartkowe spotkanie Starszaków z Przejazd z Panią Anną Karską - Prezes Geotermii Poddębice pozwoliło na przypomnienie dzieciom, że 4 grudnia w Polsce obchodzimy Dzień Górnika. Jest to święto nie tylko ludzi pracujących w kopalniach węgla kamiennego, ale i tych, którzy wydobywają sól, siarkę, rudę żelaza i ... gorącą wodę z głebin naszej planety Ziemi.

Dziękujemy Pani Aniu :)

Bożena Karasińska

03.12.2014r.

Rozmiar: 8535 bajtów

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, dlatego dziś przeanalizujemy Akcję "Zbiórka Makulatury", której wynik tym razem nie jest zbyt imponujący:

ulica Przejazd - 102kg
ulica Miła 357kg

ale wzbogacił fundusze Rady Rodziców kwotą 48,90zł.
Dziękujemy i prosimy o czujność. Kolejna zbiórka makulatury już w po Nowym Roku.

Bożena Karasińska

01.12.2014r.

27 listopada w grupie 4-latków "B" odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem rodziców na temat: "Nasi domowi ulubieńcy - Psy", których celem było wzbogacanie i utrwalanie wiedzy dotyczącej opieki nad zwierzętami domowymi oraz zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw z dziećmi.


Rozmiar: 289325 bajtów


Rodzice wraz z dziećmi wykonali przezabawne postacie piesków, które znalazły schronienie w wielkiej budzie.

Rozmiar: 177351 bajtów

Okazji do zabaw i wspólnego spędzania czasu nigdy za wiele.
Dziękujemy:)

Magdalena Michalik

01.12.2014r.

Rozmiar: 28965 bajtów

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dziś naszym przedszkolakom zabawy taneczne z p. Krystianem Szymankiem. Orientalne tańce wprawiły dzieci w miły nastrój, który trwał do późnych godzin popołudniowych.
Ciąg dalszy za tydzień - 8 grudnia.

DZIĘKUJEMY:)

Bożena Karasińska

01.12.2014r.

Rozmiar: 178388 bajtów

Dziś gościem specjalnym w przedszkolu, w grupie 4-latków była mama Kacperka, Pani Kasia Skórka, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy w banku.
Ciekawym akcentem spotkania było liczenie pieniędzy, które dzięki wykorzystanej maszynie, zostały policzone na poczet zbiórki „Góry Grosza”.
Udało się dokładnie wszystko przeliczyć, a po skończonym spotkaniu dzieci otrzymały mnóstwo prezentów.
Pani Kasiu, była Pani naszym Świętym Mikołajem!
DZIĘKUJEMY:)

Katarzyna Wojtczak i 4-laki

01.12.2014r.

Hokus – Pokus, mary – dary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary.
Czary – mary, czary – mary,
Aby wróżby się spełniły złóżmy dary.

Rozmiar: 151663 bajtów

Uroczystość Andrzejkowa była świetną okazją do wspólnych zabawa dzieci z grup 3 - latków i 4 - latków "A" przy ul. Miłej. Przedszkolakom najbardziej podobało się lanie wosku i ustawianie butów w stronę drzwi - każdy chciał wiedzieć, kto wyjdzie pierwszy za mąż. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wróżba "Kim będę w przyszłości?"
Na zakończenie były oczywiście wspólne zabawy przy muzyce :)

Anna Chmielecka

29.11.2014r.

Miniony tydzień obfitował w liczne wycieczki przedszkolaków do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie poznały cały księgozbiór, miały też okazję obejrzenia prac przygotowanych przez inne dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Misia, oglądały, słuchały ..., a także kolorowały malowanki kredkami ołówkowymi, wzbogacając kolekcję Misiów.
Fajnie było posłuchać przygód Kubusia Puchatka czytanych przez p. bibliotekarkę Beatę - wspominają przedszkolaki.

Rozmiar: 35603 bajtów

Rozmiar: 35603 bajtów

Rozmiar: 35603 bajtów

Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka do biblioteki. Było super!!!

Anna Cicha

29.11.2014r.

TANIEC ...
Czy to możliwe, że przedszkolaki tańczą w rytmach latynoamerykańskich? ...TAK!!!
W miniony poniedziałek odbyły się pierwsze zajęcia taneczne prowadzone przez Paulinę Ostrowską i Krystiana Szymanka.

Rozmiar: 142354 bajtów
na zdjęciu 5 - latki A z Miłej
Rozmiar: 142354 bajtów
na zdjęciu 6 - latki z Przejazd

Dziękujemy za pozytywną energię i radość wspólnej zabawy!

Kolejne zajęcia już w poniedziałek 1 grudnia:)

5-6 - latki

28.11.2014r.

Rozmiar: 11672 bajtów

Co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym i co roku spotykamy się z ich otwartością na problemy innych i życzliwością.

W tym roku jest podobnie, bowiem przyjęliśmy zaproszenie do udziału w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, w naszym przypadku - wolontarusze z PDKiS, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole objęło pomocą rodzinę - rodziców z dwójką dzieci: Pani Marzena (45 l.) i Pan Grzegorz (43 l.), Mateusz (13 l.) i Paulina (11 l.).
Rodzina bardzo prosi o żywność, to duży wydatek dla czteroosobowej rodziny, środki chemiczne, pościel, odzież i buty tak potrzebne zimą szczególnie dla dzieci, które jeszcze rosną.

POTRZEBY RODZINY
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kawa, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne
Inne: płatki śniadaniowe, mleko w kartonach, słodycze
Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów Inne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne.

Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Piórnik, Plecak

Wyposażenie mieszkania:
Koc, Pościel, Ręczniki

Upominki:
Paulina - książka o kotkach. Mateusz - gra na komputer o wyścigach. Marzena - kosmetyki 40+. Grzegorz - maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami.

Rozmiar: 7823 bajtów
Osoby zainteresowane organizacją szlachetnej paczki zapraszamy do kontaktu z dyrektorem przedszkola lub nauczycielkami:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

28.11.2014r.

26 listopada w grupie 5 letniej "C" przy ul. Miłej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców.
Wspóne zabawy ze zwięrzętami domowymi sprawiły dzieciom wiele radości. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak dzieci bawią się z literką "K".
A oto efekt prac przedszkolaków:

Rozmiar: 95305 bajtów

Anna Cicha

28.11.2014r.

Podsumowanie obchodów Święta drzewa oczami fotoreportera...

Rozmiar: 114241 bajtów Rozmiar: 112710 bajtów

wiersz J. Pisarskiego pt. "Zielone serce"
Na skwerku rosło drzewko
szeroko, rozłożyście.
Srebrzystą miało koronę.
Zielonosrebrne liście.

Słuchali chętnie ludzie
przechodząc koło drzewa
jak wietrzyk wśród gałązek
wesoło piosenki śpiewa.

Lecz przyszedł mały urwis
ukradkiem wyjął nożyk,
bo napis chciał wyskrobać
w srebrzystej, cienkiej korze.

Wycinał powolutku,
literka po literce,
nie wiedział, że pod korą
zielone płacze serce.


Rozmiar: 69332 bajtów

Gdyby lasu nie było,
gdyby go wyrąbano,
kto by szumiał wieczorem
piosenki wam na dobranoc?
Wiecie, co by się stało,
gdyby lasy wycięto?
Zabrano by mieszkania
wszystkim leśnym zwierzętom.
I zginęłyby marnie,
żyłyby tylko w baśni
smutne byłoby życie
bez zwierzęcej przyjaźni.
Posadź ptaszkom przed domkiem
świerk, dąb lub sosenkę,
a na pewno piosenką
podziękują ci pięknie.
F. Kobryńczuk

Rozmiar: 93913 bajtów

Rozmiar: 117656 bajtów Rozmiar: 111833 bajtów

Rozmiar: 95115 bajtów
Rozmiar: 112436 bajtów Rozmiar: 97400 bajtów

Z całego serca dziękujemy sponsorom naszego przedszkolnego przedsięwzięcia wśród, których znaleźli się: Urząd Miejski w Poddębicach, Nadleśnictwo Poddębice, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach, Księgarnia Atena, Geotermia Poddębice, Przemysław Jaszczak - radny RM w Poddębicach, Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Poddębicach.

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

28.11.2014r.

Rozmiar: 6133 bajtów

RODZICE - DZIECIOM :)

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.

Mając na uwadze wspólne dobro naszej przedszkolnej społeczności, zapraszamy na spotkania warsztatowe, które zostaną zorganizowane przez Nauczycielki naszych pociech po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Proponujemy Wam wspólne zabawy plastyczne, które przybliżą nam tradycje samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych, a także pozwolą nam lepiej się poznać. W efekcie pozwolą zorganizować przedświąteczy Kiermasz, wzbogacający budżet Rady Rodziców.

Pamiętajcie, że aby dobrze się czuć i bawić, trzeba być radosnym, a tej radości na pewno nie zabraknie 4 grudnia, podczas wspólnych warsztatów na które serdecznie zapraszamy.

Żaneta Kochanowska i Katarzyna Skórka
Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Poddębicach

28.11.2014r.

Rozmiar: 12075 bajtów
Tak jak pisaliśmy już wcześniej, od przeszłego tygodnia przedszkolaki z ulicy Miłej będą uczestniczyć w zajęciach rytmiki, prowadzonych przez nauczycielkę muzyki p. Dorotę Sowińską.
Zabawy poświęcone wyrabianiu umiejętności aktywnego słuchania muzyki, rozwijaniu poczucia rytmu i kształtowaniu kreatywności i twórczości muzycznej wzbogacą ofertę edukacyjną naszego przedszkola.

W miesiącu listopadzie przedszkolaki z Przejazd bawiły się w ramach tematów: "Raz wysoko a raz nisko", "Co słyszymy?", "Jesienna orkiestra", "Listopadowa muzyka" i innych, także poświęconych aktualnej porze roku.
W grudniu pojawią się tematy świąteczne i zimowe ...

Czekamy z niecierpliwością :)

Rada Pedagogiczna

28.11.2014r.

Rozmiar: 12242 bajtów Mikołajki tuż, tuż!
W prezencie mikołajkowym przedszkolaki, już we wtorek 2 grudnia, obejrzą przedstawienie teatralne zatytułowane "Bajka zimowa".

"Zajączek poszukuje Św. Mikołaja, bo chce oddać list, który wcześniej wyjął spod poduszki swojego właściciela Jacka. W poszukiwania włączają się złośliwy Mróz, przemądrzała Wrona i zmarznięty Bałwanek. Na koniec przedstawienia wychodzi poszukiwany Święty Mikołaj i razem z bohaterami bajki bawi się z dziećmi.
Dekoracje, kostiumy, piękne piosenki, które zostały napisane specjalnie na potrzeby tego przedstawienia, powodują że dzieci świetnie się bawią.

DUO - IMPRESSO"

Rada Rodziców

27.11.2014r.

Rozmiar: 186008 bajtów

Bożena Karasińska

27.11.2014r.

Rozmiar: 15965 bajtów

Miła niespodzianka ...

Mama Julki Zawadzkiej - naszej absolwentki, nieco wcześniej zabawiła się w św. Mikołaja i obdarowała grupę Maluszków z ul. Miłej workiem pełnym zabawek. Julcia świetnie sprawdziła się w roli pomocnika!

DZIĘKUJEMY!

Przedszkolaki mają wiele radości podczas zabawy "nowymi" zabawkami.
To miło, że o nas pamiętacie!

Jolanta Wituła i Anna Chmielecka

27.11.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów
Z radością prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego „Drzewo z duszą”, który został ogłoszony w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa” realizowanego przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach we współpracy z Nadleśnictwem Poddębice oraz Powiatową Biblioteką Publiczną w Poddębicach.

Przedmiotem Konkursu było zdjęcie w formacie 13x18, prezentujące drzewo, np. najstarsze, najwyższe, najgrubsze, najpiękniejsze lub też drzewo najbardziej kochane, rosnące nieopodal domu czy przedszkola, drzewo z rodzinną opowieścią, które pobudza wyobraźnię, czy skłania do wspomnień. Do fotografii należało dołączyć krótki opis z uzasadnieniem wyboru drzewa.
Konkurs był adresowany do Rodziców/Opiekunów dzieci z Publicznego Przedszkola w Poddębicach.

25 listopada jury w składzie:
Bożena Karasińska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,
Piotr Zdunek - Przedstawiciel Nadleśnictwa Poddębice,
Kamila Ścibior - Urząd Gminy w Poddębicach - Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
dokonało oceny prac konkursowych zgłoszonych przez rodziców.
Wpłynęło 20 prac. Cztery z nich nie spełniały wymogów regulaminu konkursu z zakresie formatu zdjęcia. Pozostałych 16 prac poddano ocenie i wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Magdalena Zych

Rozmiar: 114609 bajtów

II miejsce: Marzena Przygońska
III miejsce: Agnieszka Saganiak, Aneta Szczerbicka
Wyróżnienie: Janusz Bieńkowski.

GRATULUJEMY :)

Rada Pedagogiczna

27.11.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów
Spieszymy z informacją o wynikach konkursu plastycznego pt. „Drzewo przedszkolaka”, ogłoszonego w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego pt. „Święto drzewa” realizowanego przez Publiczne Przedszkole w Poddębicach we współpracy z Nadleśnictwem Poddębice i Powiatową Biblioteką Publiczną w Poddębicach.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej (malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, collage itp.) na papierze formatu A4, na temat „Drzewo przedszkolaka”.
Konkurs adresowany był do dzieci z grup 4-, 5-, 6-letnich z przedszkola przy ul. Przejazd i ul. Miłej. Każda grupa mogła zgłosić na konkurs maksymalnie 3 prace.

25 listopada jury w składzie:
Bożena Karasińska - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Poddębicach,
Edyta Durka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach,
Piotr Zdunek - Przedstawiciel Nadleśnictwa Poddębice,
Kamila Ścibior - Urząd Gminy w Poddębicach - Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska,
dokonało oceny prac biorąc pod uwagę samodzielność wykonania.

Spośród nadesłanych prac jury wybrało 3 główne w każdej kategorii wiekowej: 4-latków, 5-latków i 6-latków oraz 4 wyróżnienia, które nagrodzono dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 31 prac: 4-latki – 9 prac, 5-latki – 15 prac, 6-latki – 7 prac.

Kategoria wiekowa 6 - latki:
I miejsce: Maks Piątek, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd
II miejsce: Michalina Skórka, grupa: 6 – latki ul. Miła
III miejsce: Piotr Adamczyk, grupa: 6 – latki ul. Przejazd
Wyróżnienie: Bartłomiej Nowak, grupa: 6 – latki ul. Przejazd

Kategoria wiekowa 5 - latki:
I miejsce: Gabriela Rudnicka, grupa: 5 – latki „B” ul. Miła
II miejsce: Nela Kuchciak, grupa: 5 – latki „B” ul. Miła
III miejsce: Oliwia Pawlak, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd
Wyróżnienie: Dawid Karolak, grupa: 5 – latki ul. Przejazd, Gabriela Szymczyk, grupa: 5 – 6 latki ul. Przejazd, Katarzyna Cieślak, grupa: 5 – latki „C” ul. Miła

Kategoria wiekowa 4 - latki:
I miejsce: Sebastian Gomułka, grupa: 4 – latki „A” ul. Miła
II miejsce: Jakub Królikowski, grupa: 4 – latki ul. Przejazd
III miejsce: Agata Radowicz, grupa: 4 – latki „B” ul. Miła

Gratulujemy!!!

Uwaga! Zapraszamy do oglądania prac dzieci na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach przy ulicy Narutowicza.

Rada Pedagogiczna

27.11.2014r.

Rozmiar: 360027 bajtów

W minionym tygodniu 5 latki "C"z u. Miłej poznawały walory jesiennej pogody i bawiły się parasolkami.
Zabawa tak im się spodobała, że wybrały się z na jesienny spacer do pobliskiego Parku Zmysłów, oczywiście z :) parasolkami.

Rozmiar: 235705 bajtów

"My się deszczu nie boimy,
bo pod parasolami stoimy".

Anna Cicha

27.11.2014r.

Rozmiar: 16868 bajtów
„Święto Pluszowego Misia
obchodzimy właśnie dzisiaj.
Miś pluszowy, miś, różowy,
misiu szary i brązowy”.

Dnia 25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Grupa 4-latków „A” z ul. Miłej aktywnie włączyła się w świętowanie tego dnia. Już w poniedziałek byliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Poddębicach, gdzie słuchaliśmy bajki o misiach czytanej przez pracownika biblioteki p. Beatę Ignar, rozwiązywaliśmy zagadki o misiach, kolorowaliśmy obrazki z misiami, a na koniec zwiedziliśmy bibliotekę by przekonać się jak dużo jest tam książek.

Przedszkolaki w Dzień Pluszowego Misia przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, bawiły się z nimi przy piosenkach o misiach, rysowały ich portrety. Tego dnia było baaaaardzo misiowo i pluszowo.

Paulina Jóźwiak

26.11.2014r.

Rozmiar: 36375 bajtów Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego, pod hasłem „Eko-Miś”.

Do uniejowskiego przedszkola, które było organizatorem konkursu, nadesłano 66 prac zgłoszonych przez: Szkoły Podstawowe w Wieleninie, Wilamowie, Spycimierzu, Publiczne Przedszkole w Poddębicach, Publiczne Przedszkole w Wartkowicach, Punkt Przedszkolny w Drwalewie, Punkt Przedszkolny w Pełczyskach, Publiczne Przedszkole w Pęczniewie i Miejskie Przedszkole w Uniejowie.
Jury w składzie: Janusz Kosmalski Janusz Kosmalski – Przewodniczący Rady Miasta Uniejów; Elżbieta Bartnik – nauczyciel plastyki w Zespole Szkół w Uniejowie; Arleta Ciepłuch-Becalik – plastyk, przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce – Julia Figurska (6 lat) –Miejskie Przedszkole w Uniejowie
II miejsce – Konstanty Zagozda (5 lat) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła
III miejsce – Maria Sadłowska (3 lata) – Punkt Przedszkolny w Drwalewie
Wyróżnienia:
Daria Pająk (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Szymon Żeromiński (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie,
Zofia Kosmalska (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd,
Szymon Ławrinowicz (lat 5) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Miła,
Aleksandra Łuczak (lat 5)- Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Oliwia Glinka (lat 5) – Szkoła Podstawowa w Spycimierzu,
Julia Rosik (lat 4) – Publiczne Przedszkole w Poddębicach, ul. Przejazd,
Natalia Mielcarek (lat 6) – Publiczne Przedszkole w Wartkowicach,
Igor Karkowski (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Mikołaj Motylewski (lat5) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie,
Zuzanna Grzelewska (lat 5) – Miejskie Przedszkole w Uniejowie,
Michalina Raźniewska (lat 5) – Publiczne Przedszkole w Pęczniewie.

Nagrodę specjalną przyznaną przez pana Janusza Kosmalskiego otrzymała Aleksandra Peraj (lat 6) – Szkoła Podstawowa w Spycimierzu.

GRATULUJEMY!!!

Bożena Karasińska

24.11.2014r.

Rozmiar: 12373 bajtów

"Gotowość szkolna" z udziałem rodziców naszych przedszkolaków...

Zapraszamy rodziców 5-6 - latków na spotkanie poświęcone zagadnieniu gotowości szkolnej - ulica Miła i Przejazd, 27.11.2014r., godz. 16.30 (najbliższy czwartek).

Rada Pedagogiczna

24.11.2014r.

Rozmiar: 5565 bajtów

Wśród laureatów X Powiatowego Konkursu Literatury Europejskiej pod hasłem "LITERATURA LITEWSKA", zorganizowanego przez MCEE w Poddębicach znaleźli się nasi przedszkolacy:
Artur Juraszczyk - III miejsce
Buda Zofia - wyróżnienie.

GRATULULEMY wszystkim uczestnikom i laureatom :)

Rada Pedagogiczna

23.11.2014r.

Rozmiar: 242044 bajtów

A to było ...?

21 listopada 5-6 latki z ul. Miłej obejrzały w Teatrze Integracji wystawę zdjęć w formacie 3D DUMA LOKALNA - DUMA REGIONALNA - wystawę pokazującą najciekawsze historyczne i współczesne przykłady realizacji idei kreatywności i pomysłowości w województwie łódzkim.
Po obejrzeniu wystawy przedszkolaki z wielką radością ruszyły na wędrówkę po parku - A ile tu ZMYSŁÓW zostało pobudzonych :)

Agnieszka Kaczmarek

22.11.2014r.

Legenda "O lochu z pałacu do Kościoła" w MCEE z udziałem naszych przedszkolaków:)

Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów Rozmiar: 106222 bajtów

na zdjęciu 5-6 latki z Przejazd

DZIĘKUJEMY:)

Bożena Karasińska

22.11.2014r.

Rozmiar: 76828 bajtów

19 listopada przedszkolaki z grupy 5 – 6 – letniej - z inicjatywy taty Zosi Modrzejwskiej – uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego w Poddębicach. Zapoznały się z zawodem listonosza oraz obserwowały pracę na poczcie. Poznały rodzaje listów i drogę jaką muszą przebyć listy, paczki i inne przesyłki, aby dotrzeć do adresata.
Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Urzędu Pocztowego w Poddębicach za cenne wiadomości i miłe przyjęcie przedszkolaków!

Iwona Michalak

22.11.2014r.

Rozmiar: 36375 bajtów

„ …MISIE LUBIĄ DZIECI -
- DZIECI LUBIĄ MISIE…”

W listopadzie mamy dwa miłe święta 20 listopada – Dzień Życzliwości i 25 listopada – Święto Pluszowego Misia. Do tych właśnie świąt nawiązywał listopadowy koncert w wykonaniu artystów zespołu Uli Pakuły z Łodzi. Wszystkie przedszkolaki przyniosły na koncert swoje ukochane misie. Było wiele radości podczas „misiowych” zabaw i pląsów. Dzieci uświadomiły sobie, co to znaczy być życzliwym oraz podały – ku uciesze wychowawczyń - wiele przykładów życzliwości.

Rada Pedagogiczna

22.11.2014r.

Rozmiar: 16529 bajtów

Czytanie dzieciom rozbudza
ciekawość świata i pomaga
lepiej zrozumieć siebie i innych.


Składamy serdecznie podziękowania uczestniczkom akcji społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
w grupie 5-6 – latków:
p. Wagner – mamie Nikoli,
p. Stawiszyńskiej – mamie Oliwii – za kilka spotkań poświęconych drzewom,
p. Korzeniewskiej – mamie Nikoli.

Zapraszamy do 15 – 20 minutowego czytania wybranych utworów literatury dziecięcej w grupach.
Wasze dziecko będzie szczęśliwe i poczuje się wyjątkowo, jeżeli jego mama, tata, babcia lub dziadek przeczyta wszystkim dzieciom jego ulubioną bajkę.

Iwona Michalak

22.11.2014r.

Rozmiar: 65776 bajtów

Podczas realizacji tematyki kompleksowej „Poznajemy zawód listonosza” 4-latki z Przejazd gościły 17 listopada w przedszkolu listonosza - Pana Pawła Terleckiego, prywatnie tatę Antosia, a z rewizytą odwiedziły 21 listopada Urząd Pocztowy, gdzie pracuje mama Antosia - Pani Kasia Terlecka.
Dziękujemy!!!

Katarzyna Wojtczak

18.11.2014r.

W sali 3-latków przy ul. Miłej „wyrósł” bajkowy KĄCIK PRZYRODY – CZYŻ NIE?

Rozmiar: 68249 bajtów

Stało się to za sprawą czarodziejek: mamy Eryka - p. Kamili Miłosz i mamy Jasia - p. Marzeny Przygońskiej.
Jesień to pora roku przynosząca różne dary i tak przedszkolaki wzbogaciły swój kącik o wykonane przez siebie (z masy solnej) rumiane jabłuszka i warzywne stworki. Będąc przyjaciółmi zwierząt wykonały także jeże z plasteliny, które przygotowują się do snu i gromadzą z liści legowisko.

Rozmiar: 84260 bajtów

Anna Chmielecka

18.11.2014r.

Rozmiar: 163956 bajtów

17 listopada w grupie 4-letniej „A” gościła mama Mai - p. Marzena Kubacka, która czytała dzieciom bajkę Braci Grimm pt. „Roszpunka”.
Wcześniej do akcji głośnego czytania w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom włączyli się: mama Agatki p. - Agnieszka Saganiak oraz rodzice Mikołaja i Miłosza - p. Jolanta i Piotr Zdunek.
Przedszkolaki bardzo dziękują tym rodzicom i zapraszają innych do wspólnego czytania.

Paulina Jóźwiak

18.11.2014r.

Rozmiar: 282664 bajtów

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy CERTYFIKAT AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA. Jest to nagroda za liczne działania podejmowane przez naszą placówkę w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.
Poprzedni rok szkolny obfitował w liczne prozdrowotne działania, tj. Dzień wody, Dzień ryby, Dzień miodu i in. oraz wypiek ciasteczek zbożowych, gotowanie zupy dyniowej, wykonywanie soków owocowo-warzywnych, sałatek owocowych, szaszłyków iiiiiii..... np. myszek z jajek i szczypiorku :)
Oj, działo się, działo.
Zachęcamy Rodziców do kontynuowania działań przedszkola w środowisku rodzinnym :)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

18.11.2014r.

ODKRYWAMY OGRÓD ZMYSŁÓW ... Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów

Rozmiar: 180267 bajtów Rozmiar: 180267 bajtów

6-latki z Przejazd

17.11.2014r.

Rozmiar: 8409 bajtów

20 listopada 2014r. obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia – „Rzuć palenie razem z nami”.
Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W rezultacie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Od tego momentu Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
W Polsce idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się od 1991 roku, kiedy Centrum Onkologii - Instytut w Warszawie i Fundacja "Promocja zdrowia" zorganizowały akcję "Rzuć palenie razem z nami".
Wszystkie podejmowane w tym dniu działania mają na celu uświadomienie palaczom, że nigdy nie jest za późno aby zerwać z nałogiem.
Zachęcamy:)

Rada Pedagogiczna Przedszkola

17.11.2014r.

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Rozmiar: 17176 bajtów

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw człowieka jednomyślnie poparła propozycję Rzecznika Praw Dziecka dotyczącą ustanowienia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

>>>>>list MEN<<<<<

20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.
Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Bożena Karasińska

17.11.2014r.

Rozmiar: 6831 bajtów

WÓZEK ZA NAKRĘTKI:)

KIEDY?
Już w najbliższych dniach przekażemy zgromadzone w naszym przedszkolu nakrętki od napojów i środków chemicznych.
KOMU?
Organizatorom II etapu akcji "Wózek za nakrętki" - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie.
W JAKIM CELU?
Wsparcie dzieci specjalnej troski (zakup wózków inwalidzkich, łóżek i stołów rehabilitacyjnych).

DZIĘKUJEMY :)))) wszystkim, którzy aktywnie wspierają nas w zbieraniu nakrętek. Troooochę sie tego uzbierało :)

Pracownicy Przedszkola

17.11.2014r.

Starsze przedszkolaki z Przejazd już jutro - 18.11.2014 - obejrzą wystawę fotografii 3D pn. "Duma lokalna. Duma regionalna". Natomiast przedszkolaki z Miłej zagoszczą w Teatrze Integracji - Pijalni Wód Termalnych przy ul. Konopnickiej 15 w najbliższy piątek - 21.11.2014.

Rozmiar: 93808 bajtów

Wystawa prezentuje najciekawsze historyczne i współczesne przykłady projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Jesteśmy przekonani, że dzięki temu projektowi będziemy uczestnikami kreatywnej wycieczki po województwie łódzkim, w tym po "Parku Zmysłów" :)

Bożena Karasińska

17.11.2014r.

Rozmiar: 10030 bajtów

Szanowni Państwo :)

wzorem lat ubiegłych pragniemy włączyć się w organizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poddębicach XIX akcję BANK DARÓW - czyli zbiórkę darów dla dzieci z rodzin ubogich powiatu poddębickiego.
Akcja jak zwykle odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Komitet Dziecka w Łodzi, a zebrane rzeczy będą przekazane za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach.

W bieżącej akcji chcemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na to, byście przynosili ubrania dla dzieci, książki oraz gry, a także plastikowe zabawki, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się akcji BANK DARÓW.
Akcja potrwa do 6 grudnia 2014r., a wszystkie dary będą przekazane potrzebującym z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Z góry dziękujemy:)

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola

12.11.2014r.

Rozmiar: 108510 bajtów

Rozmiar: 108510 bajtów

Rozmiar: 108510 bajtów

Na wycieczkę po Polsce z biegiem Wisły, od Tatr przez Warszawę nad polskie morze, zabrała swoich wychowanków p. Magdalena Pietrzak. W wycieczce uczestniczyli także rodzice przedszkolaków, którzy zostali poddani wcale niełatwej próbie - wykazując się umiejętnościami współpracy w zespole i niebanalnym pomysłem wykonali godło Polski - białego orła w złotej koronie na czerwonym tle.
Gratulacje:)

Bożena Karasińska

11.11.2014r.

W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości wszystkie grupy przedszkolne realizowały treści o tematyce patriotycznej. Również wychowankowie z grupy 6-latków z ul. Przejazd czynnie uczestniczyli we wszystkich działaniach, których celem było kształcenie poczucia przynależności narodowej i budzenie szacunku do symboli narodowych. Poznały legendy, m.in. "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Warszawskiej Syrence", "O Smoku Wawelskim", "Jak to ze lnem było" czy "Dwa krzyżackie miecze". Dzieci wykonywały prace plastyczno - techniczne (godło Polski, herb Warszawy, biało - czerwony kotylion), poznały hymn oraz taniec ludowy.
Zwieńczeniem tygodnia było zajęcie pt. "Polska - nasz drugi dom" , w trakcie którego dzieci poznały genezę świąt 11 listopada. Nasi podopieczni pięknie potrafili mówić o swoim kraju, o bohaterstwie przodków.

Rozmiar: 116562 bajtów

Dowodem na to, że nasza praca nie idzie na marne, niech będzie zdjęcie małego patrioty - Bartka, który podczas samodzielnej działalności wykonał takie oto cudo:

Rozmiar: 153948 bajtów

Róża Krysiak

10.11.2014r.

Rozmiar: 172767 bajtów

3 – latki z ul. Przejazd, podobnie jak ich starsi koledzy, chętnie uczestniczą w cyklicznych zajęciach z języka angielskiego, które prowadzi w przedszkolu p. Ewelina Bartczak. „Maluszki” potrafią się przedstawić, powiedzieć ile mają lat oraz nazwać kolory (biały, czarny, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony, niebieski, brązowy, fioletowy, różowy) a nawet potrafią liczyć do 10.
To nie żarty! Mamo, Tato, możecie to sprawdzić :)

Marianna Kajszczak

10.11.2014r.

Rozmiar: 116250 bajtów

„Wiem, jak się nazywam i gdzie mieszkam”- zajęcia warsztatowe sprzyjające kształtowaniu przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej oraz postawy patriotycznej.

Rozmiar: 71059 bajtów

W grupie Maluszków przy ul. Miłej 06 listopada odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców poświęcone obchodom Święta Niepodległości. Podczas warsztatów rodzice razem z dziećmi wykonali kokardy narodowe.


" A co o Święcie Niepodległości wiedzą mali Polacy?"

Rozmiar: 40097 bajtów

W warsztatach brał udział brat naszego przedszkolaka Franka - Kuba Ciach, absolwent nasego przedszkola. Chłopiec posiada szeroką wiedzę historyczną i podczas "prelekcji" przekazał przedszkolakom i ich rodzicom informacje dotyczące Święta Niepodległości.

Po swoim wystąpieniu otrzymał gromkie brawa!
Brawo - TAK TRZYMAĆ JAKUB - ŻYCZYMY SUKCESÓW! i dziękujemy wszystkim biorącym udział w zabawach z przedszkolakami.

Anna Chmielecka, Jolanta Wituła

10.11.2014r.

Rozmiar: 81334 bajtów

Rozmiar: 113670 bajtów

3 – latki korzystając z pięknej, jesiennej pogody, chętnie uczestniczą w spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy na świeżym powietrzu dają dzieciom wiele radości i zadowolenia, dają również możliwość tworzenia kompozycji z kolorowych liści i materiału przyrodniczego oraz współdziałania z kolegami i koleżankami z grupy.

Marianna Kajszczak

07.11.2014r.

Rozmiar: 60067 bajtów

Przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej dzięki pomocy taty Kuby Gromka i pomysłowości naszego niezastąpionego pana Bogdana mają już zorganizowaną za oknem sali "zimową stołówkę" dla ptaków. Postawiony karmnik i wyłożona karma pozwala obserwować dzieciom, zachowanie i wygląd ptaków, a szczególnie sikor, które z wielką ochotą przylatują i korzystają z przygotowanego pokarmu.
Bardzo dziękujemy!

4-latki "A" z wychowawczyniami

07.11.2014r.

Rozmiar: 2091 bajtów
"Niepodległość świętujemy,
jak kraj długi i szeroki.
Na wolnej, polskiej ziemi
radośnie stawiamy kroki."

5 listopada w grupie 4-letniej „A” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w czasie, którego dzieci wspólnie ze swoim gośćmi wykonywały ozdoby na Święto Niepodległości, czyli „kokardy narodowe”. Rodzice mieli okazję poznać pracę przedszkola w zakresie edukacji patriotycznej oraz obserwować umiejętności swoich pociech.
Zajęcie było zwieńczeniem realizowanej przez cały tydzień tematyki kompleksowej „Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – 11 Listopada” w ramach priorytetu: „Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Paulina Jóźwiak

06.11.2014r.

Rozmiar: 12367 bajtów

Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Czy byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek – każdy z nich ma tego dnia swoje święto - 5 listopada - wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Z okazji „Światowego Dnia Postaci z Bajek” przedszkolaki z grupy 4-latków z ul. Przejazd wybrały się na spotkanie warsztatowe zorganizowane przez Panią Ewę Kacprzak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Skibińskiego w Poddębicach. Oprócz fachowo przygotowanej prezentacji multimedialnej o bajkowych postaciach, nie tylko tych tradycyjnych - książkowych, ale i takich nowoczesnych - telewizyjnych, na dzieci czekało mnóstwo zabaw i zadań: jedzenie pierników na sznurku, oddzielanie grochu od fasoli, odszukiwanie w labiryncie ukrytej drogi, odgadywanie przedmiotów należących do bajkowych postaci i wiele innych ciekawych propozycji.
Pani Ewo - serdecznie dziękujemy za przybliżenie nam bajkowego świata!!!

Katarzyna Wojtczak

05.11.2014r.

Rozmiar: 10230 bajtów

Podziękowania za 1 %

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję przekazania 1% podatku dochodowego za 2013 rok na rzecz Publicznego Przedszkola w Poddębicach
Ogółem za 2013 rok zebrano 7.534,10 zł :)
W akcję „1% dla Przedszkola” włączyło się 142 podatników,
przekazując od 30 groszy do 1467,20 złotych na łączną kwotę 7.534,10 złotych, podwajając tym samym kwotę z roku 2012.
Zgromadzone fundusze w całości zostaną przeznaczone na doposażenie naszego przedszkola.

DZIĘKUJEMY:)

JESTEŚCIE WIELCY!

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

05.11.2014r.

Rozmiar: 469112 bajtów

5 listopada przedszkolaki z grup: 4 - letniej „A” i „B” i 4-5 - letniej z ul. Miłej oraz 5 - letniej z ul. Przejazd były w kinie Cinema City w Łodzi na filmie pt. „Pszczółka Maja”. Film ten to barwna opowieść o małej pszczółce o wielkim sercu. Rozmiar: 7086 bajtówUrodzona w perfekcyjnie zorganizowanym społeczeństwie pszczół robotnic, Maja marzyła o prawdziwej wolności oraz ekscytującym życiu pełnym zabawy i wielkich przygód. Jej zachwyt nad pięknem otoczenia oraz wrodzony wdzięk zapewniają jej zniewalającą energię, która sprawiła, że wszyscy przeciwnicy stanęli po jej stronie, a pozostałe pszczoły odnalazły w sobie chęć do radosnego życia.

Po obejrzeniu filmu przedszkolaki wesoło bawiły się w Sali Zabaw „Twister”, gdzie czekało na nie wiele wspaniałych atrakcji, które pomagają w zdobywaniu i urozmaicaniu sprawności fizycznej m.in.: ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek, kolorowe labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i trampolina.

Było suuuuuuper !!!

Paulina Jóźwiak

05.11.2014r.

Rozmiar: 12075 bajtów

Już od jutra - 06 listopada - przedszkolaki będą korzystać z zajęć rytmiki. Jako pierwsze w dodatkowych zajęciach będą uczestniczyć 5 - 6 – latki, 5 – latki i 4 – latki z Przejazd, następnie od 17 listopada 6 - latki z Przejazd a od 01 grudnia wszystkie 4 - latki, 5 - latki i starszaki z Miłej.
Cieszymy się,że poprzez dodatkowe propozycje zabaw, będziemy mogli uatrakcyjnić pobyt dzieci w naszym przedszkolu, a w końcowym efekcie jeszcze lepiej przygotować je do roli uczniów:)

Bożena Karasińska
Dyrektor Przedszkola

04.11.2014r.

Rozmiar: 8476 bajtów

UWAGA RODZICE ! 06 listopada - czwartek - w godzinach 16.00 - 17.00 zapraszamy na spotkania wychowawczo - edukacyjne tzw. wywiadówki.

Rada Pedagogiczna

31.10.2014r.

"Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.
Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem,
dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów.
/ H.Bechlerowa/

Rozmiar: 183645 bajtów

W przededniu 1 listopada przedszkolaki odbyły spacer na cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Żołnierzy oraz pod tablicą upamiętniającą zmarłych nauczycieli oraz pracowników oświaty.
PAMIĘTAMY!

Katarzyna Wojtczak

31.10.2014r.

Tydzień 27-30.10.2014 w grupie 4-latków "B" z ul. Miłej upłynął pod znakiem warzyw. Dzieci poznały różne warzywa, smakowały, dotykały, oglądały, wiedzą, że są one podstawową grupą składników spożywczych, nieodzownych w codziennych posiłkach człowieka.

Rozmiar: 126498 bajtów

Kulinarne, zdrowe degustacje nie były zwyczajne - oczy dzieci cieszyły kolorowe i pyszne mandale oraz warzywne kompozycje na kanapkach.
Warzywa były także inspiracją do wykonania wielu ciekawych prac plastycznych, które przedszkolaki z radością prezentowały w Galerii dla Rodziców. Nie zabrakło także olbrzymiego dyniowego lampionu i degustacji zdrowych pestek.

Magdalena Michalik

31.10.2014r.

"Dbać o zęby zawsze trzeba, wie to każdy przedszkolaczek,
więc szczoteczkę chwytaj prędko, by nie straszył cię Próchniaczek.
Umyj zęby po śniadaniu i przed spaniem umyj też,
i wyszoruj je dokładnie, kiedy coś słodkiego zjesz."

Rozmiar: 79641 bajtów

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej realizowały Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh - program profilaktyki higieny jamy ustnej. W trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczyły dzieci, jak prawidłowo dbać o zęby oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”. Każdego dnia cała grupa zdobywała określoną sprawności, którą zaznaczała na „Tablicy zdobytych sprawności” przyklejając właściwą naklejkę: „Przyjaciół Pastusiów”, „Zębowych znawców”, „Opiekunów szczoteczek”, „Witaminowych ekspertów” i ,„Pomocników dentysty”.
Podsumowaniem tych działań była wycieczka do Gabinetu Stomatologicznego - miejsca pracy mamy Maciusia, p. Renaty Urbańczyk. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z koniecznością odwiedzania gabinetu stomatologicznego, poznanie narzędzi niezbędnych do pracy dentyście i jego asystentce oraz przebiegu wizyty u lekarza dentysty.

Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie naszej grupy oraz przygotowane niespodzianki.

4-latki A oraz Paulina Jóźwiak

29.10.2014r.

Rozmiar: 3945 bajtów
W przedszkolu przy ul. Miłej w grupach: 5 latki "C" i 6 latki "A" rozpoczęła się realizacja programu pt. "Przyjaciele Zippiego", promującego zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci.
Jest to program, który sprzyja kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji psychospołecznych i emocjonalnych dzieci. Doskonali relacje dzieci z innymi osobami, uczy znajdowania różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i problemami oraz wykorzystania nabytych umiejętności w codziennym życiu.
Program opowiada o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak - ulubieniec jednego z nich. Relizacja programu obejmuje cykl 24 spotkań, składających się na sześć części tematycznych:
• uczucia,
• komunikacja,
• przyjaźń,
• rozwiązywanie,
• przeżywanie zmiany i straty,
• dajemy sobie radę.
Przedszkolaki właśnie rozpoczęły przygodę z Zippim i bardzo im się ta przygoda spodobała, zwłaszcza, że każdy mógł wykonać własnego patyczaka, który będzie mu towarzyszył do końca realizacji programu.
Kolejne spotkanie już za tydzień.

Anna Cicha i Magdalena Pietrzak

25.10.2014r.

Rozmiar: 95576 bajtów

24 października „Maluszki” z ul. Przejazd zostały włączone do grona społeczności przedszkolnej i stały się prawdziwymi przedszkolakami, za sprawą jakże ważnego wydarzenia jakim było „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Do uroczystości dzieci przygotowywały się od pierwszych dni pobytu w przedszkolu, aby móc zaprezentować przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi: wierszyki, piosenki i zabawy przy muzyce, których nauczyły się w przedszkolu. Po prezentacji programu artystycznego i złożeniu przyrzeczenia nastąpił najważniejszy punkt spotkania – pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała zastępca dyrektora Beata Ziółkowska, przy użyciu ooooogromnego ołówka.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom i rożek ze słodyczami.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Marianna Kajszczak, Janina Twardowska

23.10.2014r.

Rozmiar: 106025 bajtów

16 października 6 - latki z ul. Przejazd czynnie uczestniczyły w zajęciach z edukacji regionalnej zorganizowanych w Młodzieżowym Centrum Edukacji Europejskiej.
Pani Magdalena Pańczyk w ciekawy sposób wprowadziła legendę "O lochu z pałacu do kościoła".
Wychowankowie przedszkola mieli także okazję wysłuchać zagadek słuchowych, przedostać się przez tunel czy też pomaszerować jak żołnierze.
Było superaśko! Dziękujemy!

Róża Krysiak

23.10.2014r.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w Przedszkolu przy ulicy Miłej

Rozmiar: 161866 bajtów

"Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam."

Jolanta Wituła

18.10.2014r.

Rozmiar: 115676 bajtów

15 października podczas drugiego „Spotkania z muzyką” zespół Uli Pakuły przypomniał przedszkolakom numery alarmowe, które każdy!!! i duży i mały znać powinien, a przedszkolaki miały okazję obejrzeć „odblaskową modę” w wykonaniu swoich Wychowawczyń.

Katarzyna Wojtczak

15.10.2014r.

Rozmiar: 113422 bajtów
Rozmiar: 124637 bajtów

Podczas obchodzonego tygodnia poświęconego drzewom, na zaproszenie 4-latków z Przejazd przybyli eksperci w dziedzinie świata przyrodniczego:
- leśnik Pan Marek Długosz z Nadleśnictwa Poddębice
- nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach Pani Magdalena Kowalczyk.

Oprócz przekazania wielu ciekawostek na temat swojej pracy, zaproszeni goście w ramach akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom przeczytali przedszkolakom historie leśnych zwierzątek.

Jolanta Stolarek i Katarzyna Wojtczak

15.10.2014r.

Rozmiar: 99512 bajtów

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy 4-letniej "A" z ul. Miłej poznawały różnymi zmysłami warzywa - te dobrze znane jak marchewka i mniej znane jak brokuły czy kabaczki, a na koniec wykonały pyszny i pełen witamin sok owocowo-warzywny.
O tym, że wyśmienicie smakował mogą świadczyć piękne "sokowąsy" :)

Paulina Jóźwiak

10.10.2014r.

Rozmiar: 137795 bajtów

10 października w przedszkolu przy ul Miłej odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszem Komendy Policji w Poddębicach sierżantem Karolem Dudczakiem. Celem spotkania było przekazanie wiedzy nt. zasad korzystania z przepisów ruchu drogowego, zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia oraz wzbogacenie słownictwa dzieci o wyrazy związane z ubiorem i funkcjonowaniem policji, policjanta.
Niesamowitych wrażeń dostarczył dzieciom samochód policyjny, do którego przedszkolaki mogły wejść i poczuć się jak "prawdziwi policjanci".

Anna Cicha

10.10.2014r.

W przedszkolu przy ul. Miłej 10 października odbyło się uroczyste podsumowanie tygodniowych działań w ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa”.

Rozmiar: 151426 bajtów


Przedszkolaki w tym dniu miały okazję spotkać się z leśniczym p. Piotrem Zdunkiem, który opowiedział wiele ciekawostek dotyczących drzew oraz przeczytał opowiadanie „Drzewko Maciusia” H. Koszutskiej i wiersz „Drzewo” B. Formy. Każda grupa zaprezentowała swój plakat „Drzewo”, a wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt.: „Pokochajmy drzewa”. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę „Przyjaciel drzewa”, pan leśniczy również, bo nikt nie miał wątpliwości, że na nią w 100% zasługuje. Jednak to nie był koniec atrakcji, na dzieci czekało kolejne zadanie - sadzenie młodych drzew.

Rozmiar: 12673 bajtów

Tak, to był ciekawy dzień :) to był bardzo ciekawy tydzień:)

Anna Chmielecka i Jolanta Wituła

09.10.2014r.

3-latki z ul. Miłej poznały Króla Maciusia („Z Maciusiem Pierwszym o prawach i obowiązkach dziecka” – program wychowawczy przedszkola)

Rozmiar: 76668 bajtów


oraz Misia Adasia („Z Misiem do przedszkola” – program adaptacyjny).

Z takimi „przyjaciółmi” można czuć się bezpiecznie i spokojnie pokonywać progi przedszkola.

Anna Chmielecka

09.10.2014r.

W ramach realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Święto drzewa” przedszkolakom udało się:
- wyjechać wycieczkę do Gostkowa

Rozmiar: 190285 bajtów

- stworzyć wykonane różnymi technikami prace plastyczne

Rozmiar: 154564 bajtów

- poobserwować, doświadczyć i poeksperymentować podczas zabaw badawczych w ogrodzie

- posadzić drzewa w ogrodzie

Rozmiar: 238970 bajtów


Dziękujemy Nadleśnictwu Poddębice za pomoc w realizacji działań.

Katarzyna Wojtczak

09.10.2014r.

Rozmiar: 115994 bajtów
Mamy piękną ZŁOTĄ POLSKĄ JESIEŃ więc 3-latki z tego korzystają i namawiają do spacerów oraz wspólnych zabaw w przedszkolnym ogrodzie!
Rozmiar: 104455 bajtów

Anna Chmielecka

09.10.2014r.

... do pieczenia, do smażenia i na wszelkie pragnienia,
najlepsze zaś prosto do zjedzenia,
takie rumiane, pachnące w sadze rosnące...


Rozmiar: 194533 bajtów

Dzięki życzliwości Pana Leszka Ośmiałowskiego z Fundacji „Metamorfoza” przedszkolaki w dniu 8 października otrzymały w darze smaczne i zdrowe jabłka.

Za dar serca serdecznie dziękujemy!

Przedszkolaki z ul. Przejazd i z ul. Miłej

09.10.2014r.

„Zamknij oczy i wsłuchaj się,
jak szumią drzewa.
Wsłuchaj się jak,
pięknie ptaszek śpiewa.
Wsłuchaj się jak szemrze las.
Jak jest pięknie wkoło nas!(…)

Natalia Otczyk

W dniu 9 października 5-latki „A” i „B” z ul. Miłej zabawiły się w badaczy przyrody. W to słoneczne jesienne przedpołudnie wyszły do przedszkolnego ogrodu. A tam…
Sprawdzały grubość i wysokość drzew.

Oto najgrubsze drzewo – klon...

Rozmiar: 110331 bajtów

Najchudsze drzewo – jarzębina...

Rozmiar: 174092 bajtów

Najwyższą mamy brzozę – nie zmieściła się na zdjęciu :)

A najmniejszy okaz to sosna.

Rozmiar: 191551 bajtów


Następnie „przyrodnicy” przy użyciu lup poszukiwali owadów zamieszkujących i wędrujących po korze drzew.

Rozmiar: 171281 bajtów

Przedszkolaki lubią także doświadczenia plastyczne – zrobiły zatem frotaż kory drzew a następnie – już po powrocie do sal – wykonały piękne drzewa, jeżyki i ptaki z masy trocinowej w połączeniu z materiałem przyrodniczym przyniesionym z wyprawy do ogrodu przedszkolnego.

Rozmiar: 125765 bajtów

Małgorzata Chaberska, Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Kulczycka

07.10.2014r.

7 października dzieci z grup: 4-latków "A" i "B" uczestniczyły w wycieczce do Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach. Dla części przedszkolaków była to pierwsza wycieczka bez mamy i taty jednak w przedszkolakach drzemie charakter dzielnych turystów, którzy chcą odkrywać i poznawać nowe miejsca.
4-latki zwiedzały Pijalnię Wód, oglądały wystawę fotografii oraz film edukacyjny o tym wyjątkowym miejscu. Z radością korzystały z krzeseł przeznaczonych tym razem dla małych widzów.
Dzieci próbowały wody termalnej - smakowała wyśmienicie.

Rozmiar: 92232 bajtów


Odpoczynek w cieniu ogromnych drzew rosnących przed zabytkowym budynkiem przerywany był zbieraniem kasztanów do kącików przyrody, których nie brakowało.

Magdalena Michalik

04.10.2014r.

Rozmiar: 114515 bajtów


"Hej, pełno jest jabłek w naszym sadzie.
Pod drzewami w sadzie jesień jabłka kładzie kolorowe..."

Przez cały miniony tydzień 4-latki "A" z ul. Miłej rozmawiały o owocach krajowych i egzotycznych. Poznawały je różnymi zmysłami: wąchały, smakowały, rozpoznawały za pomocą dotyku, a na koniec przygotowały pyszny kompot z jabłek, który skosztują zimą.

Paulina Jóźwiak

03.10.2014r.

Rozmiar: 7095 bajtów
Klasyka polskiej literatury dziecięcej za sprawą Rady Rodziców w naszym Przedszkolu już 8 października!

Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce przedszkolaki obejrzą już w najbliższą środę.
Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. To żywy wesoły spektakl, podczas którego widz ma szansę kilkakrotnie wykazać się na forum publiczności u boku aktorów (np. umiejętnością tańca góralskiego).
ZOBACZYMY JAK NAM TO PÓJDZIE:))))

W opisie przedstawienia czytamy: "Uwagę zwraca piękna scenografia i oryginalne stroje aktorów akcentujące piękno Podhala. Występują postacie: Wilk, Koza, Lis, Gospodarz, Niedźwiedź, Zazulka."

Przedszkolaki i Rada Rodziców

03.10.2014r.

Rozmiar: 159780 bajtów


5 latki "C" z ul. Miłej, w ramach omawianej tematyki "Lubimy warzywa i owoce" przygotowały kompoty z jabłek i gruszek na chłodniejsze dni oraz sok marchewkowy, który spożytkowały nie czekajac na Zimę:)
Mniam, mniam..., ale był pyszny.

Anna Cicha

03.10.2014r.

2 października przedszkolaki z ul. Miłej podczas wycieczki do Uniejowa poznały ledendę "Białej damy", znajdującej się tamtejszym parku, zwiedziły kościół, rynek miasta i Termy.
Niesamowitych wrażeń dostarczyły dzieciom zabawy w murach uniejowskiego zamku, który na chwilę zaczarował przedszkolaków w księżniczki i królewiczów.

Rozmiar: 146264 bajtów

Spacer przez mostek na rzece też był super!!!

Anna Cicha

30.09.2014r.

Rozmiar: 104080 bajtów

Nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło REKORD GUINNESSA w kategorii „największa liczba dzieci szczotkujących zęby” ustanowiliśmy tym samym Pastusiowy Rekord Świata w Akademii Aquafresh.

Data ustanowienia rekordu: 30 września 2014r.

Katarzyna Wojtczak

30.09.2014r.

Rozmiar: 8351 bajtów
"Z okazji Dnia Chłopaka życzę Ci:

abyś był pomocny jak komputer
szybki jak japoński skuter
sympatyczny jak maskotka
i słodziutki jak szarlotka"


Takie życzenia wraz z zestawem zabaw i niespodzianek przygotowały dla chłopców panie i dziewczynki z grupy starszaków. Było smacznie,tanecznie, wesoło i całuśnie:)

Rozmiar: 114512 bajtów

30 września przeszedł już do przeszłości ale zaciśnięte więzi zaprocentują na pewno w przyszłości.

Róża Krysiak

30.09.2014r.

Rozmiar: 162639 bajtów

Z radością informujemy, że nasze przedszkole znalazło się w gronie placówek nagrodzonych za zaangażowanie w realizację w roku szkolnym 2013/2014 licznych działań w ramach ministerialnej akcji "Szkoła w Ruchu".

Dziękujemy naszym Partnerom:
- Magdalena Pańczyk - MCEE w Poddębicach
- Monika Tybura - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
- Jolanta Kacprzak - Gimnazjum w Poddębicach
- Ilona Jewczak-Skórka - Liceum Ogólnokształcące w Poddębicach.

Wszystkim Uczestnikom przedszkolnej akcji, czyli naszym Milusińskim serdecznie gratulujemy osiągnięć!

Rada Pedagogiczna

30.09.2014r.

Rozmiar: 8476 bajtów

UWAGA RODZICE !

02 października - czwartek - w godzinach 16.00 - 17.00 zapraszamy na spotkania wychowawczo - edukacyjne tzw. wywiadówki.

Rada Pedagogiczna

30.09.2014r.

5-6 - latki i 5 - latki z Przejazd w poszukiwaniu Diabła Boruty...

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 110560 bajtów

Rozmiar: 187903 bajtów<


NO! JEST!

Bożena Karasińska

29.09.2014r.

Rozmiar: 12673 bajtów UWAGA! "Drzewo z duszą" ...

KONKURS DLA RODZICÓW:)

Regulamin>>>>>zapraszamy<<<<< :)

Formularz zgłoszeniowy >>>>>zapraszamy<<<<< :)

Anna Chmielecka, Katarzyna Wojtczak

29.09.2014r.

"Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy!" (autor nieznany)Rozmiar: 120130 bajtów

W dniu dzisiejszym, przy pięknej, słonecznej pogodzie Świat Sprzątały przedszkolaki z Przejazd, włączając się tym samym do akcji Sprzątania Świata 2014.

Agnieszka Kaczmarek

29.09.2014r.

Rozmiar: 160151 bajtów

„Szukamy jesieni” pod takim hasłem 29 września przedszkolaki z grupy 4-letniej „A” z ul. Miłej wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni do lasu w Rodrysinie, na zaproszenie p. Zdunków – rodziców Mikołaja i Miłosza. Dzieci spacerowały po lesie, obserwowały zachodzące w przyrodzie zmiany, słuchały śpiewu ptaków. Przy pomocy lornetek podpatrywały małe zwierzęta i rośliny. Z zainteresowaniem oglądały paśnik, domki lęgowe, lizawkę oraz hodowlę kuropatw. Poznawały przyrodę różnymi zmysłami.

"Udało nam się nawet nazbierać cały koszyk maślaków, oczywiście pod bacznym okiem pana leśniczego."
Na koniec wszyscy otrzymali wspaniałe upominki w postaci kolorowanek o zwierzętach leśnych, map Nadleśnictwa Poddębice, kredek, ołówków.

Było suuuuper!

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszej grupy.

4-latki A z Miłej, Paulina Jóźwiak

28.09.2014r.

Rozmiar: 16529 bajtów

29 września przypada XIV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Z tej okazji 4-latki z ul. Przejazd wybrały się śladami Janka Wędrowniczka do Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby poznać przygody „małego Jaśka”. Po wysłuchaniu utworu M. Konopnickiej przedszkolaki miały dwa trudne zadania do wykonania: pierwsze odnaleźć „skarby” ukryte przez panie bibliotekarki a drugie ułożyć puzzle z postacią literackiego podróżnika.
Wszystko udało się znakomicie:)

Katarzyna Wojtczak

28.09.2014r.

W lesie są drzewa,
w lesie są grzyby.
W lesie ja jestem,
bardzo szczęśliwy.
W lesie są ptaki,
są i zające.
Świeże powietrze,
ładnie pachnące.

Łukasz Baran


Rozmiar: 129288 bajtów

26 września przedszkolaki z grup 5-6-letnich z ulicy Miłej, z okazji Światowego Dnia Turystyki wybrały się do lasu. Jedne wypatrywały zwierząt, inne słuchały ptaków a jeszcze inne szukały maślaków.
Ze swoimi zebranymi "okazami" prezentują się troszkę nieśmiało 5-latki "B" ;)

Agnieszka Kaczmarek

28.09.2014r.

Rozmiar: 162339 bajtów

Na zaproszenie 4-latków z ul. Przejazd do przedszkola przybyła Pani Magdalena Pańczyk - dyrektor MCEE w Poddębicach, która przeprowadziła warsztaty edukacyjne pt. ”O Poddębicach słów kilka…” przybliżając najważniejsze legendy związane z naszym miastem, niegdyś nazywanym „Poddębem”.
Od dawnej historii, poprzez nowoczesność przedszkolaki mogły poznać „ciekawe i tajemnicze” historie o naszej solarnianej stolicy powiatu. Przygotowane do twórczych działań zadania: wykonanie herbu miasta oraz „solarnego słoneczka” okazały się ciekawym pomysłem dla utrwalenia wiedzy o „mieście słońca”.

Pani Madziu - dziękujemy!

4-latki i Katarzyna Wojtczak

27.09.2014r.

Rozmiar: 348862 bajtów

26 września w ramach obchodów Światowych Dni Turystyki 6-latki z Przejazd przespacerowały się ulicami Poddębic poznając usytuowania ważniejszych miejsc naszego miasta. Wędrówki z Jankiem Wędrowniczkiem rozpoczęły się spod budynku przedszkola poprzez Pijalnię Wód, Pocztę, księgarnię i Kościół św. Katarzyny. Krótkiego odpoczynku można było doświadczyć przy Fontannie w centrum miasta.
Aktywnemu wypoczynkowi zawsze towarzyszy myśl o bezpieczeństwie, stąd nasze "żółciutkie kubraczki":)

Róża Krysiak i Janina Twardowska

27.09.2014r.

MAMY „BŁĘKITNĄ MASKĘ” …

Rozmiar: 269956 bajtów

Rozmiar: 142173 bajtów

Dla grupy 5-6-latków z ul. Przejazd "Dzień Turystyki" - 26 września zbiegł się z występem na I Uniejowskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Błękitną Maskę”. Debiutujący aktorzy – na zdjęciu od lewej - Michał Grzelak, Bartek Ciałkowski, Wiktoria Jagielska, Oliwia Stawiszyńska, Julia Augustyniak, Maja Górczak i Milena Olczyk wspaniale zaprezentowali się na uniejowskiej scenie i zajęli II miejsce. Z radością na twarzach, ze statuetką „Błękitnej Maski”, dyplomem i niespodziankami w postaci maskotek, gier i słodyczy szczęśliwi mali aktorzy wrócili do przedszkola.
Pozostałe dzieci z grupy 5-6-latków mile spędziły czas w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie.
Serdecznie dziękujemy za gościnę i zabawę!

Iwona Michalak

27.09.2014r.

Rozmiar: 108777 bajtów

27 września przypada Światowy Dzień Turystyki, obchodzony od 1980 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Hasło tegorocznego Światowego Dnia Turystyki brzmi: "Turystyka i zrównoważona energia siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju".
Jego celem jest zwracanie uwagi na znaczenie turystyki i na jej społeczne, ekonomiczne czy kulturowe konteksty. W tym roku szczególną uwagę kładzie się na zrównoważony rozwój.

Przedszkolaki z grupy 4-latków "A" z ul. Miłej obchodziły Światowy Dzień Turystyki już w piątek 26 września, biorąc udział w wycieczce po Poddębicach z przewodnikiem Jankiem Wędrowniczkiem - bohaterem książki Marii Konopnickiej.

Paulina Jóźwiak

27.09.2014r.

Rozmiar: 108777 bajtów

"Turysto! Szanuj Środowisko!" to hasło 21 edycji akcji Sprzątania Świata Polska, w którą aktywnie włączyły się przedszkolaki z ul. Miłej sprzątając teren przed budynkiem przedszkola.
Akcja była poprzedzona rozmową z dziećmi na temat ich wpływu na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie lub w czasie pobytu na łonie przyrody.

Paulina Jóźwiak

25.09.2014r.

Rozmiar: 11663 bajtów

UWAGA!
Od poniedziałku 29 września 2014r.
przez dwa tygodnie
aż do 10 października 2014r.
ZBIÓRKA MAKULATURY
I PLASTIKOWYCH KORKÓW
Gromadzimy gazety, kolorowe czasopisma, luźne papiery itp. - wszystko spakowane w tekturowe pudła lub powiązane w paczki.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ PROEKOLOGICZNEJ AKCJI:)

Beata Ziółkowska

25.09.2014r.

KRAJOBRAZY POLSKI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI...

Rozmiar: 100458 bajtów
W dniu dzisiejszym 5-6 - latki z Przejazd obserwowały Jezioro Jeziorsko...
Rozmiar: 100458 bajtów
dotykały:)
Rozmiar: 100458 bajtów
gościły w Ośrodku Wypoczynkowo-Żeglarskim RAFA-JEZIORSKO,
Rozmiar: 100458 bajtów
świetnie bawiły się na placu zabaw.
Rozmiar: 100458 bajtów

Bożena Karasińska

24.09.2014r.

Rozmiar: 312773 bajtów

Jestem bezpiecznym przedszkolakiem” - pod takim hasłem odbyło się 24 września spotkanie z sierż. Karolem Dudczakiem z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz jak reagować w sytuacji zagrożeń.
Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu.
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Wizyta ta będzie miała za pewne znamienny wpływ na kreowanie wśród dzieci pozytywnego wizerunku policjanta, znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.

Dziękujemy przedszkolaki z ul. Przejazd

23.09.2014r.

Rozmiar: 94067 bajtów
22 września grupa 5-6 latków oraz 6-latków z Przejazd odbyła wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Poddębicach.
Przedszkolaki poznały tajniki pracy panów strażaków. Było niesamowicie! Już dziś połowa chłopców chce zostać strażakami.

Róża Krysiak

23.09.2014r.

Rozmiar: 129851 bajtów

Niesamowitych wrażeń w Dniu Przedszkolaka dostarczyła naszej przedszkolnej społeczności wizyta w Starostwie, gdzie wszystkich przybyłych gości przywitali Starosta Poddębicki – Ryszard Rytter wraz z Wicestarostą – Piotrem Binderem, którzy złożyli dzieciom serdeczne życzenia.

Rozmiar: 129851 bajtów

Rozmiar: 129851 bajtów


Dziękujemy za wszystkie niespodzianki:)WIĘCEJ>>>www.poddebicki.pl<<<

Przedszkolaki z ulicy Miłej

23.09.2014r.

Rozmiar: 101458 bajtów

Podczas biegu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Poddębice pod hasłem „Wolność jest w naturze” naszą placówkę reprezentowała nauczycielka Katarzyna Wojtczak.

Udało się zdobyć I miejsce w kategorii kobiet na 6 km i wywalczyć materiały edukacyjne, które przydadzą się podczas realizowania II celu priorytetowego „Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym (…)”.

Gratulujemy!

Rada Pedagogiczna

20.09.2014r.

Rozmiar: 99693 bajtów

Hymn przedszkolaka
Muzyka: Urszula Pakuła
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

I.
Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają.

Ref:
Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.

II.
Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Ref:
Dzień przedszkolaka ….

Rada Pedagogiczna

18.09.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów

List Rzecznika Praw Dziecka:

>>>Kochani, nadeszło Wasze święto ...<<<

Rada Pedagogiczna

18.09.2014r.

Rozmiar: 33898 bajtów
Jutro obchodzimy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Po raz pierwszy święto przedszkolaka, ustanowione przez Sejm w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, obchodzone było 20 września 2013r.

Dzień, na który przypada to święto nie został wyznaczony przypadkowo. Pomysłodawcy wskazują, że druga połowa września to czas gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z okazji jutrzejszego święta życzymy więc wszystkim Przedszkolakom wytrwałości i wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w naszym przedszkolu :) Buziaki!

Rada Pedagogiczna

17.09.2014r.

Rozmiar: 116110 bajtów

Dziś, pod hasłem „Jestem przedszkolakiem” odbyło się pierwsze inaugurujące nowy rok szkolny „Spotkanie z muzyką”.
Ubogacony kolorowymi rekwizytami koncert był okazją do przypomnienia, iż obok praw, dzieci posiadają także swoje obowiązki.

To wszystko jest takie poważne, dorosłe,
Powiem to jak dziecko, zwyczajnie, najprościej.
Ale jedno wiem na pewno, to chcę mieć:
Prawo do godnego życia,
Bez wojen, głodu i bicia,
Bez strachu, smutku i łez.
Cześć!!!
/J.Poloczek/

Katarzyna Wojtczak

15.09.2014r.

Rozmiar: 30432 bajtówRozmiar: 30809 bajtów

Po rodzinnych spacerach po lesie, ogrodzie i sadzie przedszkolaki wraz ze swymi rodzinami wzbogaciły nasz, nadal letni Kącik Przyrody w sali, zostawiając namiastkę zbliżającej się do nas jesieni.

DZIĘKUJEMY:)


4-latki z ul. Przejazd

15.09.2014r.

Rozmiar: 147993 bajtów


Wzorem lat ubiegłych przedszkolaki z grup 3- i 4-letnich pod okiem swych wychowawczyń biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.
Nadrzędnym celem programu jest zwrócenie uwagi naszych Milusińskich na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i zaangażowanie rodziców w prozdrowotne działania przedszkola.
Już 30 września 2014r. od godziny 12.00 do godziny 12.02 w naszym przedszkolu będziemy podejmować próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób szczotkujących zęby w różnych miejscach…..ciekawe czy nam się uda!

Więcej o programie na stronie http://www.akademia-aquafresh.pl

Katarzyna Wojtczak

10.09.2014r.

Rozmiar: 5395 bajtów
Zgodnie z realizacją celów priorytetowych naszej placówki na rok szkolny 2014/2015 Starszaki z Przejazd odwiedzają miejsca użyteczności publicznej w Poddębicach i okolicy.
10 września odbyły wycieczkę na stację kolejową, gdzie dowiedziały się o odpowiedzialnej pracy kolejarzy (dróżniczki, maszynisty, konduktora, bileterki), zaobserwowały peron i przejeżdżające pociągi.

Róża Krysiak

10.09.2014r.

MIŁOŚNICZKA SPORTÓW WALKI ODWIEDZIŁA NASZE PRZEDSZKOLE

8 września grupę 5-6 – latków z ul. Przejazd odwiedziła Natalia Biernasiak – siostra Agatki.
Natalia jest miłośniczką sportów walki KARATE – BRĄZOWY PAS, BOKS - liczne medale i puchary a obecnie trenuje KICKBOXING. Ostatnim wielkim sukcesem Natalii jest zdobycie Pucharu Świata Kickboxingu na zawodach we Włoszech.

Rozmiar: 114880 bajtów


Podczas spotkania zaprezentowała przedszkolakom stroje i akcesoria do sportów walki.

Wiele radości sprawił przedszkolakom mini trening kickboxingu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i uwagą uczestniczyły w spotkaniu. Natalia przekazała przedszkolakom ducha sportu i co najważniejsze podkreśliła, że swoje umiejętności i siłę wykorzystuje wyłącznie na ringu podczas treningów i zawodów – nigdy na ulicy.

Gratulujemy talentu! Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów na zawodach :)

Iwona Michalak

03.09.2014r.

Rozmiar: 5072 bajtów

USPRAWNIENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM...

"- Nie wszystko można i nie wszystko trzeba robić z dnia na dzień. Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, ale ewolucji. Tym bardziej, że i tak w nadchodzącym nowym roku szkolnym wprowadzamy wiele znaczących zmian. Dajemy darmowy podręcznik pierwszoklasistom, zapraszamy do szkół sześciolatki. Przy okazji, również w przedszkolach, wprowadzamy wiele udogodnień dla rodziców, uczniów i nauczycieli – napisała w liście do dyrektorów szkół i przedszkoli minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska."

WIĘCEJ:
http://www.men.gov.pl/index.php/1353-usprawnienia-w-nowym-roku-szkolnym-list-minister-edukacji-do-dyrektorow-szkol-i-przedszkoli


LISTA UDOGODNIEŃ ...

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

01.09.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów

Zapraszamy Rodziców na pierwsze zebrania poświęcone organizacji roku szkolnego 2014/2015.
03.09.2014r., godz. 16.30 - ul. Przejazd
04.09.2014r., godz. 16.30 - ul. Miła

Do zobaczenia:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

01.09.2014r.

Rozmiar: 5072 bajtów

Informujemy, iż za zgodą rodziców, wychowankowie przedszkola mogą być objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to jest dobrowolną umowa ubezpieczenia i jest zawierane za wyłączną zgodą rodzica/opiekuna dziecka.
Ubezpieczenie dzieci od NNW w placówkach oświatowych jest dobrowolne.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

29.08.2014r.

Rozmiar: 101226 bajtów

28 i 29 sierpnia podczas trwania Dni Otwartych mieliśmy dużo odwiedzających. Zwłaszcza debiutujący w roli przedszkolaków tłumnie odwiedzali sale, w których będą rozwijać swe zainteresowania i umiejętności. Było gwarnie i wesoło.
Ale :)w wakacje przedszkole również tętniło życiem – wykonano szereg remontów. Dumą napawa modernizacja sali zabaw dla kolejnej, trzynastej grupy przedszkolaków: w radosnych barwach bawić się będę 5-latki C wraz z panią Anią Cichą. Remont obejmował malowanie i wymianę mebli. Jest ślicznie :)
Nowy wygląd zyskała także łazienka dla Maluszków i 4-latków na pawilonie I oraz sypialnia dla 3-latków.
Podczas prac malarskich pamiętano także o przedszkolnych kuchniach i magazynach spożywczych.

Z niecierpliwością czekamy na nowy rok szkolny:)

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

18.08.2014r.

Rozmiar: 11735 bajtów

Hej, hej! Przedszkolaki :)

W dniu dzisiejszym pełną parą ruszyły przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku generalnym porządkom poddane zostaną sale zabaw i całe otoczenie przedszkola. Zabawki po wakacyjnej przerwie wrócą na swoje miejsca, by już w przyszłym tygodniu powitać nowych wychowanków przedszkola.

DNI OTWARTE

czwartek - 28 sierpnia 2014r., w godz. 10.00 - 13.00
piątek - 29 sierpnia 2014r., w godz. 10.00 - 13.00

ZAPRASZAMY

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

18.08.2014r.

Rozmiar: 35440 bajtów
Uwaga Rodzice!

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Już niespełna 2 tygodnie pozostały do inauguracji roku szkolnego 2014/2015. W związku z powyższym zapraszamy rodziców do podpisywania umów dotyczących korzystania z przedszkola w nowym roku szkolnym:
*w dniach 18-22.08.2014r. w godzinach 8.00 - 15.00
*w dniach 28-29.08.2014r. w godzinach 8.00 - 13.00
*poniedziałek 01.09.2014r. (ostatni termin) w godz. 7.00 - 16.00

- biuro przedszkola, ulica Miła i Przejazd.

Brak zawarcia umowy skutkuje skreśleniem dziecka z listy przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Bożena Karasińska

04.08.2014r.

Rozmiar: 5512 bajtów
Uwaga Rodzice!

Zapraszamy do odbioru wykazu wyprawek dla przedszkolaków na rok szkolny 2014/2015.
Wykazy są aktualnie dostępne tylko w budynku przedszkola przy ulicy Miłej 14/16.
Od 18 sierpnia będzie je można pobrać również w przedszkolu przy ulicy Przejazd.

Zapraszamy.

Rada Pedagogiczna

[Rozmiar: 13 bajtów]        | mapa strony | © 2011/2012
Publiczne Przedszkole w Poddębicach, 99-200 Poddębice ul. Przejazd 19, ul. Miła 14/16